Skocz do zawartości
ath

ATI Radeon HD5750/HD5770

Rekomendowane odpowiedzi

Chlodzenie asusa nie moze byc wydajne, a referent jest? Hmmm...

Chlopie, widze ze mocno teoretyzujesz. Sprawdzales chociaz co polecasz?

Radze zajzec tutaj Na dole masz zdjecie tego twojego super chlodzenia po zdjeciu plastikowej obudowy :

Dołączona grafika

Zdziwko co? Radiatorek tam uzyty jest naprawde NEDZNY, a w polaczeniu z promieniowym wentylatorem [a jak wiadomo wydajnosc takiego rozwiazania jest ZNACZNIE nizsza od wentylatora wiejacego na radiator od gory] po prostu nie moze zapewnic dobrej wydajnosci chlodzenia. I jak zobaczysz w daleszej czesci tego artykulu - nie zapewnia KLICK. Mysle ze temperaturki dostatecznie obrazuja wydajnosc tego "cuda".

 

Zeby nie byc goloslownym dodam jeszcze, ze portal anandtech porownywal oba referencyjne coolery hd5770 i wyszlo jednoznacznie ze wydajniejszym jest ten drugi - wygladajacy "gorzej". http://www.anandtech.com/show/3596

 

Coz, mimo iz plastikowa obudowa pierwszej wersji referenta jest bardziej trendy i bardziej a'la hd5850/70 to niestety skrywa bardzo slabiutki cooler, cooler ktory moze i daje sobie rade z niezwykle energooszczednym hd5770, ale bez watpienia jest to jeden z najslabszych schladzaczy dla tych kart. Wlasciwie to chyba najlabszy na rynku... :blink:

 

Moja rada: nie wiesz? - nie pisz, nie siej zamętu.

 

Zwracam honor - rozwaliłeś mnie argumentacją.

Po prostu z recenzjii które czytałem taki wniosek wysunąłem... dziękuję za mocne otrzeźwienie w tym względzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam drobny problem z tą karta , przy włączeniu kompa wywala mi błąd sterownika karty a jak wejde w ATIOverdrive to Aktywność mam na 99% i temp ponad 60*C :/ .

System Windows 7 32bit , wersja sterownika 10.2 ( z płyty - na 10.3 to samo było ). Nie zawsze się tak dzieje ale zaczyna coraz częściej , miał ktoś taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji...

Ciekaw jestem czy juz ktos sprawdzal ewentualna kompatybilnosc chlodzenia accelero X1 z nierefencyjnymi hd5770, ktorych rdzen umieszczony dalej od sledzia - np. oba Asusy, Gigabyte, MSI. Mysle ze nawet mogloby to zadzialac. A to chlodzenie jest duzo wydajniejsza [i cichsza] alternatywa dla kosztujecgo prawie 50zl L2 Pro, szczegolnie ze mozna je kupic za 15zl...

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mógłby ktoś mi pomóc podkręcić tą kartę? Jakim programem to robić(CCC, msi afterburner czy jakimś innym)? Jak sprawdzać czy wszystko chodzi stabilnie(benchmark czy gra i jak dlugo testować)? Nie chciałbym niczego zepsuć.

Do ilu mniej więcej kręci się rdzeń i pamięci na tej karcie?

 

Pozdrawiam

 

btw jaka temperatura jest bezpieczna?

odpalilem program furmark i przy automatycznym sterowaniu wentylatorem(automat max daje 49%) dochodzi do powyzej 80st przy tescie wygrzewania, przy wlasnych usyawieniach wiatraka w msi afterburner jest ok 81-82 st przy wiatrakach na 70%

zegar ustawiony jest na 930 a pamieci 1300 narazie(wiecej nie dawalem zeby niczego nie zepsuc-czekam na wasza pomoc)

 

btw2 jak umiejscowic 2 dyski twarde zeby byla najlepsza cyrkulacja powietrza? oba na dole czy oba na gorze a moze jeden tak drugi tak? narazie jeden mam na dole a jeden na wysokosci karty

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyszukiwania oznak przekręconego rdzenia świetnie nadaje się OCCT http://www.ocbase.com/download.php?fileext=zip

U mnie przy domyślnym napięciu errory znikają przy około 920MHz. Co prawda długi czas jechałem na 960MHz i byłem święcie przekonany, że jest stabilnie (bo w większości gier i benchmarków tak było), ale kilka nowych gier dało mi do myślenia i OCCT tylko potwierdził winowajcę. Dałem więcej papu (1,2V na GPU) z pomocą MSI Afterburner'a i jest cacy.

 

Z pamięciami jest trochę trudniejsza sprawa bo wbudowana korekcja błędów nieco zamazuje obraz (mimo wyższych taktów i "stabilności" wydajność nie wzrasta albo nieco spada). 1350MHz to max u mnie. Dobrze jest testować 3Dmark Vantage, gdyż zwraca on stabilne wyniki i ładnie widać różnicę.

 

Masz jakieś dodatkowe chłodzenie w obudowie? Jakiś wyciąg na tylej ściance?

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tylnej sciance mam - tak jak w kazdej obudowie cooler master elite 33x

w futurmark doszlo mi do ok.82C

960mhz ustawilem i vantage normalnie przeszlo i wynik to 10 385 a jak ustawilem na 952 to wynik wynosil wiecej bo 10 420?

dlaczego?

 

jak zmienic napiecie na rdzeniu, bo chyba w moim modelu nie mozna? jak ty to zrobiles, bo w msi afterburner nie da sie przesunac suwaka napiecia

jakie masz temperatury po obciazeniu maxymalnym tym programem i jakie obroty wiatraka?

 

edit:

945-10308

948-10296

950-10385

951 - 10346

952(takty) - 10420(wynik)

953-10360

954-10378

960-10385

 

po 20 minutach w twoim programie co dales linka jest 83st obroty wiatraka 100%, nie za duzo?

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

U mnie temp niemal identyczne. Mam Sapphire referenta ver.2 http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?psn=000101&pid=296

 

Co do Vantage to zwracaj uwagę na GPU Score, a nie ogólny. Ja wyciągam ~10750. Co do regulacji napięcia to jak wejdziesz w Afterburner w Settings to na pierwszej zakładce znajdziesz "Unlock voltage control". Res programu i już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam uwage tylko na gpu score-cpu nawet nie mierze

nie mam takiej zakladki w afterburner-jaka masz wersje? moze program nie wykrywa dokladnie karty, bo sterownikow nie podaje

edit: tak mam jakas starsza wersje-1.1.0

jak zmienie to dam znac co i jak

edit:

zmienilem, zakladke widze, odznaczylem ale nadal nie moge przesuwac suwaka napiecia...

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem bete i nadal nie moge

trudno bedzie napiecie stockowe...

skoro ty podniosles napiecie to dlaczego podkreciles jedynie do limitu tego w catalystach?

ja pomimo ze w afterburner limit jest wiekszy, przekroczyc 960 nie moge(samo sie cofa), tak samo z pamieciami

 

po 20 min obciazeniem atitool wiatrak na 53% temp 63-65 przy otwartej obudowie(stabilnie 960/1300)

ale atitool to nie furmark

po zdjeciu bocznej scianki temp troche nizsze-moze przeplyw powietrze utrudnia to ze na bocznej sciance w mojej obudowie jest taka plastikowa tuba ktora ma niby odprowadzac gorace powietrze z procka?

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, zysk wydajnosci rzedu 5% a energii pobranej jednak sporo wiecej(wiec i wydzielanego ciepla tez)

sprawdzilem teraz-przy otwartej obudowie i taktach 960/1300 mam kolo 75-77C po 16muin w furmarku, obroty wiatraka ustawilem ze zmieniaja sie mniej wiecej jak exp i przy tej temp wynosza ok.80-85%

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy Procesor Core2Duo e4300 2x1800 MHz - przetaktowany na 2x2700 MHz będzie wystarczający dla karty hd5770?

 

Nie za bardzo mam ochotę zmieniać teraz procka i zastanawiam się czy warto wydać kasę na tą kartę przy aktualnym procesorze.

Co sądzicie?

 

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odnosnie mojego problemu z voltage tweak'em.

Pisalem do producenta, i zostalem poinformowany ze niestety ten model karty nieposiada takiej opcji, ... niestety.

 

No i w zwiazku z tym zastanawiam sie nad wymiana obecnej asus 5770 512mb na model asus 5770 1 gb CUCURE

Co Wy o tym sadzicie ?? 1 gb pamieci i lepsze chlodzenie. za 100 zl doplaty

 

Mozliwosci podkrecenia obecnej nie sa impopnujace , caly czas testuje

stabilne taktowanie to 900/ 1300 , tak jak mowie caly czas testuje. Testuje kombustorem z msi afterburner, i 3dmark06

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w zwiazku z tym zastanawiam sie nad wymiana obecnej asus 5770 512mb na model asus 5770 1 gb CUCURE

Co Wy o tym sadzicie ?? 1 gb pamieci i lepsze chlodzenie. za 100 zl doplaty

Kolego już ci pisałem o tym asusie. Po za tym że zmiana napięcia będzie działać karta jest porażką. Ten shaphire co dałem linka bez żadnych zmian napięć chodzi stabilnie 950/1300. Decyzja należy do ciebie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jamniol

ok, dzieki za odpowiedz, musialem chyba niedoczytac, albo przeoczyc Twoja wczesniejsza wypowiedz.

Faktycznie calkiem fajnie sie ta karta prezentuje i ciekawe chlodzenie.

Karte kupilem w proline, i tam tez bym chcial wymienic na inny model, starej juz sie pozbylem wiec wlal bym zalatwic sprawe na miejscu,

a tam z Sapphire-ow jest taki model Sapphire HD5770 1GB

model troche sie roznie od podanego przez Ciebie, ale opinie widzialem tez pozytywne. Jak ktos ma, bardzo prosze o wypowiedzenie sie.

Jeszcze jedno pytanie, czy tych kartach napiecie mozna regulowac?? np msi afterburnerem.

 

Sorry za zamieszanie i kolejne pytania, i dzieki za odpowiedzi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam z Sapphire-ow jest taki model Sapphire HD5770 1GB

model troche sie roznie od podanego przez Ciebie

On się różni zasadniczo, tz ma inne chłodzenie o którym ciągle tu wałkujemy. Ten który pokazałeś jest tak zwanym referatem drugiej generacji (poprawcie mnie jeżeli się mylę)ten co podałem link ma chłodzenie wykonane z dwóch rurek pipe które jak na chlodzenie firmowe jest naprawdę wydajne i bardzo ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w sklepie i wymienilem karte, na Sapphire 5770 1gb

Po otwarciu pudelka, zaskoczenie poniewaz karta byla taka do jakiej Jamniol podales odnosnik

Czyli generalnie o jak mi sie wydaje lepszym chlodzeniu.

Po kilku minutach moge stwierdzic ze faktycznie dziala dosyc cicho.

Chlodzenie wyglada calkiem fajnie, temperatury porownywalne do poprzedniej, czyli do asusa, na plus mniejsza temperatura systemu.

 

Ale niestety przesladuje mnie pech, nie mozna regulowac napiecia w msi afterburner. :(

Tylko teraz musze zobaczyc jak sie podkreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki dylemat

Kumpel ma płytę MSI K9AGM2-FIH (X1250)i szukam dla niego grafy

Przeczytałem wszystkie strony tematu o Ati Radeon HD5750/5770 i widziałem że mogą być problemy ze starszymi płytami głównymi

I tu moje pytanie czy ktoś z posiadaczy HD5750/5770 miał do czynienia z tą płyta i tą kartą?Wszystko było ok

Mam problem bo chciałem mu polecić HD5750 ze względu na pobór mocy ale teraz jestem w kropce czy ją brać czy nie-ew.myslałem jeszcze nad HD4850

Póki co kumpel nie zmierza zmieniać płyty głównej

Niewiem co zrobić

Proszę o wypowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podane linki. Przekopałem się przez mnóstwo stron w sieci i na globalnym forum Asusa też czytałem o tym problemie. Okazuje się, że karty ATI serii 5... mają problemy z prawidłową pracą na starszych płytach głównych w standardzie PCI 1.0. Problem jest o tyle istotny, że dotyczy dużej liczby użytkowników, którzy posiadając całkiem sprawny sprzęt starszej generacji nie chcą wymieniać całego komputera, a tylko kartę graficzną. AMD/ATI chowa głowę w piasek i udaje, że nie widzi problemu. Z lektury postów na podanych choćby przez Ciebie stronach wynika, że ja i tak nie mam jeszcze najgorzej, bo niektórzy ludzie mają problem z uruchomieniem kompa w ogóle - zwis następuje w trakcie POST'a. Chcąc obejść ten problem wyłączyłem w biosie płyty powiadamianie o błędach POST i jedynym widocznym znakiem, że nie wszystko jest OK jest konieczność dłuższego oczekiwania na przejście tej procedury, co objawia się 7-krotnym przyspieszaniem i zwalnianiem wiatraków do czasu odpalenia systemu.

 

Czy ktoś może się z tym problemem uporał? Moja karta co dziwne działała przez 5 miesięcy (długo się bootował komp - ale działał)na płycie Gigabyte GA-M55plus-S3G - chipset Nvidia oczywiście), a od paru dni lipa - w ogóle się nie wzbudza monitor - tylko słychać pyknięcia w odstępach 1 sekundowych. Nie wiem co mam teraz robić - na razie oddałem kartę na gwarancji do serwisu - ale obawiam się, że przyjdzie z adnotacją - SPRAWNA - a u mnie dalej nie będzie działać. Płyta starsza, ale sprawna (wsadzałem inną kartę PCI Ex i jest o.k.), karta HIS HD 5770 w innym kompie też działa. A w moim nie chce już chodzić. Czy zgłaszał może już ktoś w.w. problem do producenta i otrzymał jakąś sensowną odpowiedź? Wyjściem jest wymiana płyty - ale szkoda mi kolejną kasę wykładać.

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz musiał samemu sprawdzić.

 

Wyrwałem Gigabyte HD5770 1GB 128 PCI-E GDDR5 miesięczna(kupioną 1 kwietnia 2010r.) za 420+kw.

U mnie na kompie karta śmiga aż miło :)Grałem dziś w Chronicles of Riddick Assault on Dark Athena na full detalach i daje radę.Żadnych przycinek niema.

Dziś z rana poszła do kumpla kompa.

FurMark odpaliłem na początek i śmigała bez zarzutu

W nowych grach jeszcze nie testowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wzialem msi 5770 takie na szybko 970/1380 przy 40% wiatraka do 55stopni. jak dam nawet pare mhz powyzej 970(zauwazylem, ze pod ccc to jest maximum) to ustawia mi defalutowy 850, dlatego? uzywam afterburnera 1.5.1. jak jest w tymi shaderami

 

edit

prawdziwe granie troche zweryfikowaly prawde.

gpu 950 inaczej jest w dircie2 np na poczatku akcji taki 15sek zamrazacz.

Znow w gta 4 strasznie szarpie mi w budynkach i na filmikach? wydaje mi sie ze pamieci, obnizylem na 1350, ale nie mialem czasu potestowac.

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...