Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat mam lekki dołek z kasą - poszedłem we francuskie TD, kupiłem wczoraj działo do IS-8 (w końcu), niedawno E-50 + wyposażenie... a T34 niespecjalnie mi się chce jeździć. No i mam w tym momencie całe 98k kredytów :lol:

Wystarcza do luźnego grania. Na złą passę jest recepta w postaci jednej bitwy T34 - wpadnie 50k i można za to chwilę pojeździć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadąc Tigerem P wyskoczył na mnie IS-3(~1000hp) i E-50(100%), z IS-3 jakoś sobie poradziłem, natomiast E-50 wprawił mnie w osłupienie. Koleś wyjechał na mnie z czymś co wyglądało jak 75mm L/70 Dołączona grafika. przez ponad półtorej minuty strzelał do mnie z odległości 15m i zabrał mi łącznie jakieś 300hp kończąc tragicznie. Strzelał głównie w kadłub i gąsienice...

Zawsze gdy wydaje mi się że widziałem już wszystko, gracze w tej grze wyprowadzają mnie z błędu Dołączona grafika .

 

Opisany wyżej gracz ma na E-50 - 156pkt średnich uszkodzeń na bitwę Dołączona grafika , których miał dotąd 17. ogólnie wszystkich ma prawie 7k Dołączona grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tylu bitwach to ja też pewnie miałem taki średni dmg. Teraz mi się gra coraz lepiej, ale dalej, jak tylko wyjadę na mapę, mam wrażenie że wszyscy przeciwnicy grzeją tylko we mnie :mur:

 

O, i kolejna śmieszna rzecz, jaką zauważyłem:

Jeździłem do tej pory IS-8 z BL-9. Wszystko fajnie, nawet ogarnięte teamy. Założyłem topowe działo... i od tego momentu robię po 5-6 bitew dziennie żeby tylko zbić gwiazdki. I TO-NIE-JEST-MOJA-WINA. Po prostu ginę ja i jeden (czasem dwóch) nasz topowy czołg, po czym kończą się kille dla teamu. Normalnie czary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzenia co do tego E50. Jakis czas temu jeden nasz czolg przejmowal flage wroga gdy w tym samym czasie dwa IS3 zaczely zajmowac nasza flage. Na szczscie pod flaga byl PzKpfw IV. Powiedzielismy mu wiec zeby zaladowal HE i tylko resetowal ich na zmiane. Zadal pytanie co to HE. To mowia ze te pociski HE, odlamkowo burzace. To pyta skad je wziac.. czat zamilkl bo chyba nikt nie mogl pisac ze smiechu. Wcale bym sie nie zdziwil jakby ten E50 mial zaladowane HE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy już widziałem czołgi wysokich tierów zadające obrażenia po 100hp gdy bez problemu mogły przebić przeciwnika...

 

Wczoraj grając su-14 dobił mnie swoim poziomem koleś w vk2801, dostawaliśmy ładnie ale pod koniec zostały nas 2 arty i on, u przeciwnika E75 oraz KV-5, oba na hita plus jakaś arta. Już miałem dobić KV-5 gdy mi zniknął, nie chciałem marnować strzału więc piszę, proszę o spot (vk był zaraz obok), i co robi nasz scout? uciekł i siedział w krzaku do końca gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podejrzenia co do tego E50. Jakis czas temu jeden nasz czolg przejmowal flage wroga gdy w tym samym czasie dwa IS3 zaczely zajmowac nasza flage. Na szczscie pod flaga byl PzKpfw IV. Powiedzielismy mu wiec zeby zaladowal HE i tylko resetowal ich na zmiane. Zadal pytanie co to HE. To mowia ze te pociski HE, odlamkowo burzace. To pyta skad je wziac.. czat zamilkl bo chyba nikt nie mogl pisac ze smiechu. Wcale bym sie nie zdziwil jakby ten E50 mial zaladowane HE Dołączona grafika

 

Obejrzałem dokładnie powtórkę.

Strzelał różnie i z HE i z AP. Łącznie zabrał mi 376pkt w 2min i 7s.

 

Dołączona grafika

 

To mi wygląda na 75mm L/70, z tego działa można strzelić w tym czasie ponad 30 razy...

 

E-50 i PzIV to jednak delikatna różnica, tego pierwszego grinduje się troszeczkę dłużej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem kiedys to wideo. zastanawia mnie dlaczego taka metoda. rozrusznika nie ma? no chyba to nie jest standardowa procedura odpalania na froncie. trzeba takich dwoch kafarow wozic do krecenia sama korbą.

dzwiek silnika urywa dup e, caly WoT moze sie schowac. dobrze ze ludzie od modow wrzucili cos podobnego.

nic tylko wyjechac na miasto ehh. piekna sprawa.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie kręcili z elektrycznego. Ten rozrusznik był stosowany w KT jako awaryjny.

Na filmie pojechali bezwładnościowym (a.k.a. korbą), bo pewnie nie chcieli ryzykować odpalania zastanego (po roku albo i dłużej od ostatniego odpalenia) silnika elektrycznym rozrusznikiem, żeby tego drugiego nie spalić.

 

Zasada działania - rozkręcają korbą koło zamachowe, potem sprzęgają je z wałem korbowym. Dzięki bezwładności (stąd nazwa) koła zamachowego wał korbowy i cylindry zaczynają się poruszać. Jak już porusza się wał korbowy i cylindry, zaczyna być podawane paliwo. Przy odrobinie szczęścia zaczyna działać zapłon. I od tego momentu jest uruchomiony silnik.

 

Ciekawostka odnośnie takiego rozruchu dla diesli:

Ze względu na duży stopień sprężania jest jeszcze używany odprężnik, który nie pozwala się zamknąć zaworom wylotowym, żeby zmniejszyć ciśnienie w cylindrze. Wszystko po to, żeby wał korbowy wszedł na obroty jak najbliższe minimalnym potrzebnym do samodzielnej pracy.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zarzuć jakiegoś moda na ładne odgłosy. ;>

 

http://www.2shared.c...__all_tank.html niestety u mnie dzwiek dochodzi tylko z centralnego glosnika :/ szkoda bo to chyba najlepsza paczka dzwiekow do pojazdow z jaka sie spotkalem.

http://rapidlibrary....e8bqficron.html tutaj znowu paczka podmieniajaca wszystkie dzwieki w grze. jest tam pare roznych plikow z dzwiekami silnikow.

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/97597-hypersks-maybach-engine-sound-mod/

ogolnie polecam caly dzial creativity.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś zmienili z systemem rekompensat bo dostałem rekompensatę za to że:

- T-50-2 wjechał mi w tyłek, ale oczywiście mnie nie zabił tym, zginąłem później

- oberwałem ze splash od arty, przeżyłem całą bitwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem kiedys to wideo. zastanawia mnie dlaczego taka metoda. rozrusznika nie ma? no chyba to nie jest standardowa procedura odpalania na froncie. trzeba takich dwoch kafarow wozic do krecenia sama korbą.

dzwiek silnika urywa dup e, caly WoT moze sie schowac. dobrze ze ludzie od modow wrzucili cos podobnego.

nic tylko wyjechac na miasto ehh. piekna sprawa.

 

Dwóch kafarów już było na pokładzie (a przynajmniej jeden - ładowniczy) ;) A procedura startu pewnie była podobna, tylko trwała dużo krócej - tu masz egzemplarz muzealny, który pewnie jest odpalany rzadko (jeśli to nie był w ogóle pierwszy start od remontu), najpierw pewnie trzeba było go ruszyć delikatnie, żeby olej rozprowadzić. Właściwe odpalanie zaczyna się w czwartej minucie filmu i trwa niecałe 60 sekund. Silnik, który regularnie pracował i był nasmarowany, pewnie startował jeszcze szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym skrzynka nie daje chyba aż takiego bonusu, oczywiście naprawa to będzie pierwszy skil. Osłona daje aż tak dużo dla osłony gąsienic w IS 3 ? Zestaw naprawczy oczywiście zawsze wożę.

 

 

ps. Ath w moim odczuciu lepiej woźić stabilizator niż naprowadzanie ale to tylko moja opinia.

Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tylko że IS-3 ma całkiem spore problemy z ammo rackiem, często pada, a na 100 walk wybuchł mi już dwa razy. Także polecam bezbieczne magazynowanie jako skill dla ładowniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...