Skocz do zawartości
metal

Machinarium

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze słyszę. więc wypadało by napisać coś więcej. O Samorost dowiedziałem się wczoraj przypadkowo jak przeglądałem serwis GOL w przeglądaniu wszystkich przygodówek z tego roku. A jestem wielbicielem tego gatunku, który praktycznie wymarł, bo to co obecnie wydają nie spełnia moich oczekiwań.

 

Jednak i ta flashowa przygodówka mi średnio się spodobała (grałem w demo Samorost 2 na przeglądarce). Coś mniej więcej w stylu Neverhood. Generalnie cała zabawa skupia na klikaniu w konkretne rzeczy. Można podnieść jeden przedmiot i użyć go np do zatkania węża od pompy wodnej. Daje tylko jeden przykład.

 

Wypróbuje to demko Machinarium. Może dodali parę nowych pomysłów i mnie zachęci do kupna.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą uwagę odnośnie pełnej wersji i save'ów. Jako, że jest to gra we flash'u, save'y zapisują się w plikach tymczasowych ; ) A ja się dziwiłem, co się dzieje z moim save'ami, że znikają sobie ot co... / : a ja je sobie CCleaner'em kasowałem, chcąc przeczyścić system/przeglądarkę [ ; eh... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo fajna gierka. Grafika super klimatyczna trafia idealnie w mój gust. I muzyczka też przyjemna. Aż sobie zakupiłem grę (co nie zdarza mi się zbyt często :oops: ) Mam nadzieje, że autorzy już pracują nad następną częścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machinarium to cudowna gra, jakiej nie było od lat. Łączy pierwszorzędnej jakości rysunki i urokliwą muzykę z ciekawą przygodą małego robota. Niestety, kończy się nadspodziewanie szybko, ale rozgrywkę swobodnie można sobie przedłużać, podziwiając piękne otoczenie i wsłuciach!ąc się w znakomite kompozycje w tle. Nawet melodia wygrywana przez roboty na zardzewiałej rurze, starej beczce i leciwym saksofonie ma tu swój urok. Tak silny, że wracałem posłuchać, gdy tylko byłem w pobliżu. Świat Machinarium jest magiczny i wciągający, roztacza aurę nostalgii. Przypomina stare czasy, kiedy gry tego typu jeszcze królowały. Rysunki są przewspaniałe.

 

Prosty panel gracza przypadł mi do gustu. Wysuwane menu z inwentarzem, drobnym hintem dla każdej z lokacji (z reguły okazywał się albo zbędny, albo mało pomocny) i ikonką walkthrough, do którego dostajemy się, przechodząc prostego sidescrollera (zabawne). Zagadki nie są specjalnie trudne, ale niekiedy trzeba się zatrzymać i zastanowić. Dla mnie jednym z cięższych zadań było opracowanie wygrywającej strategii do zmodyfikowanej wersji gry znanej nam pod nazwą "kółko i krzyżyk", tutaj - "śrubka i nakrętka". Walka ze skryptem jest drażniąca, nie wymagająca.

 

Postójcie trochę bezczynnie w miejscu. Nasz robot lubi powspominać radosne chwile spędzone wspólnie ze swoją dziewczyną. Miło popatrzeć.

 

Końcówka podpowiada, że możemy spodziewać się kontynuacji - a to fenomenalne wieści!

 

Poniżej parę screenów.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała gra jest zrobiona we Flash'u, więc spokojnie zagrasz. Właśnie pograłem w tą grę i powiem, że jestem pod wrażeniem. Niesamowita grywalność i klimat. Czegoś takiego mi brakowało. Faktycznie gra klimatem nawiązuje do starych przygodówek. Również polecam starym wyjadaczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nie chodzi na 10 monitorach ? ;) (joke).

 

Cena całkiem przystępna. Szkoda, że nie jesteś z Wrocławia to bym wziął. od razu. Tak to pozostaje Steam i wersje cyfrowa ehh. Takie tytuły warto mieć w wersji pudełkowej, chociaż do klasycznych przygodówek to tej grze i tak sporo brakuje. Ale lepsze to niż nic na już i tak ubogim rynku przygodówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...