Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Które są nowe ? Dopiero przeszedłem z obozu nvidi po 5 latach ;)

 

Testowałem na 10.12

 

Na szybko, na default 3DMARK11.

pzd

 

ocnij tą karę!! czy będziesz w stanie dojść do 6k? Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

950/1400 - P4883

czyli ledwie 200 więcej, czyżby cpu nie wydalał ? Niestety więcej go nie pogonie na powietrzu 3,6 to max stabilne :(

 

@radiergummi o których sterach ty piszesz ? Właśnie otworzyłem pudełko z CD i jest na niej mała naklejeczka "1015", czyżby "nowe" stery szybciej na CD niż w necie ?

pzd

 

Edit: Hotfix to 10.12a ? Czy jeszcze coś nowszego jest ?

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem hotfix na 10.12 - 3d mark sie wieszał (czarny obraz, można wyjść esc bez problemu) zaraz po pierwszym teście cpu,

Wyczyściłem i zainstalowałem sam hotfix ( zawiera przecież sterownik) - jak wyżej,

Wyczyściłem i zainstalowałem stery z cd (tajemnicza naklejka 10.15- gpuz pokazuje 10.11) - 3DM2K11 - P4876.

 

Co do testu powyżej to mogę potwierdzić - BC2 min fps 45 przy 1080p AA8x AF16x (game settings), średnio w grze widziałem 60fps.

pzd

 

Edit: Niestety max to 950 czyli tyle co w CCC. Msi Afterburner czy Trixx mają zablokowaną/nieaktywną opcję zmiany napięcia. Także przy ustawieniu gpu na 1Ghz wszystko się wiesza zaraz po odpaleniu 3D Marka :(

Trzeba czekać pewnie na update sterów i innego softu.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj na nowy procesor/platformę mimo wszystko. 6970 do takiego procesora :| ?

 

A 3DMark 11 się nie sugeruj tak bardzo. Jakby nie patrzeć to masz tylko (aż ?) 1200 punktów więcej ode mnie. Niby sporo, ale różnica w cenie tego nie pokrywa. Oczywiście teoretycznie i sugerując się tym Twoim wynikiem. W grach i z mocnym procesorem pewnie wypada to o niebo lepiej i karta jest sporo wydajniejsza.

 

Za to BC2 ładnie Ci śmiga. Chociaż ta gra również mocno obciąż CPU. Zrób testy w Metro 2033 w 1080p i podaj wyniki. Oczywiście DX 11 i wsio na max. ;) No i zmiana sprzętu wskazana.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma zmienic platoforme i wydac 1,5k zeby miec 5 fps wiecej w bc2, chociaz i tak dobrze chodzi? :D Czy do 3dmarkow? Jeszcze dlugo nie powinien na tym odczuwac zadnych spowolnien... moze jedynie w grach ktore ciagle korzystaja tylko z 2 rdzeni, bo taktowanie troche niskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi o te 5fps w grach. Bardziej się zastanawiam jak kolesie z linków powyżej pociągnęli te karte do 1Ghz na gpu przy użyciu softu tylko (wyniki >1Ghz to pewnie bios był ruszany).

 

Jeszcze co do kultury pracy to gpu po odpaleniu kompa 35C , teraz po napisaniu tego postu 58C, zaraz po alt+tab z gry widziałem 82C. Turbina kręciła się na 35% a hałas w porównaniu do GTX260 @ 40% dużo większy.

A i zastanawia mnie kwestia AA i AF, czy to już działa razem na kartach ATI ? Bo ustawiając AA8x i AF 16x w full hd ciągle krawędzie w BC2 były poschodkowane :(

Trzeba było może brać GTX570 :(

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dokładnie ten sam wątek. Pole VCC jest u mnie puste, a suwak nieaktywny :(

pzd

 

Edit: Zainstalowałem jeszcze raz 10.12a . Na default zegarach jest lepiej teraz (p4800 vs p4675), ale juz 950/1400 nie przeszedł do końca :(

Słabo trochę, widzę wszędzie oc 980-1050/1500.

Jestem jeszcze ciekaw jak używać opcji "Power control settings", jak powinno być ustawione dla najlepszego OC ? Czy to w ogóle niema wpływu?

 

Co do samego sprzętu jeszcze to zauważyłem przełącznik obok złącza crossfire do czego to ?

A już wiem hd 6970 switch

 

Edit2: Max suwaki w CCC, obroty wentylatora ręcznie na 60% (suszarka) - P5049.

Przy obrotach na auto 3D mark sie wywalał niestety :(

Wygląda na to, że temp są tutaj problemem.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, wychodzi na to, ze 6970 w idle pobiera o 1/3 mniej energii od 5870 i przy wentylatorze ustawionym na 10% wiecej ma 5 stopni mniej niz 5870 pod pelnym obciazeniem...

Edit2: Max suwaki w CCC, obroty wentylatora ręcznie na 60% (suszarka) - P5049.

Przy obrotach na auto 3D mark sie wywalał niestety

Wygląda na to, że temp są tutaj problemem.

 

na szczescie warunki sprzyjaja :D zakladaj czapke, otwieraj okno, obudowe i jedziesz dalej z oc :D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza już kilka dni po premierze a tu cisza tylko 1 użytkownik 6970?

Ja właśnie już od kilku dni rozmyślam 6970 czy gtx 570.

Czekam może jakieś nowe sterowniki ati wyda pod 6xxx i coś się ruszy w temacie. Znalazłem w necie test jakiegoś portalu niemieckiego gdzie przetestowali w bardzo dziwnych grach nie tylko w kilku topowych grach. No i 6870 ładnie się prezentowało kopiąc gtx 580 albo dotrzymując mu kroku.

Jak znajdę ten test do dam linka bo tyle testów oglądałem że zapodziałem właśnie akurat ten.

w sumie ceny już klarują się poniżej 1.4 tyś a widać że karta ma moc.

Przy gtx 570 trzyma jeszcze mnie tylko ta fizyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wysłałem kartę z powrotem do sklepu korzystając z DSR :(

Większość testów jakie widziałem grafa przebijała GTX570 po oc.Szkoda tylko, że oc średnio klarowało się na poziomie 980-1000MHZ, a u mnie 950Mhz max i to niestabilnie.

Do tego karta przegrzewała się na stockowych ustawieniach by w końcu zacząć sypać artami w menu gry :/

Widać AMD nie dla mnie :(

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, MIAŁEM :) Kilka postów wcześniej podałem link do 3D Marka. Dziwne pytanie...

 

@kknd faktycznie tego nie sprawdzałem, może trzeba było czekać na nowy bios/sterowniki. Ale wątpię, żeby to coś zmieniło w kwestii temperatury. Mogliby zmienić auto ustawienia wentylatora na szybsze, ale wtedy hałas byłby zbyt duży. Poza tym artefakty w menu gry przesądziły o oddaniu karty.

Nie mówię, że karta sama w sobie jest zła. Widocznie miałem pecha co do tej sztuki (ostatnio wiele rzeczy kupuję dwa razy :( )

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po świętach na pewno zmieniam tylko nie mogę się zdecydować na którą.

Sytuacja się ustabilizuje szał cen świątecznych opadnie i może ceny oraz większa ilość towaru będzie.

Na razie gtx 460 768mb ładnie ciśnie w full hd starcraft 2 a nawet bad commpany na maxa bez aa i w multi są sporadyczne spadki.

Ale i tak muszę jakąś b.wydajną kupić żeby starczyła na trochę a nie co chwilę zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech latach przesiadłem sie z nvidi na amd 6950 i już mam problem jak do jasnej... uruchmić nowy panel kontrolny 10.12 zaistalowane i ciągle stara szata .

 

 

są dwie wersje 10.12, z nowym CCC i wersja ze starym CCC

AMD Catalyst 10.12 Win 7 (32|64) new CCC download from Guru3D.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...