Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ale u mnie tez czesto nie startuje po takim zwisie. Zauwaz, ze sytuacja ta dotyczy tylko resetu. Z tydzien po kupnie nowego radka bylem przekonany, ze problem dotyczy plyty albo grafy :blink: DO tego wydawalo mi sie Michael, ze z pojawieniem sie sterownikow 9.11 problem ustapil... dziwnym trafem z 9.12 znowu mamy z tym jaja

U mnie sprawa wygląda trochę inaczej...sprawa nie dotyczy tylko resetu... płyta padła i tyle....co do sterowników to faktycznie kuleją na 5xxx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na szafirku żadnych problemów, od początku użytkowania nie zaliczyłem żadnego zwisa czy bsod, może dlatego że procek lajtowo wykręcony a grafa stock, system sprawdzony pod kątem stabilności w kilkudziesięciu aplikacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys... ale ja mam praktycznie tego samego kompa od 2 lat ;) naprawde stabilniej nie moze chodzic ;p na nvidii baaaardzo dlugo nie widzialem bsoda itp, a na 9.10 vista mi sie wykrzaczyla od resetow (co wczesniej wydawalo mi sie niewykonalne). Odinstalowanie jednej magicznej poprawki windowsa i co? System jest znowu idealnie stabilny. Pozniej mialem zmiane dysku na ssd, to i system od nowa postawilem. Nowe sterowniki wyszly wiec wrzucilem 9.11 i super niby nie chodza, ale "kolorowy" ekran nie powoduje juz zawieszania, po kilku sekundach wraca do normy. A ze zdarza sie to raz na kilka dni, to mozna to przebolec. Instalacje 9.12 opisalem chyba na tej stronie. Ewidetnie cos sp*******. Nawet wlaczenie glupiego x264 powoduje wywalanie sterownika co 10-20 sekund, o resach windy nie wspomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys... ale ja mam praktycznie tego samego kompa od 2 lat ;) naprawde stabilniej nie moze chodzic ;p na nvidii baaaardzo dlugo nie widzialem bsoda itp, a na 9.10 vista mi sie wykrzaczyla od resetow (co wczesniej wydawalo mi sie niewykonalne). Odinstalowanie jednej magicznej poprawki windowsa i co? System jest znowu idealnie stabilny. Pozniej mialem zmiane dysku na ssd, to i system od nowa postawilem. Nowe sterowniki wyszly wiec wrzucilem 9.11 i super niby nie chodza, ale "kolorowy" ekran nie powoduje juz zawieszania, po kilku sekundach wraca do normy. A ze zdarza sie to raz na kilka dni, to mozna to przebolec. Instalacje 9.12 opisalem chyba na tej stronie. Ewidetnie cos sp*******. Nawet wlaczenie glupiego x264 powoduje wywalanie sterownika co 10-20 sekund, o resach windy nie wspomne.

sprawdź kartę na innym kompie, jeśli sytuacja będzie się powtarzać nie pozostaje ci nic innego jak reklamacja grafy, ja bym jeszcze odkręcił całego kompa i sprawdził stabilność to co działało pod nvidią nie musi działać na ati :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej go wywale przez okno niz bede dopasowywal reszte gratow do karty graficznej ;) tak jak pisalem stabilny jest w 100% i prosze, daruj sobie ten kierunek ;] skoro mi ani zenfistowi nie wierzysz to moze przekona Cie ten topic. Ten blad wystepuje od kilku lat, ale za ch nie wiedza co go powoduje itp. Nie probuj tego usprawiedliwiac, bo nie zdajesz sobie sprawy z jakim bagnem masz do czynienia ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale u mnie tez czesto nie startuje po takim zwisie.

Ale co ma piernik do wiatraka? Stery nie działają podczas postu i koniec. Skoro tak się dzieje to prawdopodobnie jest to problem Twojego HW. Reset i brak reakcji na późniejszy start mogą być objawem jak już wspomniano uszkodzenia grafiki, bo inaczej to stery musiały by chyba jakieś zmiany przeprowadzać w samej karcie...

Ptys... ale ja mam praktycznie tego samego kompa od 2 lat ;) naprawde stabilniej nie moze chodzic ;p na nvidii baaaardzo dlugo nie widzialem bsoda itp, a na 9.10 vista mi sie wykrzaczyla od resetow (co wczesniej wydawalo mi sie niewykonalne). Odinstalowanie jednej magicznej poprawki windowsa i co? System jest znowu idealnie stabilny. Pozniej mialem zmiane dysku na ssd, to i system od nowa postawilem. Nowe sterowniki wyszly wiec wrzucilem 9.11 i super niby nie chodza, ale "kolorowy" ekran nie powoduje juz zawieszania, po kilku sekundach wraca do normy. A ze zdarza sie to raz na kilka dni, to mozna to przebolec.Instalacje 9.12 opisalem chyba na tej stronie. Ewidetnie cos sp*******. Nawet wlaczenie glupiego x264 powoduje wywalanie sterownika co 10-20 sekund, o resach windy nie wspomne.

Pozostali twierdzą, że tego problemu nie mają, więc problem leży po Twojej stronie. Z resztą z tego co piszesz na pierwszy rzut oka jawisz jako osoba mająca problemy z obsługą kompa, a na drugi jako posiadacz walniętej grafy ew. konflikt. Zastosuj się do rady ptysia, a jak to nie pomoże to wywal padło, bo ja się dziwie Tobie, że skoro masz tyle problemów to nadal jej używasz...Na prawdę!

 

Ten blad wystepuje od kilku lat, ale za ch nie wiedza co go powoduje itp.

To w końcu problem tyczy serii 5xxx czy tez starszych modeli? Obecnie posiadam budżetówkę 4670 i problemów nie mam, problemów nie miałem też na NV, więc jestem nie świadomy szajsu, którego posiadam.

 

Predzej go wywale przez okno niz bede dopasowywal reszte gratow do karty graficznej ;)

TAK ZRÓB Chyba, że masz masochistyczne zapędy. Nie dajesz rady rozwiązać problemu to się go pozbądź i tyle w temacie. Poważnie i bez ironii Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan sie emocjonowac bo pojecia nie masz o czym mowisz. Poczytaj i wroc przeprosic. I zeby nie bylo - nie mam zadnych problemow, jakos sobie radze ;] na 9.10 musialem odinstalowac jeden z update'ow windowsa, a na 9.11 dziala gid. Ale tutaj nie o to chodzi. Ja place i wymagam, to oni powinni zap**** zeby to dzialalo jak nalezy.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że nikt nie daje ci gwarancji na współprace podkręconych podzespołów, podobnie jak trymek drążyłby bym temat do skutku, jak nie na swoim kompie to kolegi, czasem przyczyna jest bardzo błaha (timingi pamięci, częstotliwość pci-e) co za problem spisać obecne ustawienia biosu na kartce, ustawić domyślne i testować kilka dni najbardziej awaryjne sterowniki i aplikacje, skoro masz problemy już na ekranie post to nie jest to wina sterowników, przeleć kompa memtestem, goldmemory po kilka przebiegów coś na pewno nie jest tak, jak ci się nie chce to się męcz dalej jak tylko dodam że instalując stery 9.12 hotfix + paczkę którą podałem wyżej można zyskać sporo darmowej wydajności w wielu aplikacjach 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej go wywale przez okno niz bede dopasowywal reszte gratow do karty graficznej ;) tak jak pisalem stabilny jest w 100% i prosze, daruj sobie ten kierunek ;] skoro mi ani zenfistowi nie wierzysz to moze przekona Cie ten topic. Ten blad wystepuje od kilku lat, ale za ch nie wiedza co go powoduje itp. Nie probuj tego usprawiedliwiac, bo nie zdajesz sobie sprawy z jakim bagnem masz do czynienia ;)

i jesteś w dużym błędzie ptyś dobrze to powiedział,to nie znaczy że GF czy ATI,każda grafa inaczej wpływa na OC systemu i wcale nie musi ci działać tak jak masz ustawione na grafie X a na Y działało.

Zazwyczaj Vcore CPU ustawiacie na styk testujecie pare godzin programem itd.ale w życiu wychodza właśnie kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem noobem, pierwsze co zrobilem to sprawdzenie defaultowych ustawen. Kompa katowalem orthosem i goldmemory po 20h. O setkach przegranych godzin nie wspominam, bo to przeciez nie ma dla was znaczenia. Skoro system zawiesza sie losowo w 2d / przechodzeniu w 3d to mam za bardzo podkreconego kompa. Nie ma tez znaczenia, ze dzieje sie to tylko na konkretnych sterownikach... yeah. Wina podzespolow zapewne jakas jest, bo jednak nie wszystkich ten problem dotyczy, ale nawet w tym temacie macie kilka przypadkow. Jak juz pisalem pomocy nie potrzebuje, radze sobie. Ale przeczytajcie topic ktory podalem wyzej. Z tym atikmdag sa mega jaja. 

 

btw odczepcie sie od tych problemow ze startem systemu, bo sprawa moze predzej dotyczyc zasilacza/plyty glownej. Na ekranie post nie mialem zadnych bledow, jak juz to komp sie nie wlaczal po kilku resetach. Wylaczenie i wlaczenie zasilania zalatwialo sprawe.

 

@trymek praktycznie nowy corsair 650w raczej nie robi problemow, to hipoteza ;) wybacz, ale nie mam ochoty dociekac czemu po kilku resetach w niedlugich odstepach czasu komp nie startuje za pierwszym razem / bios wraca do ustawien defaultowych, bo byly to pojedyncze przypadeki wywolane ekstremalna niestabilnoscia systemu.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie czepia, ale czasem niestety trzeba zwrócić uwagę na pewne anomalie. W końcu zacząłeś się zastanawiać nad problemem zamiast głosić teorie nie wiadomo skąd. Co najlepsze Twój post może dawać wieeele informacji na temat problemów, które masz z komputerem. Pozwole sobie zacytować:

btw odczepcie sie od tych problemow ze startem systemu, bo sprawa moze predzej dotyczyc zasilacza/plyty glownej. Na ekranie post nie mialem zadnych bledow, jak juz to komp sie nie wlaczal po kilku resetach. Wylaczenie i wlaczenie zasilania zalatwialo sprawe.

Nie cytuje tego Tobie na złość, a jedynie po to aby dać do zrozumienia, że nie wszystko co złe do od razu karta graficzna. Wcześniej napisałeś, że reszta kompa jest stabilna i żeby wszyscy co twierdza inaczej sobie "darowali" a teraz okazuje się, ze możesz mieć problemy z zasilaniem. Sorry Winnetou, ale albo zastosuj się do rad jakie dostałeś, albo nie zaśmiecaj wątku. I uwierz mi, ze w żadnym wypadku nie twierdzę, że stery ati są idealne albo nawet bliskie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Predzej go wywale przez okno niz bede dopasowywal reszte gratow do karty graficznej ;) tak jak pisalem stabilny jest w 100% i prosze, daruj sobie ten kierunek ;] skoro mi ani zenfistowi nie wierzysz to moze przekona Cie 3430235[/snapback]

Pozostali twierdzą, że tego problemu nie mają, więc problem leży po Twojej stronie. Z resztą z tego co piszesz na pierwszy rzut oka jawisz jako osoba mająca problemy z obsługą kompa, a na drugi jako posiadacz walniętej grafy ew. konflikt. Zastosuj się do rady ptysia, a jak to nie pomoże to wywal padło, bo ja się dziwie Tobie, że skoro masz tyle problemów to nadal jej używasz...Na prawdę!

 

 

To w końcu problem tyczy serii 5xxx czy tez starszych modeli? Obecnie posiadam budżetówkę 4670 i problemów nie mam, problemów nie miałem też na NV, więc jestem nie świadomy szajsu, którego posiadam.

Ten problem tyczy sie ATI, a nie konkretnej grafiki lub serii. Jest znany od lat, wystepowal juz za czasow R96xx itd. To ciagnie sie od lat, w momencie, gdy user ma cos takiego tak przechodzi gehenne bo nie ma dzis jasno i wyraznie opisanej metody i na diagnostyke, i na radzenie sobie z tym problemem. Ten wg. FAQA tyczy sie...calosci. Tutaj w ogole nawet wiedza usera odnosnie kompa nie jest wykladnikiem radzenia sobie z problemem. Ten jest losowy, mozesz grac i nic nie miec by po nastepnym rebocie miec to przy www.

 

OC? Tak, tez, ale sam mialem 4870 i ocowanego kompa - bledu nie bylo. Tak jak i prawidlowo dzialajace ATI powinny bansowac w furmarkach (pamietacie vrm) tak i nie powinno byc ATIKA, a jest na...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy 5870 jest bezgłośny w idle przy podłączonych 3 monitorach? Wiem że taktowania wzrastają przy podłączaniu kolejnych wyświetlaczy, ale żadna recenzja tego nie umieściła ( temp. i hałasu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłeś że pytam o idle? :wink:

przy dwóch jest cicho, nie wiem jak przy trzecim bo nie mam co podłączyć

 

Firekage, tak jak pisałem niech da kumplowi grafę na tydzień zainstaluje 9.12 (skoro takie awaryjne) kolega trochę pogra i będzie wiadomo czy wina grafy czy reszty podzespołów, zanim kupiłem 5870 miałem 2x4850, 4890 to karty były zamontowane na różnych konfiguracjach (procki (intele amd) płyty(5szt różnych firm) pamięci (4szt róznych firm), fakt że zawsze dobre zasilacze) i nigdy nie miałem żadnych problemów, choć zauważyłem że na obecnym sprzęcie jak za ostro podkręcę procka i za mało napiecia dostanie to linx może działać godzinę bez błędu a wysypie się sterownik ati (mino że grafa nie podkręcona to właśnie wyskakuje błąd sterownika ekranu), nie wiem ja kupując sprzęt nawet za 100zł go intensywnie testuje pod względem stabilności, ma działać i basta, tu karta za ponad 1tyś i działa jak chce, ale co tam każdy ma inne wymagania odnośnie sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do Ciebie ptysiu dochodzi, ze to ma dzialac u mnie a nie u kolegi? ;) wymienianie gratow nie wchodzi w gre, nie bede dopasowywal wszystkiego do glupiej grafy. Oddawanie na rma tez jest srednim pomyslem, predzej allegro, bo grafa nie jest walnieta. Po prostu jakis konflikt sprzetu/sterownikow. Ewidetnie widac, ze chcesz sobie pogadac, ale nie chce Ci sie przeczytac podlinkowanego tematu na forum amd.

 

Do tego co... sprzedam i bede siedzial na czyms 2x wolniejszym? Poczekam na fermi, nowe sterowniki i wtedy bede mial jakas alternatywe :P Sterownikow 9.12 mi jakos specjalnie nie brakuje, bo szczerze mowiac poza zawieszaniem, g*** dla mnie wniosly. W grach w ktore gram i tak nie mialem problemow.

Ale zauważyłeś że pytam o idle? :wink:

No ba ;p o ile cicha to pojecie wzgledne, to bezglosna ona na bank nie jest ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Oddawanie na rma tez jest srednim pomyslem, predzej allegro, bo grafa nie jest walnieta. Po prostu jakis konflikt sprzetu/sterownikow. Ewidetnie widac, ze chcesz sobie pogadac, ale nie chce Ci sie przeczytac podlinkowanego tematu na forum amd.

Temat tematem na forum AMD, ale znaczace jest to,ze nie kazdy to ma. Pojawia sie to niektorym, na roznym sprzecie. Ja balbym sie oddac na Allegro cos co u mnie powodowalo problem bo moze okazac sie, ze to wlasnie grafa jest JAKOS walnieta (napiecia, bios i inne czynniki wchodzace w skladowa poprawnej pracy) przez co ma sie z nia problemy. Pozbyc sie w taki sposob problemu? No wai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze moje problemy prawie ze zniknely. Zawieszenia systemu w dowolnym momencie itp juz praktycznie nie wystepuja po zupgradowaniu biosu na f5 i sterownikow na 9.12hotfix i przejsciu na win7. Nie widzialem zwisu juz dobry tydzien jak nie lepiej. W win xp raz mi sie zdarzylo, ale to tez rzadkosc. Chyba cos sie poprawia jednak. Pewnie i w win 7 zalapie, ale poki co jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś odwiedziłem kumpla któremu kompa składałem jakoś w październiku, by zobaczyć co w systemie piszczy, porobić trochę apdejtów etc. I tak wszystko śmiga bez problemów. Kumpel gier ma poinstalowane od groma i nie zgłaszał mi żadnych problemów (i5 750 nie kręcone + 4GB 1333 CL7 + MSI GD65 + HIS 5850 OC max z Overdrive 775/1125).

 

Skok wydajności po zmianie sterowników z 9.10 na 9.12 nawet lepszy niż oczekiwałem:

 

9.10

Dołączona grafika

 

9.12

Dołączona grafika

 

Generalnie wszystko chodzi jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem ale sprawa może zainteresuje jeszcze paru userów. Sflashowałem bios od msi, ten który nie ogranicza o/c w CCC, lepszy niż asusowy, no i wszystko co potrzebne do o/c jest i działa w msi afterburner. Zabieg przeszedł bezproblemowo za pomocą atiflash spod DOS`a. Zegary na codzień mam ustawione 920/1150 przy napięciu 1,1625V. Karta nie sprawia najmniejszych problemów.

Takiego konkreta oczekiwalem :) Krecisz afterburner + zmiana V, czy w ccc? Jakie max zegary sa teraz dostepne w ccc? I jak bys jeszcze mogl dac link do konkretnego biosu ktory wrzuciles na karte bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam i mogę gdzieś zuploadować. Kręcę z poziomu msi afterburner, chociaż nier ma problemu żeby kręcić spod CCC, zegary dostęp;ne w CCC to 1550 Mhz dla rdzenia i 2250 dla pamięci więc możliwości o/c są :rolleyes:

Bios: Odwiedź moją stronę , do flashu użyłem atiflash 3.7.5. bios asusa zwalił kartę i musiałem reanimować przywracając stockowy, bios msi wszedł bez problemu. Oczywiscie jeśli ktoś się chce tym bawić to na własną odpowiedzialność, w każdym razie u mnie hula aż miło.

 

Jest wtedy dalej możliwość oszczędzania energii przez samoczynne obniżenie taktowań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, że tak delikatnie powiem nie jestem obeznany w takich sprawach, więc:

 

1. Pobieram takie coś:

http://www.sendspace.pl/file/e2b1e402ef0eba0d49d964a

i takie coś:

http://www.techpowerup.com/downloads/1650/mirrors.php

2. Wrzucam wszystko (oczywiście rozpakowane) na dyskietkę.

3. W BIOSie ustawiam, by pierwszym urządzeniem była dyskietka.

4. Co dalej?

5. Co dalej?

 

 

Czytałem to:

http://forum.overclockers.pl/showthread.php?t=10313

ale od 3 punktu nie za wiele zrozumiałem. Szczególnie interesuje mnie moment po uruchomieniu z dyskietki.

 

I czy nie dałoby rady z płyty tego zrobić? Nie posiadam obecnie stacji dyskietek, ale na siłę dałoby radę skołować.

Edytowane przez Dyrektorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...