Skocz do zawartości
Dziobak

Gra Roku 2009 [pc]

Gra roku 2009  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. j.w.

    • Batman: Arkham Asylum
      45
    • Borderlands
      10
    • Call of Duty: Modern Warfare 2
      28
    • Call of Juarez Bound in Blood
      5
    • Colin McRae DIRT 2
      4
    • Dragon Age Origins
      40
    • Empire: Total War
      3
    • F.E.A.R. 2
      2
    • Left 4 Dead 2
      1
    • Mirror's Edge
      22
    • Need For Speed: Shift
      8
    • Operation Flashpoint: Dragon Rising
      2
    • Prototype
      7
    • Resident Evil 5
      4
    • Risen
      9
    • The Saboteur
      1
    • Tom Clancy's: HAWX
      1
    • Torchlight
      9
    • Wolfenstein
      4
    • inna…
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Czas podsumować ostatnie 12 miesięcy w kategorii gier pc. Zapraszam do głosowania i wypowiadania swoich uwag na temat roku 2009 ;)

 

 

Mam nadzieję, że nie pominąłem czegoś ważnego w ankiecie... jeśli jednak tak się zdarzyło pozostawiam ostatnią opcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem swoj glos na Batmana. Jak narazie najlepsza gra oparta na licencji komiksu, poza tym bardzo ciekawa fabula, swietna grafika i mnostwo frajdy z gry, nawet poszukiwania achivmentow nie nuzyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batman, chociaż..nie grałem w niego na PC ;). Tak jak Szela napisał - najlepsza gra na podstawie komiksu, no i ogólnie w ogóle na niego nie liczyłem, takie pozytywne zaskoczenie, a takie gry lubię najbardziej :)

Szkoda, że AC2 został przełożony na przyszły rok, mógłby wiele zamieszać w tym zestawieniu - gra naprawdę świetna (choć niepozbawiona drobnych, wkurzających wad ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę oryginalny i zagłosuje na Resident Evil 5. Jak dla mnie bardzo dobra grywalność. Gdyby były 2 głosy to zagłosował bym jeszcze na świetną przygodówkę Machinarium

 

Ani Batman, ani COD6 mi nie przypadł do gustu. Reszta mnie nie interesuje. RPG'ów nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age'a nawet nie skończyłem to jest zal.. Gra bardzo dobra ale po prostu nie chce mi się grać ;). Oprócz niego to Protka bym jeszcze walnął i tyle.

Dla mnie ten rok był jakiś taki jałowy. Cześciej grałem w MW1 UT3 czy nawet w doom3 niż w coś nowego..

 

Zapomniałem o Stalker CoPie ale go jeszcze nie testowałem ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie:

Wiele gier jako najlepszych tego roku odpada na starcie, czyt. Risen czy NFS:Shift, bo to są po prostu kotlety! W dodatku niezawsze doskonale usmażone.

Ale mamy też kilka czarnych koni: Mirror's Edge może komuś przypaść za to że jest totalnie nowy, Torchlight jest naszym długodystansowcem - po dłuższym czasie może się okazać najbardziej lubianą i tłuczoną grą - do czasu nowego Diablo D: I podobnie Batmanem. I Prototype'em. I Borberlandsem, który jest jednym wielkim i udanym mixem D:

Natomiast... MW2? Najlepszą grą roku?! No proszę! Przecież to same kroki w tył w porównaniu do części poprzedniej, czyt. MW1>MW2 więc to hipokryzja mówić że MW2 jest najlepszą grą roku :x Jak dla mnie to największy bubel i jaja tego roku, a nie najlepsza gra.

Zdecydowanie niedocenianymi są HAWX oraz Dirt2 - no się nie oszukujmy, mało jest maniaków z kierownicą czy HOTAS'em w domu - po prostu grając na klawie pykamy w te świetnie gierki 3-5 wyścigów i mamy dość...

CoJ i E:TW też się zaliczają do grona niedocenianych: CoJ zostawił niedosyt, TW ma mnóstwo bugów... I niekoniecznie jest najlepiej urzekającą strategią tego roku.

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacham sie miedzy SHIFT'em a MW2, i postawie na NFS'a.. za to ze odeszli od wyscigow po miescie i wiejskich tuningow, w koncu ta gra zaczyna wygladac jak scigalka z prawdziwego zdarzenia.

MW2 ma wiele minusow o ktorych chyba nie trzeba wspominac (glownie serwery p2p, przegiete shotguny, kulejacy VAC)

 

A, i mysle ze w ankiecie brakuje GTA IV.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem swoj glos na Batmana. Jak narazie najlepsza gra oparta na licencji komiksu, poza tym bardzo ciekawa fabula, swietna grafika i mnostwo frajdy z gry, nawet poszukiwania achivmentow nie nuzyly.

+1. Dawno tak dobrej gry nie miałem w łapach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A, i mysle ze w ankiecie brakuje GTA IV.

GTA IV wyszło w 2008. Fakt że w grudniu, ale jednak.

 

Gdyby wyszła w tym roku to owszem mogła by grą roku być, pomijając optymalizację.

 

 

A jeśli patrzeć na datę wydania, to ja osobiście bym obstawił Fallout 3 GotY Edition, zresztą dawno temu pisałem gdzieś że właśnie tą pozycję bym wybrał grą roku, podobnie jak rok temu. Mimo iż te dodatki rewelacyjne nie były to w połączeniu z całością wychodzą super.

 

 

A tak to dla mnie beznadziejny rok. Jedynie dwie gry mnie bardzo zainteresowały - DiRT 2 oraz Forza Motorsport 3 (ale to tylko X360). Jednak gry wyścigowej nigdy grą roku bym nie wybrał, chyba że by nie było innej opcji. Wg mnie są to zbyt jednorodne gry.

 

Zeszły rok był świetny, 2010 rówież się tak zapowiada, tak wiec chyba lata parzyste będą dla mnie najlepsze. Gdyby jeszcze potwierdziło się kilka nieoficjalnie przewidywanych gier, to może być to nawet najlepszy rok w historii mojego grania (czyli od końcówki lat 90).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten rok był bardzo słaby. Mam trochę zaległości tj. Batman, Dragon Age, Risen - dlatego jak będę miał czas to trochę nadrobię.

 

Dużym pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie PES 10 i to ta gra jest dla mnie najlepsza. Nic tak nie cieszy jak wspólna gra z kumplami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jakoś nie było gry, na którą bym czekał.

Z wymienionych na liście posiadam tylko mw2 i prawdę mówiąc to szału nie ma, marny singiel, odgrzany i źle podany kotlet pod tytułem multiplayer.

 

Kilka demek spróbowałem, ale żadne mnie nie przekonało do kupna pełnej wersji.

Wszyscy tak polecają batmana, nie miałem jeszcze okazji przetestować nawet demka, ale narobiliście mi ochoty. ;)

 

Za to przyszły rok się soczyście szykuje... styczeń - Mass Effect 2, luty - AvP3 / SC:C Conviction / Mafia II, marzec - Bad Company 2 / Assassins Creed 2... a to dopiero początek roku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu macie rację. Ten rok nie dopisał pod względem dobrych gier. Było ich tyle co nic. Ja wybrałem Dragon Age. Spędziłem przy tej grze naprawdę miłe chwile.

Gdybym miał jeszcze jeden głos to na drugim miejscu postawiłbym na Trine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nic w tym roku nie czekałem. Moje typy: BC2, AC2, M II i ME2 to 2010. Natomiast F3 i GTA IV to 2008.

2009 to year of the crap. Żadna w w/w gier nie zasłużyła sobie moim zdaniem na miano gry roku. Są owszem wśród nich pozycje ciekawsze, jednak przebłysk czegoś ciekawego na tle powszechnej miernoty nie czyni ich grami roku.

Przebłyski dla mnie to:

- Dragon Age Origins (zjadacz czasu)

- Borderlands (gra na raz)

- Prototype (coś innego)

Zawiódł mnie Risen. Seria która kiedyś wytyczała nowe trendy, teraz tylko powiela znane schematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na Borderlands - po prostu fanie się grało w 4 osoby przez te prawie całe 80 godzin. Potem niestety nuda, ciągle to samo.

 

Największe roczarowanie roku: Left 4 Dead 2, którego miałem nie kupować ale jednak kupiłem i teraz żałuję tak jak po zakupie jedynki.

 

EDIT: Przyjemnie mi się gra w DiRT2 ale gra roku to to nie jest. Call of Juarez 2 bardzo fajna gierka ale prosta, natomiast muszę jeszcze nabyć Batmana.

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

ArmA 2

Race On

 

jest jeszcze kilka gier które wyszły u nas dopiero w 2009 ale premierę światową miały w starszych latach więc nie wspominam o nich

 

Pozytywne zaskoczenie tego roku: NFS Shift bo myślałem, że będzie kolejną ścigałką arcade nie do przełknięcia a wyszło to całkiem dobrze a z modami nawet jeszcze lepiej

 

Rozczarowanie tego roku: MW2 byłem mocno negatywnie nastawiony do tej gry ale po zagraniu okazało się, że mimo tego, że cudu nie oczekiwałem to może być jeszcze gorzej.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...