Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Chamstwo nawet w WOTcie jest :/ Wyjeżdżam z respa na przełączy (ten w tych ośnieżonych górach). Kulam się Tigerem 15km/h i zaraz montuje się we mnie inny Tiger+IS-4 i czytam tylko komentarz po PL "ciach!lony Tygrys" :/ później się nawet dowiedziałem, że "prawo jazdy chyba w lesie zdawałeś". Dobrze choć, że wygraliśmy tą partię...

 

PS. Do posiadaczy T29 gdzie w was napierniczać bo kule tego cholerstwa nie przebijają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aż takich kwiatków nie mam. Zawsze staram się patrzeć kto gdzie jedzie... w sumie jestem chyba mistrzem slalomu między jadącymi czołgami w pierwszych 10 sekundach walki.

Inna sprawa, że jak jadę czymś wolnym i jak Filip z konopi wyskakuje jakiś piździbąk pokroju pz38, czy a-20 prosto pod gąsienice i się przepycha, to aż palec na spuście świerzbi.

Oby była już ta fizyka, bo po takich pseudo czołgach mógłbym spokojnie przejechać bez zatrzymywania się - byłby spokój (muszę tylko obczaić jak będzie po angielsku "gdzie się wpi...sz tym g...?" :lol: ).

 

Aaa.. i przypomniała mi się fajna akcja z wczoraj. Tzn fajna - nie fajna, ale śmieszna. Koleś teamu zaczął strzelać obok gościa jadącego przed nim... niechcący trafił i zrobił się niebieski. W pół sekundy poszły w niego pociski ze wszystkich stron, od wszystkiego co jechało tą trasą.

 

.:.:edit:.:.

T29 z moich doświadczeń:

wieża: "uszy Myszki Miki", tył, w przypływie szczęścia bok wieży, wizjery - jak widać górę czołgu - grzej z HE (np zza górki).

kadłub: bok od spodu wieży po tył, tył, przednie koła, obszar nad silnikiem (jak się jakimś cudem da w to wcelować), standardowo - jak najniżej przodu (to w każdym czołgu) no i między wieżą a kadłubem - standard w każdym czołgu.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam balans pasuje, w większości walk BT-7 trafiam max, na Hetzera. Czasami jestem na dole stawki ale w 90% prawie na górze.

 

Co do zwycięstw, każda dziś rano wygrana :D

 

 

 

 

Ja pier!.... T1 się na starcie zaczaił w krzakach przy bazie. Najlepszy czołg w rozdaniu którego nic nie ruszy i sobie siedzi.... :mur:

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StugIII - sam TD jest dobry,ale ma słabe działa, ponadto walczy z IS, Tygrysami 2, T-29 itp

 

 

Brednie. 75mm L70 to jest potega na 5 tierze. W zasadzie tylko powolny jak zolw KV-1 ze swoja 107 i Su-85 z TDkowa wersja tego dziala mozna powiedziec, ze sa lepsze (kosztem dwukrotnie dluzszego ladowania i sporo nizszej celnosci)

 

ISa, Tigera 1, T29 mozna otworzyc tym od przodu. Wiekszosci tier 8 bez problemu przebijesz boczny pancerz.

 

Do tego przy tak niskim tierze kazde trafienie w takiego grubaska to wiadra kasy i expa.

 

Problem jest dopiero pozniej jak z tym samym dzialem trzeba jezdzic w JagdPanzerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISU dziś źle nie jest 5 zwycięstw 1 porażka, ale KW masakra, same porażki. Nie mogę rozgryźć tego działa BL10. Zauważyłem, że często rykoszetuje od Pantery II. Czasami potrafi odbić się od PzIV albo nie trafić w czołg kompletnie nie osłonięty. Albo w drugą stronę, trafić w taki, któremu tylko właz na wieży widać. To na prawdę jest made in russia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISa, Tigera 1, T29 mozna otworzyc tym od przodu. Wiekszosci tier 8 bez problemu przebijesz boczny pancerz.

 

Ale co z tego, skoro w Tygrysie mam go na dwa strzały?

Jak trafi na mnie na samym początku (co się już zdarzało :lol: ), to w całej bitwie będzie miał w podsumowaniu jeden czołg w "uszkodzonych" i dwa/trzy oddane strzały.

Już bardziej się "boję" pzIV i KW z binarnym działem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego, skoro w Tygrysie mam go na dwa strzały?

Jak trafi na mnie na samym początku (co się już zdarzało :lol: ), to w całej bitwie będzie miał w podsumowaniu jeden czołg w "uszkodzonych" i dwa/trzy oddane strzały.

Już bardziej się "boję" pzIV i KW z binarnym działem.

 

 

Po to ma sie jedno z najcelniejszych dzial w grze by nie spotykac tygrysow twarza w twarz 1vs1 w pierwszych minutach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Do posiadaczy T29 gdzie w was napierniczać bo kule tego cholerstwa nie przebijają...

 

Od Przodu to w port karabinu maszynowego lub jak ma "Lepsza" :lol2: wieżyczkę to w uszy a od boku to próbować w tylna cześć wieży bo tam "trzyma" ammo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktos artyleria?

 

Uzywacie jakichs modulow innych niz rammer ?

 

Ja gram m.in. tez arty i wciagnalem sobie camo oprocz rammera, ale chyba doloze jeszcze wentylacje, bo moj Hummel cos ostatnio zeza zalapal.

Generalnie jest swietny, wczoraj na fali bylem w teamie z dwoma innymi arty (drugi Hummel i cos jeszcze), w sumie zniczylismy 12 czolgow we trojke.. arty przeciwnika 1 czy 2.. niestety mialem tez odwrotna sytuacje (juz nie jako arty), arty przeciwnika wystrzelala wszystkie nasze ciezkie i moglem tylko uciekac :)

Bezposrednie trafienie sciaga w wiekszosci przypadkow Tier5-6 na strzala, a i z 8-9 sobie nawet radzi nienajgorzej. Tylko ostatnio cos mimo wyczekiwania do pelnego aima cos mi przestaja wchodzic strzaly, nawet pewniaki :(

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z czasem celowania w hummelu? Bo mam su-5 i przy nim grille to jakaś masakra. Tak na oko 2 razy dłużej celuje do końca. I mam zagwozdkę czy ciągnąć do hummela wpierw (bo może będzie lepiej) czy do su-8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z czasem celowania w hummelu? Bo mam su-5 i przy nim grille to jakaś masakra. Tak na oko 2 razy dłużej celuje do końca. I mam zagwozdkę czy ciągnąć do hummela wpierw (bo może będzie lepiej) czy do su-8.

 

Generalnie dlugo celuje, 6 sekund w drugim dzialku. Dlatego trzeba sie raczej skupic na jednym miejscu mapy, ktore sie wspiera, bo w obrebie ruchu samej lufy celowanie caly czas leci, wiec jest troche pola manewru. Za to jak juz trafi to az milo :) Widze, ze w GW Panther jest ciekawsze dzialo.. co prawda troche dluzszy reload, ale krotsze celowanie i lepsza celnosc, jeszcze tylko jakies 65k expa :P

Niestety w arty tak jest, im wyzszy tier tym dluzej wszystko sie robi, ale za to ciach!lniecie wieksze :) Poprzednio gralem arty Tier 3 z USA i Rosji i tam to szybko smigalo, ale cos za cos.. generalnie i tak ze wszystkich arty, ktorymi gralem najfajniej gra mi sie Hummelem. Jest niesamowicie zwrotny i szybki jak na arty, mozna szybko zmienic pozycje.

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakoś mi tym shermanem idzie. Mam już gąski i najlepszy silnik a do tego 105mm. Całkiem fajne działko, wszystko tier 4 i w dół to praktycznie na jeden strzał.

Teraz miałem bitwę z celnym trafieniem z 562m w KV a celność działka to aż 0.48 Dołączona grafika

Ale i tak zostanę z tym chyba 76mm jak na nie dozbieram bo jednak wole celność i szybkostrzelność, sherman to raczej nie jest czołg na krótkie dystanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do easy eight, to zobaczysz co to znaczy grać Shermanem :D

Kurde, dzisiaj tylko jeden snajper. Jestem zawiedziony :lol:

A bitwy same fajne - zawsze w topie listy i zawsze co najmniej 2 zdjętych. Tylko ostatnią walkę bydło spieprzyło, bo na Mines pojechali wyspą... wszyscy. Zostaliśmy do obrony górki i miasta tylko we dwóch - śmiech, E8 i pz III... a jak zobaczyli co się dzieje na mapie, to zaczęli zjeżdżać (pojedynczo) z tej wyspy i byli niszczeni jeden za drugim.

Nie omieszkałem im paru rzeczy wypomnieć. Milczenie oznaczało, że dotarło... albo nie znali angielskiego, nieważne.

 

Za to zarobiłem nim trochę $$ i będzie jutro rammer do Tygrysa. A potem toolbox i można będzie grać poważnie, bez chowania się po krzakach.

Btw... Tygrys 2 jest dziwny. Niby tier 8, a losuje go jak 7. I już go lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi porami dnia faktycznie jest na rzeczy.

Rano zrobiłem m4 i prawie same przegrane, średni exp jakieś 100 przy dobrym wietrze.

A teraz prawie same super bitwy, zgrane teamy, losuje mnie nawet ok bo w górnej części albo w środku, nawet ta stopiątka trafia i exp leci po 300-400.

Jeszcze 4000 expa do 76mm :)

 

Właśnie rozwaliłem T32, zdjąłem sam chyba ze 30-40%. Jakiś magiczny napływ mocy wieczorem przychodzi.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie, wlasnie jestem po malej sesji wieczornej i zaraz mnie cos trafi... sciagam sam 3-5 czolgow, a mimo to w dupe, bo team to jakies nooby i to jeszcze w lepszych czolgach od mojego... i zeby to raz albo dwa.. co chwile, prawie co druga gra taki uklad :/ Ide spac, szkoda nerwow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest na prawde niedorobiona. To samo dzialo w roznych czolgach dziala zupelnie inaczej - w ferdku nawala mocniej niz w jagdpanther... Ale ferdek podoba mi sie coraz bardziej - jest calkiem fajnym, megapowolnym, pancernym klocem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Tiger mocno wnerwił. Zanim na kampówce doczłapię się na pozycję już mi 1/4 HP poleci a jak team nie zatrzyma scouta to przylecą pociski od hummela i znów stres:/ Za to mogę okrzyknąć się królem Pz4, wczoraj meczyk z kumplem w plutonie, on na KV z "troll gunnem" 152mm ja L70 w Pz4. Mapka biegun (zimowa;) ) team rozjechał się i nagle zostaliśmy we dwóch vs 12 czołgów. Sam odesłałem na tamten świat 7 czołgów (8 uciekł pod trolla:( ) kumpel ubił 5 pozostałych. Wynik ~1800exp mój rekord dotychczasowy (bez podwajania za pierwszą bitwę itd) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jonathan a nachylenie pancerza i rzeczywista droge pocisku liczyles ?

 

W sumie to mogliby podawac dwie wartosci w danych czolgu, grubosc plyty czyli to co pisza teraz + plyte z uwzglednieniem nachylenia.

 

Pierwsza bitwa i po 10s zniszczony przez jakiegos idiote z druzyny co mnie zbloczyl :/ Troche ciezko bedzie te 4k expa na nowe dzialo uzbierac, bo ciagle tylko KW, IS i Tigery smigaja wokol mnie :lol:

 

Uzywaj 10,5 cm z Hetzera na poczatku :)

 

 

PS. Co takiego super jest w Shermanie E8 ? Bron biedniejsza niz w niemieckich tier 6, wielki jak stodola, pancerz z papieru. U mnie ten czolg ma oznaczenie latwy exp jak widze po drugiej stronie lufy :lol2:

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...