Skocz do zawartości
romek

Zmiany w serwisie PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili jest to nazwa usera w portalu, która swoją drogą pokrywa się z loginem na forum, gdyż Drupal nie ma oddzielnego pola na "displayed name" (jak ma to miejsce na forum).

 

Owszem, da się to zmienić, tylko czy to aż tak potrzebne?

 

Do tego, jeśli ktoś przyzwyczai się do forumowego 'displayed name', to potem może próbować się logować na tą nazwę, zamiast na login...

Sam złapałem się na tym błędzie po dłuższej przerwie w logowaniu na swoje konto testowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy potrzebne? Estetyczny ficzer. Mój login/stara nazwa jest z deka przydługa już się od niej odzwyczaiłem, to wszystko.

No, ewentualnie, żeby być na 100% pewnym, że 'A' z portalu i 'B' z forum to ten sam ludek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

W tej chwili jest to nazwa usera w portalu, która swoją drogą pokrywa się z loginem na forum, gdyż Drupal nie ma oddzielnego pola na "displayed name" (jak ma to miejsce na forum).

 

 

Jak się poswięci minute na wejscie do panelu to moze miec to pole i dowolne inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, wiem o tym. Dziękuje, że wytłumaczyłeś mi czym jest panel zarządzania. Natomiast uważam, że na dzień dzisiejszy to pole nie ma racji bytu. Dziękuje to tyle w tym temacie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Rafale, cieszę się że wiesz, ale nie odpowiadałem na Twojego posta, w którym stwierdziłeś że nie chcesz wprowadzenia tego, tylko na post stwierdzający brak odpowiedniego pola w drupalu, a jak dobrze wiemy jego brak nie jest problemem i nie wymaga żadnego nakładu pracy(pomijajac ze pozniejesze wyswietlenie tej nazwy dopisania kilku linijek kodu juz by wymagało).

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem Grzegorzu, brak pola to nie jest problem. Do wyświetlenia forumowego 'name' (nie login) nie potrzebujemy nawet dodawać takowego w Drupalu, ani nawet dotykać kodu tegoż CMSa.

 

Właściwie można go (name) bezczelnie pobrać z bazy forum na poziomie generowania skóry. Generalnie jednak nie lubię druciarstwa.

 

Druga opcja to użycie custom_tokens.

 

Problem w tym, że to rozwiązuje jedynie problem wyświetlanej nazwy na pasku. Do wykonania tego samego chociażby w komentarzach, trzeba już trochę kodu klepnąć, a obecnie pracujemy nad czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie wiem może ja ma coś z ff,ale bez zalogowania nie mam dostępnej"skórki" Pure -red. Mama tylko 3 dostępne , które są tak beznadziejne wg mnie , że przestałem forum przeglądać. Oczywiście mogę się zalogować , ale dla mnie to ogromne utrudnienie , strasznie mi się to nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem brak przycisku "Wszystkie strony/czytaj calosc" w artykulach na portalu.

Jest jakas szansa, ze ta funkcjonalnosc powroci?

 

Rozumiem, ze wiecej odswiezen stron = wiecej reklam, ale nie daloby sie wstawic tych potencjalnie "traconych" bannerow w tekst w miejsca gdzie konczylaby sie jedna strona a zaczynala nastepna przy normalnym ukladzie?

Nie tracilibyscie przez to reklam, a wygodniej by sie czytalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę zupełnie szczery - opcja „wszystkie strony” raczej nie wróci - rzecz leży nie tylko w samych reklamach, bo akurat tych na PPC jest stosunkowo niewiele. Jednak jeśli artykuł ma stron 15 natomiast dany użytkownik wchodzi i przegląda wszystkie za jednym machnięciem, to portal po prostu traci oglądalność. Mniej odsłon to słabsza kondycja PurePC i mniej np.: rozbudowanych testów wymagających dużych nakładów.

 

Jeśli ktoś zagląda do serwisu szukając porad, wyników testów, porównań czy nowości, powinien zrozumieć naszą decyzję. Szanujmy swoją pracę, poza tym nikt w „próżnię” energii wkładać nie lubi. Do łatwej i szybkiej nawigacji służy spis treści, a jeśli koś chce kompleksowo przejrzeć artykuł może korzystać z przycisków numerycznych bądź opcji „następna”.

 

Jeśli pojawi się możliwość aby „wilk był syty i owca cała”, to oczywiście ją wdrożymy - niestety na tym silniku portalu nie znaleźliśmy sensownego kompromisu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi ZlyUser lub SGJ jak wolisz. Przypomnę Ci, że praktyki omijania reklam lub jak to wolisz mówić portali widzących tylko zyski z wyświetleń nie są tu dozwolone. Działasz przeciwko serwisowi co skończy się zablokowaniem twoich kont. Ostatni raz to piszę, kolejnych upomnień nie będzie.

 

Przypomnę co widnieje na stronie: http://www.purepc.pl/tos

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatni raz sprawdzałem to forum nie było serwisem, wiec blokuj sobie konta jakie chcesz, ale na "portaliku"

 

Swoja drogą zmiany wszelakich regulaminów co wykonałes bez podania informacji o zmianie są w tym kraju niezgodne z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu cóż dalej idziesz w zaparte, że naczelny purepc jest zły i jak mu tu uprzykrzyć życie. Portalik jak go nazywasz nie jest już dla ciebie a to, że masz żal do nas nie musi być wylewane na łamach forum. Jak mam blokować konta to zrobię to od razu na forum. Jak tak bardzo ci przeszkadza portalik PurePC.pl to chłopie, po cholerę go czytasz i zaglądasz? Ogarnij się proszę, kiedyś dało się z tobą współpracować i normalnie rozmawiać, teraz wylewasz żale i na siłę starasz się obchodzić każdą zmianę jaką wprowadzamy na portalu. Proszę wyładuj swoje frustracje gdzie indziej a nam daj możliwość dalej prowadzenia serwisu, z którego ty tak bardzo nie jesteś zadowolony. Wkurzaj konkurencyjne strony albo zajmij się osinfo pl.

 

Koniec tematu, dalej proszę na PW.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ a.k.a ZlyUser jak zwykle lubi sikać pod wiatr i głosić swoje „mondrości” :lol:

 

Najwidoczniej fakt, że PurePC doskonale radzi sobie bez udziału twojej nieskromnej osoby musi być wyjątkowym dyskomfortem - przyjmij więc moje najszczersze wyrazy współczucia. Skoro obserwowanie jak działa serwis jest tak bardzo frustrujące, możesz spokojnie zmienić miejsce docelowe, chyba że zasadniczo lubisz występować w roli „twardej opozycji” i wciąż żyjesz przeszłością :wink:

 

Zupełnie na marginesie dodam, że sam starałeś się prowadzić jakieś „portaliki” tylko nikt nie zaglądał do tego przybytku nędzy i rozpaczy, co zapewne pogłębiło twoją frustrację i zainspirowało do powrotu na łono PPC w roli zatwardziałego malkontenta. Wyluzuj człowieku bo wszystkich znających kulisy twojego rozejścia z redakcją wpędzasz w głęboką konsternację :lol: Znajdź sobie jakieś konstruktywne zajęcie albo babę - wszystko się jakoś ułoży...

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a ja mam problem... nie chcę blokować reklam na ppc, ale nie mam wyboru. :? Używam Opery plus Admuncher i za cholerę nie mogę wyłączyć blokowania reklam dla ppc - dodałem do "whitelist", próbowałem wszelkich magicznych środków, ale dalej nie daję rady ustawić admunchera by przepuszczał reklamy tutaj. Ktoś ma pomysł jak to zrobić? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować AdBlock, który swoją ikonę umieszcza w prawym górnym rogu przeglądarki pod popularnym "X". Tym samym możesz włączać i wyłączać wyświetlanie reklam jednym kliknięciem. Może nie jest to rozwiązanie idealne, bo trzeba pamiętać o kliku przechodząc na inne strony z PPC, ale ogólnie przyjazne i proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować AdBlock, który swoją ikonę umieszcza w prawym górnym rogu przeglądarki pod popularnym "X". Tym samym możesz włączać i wyłączać wyświetlanie reklam jednym kliknięciem. Może nie jest to rozwiązanie idealne, bo trzeba pamiętać o kliku przechodząc na inne strony z PPC, ale ogólnie przyjazne i proste.

 

Dzięki, ale w żaden sposób nie rozwiązuje to problemu. Admuncher jest i zostaje, problem tylko w tym, żeby go zmusić do ignorowania reklam na PurePC. Zwykła whitelist nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę zupełnie szczery - opcja „wszystkie strony” raczej nie wróci - rzecz leży nie tylko w samych reklamach, bo akurat tych na PPC jest stosunkowo niewiele. Jednak jeśli artykuł ma stron 15 natomiast dany użytkownik wchodzi i przegląda wszystkie za jednym machnięciem, to portal po prostu traci oglądalność. Mniej odsłon to słabsza kondycja PurePC i mniej np.: rozbudowanych testów wymagających dużych nakładów.

 

Jeśli ktoś zagląda do serwisu szukając porad, wyników testów, porównań czy nowości, powinien zrozumieć naszą decyzję. Szanujmy swoją pracę, poza tym nikt w „próżnię” energii wkładać nie lubi. Do łatwej i szybkiej nawigacji służy spis treści, a jeśli koś chce kompleksowo przejrzeć artykuł może korzystać z przycisków numerycznych bądź opcji „następna”.

 

Jeśli pojawi się możliwość aby „wilk był syty i owca cała”, to oczywiście ją wdrożymy - niestety na tym silniku portalu nie znaleźliśmy sensownego kompromisu.

 

Właśnie miałem o to pytać. Jakiś czas temu zauważyłem że nie ma tej opcji, ale myślałem że to kwestia jakiś zmian i szybko wróci.

Szkoda że tak się nie stanie, bo niestety nie mam zamiaru czytać czegoś rozwalonego na kilkanaście stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...