Skocz do zawartości
Kirk42

Tanie tablety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zauważyłem na ceneo, że istnieją dość tanie tablety, powiedzmy alternatywy dla iPada, czy ktoś może miał z tym styczność i jest w stanie coś powiedzieć?

Przyznam, że jeżeli nadaje się to do odbierania poczty, przeglądania www i korzystania z komunikatorów to byłbym czymś takim zainteresowany. Proszę o wypowiedzi, poniżej zamieszczam przykłady

Howe Tablet Android 7'' ebok Ipad

Eken M002

Eken M003

Howe Tablet 7 3G 720 HD 2GB

Howe Tablet 10'' 3G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich ale dobrych tabletów obadaj Teclast X98 AIR 3G. Ma w zasadzie wszystko co trzeba, łączność 3G,  czterodzeniowego atoma , ekran Retina i co najważnejsze jednoczesnie Androida i Win 8.1.(dual boot).

 

http://www.aliexpress.com/store/product/9-7-Teclast-X98-3G-Intel-Bay-Trail-T-Quad-Core-Tablet-PC-1-83GHz-Retina/609719_1862203196.html

 

w pl mozesz kupic w sklepie piktech lub szukać na allegro (czasem się pojawia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze sensowne tablety 7-calowe i 10-calowe wg mnie to Lenovo, Samsung Lite czy Asus. Od GoClever, NTT, Kiano i itp podobnych marek trzymałbym się z daleka. Firma Kruger&Matz czasem wypuści (naklejki naklejkę na) coś, co nie rozlatuje się w rękach, ale bywały modele, które miały problemy z WiFi.

W 8 calach ciekawą zabawką jest LG, Lenovo Yoga, Samsung i (nie bijcie) Jabuszko. Miałem okazję używać tego ostatniego i z całą moją niechęcią do Jabuszka i ich systemu, byłem pod wrażeniem tego sprzętu.

 

Jako typowy sprzęt kanapowy patrzyłbym właśnie na Yogę (8 lub 10 cali), bo może nie jest mała, ale może długo leżeć bez ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję z tym RAMem na Androidzie. Większość sprzętu budżetowego ma tyle i zgadnij co - działają. Ludzie kupują i używają.

 

Do przeglądania Neta w domu starczy cokolwiek, co nie jest archaiczne - czyli 1GB RAM, 2 rdzenie, ekran z sensowną rozdzielczością (1024 lub więcej) dobrymi kątami (nie koniecznie IPS), baterię powiedzmy powyżej 3000mAh.

Jak ktoś nie lubi ładowarek, to można obejrzeć serię Yoga od Lenovo. Jak ktoś lubi wszystko duże, to oglądamy 8 lub od razu 10 cali.

 

Jak ma służyć do Neta poza domem, to do powyższego trzeba dorzucić 3G (lub obsługę modemów na USB) oraz lepszą baterię i jasny ekran (tutaj już chyba tylko IPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...