Skocz do zawartości
bingant

Komputer Na Gwiazdkę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę Was o radę w sprawie złożenia komputera.

Komp ma być dla mojego syna (12lat) głównie do gier i internetu. Ma to być prezent gwiazdkowy, dlatego nie chcę się go pytać o szczegóły, a sam jestem trochę do tyłu w tych sprawach.

Cena jaką mogę przeznaczyć na jednostkę(z obudową) + monitor 22-23 cale to 3000zł.

Z tego co wiem, to syn gra w Gta, NFS, Sims, są też inne gry, ale w tej chwili tylko takie widzę na biurku.

Za jakiekolwiek dobre rady z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje

AMD Athlon x4 620 320zł

Asrock 780GXH 250zł

2x2GB 1333Mhz ~350zł

jak starczy kasy to radeon 5850 1200zł

PSU: 550W-600W ~300zł

Obudowa ~200zł

HDD 320GB Samsung F1 150zł

monitor jakieś 600zł

 

Na tym postawić Windows 7 (nie XP bo DX 11 nie obsługuje).

 

Komputer mieści się w cenie ok 3000zł i starczy na kilka ładnych lat. Całość można poskładać w ESC, ceny powinny być podobne do podanych.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem,ze proc bedzie po oc,bo inaczej ten radek bedzie sie marnowal.

Ja bym postawil na PII 955,a do tego HD4890,bedzie na pewno wydajniej jak na konfigu powyzej,jezeli ma to latac na def.taktach

 

1 x AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

1 x Asus M4A785TD-V EVO /AMD 785G, DDR3/

1 x GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

1 x SilentiumPC Gladius 400 Pure Black (bez zasilacza)

1 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

1 x HIS Radeon HD4890 iCooler 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

1 x bequiet! PurePower L7 530W

 

Cos takiego w esc wychodzi 2540zl,przy czym grafe wzialem pierwsza lepsza,mobo mozna wziac AsRocka i zasilacz inny,wiec cena bedzie nizsza.

AsRock M3A785GMH/128M /AMD 785G, DDR3-1600, mATX/

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od konkretnej gry a nie że "radek będzie się marnował". Nic się nie zmarnuje tylko niektóre gry a szczególnie GTA dużo wymagają od procesora i przy słabym po prostu gra zwolni/będzie przycinać w tych momentach kiedy (słaby tylko w tych momentach) Athlon nie da rady.

4 rdzeniowy Phenom II będzie bardziej przyszłościowy na pewno.

 

grzeg255 ładną konfiguracje zmontował, płyte można wziąć tańszego AsRocka ale zasilacza szkoda zmieniać bo solidny.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował taki zestaw.

 

AMD Phenom II x4 955

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9

PowerColor HD4890 1024MB DDR5

Samsung F3 500GB

Samsung SH-S223C

OCZ ModXStream Pro 500W

CM Elite

LG W2261VP-PF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę Was o radę w sprawie złożenia komputera.

Komp ma być dla mojego syna (12lat) głównie do gier i internetu. Ma to być prezent gwiazdkowy, dlatego nie chcę się go pytać o szczegóły, a sam jestem trochę do tyłu w tych sprawach.

Cena jaką mogę przeznaczyć na jednostkę(z obudową) + monitor 22-23 cale to 3000zł.

Z tego co wiem, to syn gra w Gta, NFS, Sims, są też inne gry, ale w tej chwili tylko takie widzę na biurku.

Za jakiekolwiek dobre rady z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Zanim kupisz mu komputer, może warto się zastanowić co zrobić, żeby spędzać z nim więcej czasu? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę Was o radę w sprawie złożenia komputera.

Gdybym byl toba i sr*** na limity wiekowe przyklejone do pudelek to do zestawu bym dorzucil gry postal i manhunt. Dobre uzupelnienie gta dla 12 latka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gry wygladaly jak zlepki pikseli i imho mialy o wiele mniejsze oddzialywanie ;] na jednego to nie podziala a 2gi wyladuje w jakims pychiatryku za roz*** innemu dzieciakowi glowy ceglowka. Jezeli jestescie zainteresowani tematem to polecam rozmowe z psychologiem ;]

 

taki mi sie przyklad przypomnial - imho bedzie tego coraz wiecej

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas sa same alfy i omegi ;] Wiele osob sie smieje z amerykancow bo nie wiedza w jakiej czesci europy lezy dany kraj. A ciekawy jestem ilu europejczykow wie gdzie leza poszczegolne stany...

 

Koniec tego ot, zrobi jak bedzie chcial. Swiadomosc z czym sie to moze wiazac powinien jednak imho miec ;]

 

@down taaaa ;) banda wyspecjalizowanych debili z najlepiej rozwinieta gospodarka na swiecie i przodujaca w wiekszosci dziedzin zycia. To mit wymyslony przez ludzi probujacych sie dowartosciowac. Po prostu maja inny system nauki i wcale nie bylbym taki pewny czy gorszy ;] Jasne, ze debile znajda sie wszedzie na swiecie, ale nazywanie narodu ktory jest o 50 lat przed nami glupim tez nie jest zbyt sprytne ;]

 

Co do tego podzialu to skala wbrew pozorom jest bardzo podobna, czym sie rozni taka austria, szwajcaria czy polska od stanu usa? Bo wielkoscia niezbyt ;] Po prostu ty mowisz "gdzies w stanach", a oni "gdzies w europie"

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas sa same alfy i omegi ;] Wiele osob sie smieje z amerykancow bo nie wiedza w jakiej czesci europy lezy dany kraj. A ciekawy jestem ilu europejczykow wie gdzie leza poszczegolne stany...

OT start.

 

A co mnie obchodza poszeczegolne stany, Ty wiesz gdzie leza? wiesz gdzie leza np. poszczegolne prowincje Chin? Sorry ale porownywanie podzialu administracyjnego panstwa do podzialu "kontynentu" to duza roznica :) Amerykanie w ogomnej wiekszosci sa glupi i nie ma co na ten temat dyskutowac, bo nie o tym ten temat.

@down taaaa ;) banda wyspecjalizowanych debili z najlepiej rozwinieta gospodarka na swiecie i przodujaca w wiekszosci dziedzin zycia. To mit wymyslony przez ludzi probujacych sie dowartosciowac. Po prostu maja inny system nauki i wcale nie bylbym taki pewny czy gorszy ;] Jasne, ze debile znajda sie wszedzie na swiecie, ale nazywanie narodu ktory jest o 50 lat przed nami glupim tez nie jest zbyt sprytne ;]

Zapominasz o tym ze przez 50 lat w Polsce bylo czerwono, a nie bialo-czerwono. I na tym zakoncze dywagacje nad "wyzszoscia" Amerykanow nad nami...

 

OT stop.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od konkretnej gry a nie że "radek będzie się marnował".

DOKŁADNIE ... i można dodać że od ustawień jakości renderingu (AAx8+AFx16 w 1920x1200 to inny balans obciążenia CPU-GPU niż brak AA i brak anizo w 1280x1024) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graffix :wink2: trochę ponad budżet ale konkretny zestaw

AMD Phenom II x4 955 - 535zł //agito.pl

Gigabyte GA-MA770T-UD3P - 270zł //ram.net.pl

GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9 - 295zł //proline.pl

PowerColor HD4890 1024MB DDR5 - 660zł //arest.pl

Samsung F3 500GB - 175zł //ram.net.pl

Samsung SH-S223C - 85zł //arest.pl

OCZ ModXStream Pro 500W - 220zł //ram.net.pl

CM Elite - 145zł //arest.pl

LG W2261VP-PF - 650zł //agito.pl

 

Przekroczyło 35zł, chyba warto dołożyć...

 

Noo, chyba, że będzie zamawiał przez internet prosto do domu - trzeba będzie doliczyć parę złotych. Jednak jak mieszka w dużym mieście, to bez problemu można zamówić przez internet, ale z odbiorem osobistym w sklepie, co eliminuje koszty przesyłki. Ja osobiście sam tak robię jeżdżąc w kilka miejsc po Wrocławiu (jednak czasem jest tak, że sklepy są blisko siebie - np: arest, proline, k2, inwazjapc w okolicach rynku we Wro). W takich miejscach można lekko 'negocjować' ceny - czasem sprzedawca opuszcza tyle, aby było taniej chociaż te 5zł niż u konkurencji. ;]

Edytowane przez graffix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc i rady, nie tylko w sprawie podzespołów do komputera.

Dzisiaj poprosiłem syna, żeby mi pokazał o co chodzi w tej grze Gta. Mało mi zwieracze nie puściły, to jest najgłupsza gra jaką widziałem w życiu, bez sensu, masakryczna, po prostu mnie zamurowało.

Już gry nie ma.

Zawsze myślałem, że procesory pentium są lepsze od Amd, ale skoro radzicie tego Phenom II x4 955, taki kupię.

Wpadł mi do głowy taki pomysł, tylko nie wiem czy to jest dobra myśl. Od świąt do 4 stycznia mam wolne w pracy i pomyślałem, że może by tak zamówić same podzespoły i samemu z synem to poskładać. Nigdy tego nie robiłem, dlatego doradźcie proszę, czy dam radę, czy bezpieczniej będzie jak mi to poskładają w sklepie? Cena ta sama. Może są gdzieś jakieś tutoriale, lub poradniki w sieci? Zbyt wielkiej filozofii chyba nie ma, ale zawsze są jakieś kruczki, gdzie można popełnić błąd. Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy taki pomysł, tylko nie wiem czy to jest dobra myśl. Od świąt do 4 stycznia mam wolne w pracy i pomyślałem, że może by tak zamówić same podzespoły i samemu z synem to poskładać. Nigdy tego nie robiłem, dlatego doradźcie proszę, czy dam radę, czy bezpieczniej będzie jak mi to poskładają w sklepie? Cena ta sama. Może są gdzieś jakieś tutoriale, lub poradniki w sieci? Zbyt wielkiej filozofii chyba nie ma, ale zawsze są jakieś kruczki, gdzie można popełnić błąd. Jakie jest Wasze zdanie?

Bardzo ciekawy pomysł, problemów raczej mieć nie będziesz. Samo złożenie komputera dla syna też pewnie będzie frajdą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy taki pomysł, tylko nie wiem czy to jest dobra myśl. Od świąt do 4 stycznia mam wolne w pracy i pomyślałem, że może by tak zamówić same podzespoły i samemu z synem to poskładać. Nigdy tego nie robiłem, dlatego doradźcie proszę, czy dam radę, czy bezpieczniej będzie jak mi to poskładają w sklepie? Cena ta sama. Może są gdzieś jakieś tutoriale, lub poradniki w sieci? Zbyt wielkiej filozofii chyba nie ma, ale zawsze są jakieś kruczki, gdzie można popełnić błąd. Jakie jest Wasze zdanie?

Dobrze, że zainteresowałeś się GTA, też miałem o tym pisać wczoraj, ale dałem sobie spokój.

 

Co do składania - dobrze myślisz. Ja właśnie "składałem" z moim 11-latkiem kompa z podpisu. "Składałem" bo polegało to na tym, że czytałem przez pół godzinki o tym, jak coś poprawnie zamontować, a potem wołałem młodego i "montowaliśmy" ;-) Młody był dumny jak 150, wszystkim opowiadał, że razem składaliśmy kompa. I o to chodzi. Jeśli nie będziesz wiedział, jak coś zamontować, otwierasz instrukcję, pytasz wujka Googla i wszystko staje się jasne. A satysfakcja - przeogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie dlaczego wszysycy polecają procesor AMD Phenom II x4 955, a nie np. i5?

Dlatego że i5 wyjdzie jakieś 3-4 setki więcej (przyzwoita płyta + proc). Będzie też lepszy od tego Phenoma, ale to nie znaczy że Phenom jest zły, ani że różnica wydajności jest kolosalna. To zazwyczaj ok 10% (zaraz będą komentarze), ale wszystko odbywa się powyżej 'progu płynności', więc nie ma większego znaczenia. Tutaj.

Składanie z ojcem to fajna sprawa. Robiłem to jakieś 2 lata temu. Przyznaje że mam o wiele więcej wiosen niż twój syn, ale fajnie było spędzić z ojcem cały dzień przy czymś i pogadać o bzdurach bez wysiłku.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc i rady, nie tylko w sprawie podzespołów do komputera.

Dzisiaj poprosiłem syna, żeby mi pokazał o co chodzi w tej grze Gta. Mało mi zwieracze nie puściły, to jest najgłupsza gra jaką widziałem w życiu, bez sensu, masakryczna, po prostu mnie zamurowało.

Już gry nie ma.

Zawsze myślałem, że procesory pentium są lepsze od Amd, ale skoro radzicie tego Phenom II x4 955, taki kupię.

Wpadł mi do głowy taki pomysł, tylko nie wiem czy to jest dobra myśl. Od świąt do 4 stycznia mam wolne w pracy i pomyślałem, że może by tak zamówić same podzespoły i samemu z synem to poskładać. Nigdy tego nie robiłem, dlatego doradźcie proszę, czy dam radę, czy bezpieczniej będzie jak mi to poskładają w sklepie? Cena ta sama. Może są gdzieś jakieś tutoriale, lub poradniki w sieci? Zbyt wielkiej filozofii chyba nie ma, ale zawsze są jakieś kruczki, gdzie można popełnić błąd. Jakie jest Wasze zdanie?

No i to jest dobry pomysł :) Za komputer Cie nie doceni tak bardzo jak za to, że składałeś go z nim. Nawet jak coś usmażycie :razz:

 

No i ile będzie pudełek pod choinką :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie dlaczego wszysycy polecają procesor AMD Phenom II x4 955, a nie np. i5?

Dokładnie jak prze napisał. To bardzo dobry procesor (w niektórych zastosowaniach zdecydowanie więcej niż te 10% różnicy) i do tego o wiele tez bardziej energooszczędny! W końcu sam płacisz za rachunki.

Jeśli dopłata to nie problem to warto.

Intel i5-750 to ok 690zł

Płyta Gigabyte UD3R 463zł

do tego jakieś pamięci na 1.65v

 

Jednak przy założonej kwocie AMD Phenom II jest bardzo dobrym wyborem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie zapomnij o kołkach izolacyjnych pomiędzy płytą główną a obudową

- kabelki od obudowy(od guzików power/reset/usb itp) zamontuj według instrukcji(schematu) w instrukcji od płyty głównej

- z boxowym chłodzeniem na procesor nie powinieneś mieć problemów - docisnąć, zatrzasnąć - pasta już na nim jest

- ramy zamontuj tak żeby pracowały w trybie ,,dual"

z resztą rzeczy chyba nie ma większej filozofii, jak coś to pytaj. Możesz też obejrzeć jakieś kursy na youtubie jak czegoś nie jesteś pewny. Lepiej wolno, porządnie i na spokojnie to zrobić niż później się denerwować, że coś nie działa :P Warto też zaplanować jak będą szły wszystkie kable, pozwiązywać, puścić np. od zasiania za płytą gł. itp - żeby był ogólny porządek w środku.

Edytowane przez Milkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie zapomnij o kołkach izolacyjnych pomiędzy płytą główną a obudową

Sory ale musze zapytać z ciekawości. Po co te kołki? Ja nie mam i jest dobrze. A jak by były potrzebne to producenci by dodawali je do obudów IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołki izolacyjne to ja rozumiem że chodzi o to i są one dodawane do wszystkich obudów. Na pewno ich nie masz? Natomiast przypuszczam że dodawane są po to by płyta nie stykała się z metalową obudową bo mogłoby się zrobić zwarcie na płycie. W dodatku bez nich z pewnością również bardziej by się wyginała podczas przykręcania do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...