Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem zły dzień na isa4 spadło mi win ratio z 53 do 52 % na tym czołgu. Masakra jakaś same ciołki się trafiały.

A najlepsze że to co wygrywałem to tak naprawdę tylko dzięki sobie i temu że czasem trafił się ktoś kumaty, jak np na klifie gdzie obstawiliśmy ja z e75 stronę z budynkami i zobaczyliśmy dzięki scoutowi że główne siły idą drugą stroną - napisałem do teamu że jak już się wszyscy pchają drugą stroną to niech się bronią a my z drugiej strony będziemy naciskać razem z e75 (dodam że byliśmy najwyższym tierem w teamie). Oczywiście team olał zaczęli naciskać na główne siły po drugiej stronie (też is4 i e75) i dostali straszne wpierdziel tak że nie zdążyliśmy nawet do nich dojechać żeby zrobić wsparcie z za pleców. Po drodze zdjęliśmy z 5 czołgów niższych tierów bez żadnych strat po naszej stronie - obaj zachowaliśmy po 100% hp. Powiedziałem więc do e75 że robimy capa bo i tak nie zdążymy dojechać z powrotem do bazy, oczywiście wtedy team zaczął nas od moronów noobów wyzywać itd :D. Zaczęliśmy capować, tamci - zostało ich 6 widząc że doszliśmy już do 30% zamiast zająć naszą bazę zaczęli wracać żeby przerwać odliczanie, ale zamiast przyjechać i walczyć w bezpośrednim starciu ich is4 i e75 zaczęli do nas strzelać z klifu oczywiście chybiając niemiłosiernie ;). Czwóreczkę zdjęliśmy, e75 już tak do nas strzelał aż do zakończenia cap'a.

 

Ale poza tymi wyjątkami to generalnie się trafiały same patafiany, albo jak leminngi wszyscy jedną stroną a potem na pierwszym napotkanym przeciwniku chowają się po kątach i kampią a wróg objeżdża drugą stroną, albo ciołki na malinowce pchają się pod górkę chociaż przeciwnik ma 5 wysokotierowych art i takie przykłady można mnożyć...

 

A w ogóle zauważyliście że na randomach 10 tierowe czołgi rzadko kiedy mają więcej niż 1 killa a najczęściej giną bez zniszczenia nawet najmniejszego czołgu? Ciekaw jestem z czego to wynika ;) czy jeżdżą nimi głównie nooby czy grają bardzo zachowawczo?

 

Ja osobiście wolę wdać się takim isem4 w otwartą wymianę i zdjąć np 2 czołgi 9 tierowe zanim zginę niż siedzieć w krzaczorach i czekać aż mnie objadą z tyłu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale byłem na strzała tyle, że przy celności 0,6 po prostu w wystawiony róg nie trafił. snajper z tego działa żaden. Do tego penetracja słabsza niż w 107mm.

 

W sumie zostałem wokoło portu sam na 7, zdjąłem dwóch a potem wbili i okrążyli mnie IS w końcu mnie dobił. Jednak zajęło im to tak dużo czasu, że nasi drugą stroną wjechali im do bazy. Ja zginąłem, ale drużyna wygrała.

 

Wyjątek nie potwierdza reguły. VK3001H ściągałem już chyba Marderem II a na bank Pz IV, które są od niego słabsze. Widocznie trafiłeś na kolesia w KV, który nie ogarniał. Ja strzelam tylko w przypadku gdy wiem, że strzał wejdzie i mylę się 1/10. Pozostałe 9/10 to albo kill albo trwałe kalectwo czołgu przeciwnika.

 

Swoją drogą obojętnie czym grając wolę był na dole stawki niż na samej górze. Najgorzej było gdy grałem T34 z 105 podczas gdy u przeciwnika był E75 max. Team spodziewał się, że spalę całe pole bitwy ale niestety... KV za to jest nie rzucającym się w oczy czołgiem i nawet jak walczy z IS-3 to gryzie wszystko. Zresztą odpowiedzcie sobie sami jak reagujecie na V tier KV z 152 jak jeździcie większymi czołgami? Widząc małego, grubego dydola wszyscy zaczną się kitrać za budynkiem bo nie wiadomo co działo binarne jest w stanie zrobić z naszym czołgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja reaguje stosownie do zagrożenia, które stanowi, jeżeli ma 152 to biorę go na jeden strzał i dopiero później zajmuję się innymi. Jeżeli ma 76mm to się nie zajmuję na końcu, bo zazwyczaj nic nie jest w stanie zrobić. Ze 107 zależy co mam jeszcze do zrobienia. Ubicie KV 152 u mnie polega na tym, że daję mu strzelić a potem dopiero na niego wyjeżdżam. Nigdy nie wysuwam się cały, bo szkoda 600-800 HP na takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do KW ze 152mmm to gram od ~300 bitwy, czyli z 300 za sobą i bardzo sobie chwalę zawsze. Najlepszy zwłaszcza jak jest na dole stawki bo praktycznie wszystko uszkodzi HE. Fakt, trzeba zmienić styl gry ale daje masę frajdy i jest bardzo skuteczny. 1 zasada to nie strzelać jak się całkiem nie zejdzie celownik bo drugiej szansy można nie mieć, 2 to nie jechać na pałę pierwszy. I nie jest to czołg do kampienia jak niektórzy piszą. Z taką celnością ma to średni sens. Raczej dużo się ruszać i atakować z bliska, starać się przewidzieć gdzie przeciwnik pojedzie i gdzie się można schować na 21 sec. Najlepsze są akcje jak zajeżdżasz jakiś t8 od tyłu i wtedy petarda w silniczek. Miałem ostatnio bitwę gdzie 2 lowe dostały ode mnie w jednej bitwie 1k dmg/strzał każdy. Zdziwili się chłopcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzajmy ;) KV z troll gunem to bałem się jak jeździłem KV z 107mm bo wiedziałem że zejdę po jednym strzale, ale wystarczyło że koleś chybił i już był mój ;). Mając kv-1s już się praktycznie nie bałem bo po prostu jak trafiłem na takiego to go objeżdżałem i niszczyłem. Isem zwykłym to uważałem z racji tego że is jest słabo mobilny, ale już od isa3 wzwyż to taki kv dla mnie nie stanowi zagrożenia chyba że zaczai się od tyłu i w zbiorniki wywali.

 

Is3 to po jednym strzale z troll guna w przód traci max 15-20% hp i rzadko kiedy moduły idą bo po prostu pocisk go nie spenetruje. Is4 podobnie.

Dlatego jak jeżdżę isem3 albo 4 to taki kv bez względu na działo traktuję raczej jako darmowego fraga niż niebezpieczeństwo.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 107 tez ma szanse bo ma większą penetrację. Urwać takim czołgiem z końca listy 300hp jakiemuś KT czy T32 też się zda.

 

Oczywiście, że się da:)

107-ka jest zdecydowanie najlepszym działem na V tierze (porównajcie sobie PzIV, Sherman, T1HT itp.) a i na VI tierze wydaje się być lepsza od badziewnych niemieckich 88-ek z krótką lufą czy też 90-tki z M6. W zasadzie jedynie 122mm z KV-3 jest lepsze i (prawdopodobnie, bo nim nie grałem) długolufowa 90-tka z ARL44.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze 107 to masz szanse na rozwalenie ammo racka w takim type...t54...t29...

troll gun zadaje co prawda 200-900obrazeń (optymista...->> najpierw musi a-trafić, b - nie odbić sie...c- przebić ) ale strzelasz raz na 3 strzaly z 107

107 to najlepsze chyba działo w tej klasie w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da:)

107-ka jest zdecydowanie najlepszym działem na V tierze (porównajcie sobie PzIV, Sherman, T1HT itp.) a i na VI tierze wydaje się być lepsza od badziewnych niemieckich 88-ek z krótką lufą czy też 90-tki z M6. W zasadzie jedynie 122mm z KV-3 jest lepsze i (prawdopodobnie, bo nim nie grałem) długolufowa 90-tka z ARL44.

 

Amerykanska 90tka jest lepsza - ciut mniejsza przebijalnosc, ale za to jest celna. DPM chyba podobne wychodza na M6.

 

BTW WoT wywala moderatorow:

Spring Cleaning! Do not spent money! - World of Tanks official forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek nie potwierdza reguły. VK3001H ściągałem już chyba Marderem II a na bank Pz IV, które są od niego słabsze. Widocznie trafiłeś na kolesia w KV, który nie ogarniał. Ja strzelam tylko w przypadku gdy wiem, że strzał wejdzie i mylę się 1/10. Pozostałe 9/10 to albo kill albo trwałe kalectwo czołgu przeciwnika.

 

Marderem to da się Panterę ściągnąć, bok przebija bez kłopotu ;)

 

BTW WoT wywala moderatorow:

Nie wywala, tylko dziękuje za współpracę, i to też nie do końca (na drugiej stronie owego tematu gość wkleił list, jaki dostał każdy mod, polecam lekturę).

 

A z innej beczki - stałem się szczęśliwym posiadaczem T30 :) Niestety ze stockową załogą to jest porażka, nie czołg, a nie mam chwilowo kasy na przeszkolenie tejże. Ale działo ma wygar. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 75% to koniecznie trzeba ich przeszkolić. Co to zresztą za koszt? 120k. To cholerstwo na amunicję w dobrej bitwie potrafi wywalić 30k. Ciężko jest tym zarabiać, przynajmniej ja z premką tracę średnio. Może kwestia, że wczoraj miałem bardzo kiepski dzień.

 

Ale w końcu trafiłem ogarnięty team, nasza GW Panterka wybiła 7 czołgów w tym ostatnie dwa samotnie na mapce. Przyjemnie to było oglądać, szkoda, że nie zrobiłem zapisu meczu. Na końcu mocno poturbowany przeze mnie i ziomka w E-75 wrogi IS-7 jechał na nasza armatę samotnie broniąca bazy. Skradał się czaił, cofał i prowokował, co chwilę znikał. W końcu wyjazd i ledwo wyściubił wieżę dostał w łeb, zgon na miejscu. Ja miałem, dwa kile i dwie połówki, coś też ubił E-75 chyba też dwa i pół. Reszta teamu miała przyjemność zginąć wcześniej zebrać razem 4 kile i wygrać :lol: mapa Cliff.

 

A z innej beczki - stałem się szczęśliwym posiadaczem T30 :)

Gratulacje :D lekko nie było... ale ile satysfakcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki - stałem się szczęśliwym posiadaczem T30 :) Niestety ze stockową załogą to jest porażka, nie czołg, a nie mam chwilowo kasy na przeszkolenie tejże. Ale działo ma wygar. :D

 

Ja wziąłem załogę z T29, które dawno sprzedałem, a miała 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odgryzłem się z KV 152. Nawet T29 pożałował. zostało mu 2% HP. :P

Patrząc teraz z perspektywy mogłem go staranować :P

 

VK3601 jak dostał w tyłek to zostało mu może z 6% HP :)

 

Zabawna ta 152 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż czołgów non prem:

Tank Sale - Jan. 26-31 | News | World of Tanks

50% off the credit cost of the following vehicles:

U.S.A.

 

M4A3E8 Sherman

M4A3E2

T20

T29

Germany

 

StuG III

JagdPz IV

Jagdpanther

U.S.S.R.

 

KV

KV-3

IS

France

 

AMX 12t

AMX 13 75

AMX 13 90

Additional discounts:

50% off the gold cost to purchase Garage slots

50% off the credit cost to purchase Equipment

Edit, to na serwerze US, nie wiem , czy u nas to zrobią, ale nie ma info na ten temat.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to, co na serwerze USA, tylko więcej zniżek, a brak expa x3.

 

EDIT: drogi kolego, nie rób smaka - to jest event na serwerze NA, a nie u nas. Eventy dotyczące serwera europejskiego są na worldoftanks.eu ogłaszane.

 

Dziś wyczerpałem limit szczęścia Hummelem - przyjechało T-50-2, trafiłem, drużyna dobiła, uciekłem. Przyjechał po chwili Typ59, trafiłem, drużyna dobiła, uciekłem. Przyjechało A-20, drużyna zraniła, spudłowałem, staranowałem śmiertelnie, uciekłem :lol: Niestety na tym się szczęście skończyłem, bo mnie wyniuchali po następnym strzale.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież zrobiłem edit, przełączyłem się na .com bo czegoś tam szukałem, no i nagle jest taki news. Akurat miałem zamiar kupić shermana E8 więc się dodatkowo podjarałem :lol: potem patrzę, a jestem na .com a nie na .eu. Europa już jest za murzynami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, takie bitwy wynagradzają codzienną męczarnię z noobami. Akcja rozegrała się na himmelsdorfie, miałem panterę 2, więc oczywiście pojechałem na wzgórze. O dziwo pluton 3 kv okazał się przydatny na górze, chociaż jak się tam skierowali to pomyślałem, że znowu będzie przegrana bitwa zanim się wczołgają.

replay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuskie czołgi chcą uczcić swoje wejście na pola bitew! By pokazać wszystkim, czym naprawdę jest francuska elegancja oferują Wam szeroki wybór kamuflaży.

 

Wykorzystaj, więc naszą specjalna promocję i zindywidualizuj swój francuski czołg!

 

Nadszedł czas, by podrasować francuską stal!

 

Od godziny 6:00 – 6:30 w piątek 27 stycznia do godziny 6:00- 6:30 we wtorek 31 stycznia, będziecie mogli zakupić kamuflaże, sloty w garażu i konta premium po specjalnych promocyjnych cenach!

 

Zakupcie elegancki kamuflaż za okazyjną cenę!

30% zniżki na kamuflaże na następujących pojazdach:

AMX 40, Lorraine 40 t, AMX 13 75, AMX 13 90, ARL 44, AMX M4 (1945), AMX 50 100, AMX 50 120.

 

Powiększ swój garaż, by zmieścił nowo zakupione pojazdy:

50% na sloty garażowe.

 

Masz szansę na pobicie swoich wyników, gdyż oferujemy

20% zniżki na 3, 7 oraz 30 dni premium!

 

Nie przegap okazji by zaoszczędzić! Masz szansę kupić więcej za mniej!

Max koniec napalania się na darmowego E8 :P Za to ja jestem zadowolony wpadnie premka na miecha za 2k golda i 600 zostanie na rammery i inne bajery ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go sprzedasz to dostaniesz bodaj 150k kredytów (srebrnych monet czy jak to dalej zwał). Jak nim nie latasz to wywal. Jak czasem grasz to graj dalej i ciułaj kasę. W sumie to wszystko zależy od Ciebie co zrobisz ale imo mając 3-4 czołgi i grając nimi na zmianę chyba więcej jesteś w stanie zarobić w krótkim czasie. Swoją drogą na tej stronie masz 1 dzień premium konta + czołg T127, którego możesz też sprzedać (za 170k kredytów chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...