Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Sam sobie przeczysz.

 

Nie przeczy. W zależności od czołgów (i często kierowców) - albo rykoszetuje wszystko, albo wchodzi z bonusem w postaci krytyków. Ja nie mam problemów z przebiciem go w czołgach 7/8 (nawet szóstego) tieru. Tyle, że na 7 tierze często brakuje hp, żeby mu zrobić wykończeniówkę.

Po południu zarzucę replay z wczorajszej akcji przeciwko kilku totalnym noobom w Typach. Na razie napiszę, że można to podłączyć pod tutorial "jak nie grać typem", tudzież "jak wygląda przeciętna bitwa w KT".

 

@Sławek... dopiero w zeszłym tygodniu zauważyłem invite do klanu 8O

Z lekka się przedawniło, ale chyba i tak bym nie skorzystał. Ciągle wolę psioczyć na innych w samotności.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sławek... dopiero w zeszłym tygodniu zauważyłem invite do klanu 8O

Z lekka się przedawniło, ale chyba i tak bym nie skorzystał. Ciągle wolę psioczyć na innych w samotności.

Spoko, jak zmienisz zdanie to piszący na forum szczególnie w tym temacie są zawsze mile widzialnie w PPC klanie. + zawsze masz czat klanowy a tam sporo się dzieje wieczorami. Coś zmontować zawsze można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczy. W zależności od czołgów (i często kierowców) - albo rykoszetuje wszystko, albo wchodzi z bonusem w postaci krytyków. Ja nie mam problemów z przebiciem go w czołgach 7/8 (nawet szóstego) tieru. Tyle, że na 7 tierze często brakuje hp, żeby mu zrobić wykończeniówkę.

Po południu zarzucę replay z wczorajszej akcji przeciwko kilku totalnym noobom w Typach. Na razie napiszę, że można to podłączyć pod tutorial "jak nie grać typem", tudzież "jak wygląda przeciętna bitwa w KT".

 

Sorry ale o czym my tu mówimy?

Typ ma najtwardszy pancerz ze wszystkich czołgów średnich swojego tieru. Ma mocniejszy pancerz od Lowe który jest czołgiem ciężkim. Ja też nie mam problemów przebić go w panterze ale to nie zmienia faktu że pancerz ma bardzo dobry i czołgom 5 i 6 tieru w miarę ogarnięty kierowca typa może się śmiać w twarz.

Tak podchodząc do sprawy to prawie każdy czołg jest "bardzo miękki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam sobie przecze...

1. trafiają sie durni kierowcy z druzyny przeciwnej co nie wiedzą jak strzelać siedząc w type, kt, is3...i ding, ding...

2. zalezy duzo od szczęscia...kupe dmg ten zlom przyjmuje na gąski...wole zerwaną gąsienice niz 300-400 hp w plecy...

3. chwilowe drgawki dużo pomagają :P jak sie siedzi z dupą na miejscu i próbuje punktować to zaraz zostaję sam przypunktowany, 4 strzały i potrafi paść...nie wspomnę o strzale od arty za 1k...ogółem zasada - po strzale rusz się od razu odnosi sie do raczej każdego czołgu...

4. z bitew na topie z tym czołgiem to miałem moze z 25%? Reszta losowań to lądowanie w środku stawki lub nawet na samym dole, tuż przed artą...

 

Więc tak - on jest miękki, wiem bo często zdejmuje typa na hita w ammo rack poczynając od IS do e75. No i gram nim. Ale czasem potrafi przyjąć 20 strzałów od czołgów 7-9 tier i przeżyć i narobić smrodu w druzynie przeciwnej :P

Edytowane przez Gregu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale o czym my tu mówimy?

Typ ma najtwardszy pancerz ze wszystkich czołgów średnich swojego tieru. Ma mocniejszy pancerz od Lowe który jest czołgiem ciężkim. Ja też nie mam problemów przebić go w panterze ale to nie zmienia faktu że pancerz ma bardzo dobry i czołgom 5 i 6 tieru w miarę ogarnięty kierowca typa może się śmiać w twarz.

Tak podchodząc do sprawy to prawie każdy czołg jest "bardzo miękki".

 

To mnie trochę rozbawiło. Jak jeżdżę KT (też 8 tier jak Typ), to też się śmieję w twarz czołgom 5 i 6 tieru. Poczekasz jeszcze trochę, to zobaczysz co robi "duet KT + KW-5 z planktonem" vs "Typy z planktonem".

 

____

Co do wieży Typa, to... ktoś celuje w wieżę? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ ma mocny pancerz? Nie zauważyłem... Za to kształt jego wieży powoduje, że często trafiają się rykoszety z najróżniejszych kierunków.

 

Czyli jest tak słaby że często trafiają się rykoszety od wieży z różnych kierunków.

...ok.

 

A tam sobie przecze...

1. trafiają sie durni kierowcy z druzyny przeciwnej co nie wiedzą jak strzelać siedząc w type, kt, is3...i ding, ding...

 

...innymi słowy jest bardzo miękki.

 

2. zalezy duzo od szczęscia...kupe dmg ten zlom przyjmuje na gąski...wole zerwaną gąsienice niz 300-400 hp w plecy...

 

jak wyżej

 

3. chwilowe drgawki dużo pomagają :P jak sie siedzi z dupą na miejscu i próbuje punktować to zaraz zostaję sam przypunktowany, 4 strzały i potrafi paść...nie wspomnę o strzale od arty za 1k...ogółem zasada - po strzale rusz się od razu odnosi sie do raczej każdego czołgu...

 

Tym czołgiem nie należy stać w miejscu.

 

Strzały od arty za 1k - czyli jak w każdym innym medzie - tylko że tego trudniej trafić.

 

Więc tak - on jest miękki, wiem bo często zdejmuje typa na hita w ammo rack poczynając od IS do e75. No i gram nim. Ale czasem potrafi przyjąć 20 strzałów od czołgów 7-9 tier i przeżyć i narobić smrodu w druzynie przeciwnej :P

 

Pograj sobie panterą to będziesz wiedział co to znaczy miękki czołg - odbija może z 5% strzałów i to tylko od mocno skręconej przedniej płyty albo ewentualnie od wieży.

 

To mnie trochę rozbawiło. Jak jeżdżę KT (też 8 tier jak Typ), to też się śmieję w twarz czołgom 5 i 6 tieru. Poczekasz jeszcze trochę, to zobaczysz co robi "duet KT + KW-5 z planktonem" vs "Typy z planktonem".

 

Koniec końców plankton zawsze zostanie zniszczony, różnica tylko taka że przed ciężkimi czołgami łatwiej uciec/przeciągnąć walkę co daje czas dla arty albo na przybycie wsparcia z naszej drużyny.

 

Co do wieży Typa, to... ktoś celuje w wieżę? :lol:

 

Fajnie ale nie zawsze mamy do dyspozycji celne działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wprawiony w bojach kierowca typa boczków nie wystawia.

 

Piszecie jaki to on miękki, bo z E75 i IS3 to wchodzi wszystko jak złoto.. ale z takiego T32 trzeba nieźle napocić, żeby wygrać pojedynek 1vs1 bo jakikolwiek strzał w coś innego niż blok nie zadaje obrażeń a i to nie zawsze. z IS jest mniej różowo bo wprawdzie wchodzi trochę więcej ale w ISa też więc na jedno wychodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wprawiony w bojach kierowca typa boczków nie wystawia.

 

Piszecie jaki to on miękki, bo z E75 i IS3 to wchodzi wszystko jak złoto.. ale z takiego T32 trzeba nieźle napocić, żeby wygrać pojedynek 1vs1 bo jakikolwiek strzał w coś innego niż blok nie zadaje obrażeń a i to nie zawsze. z IS jest mniej różowo bo wprawdzie wchodzi trochę więcej ale w ISa też więc na jedno wychodzi..

 

IS czy KW ze 107 tez nie mają problemów z przebiciem Typa.

 

Czyli jest tak słaby że często trafiają się rykoszety od wieży z różnych kierunków.

...ok.

Zdarzyło mi się rykoszetować z dużych dział od Hummela czy T-50 i innych popierdółek. Niejednokrotnie też IS-4 czy E-75 rykoszetowało od kadłuba mojego T34. Czy to oznacza, że mają one mocny pancerz? Nie, po prostu w pewnych ustawieniach kąt padania pocisku jest bardzo niekorzystny. A w Typie, z racji obłej wieży, łatwiej o taki niekorzystny kąt w porównaniu z kanciastym pancerzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja napisałem? Że ISem łatwiej przebić ale niestety działa to też w drugą stronę i strzały typa wchodzą w IS jak w masło. Co z tego, że KV przebije typa, skoro zdąży to zrobić 1-2 razy i zdejmie w ten sposób 20% HP zanim sam zginie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 20%, tylko prawie połowę, ale zasadniczo się z Tobą zgadzam. Ale chyba nie oczekujemy, że tier V wygra walkę 1:1 z tier VIII, zakładając równy poziom kierowców? ;)

 

Poza tym nie rozumiem logiki Twojego zdania - z ISa wchodzi w Typa więcej, niż z T32. IS - średnia penetracja 175, T32 - 198. Coś kręcisz waszmość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IS czy KW ze 107 tez nie mają problemów z przebiciem Typa.

 

Chyba z boku.

 

Zdarzyło mi się rykoszetować z dużych dział od Hummela czy T-50 i innych popierdółek. Niejednokrotnie też IS-4 czy E-75 rykoszetowało od kadłuba mojego T34. Czy to oznacza, że mają one mocny pancerz? Nie, po prostu w pewnych ustawieniach kąt padania pocisku jest bardzo niekorzystny. A w Typie, z racji obłej wieży, łatwiej o taki niekorzystny kąt w porównaniu z kanciastym pancerzem.

 

Zrykoszetować od arty czy czegoś podobnego to duża rzadkość. Natomiast sam napisałeś że od wieży często trafiają się rykoszety - czyli pancerz jest dobry. Dobry kształt plus 200mm pancerza daje dobrą wieżę szczególnie jak na czołg średni. Kadłub nie jest taki mocny ale i tak zapewnia relatywnie dobrą ochronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrykoszetować od arty czy czegoś podobnego to duża rzadkość. Natomiast sam napisałeś że od wieży często trafiają się rykoszety - czyli pancerz jest dobry. Dobry kształt plus 200mm pancerza daje dobrą wieżę szczególnie jak na czołg średni. Kadłub nie jest taki mocny ale i tak zapewnia relatywnie dobrą ochronę.

 

Sytuacja z dziś. Ja w s51 jade jako jako td na himseldorfie. Na przeciw t95 - 1 jego strzał rykoszet (w tą dolną cześć kadłuba), 2 gąski, za 3 mnie zdjął. A ja mu połowę w tym czasie. Z drugiej strony jak gram na arte 6> tiery to rykoszetują w najmniej spodziewanych momentach. Zdarza im się jak każdym tankom z mniejszym pancerzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amxy francuskie wykazuja ciekawa sklonnosc do dingow tym swoim pancerzem 30mm

 

Strzał w przednią płytę może się tak skończyć przez fatalny kąt. Na 12t parę razy udało się coś tak odbić, rysa na całej długości tej płyty pancerza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakas rade jak grac Leopardem zeby wygrywac? Jest jakis koszmar.. wczoraj 11 bitew pod rzad przegralem i.. nic z tym zrobic nie moglem. Trafiam na teamy gdzie sa same kretyny, arta jak jest to nie rozumie angielskiego a ja w tylko jednej bitwie nie bylem na samym dole (bo bylem w 2/3 listy :/). Mam tragiczne ratio na tym czolgu i juz totalny brak pomyslow jak to moge poprawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakas rade jak grac Leopardem zeby wygrywac? Jest jakis koszmar.. wczoraj 11 bitew pod rzad przegralem i.. nic z tym zrobic nie moglem. Trafiam na teamy gdzie sa same kretyny, arta jak jest to nie rozumie angielskiego a ja w tylko jednej bitwie nie bylem na samym dole (bo bylem w 2/3 listy :/). Mam tragiczne ratio na tym czolgu i juz totalny brak pomyslow jak to moge poprawic...

 

Kupić T-50 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakas rade jak grac Leopardem zeby wygrywac? Jest jakis koszmar.. wczoraj 11 bitew pod rzad przegralem i.. nic z tym zrobic nie moglem. Trafiam na teamy gdzie sa same kretyny, arta jak jest to nie rozumie angielskiego a ja w tylko jednej bitwie nie bylem na samym dole (bo bylem w 2/3 listy :/). Mam tragiczne ratio na tym czolgu i juz totalny brak pomyslow jak to moge poprawic...

 

Ja napisze tak potrzebne jest lepsza optyka i siatka i załoga na 100% w naprawie i tollbox.

Nie walcz chyba iż jesteś na górze listy. Twoim zadaniem jest spotować ale według mnie z przodu ale inteligentnie. Szukaj wgłębień w terenie i tam się chowaj i spotuj. Ja w ponad połowie walk nie wystrzeliłem ani jednego pocisku a mam 59% wygranych na Leopardzie. Na T-50 mam 51% wygranych, ale mam taka same średnie exp za bitwę czyli więcej robię na T-50.

Pomimo iż wyższy współczynnik wygranych na Lepardzie niż na T-50 ale dla mnie T-50 daje dużo większą frajdę Lepoard jest za mało zwrotny.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...