Jump to content
birdman

kope lat ;)

Recommended Posts

Dobrze wiedzieć, że stara ekipa jeszcze żyje :D

Czasy sie zmieniły, forum już dawno przeżyło czasy swojej świetności, ja desktopa nie mam już kilka lat,

jedynie lapek i konsola.

A kiedyś tak się bawiło przy podkręcanie na DFI czytając posty Mardoka o timingach, próbując wyczaić jak by tylko coś jeszcze urwać ze swoich BH-5. Ahh piękne czasy.

No lata lecą  cały czas. Czlowiek nie ma takiego zapału jak kiedyś kręciło się Athlony. Ja mało co gram na komputerze. Ostatnio ograłem Half-Life Alyx. Niektórzy pamiętają że jestem fanatykiem tej serii. Prawdziwy FPS jak za dawnych czasów. HL2 przeszedłem ze 100 razy. Wliczając w to wszystkie mody i wersję na X360 i PS3. Chętnie bym ograł HL3, ale na to już nie ma co liczyć. Nie te czasy.

Mimo wszystko najlepsze chwilę spędziłem na zlotach PPC i graniu w TDU po sieci. Stare dobre czasy. które już nigdy nie wrócą.

• Upvote 3

W dniu 27.06.2021 o 13:46, Devil napisał:

No lata lecą  cały czas. Czlowiek nie ma takiego zapału jak kiedyś kręciło się Athlony. Ja mało co gram na komputerze. Ostatnio ograłem Half-Life Alyx. Niektórzy pamiętają że jestem fanatykiem tej serii. Prawdziwy FPS jak za dawnych czasów. HL2 przeszedłem ze 100 razy. Wliczając w to wszystkie mody i wersję na X360 i PS3. Chętnie bym ograł HL3, ale na to już nie ma co liczyć. Nie te czasy.

Mimo wszystko najlepsze chwilę spędziłem na zlotach PPC i graniu w TDU po sieci. Stare dobre czasy. które już nigdy nie wrócą.

To prawda...

Zapał to może by się znalazło, ale czasu nie ma...

😄

Ale poprawiło się, 3 desktopy, 2 laptopy, kiedyś takich "luksusów" nie było... 😄

łomatko  kopę lat, właśnie przez nieuwagę uszkodziłem moje WC - pękło lutowanie złączki w chłodnicy od Łady.... 

postanowiłem zatem tu zajrzeć żeby zrobić remont - rozkręciłem pompę CWU działającą bez przerwy od ponad dziesięciu lat - w środku w miarę czysto, ale po obejrzeniu dostępnych na rynku sprzętów wymienię sobie chłodnicę i pompę...

pozdro dla starej ekipy - o ile ktoś tu zagląda...

Mimo wszystko najlepsze chwilę spędziłem na zlotach PPC i graniu w TDU po sieci. Stare dobre czasy. które już nigdy nie wrócą

TDU złote czasy forum. Pamiętam jak się grało z ludźmi z forum, nawet Qqrydza grał 😄 tylko jaki ja to miałem Nick w TDU, StoProGratis może. Z ciekawostek to to forum jak ktoś wrzucał screeny z gier nie przez imageshack to dalej ma zachowane te screeny.

Dziwię się że teraz nie ma forum. Było to bardzo użyteczne jak był jeden temat o grze. Na grupach na FB jest chaos w nie dyskusja

• Like 1

19 godzin temu, Kilokush napisał:

Dziwię się że teraz nie ma forum. Było to bardzo użyteczne jak był jeden temat o grze. Na grupach na FB jest chaos w nie dyskusja

Fesjbuk zdaje się zmonopolizował dyskusje na dowolne tematy i zawłaszczył te wszystkie dorodne trolle, które wcześniej rozpełzały się po całej sieci.

• Upvote 1

3 godziny temu, jonas napisał:

Fesjbuk zdaje się zmonopolizował dyskusje na dowolne tematy i zawłaszczył te wszystkie dorodne trolle, które wcześniej rozpełzały się po całej sieci.

Na FB i na YouTube teraz się komentuje. Ale ilość dyskusji tam to promil tego to co było na forach internetowych. Dobre forum to była dla mnie najlepsza forma komunikacji. Wykopy z Reddit, Facebook czy YouTube to taki chaos że odechciewa się pisać i dyskutować 😕

• Upvote 1

No dla mnie to dramat, że fora dyskusyjne umarły... Osobiście byłem aktywnym użytkownikiem pewnie na kilkunastu, a zapisany na kilkudziesięciu. Facebook to sieczka, te same pytania po 100x, zero merytorycznej treści. Mam nadzieję, że stare czasy jeszcze wrócą.  Ostało się kilka for, które jakoś się trzymają, ale są to głównie grupy związane z tematyką audio, czy retro sprzętem.  Grupy zrzeszone wokół nowoczesnych technologii w większości umarły, prym przejął niestety fejsbuk. Ludzie są leniwi, wolą odbierać treści na jednym medium/witrynie niż zapisywać się na wiele różnych...

• Upvote 1

4 godziny temu, IGI napisał:

Facebook to sieczka

dla "muzgó" 😉 Też ubolewam nad stratami klasycznych forów na rzecz tego tworu w którym nie ma ładu ani składu . O moderacji nie wspomnę. Pytania które nie mają sensu to klasyka. Piszą dzieci powielając n-ty raz to samo bądź wrodzone lenistwo nie pozwala wbić prostej frazy w google, gdzie wiele z odpowiedzi jest już w samej przeglądarce. Same pytania mają też, niejednokrotnie, tyle byków ortograficznych że głowa boli.

18 godzin temu, IGI napisał:

wolą odbierać treści na jednym medium/witrynie niż zapisywać się na wiele różnych

Będą jeszcze płakać, bo informacja na portalach typu FB/Twitter ma bardzo krótki czas życia. Jak im kiedyś znikną (a to normalna kolej rzeczy - już się mówi o przejmowaniu ruchu FB przez inne społecznościówki, i że na FB siedzą tylko stare dziady), zostaną z niczym i wszystkie pytania trzeba będzie zadawać od nowa.

I o ile to nie jest jakiś wielki problem przy gadaniu o [gluteus maximus] Maryni, to przy bardziej specjalizowanych pytaniach (a takie się zwykle zadaje przy elektronice, motoryzacji, czy praktycznie każdym hobby) będzie prawdziwy dramat. Na forach to było (jest) piękne, że wchodzisz w szukajkę i nawet jak pliku nie ma, to jest często nazwa, wersja, rewizja etc. i masz szansę namierzyć jakiś mirror. Na społecznościówkach zdarza się, że wywala link do strony z infinite scrollem, brakiem uprawnień albo usuniętym postem (o ile w ogóle wywala jakiś link) i pozamiatane.

Edited by m4r
literuFka
  • Upvote 2

Treści znikną bo włodarze mają "w de" czy są tam wartościowe treści, tylko kasa musi się im zgadzać.

Natomiast na forach czy blogach ludzie celowo utrzymują całe witryny z zawartością + domenę by zachować coś co niejednokrotnie jest tworzone przez lata.