Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sterownik jest nowszy niż w wydaniu WHQL, kolego :P

 

konkretnie WHQL mają sterownik datowany na 6.04, a Preview na 19.04.

 

ale mówimy o dacie ..

 

mogłeś "zabłysnąć" tego 27 a nie dopiero dziś :F jak każdy już o tym wie

 

heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korci mnie zakup 5770. Jeszcze kilka dni temu HIS stał poniżej 6 stówek, niestety teraz już nie, było minęło. Mam dylemat czy kupić 5770 od Powercolora, nie wiem czy to jest taki model czy to nie jest z chłodzonkiem AC, bądź tym z poprzedniej strony czy odżydzić 100 zł dopłacić do HIS czy Sapphire. Jak wygląda sprawa z głośnościa HIS-a& Szafirka w porównaniu do Powercolora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również od prawie dwóch tygodni przymierzam się do zakupu hd5770 obecnie najtaniej można mieć radka od club 3d bo za 579zł (http://allegro.pl/item1047603132_club3d_hd5770_1_gb_ddr5_pcie_arctic_raty.html)

Czy karta jest warta polecenia?

Jak wygląda kwestia oc na tej karcie? (czytałem że główną rolę grają pamięci, więc jakiej firmy są pamiątki na tym radku??)

 

 

Złoty wciąż jest niestabilny.. i czekanie miesiąc czy nawet 2 na spadek cen niezbyt mi się podoba.. więc kartę chciałbym zakupić już teraz zanim ceny jeszcze bardziej podskoczą..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest to samo. Referent ver. 2. Mój Sapphire wygląda tak jak ten z twojego linku. Bardzo kulturalnie pracuje. W IDLE nie jest bezgłośna, ale to tzreba się schylić do obudowy by usłyszeć. W stresie nic nie wyje. Ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem HIS-a ~v2 ale z inna przykrywką: HIS HD 5770 Fan 1GB (128bit) GDDR5 PCIe (DirectX 11/ Eyefinity) < HD 5700 Series < Desktop Graphics < Products | Karty graficzne HIS

Pierwsze wrażenia:

- wydajność ok

- teksturowanie dużych powierzchni gdzieniegdzie nieco niedomaga (widać przełamania tekstur)

- temperatury do ~80 stopni w Furmarku (max), na razie tylko na 900Mhz puszczałem rdzeń bez przetaktowania pamięci i temperatura podniosła się o ~5 stopni

- wiatrak ok w idle, głośny w 3D -> zamierzam zmienić na AC L2 Pro albo AC Accelero S1 rev 2 bo na dłuższą metę nie zdzierżę hałasu (ale wylot budy mam skierowany w moją stronę, a przyzwyczajony jestem do ciszy (wiatraki 120mm na ~900 obrotach).

-pamięci i sekcja zasilania parzą w Furmarku więc pójdą pod radiatory pewnie docelowo.

Generalnie jestem zadowolony ale mankamenty są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po niecałych dwóch miesiącach moja 5770 powercolor jest idealnie cicha w IDLE (ustawiłem na sztywno 25% obrotów) i potwornie hałasuje w stresie (na auto). Szum jest słyszalny nawet przez słuchawki a żona narzeka, że nie może czytać książki.

Chcę ustawić prędkość w stresie na sztywno, ale nie mam pewności jaką temperaturę zniesie mój rdzeń. HD3xxx wytrzymywały podobno nawet 104C ale wolę tak nie ryzykować. Macie jakieś źródła ile może wytrzymać stopni ten rdzeń? Zakładam pracę w stresie do 4h ale nie jest wykluczone, że jakaś aplikacja go podniesie bez mojej wiedzy i będzie działał w 3d nawet cały dzień.

Edit:

ustawiłem w stresie po małym OC na 880/1250 na 42% i jakoś działa. Temperatura nie przekracza 90C.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalszy ciąg problemów.

Tym razem poważniejsze. Coraz częściej podczas przełączania trybów 2d/3d komp się zawiesza zawsze w identyczny sposób. Reszta kompa raczej winna nie jest, ten efekt występuje na różnych konfiguracjach. Na dwóch dyskach na których mam system, przy wyłączonych 3 rdzeniach procka i obniżonym taktowaniu karty graficznej.

 

Zawiecha zawsze typowa dla karty graficznej. Pionowe pasy o szerokości ok 4mm na całym ekranie i nieaktywna klawiatura, a wentylator karty wchodzi na wysokie obroty.

 

Co robić?

Oddać na serwis?

Wgrać nowy bios, jakieś rady, bo nigdy tego nie robiłem a tym bardziej w karcie z serii 5xxx?

Coś innego?

 

Takty karty w 3d już obniżałem. To samo.

 

A może to wina Ati Tray Tools?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że att tu przeszkadza. Mam od około 3 miesięcy sapphire hd 5770 vapor-x i muszę powiedzieć, że dużo lepsze od att w moim wypadku okazało się CCC (wersja 10.5). Do tego stopnia, że klatki w niektórych grach poszły nawet po 2x w górę (metro 2033 dx 11 z wszystkimi opcjami na full 1280x1024 czy gta IV EFLC all very high i cienie high płynnie, gdzie wcześniej all high i cienie medium przycinały). Zauważyłem też (i na niektórych forach o tym piszą), że te karty po podkręceniu średnio lubią dłużej utrzymujące się temperatury powyżej 75-80 stopni - u mnie było tak, że na automatycznych ustawieniach wentyla wykręcała się tylko do 950/1250, a teraz po ustawieniu fana na 85 % stabilnie działa na 950/1350 (bez zmiany napięć), a temperatura bardzo rzadko i na krótko dochodzi bądź przekracza 75 C. Problemy ze stabilnością oc zaczynały się wcześniej na temperaturach powyżej 80-85 stopni (jeśli trwało to dłuższą chwilę). Ludzie piszą, że na ogół starają się ją utrzymać tak do 70-75 C. Nawiasem mówiąc ati odwaliło kawał dobrej roboty ze sterami 10.4 i 10.5, bo wydajność tej karty wyraźnie wzrosła w stosunku do poprzednich wersji - moim zdaniem opłaca się instalować każdą nową wersję, bo korzyści mogą być znaczne.

 

Wracając do att - w moim przypadku okazało się niewypałem przede wszystkim dlatego, że nie mogłem w nim zmieniać ustawień wentylatora, poza tym mam wrażenie, że jest jakoś nie do końca kompatybilny z hd 5770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wyhaczyc 2 miesieczna uzywke MSI 5770 HAWK za 450zl.

Powiedzcie czy jest sens wogole podkrecac ja przy procku c2d e4400@3.3ghz

Czy procek mocno ja blokuje ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo jak najbardziej warto podkręcać, zwłaszcza, że przy tych kartach to bardzo proste. Tak się składa, że jeszcze ok. miesiąca temu sam używałem swojej hd 5770 z prockiem E4400 @ 3.15 Ghz i podkręcałem ją do wspomnianych wcześniej 950/1250, dało mi to trochę więcej pkt w 3dMark 2006, a w grach 3-10 klatek więcej plus wyższe minimalne fps. CPU ją trochę blokował (na benchmark.pl podają, że na e8400 @ 3.8 GHZ można zrobić 15470, a ja na tym e4400 miałem 13485 (na fabrycznych zegarach - w tym wypadku 860/1200 - to było 13157) , a jak jeszcze podkręciłem ram to 13675). Myślę, że przy twoim lepiej podkręconym procu wyciągniesz jeszcze trochę więcej - teraz na q6600@3.6 GHZ mam coś koło 17150 pkt. Te parę klatek więcej często może decydować o płynności/komforcie gry także warto, zwłaszcza że oc nie oznacza tu jakiegoś strasznego poboru prądu non-stop czy ciągłego gmerania w ustawieniach, bo karta sama się skręca pod windowsem (nawet jak tylko zminimalizujesz grę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten afterburner :) działa idealnie a to sterowanie obrotami wentyla w zależności od temperatury tym wykresem jest po prostu idealne. Faktycznie po ograniczeniu temperatur poniżej 70C przestał się wieszać.

 

Tylko jest jeden za to poważny feler. Ten programik dla mojej karty (chyba wszystkich poza MSI) ma zablokowane ustawienia innych napięć niż def. Co za tym idzie cały czas żłopie 1,2 [V]. Więc jest ogólnie słabo, zważywszy, że oszczędność energii jest dla mnie jednym z priorytetów. Są jakieś rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wg biosu powinien mieć 1.125V pewnie Afterburner przekłamuje, ale łatwo to sprawdzić ;-). Zobacz OC przed resetem i po resecie.

 

Przy okazji zapytam czy robił ktoś już próbę w grania biosu od 5770 do 5750 ??,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby sprecyzowac, chodzi mi o przycisk reset w programie, przywracajacy def. ustawienia. (profili zadnych niemam)

 

Wiem o który przycisk chodzi ;-) i dlatego podałem taki sposób sprawdzenia. Sprawdzić OC kiedy pokazuje 1.2V, następnie z resetować i też sprawdzić jeżeli nie będzie różnicy to poprostu Afterburner podaje wstępnie błędny odczyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki komputer:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Procesor 4800+

gigabyte M52L-S3P

4x1GB ramu 800 Mhz

zasilacz modecom feel 500 W

Kupiłem do niego kartę radeona 5770 1 GB i zaczęły się problemy po włączeniu komputera wentylatory się uruchamiają i dopiero po ok 30 sekundach komputer się włącza czyli monitor się uruchamia bios itd.reszta idzie, Jak już windows się wgra testy/gry działają wolno tak jakby coś blokowało karte wyniki mam jak na starej karcie 8800 gts 320 MB może trochę lepsze np w 3d marku 2006 uzyskałem teraz 10k pkt na lekko kręconym procku - 210 Mhz. Ogólnie próbowałem już wszystkiego wgrywałem najnowszy bios do płyty gł, podpinałem innej firmy 5770 - efekt ten sam, nic nie pomogło (oczywiście na starej karcie wszystko śmiga ok). Co może być problemem tak długiego startu i czy jest jakieś rozwiązanie? czytałem że nie tylko ja mam problem z tym. Podłączałem zasilanie karty przez przelotke na 2x po 3 piny i na oryginalne 6 pinów bez zmian. Czy problem mógłby zniknąć jakbym wymienił procka na jakiegoś athlona II 250 np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czysciles stare sterowniki po Gf8800 np. Driver Sweeperem ?

Jesli tego nie zrobiles to masz duzo syfu po nich w systemie i prawdopodobnie to

jest przyczyna twoich problemow.

Jesli po czyszczeniu dalej beda dzialy sie "cuda"

Czeka Ci instalacja windy na nowo....albo dalsza zabawa :lol2:

 

ps. do 5770 przydalby Cis sie mocniejszy procesor,bo ten ktory masz bardzo ja ogranicza.

Edytowane przez sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...