Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym czołgistom i.....

 

przypadek liczba pojedyncza liczba mnoga

mianownik czołgista czołgiści

dopełniacz czołgisty czołgistów

celownik czołgiście czołgistom

biernik czołgistę czołgistów

narzędnik czołgistą czołgistami

miejscownik czołgiście czołgistach

wołacz czołgisto czołgiści

 

 

Czepiam się wiem. Ale jak widać gra UCZY, bawi, wychowuje :lol:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ram1rez: Wielkie dzięki za linka.

 

@SilaHD: No cóż nikt nie jest nieomylny i dzięki za poprawę, niestety opera mnie nie poprawiła:D

 

Spoko, nie poprawiła Cię, bo "czołgistom" jest poprawnie, ale w liczbie mnogiej celownika :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What will appear earlier in the game: French SPGs and TDs or alternate German and Soviet TD branches?

French Tank Destroyers and Self-Propelled Guns will precede new Soviet and German Tank Destroyers. French newcomers will hit the dirt in 2Q 2012.

You ask - We reply. Bulletin no 10 | News | World of Tanks

 

To sobie kufa pograłem Nashornem... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam trzy lajtowe replaye. Miał być jeden, ale dwa starsze to w sumie też niezła zabawa:

  • Duet z kumplem w IS-3.

    Pół ichniejszego teamu to robota naszej dwójki. Robiłem trochę za dobijacza, bo od jakiegoś czasu takie niedobitki po 10-100hp strasznie się na mnie mszczą. Dlatego m.in. strzelanie do pz4, zamiast ferdka pod koniec - i tak bym zrobił ding.

  • Poradnik do zdejmowania gąsienic :mrgreen:

    Kiedy na zegarze będzie ~13:15, polecam zwolnić replay do 1/2, albo 1/4. Właściwa akcja w 13:13 :lol: . Reszta taka se, chociaż zrobiliśmy im z d.. jesień średniowiecza.

  • Powód tego postu.

    Czyli esencja nieporadności w teamie (na szczęście przeciwnym) - gdyby ktoś się zastanawiał, dlaczego ma w teamie debili. Również esencja T-50. Aha... jak się okazuje, ten czołg w miarę dobrze radzi sobie z Typami :lol:

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EU Questions & Answers - World of Tanks official forum - Page 149

 

Question: I think you would find the answer by reading the questions Overlord replied to. Both statements are concerning different aspects of the T30-T110-switch.

 

Summary:

When you have a T30 in your garage without crew, you'll get a T110 without crew and a T30 TD with 4 new crewmen with 100% training and 2 empty seats.

When you have a T30 in your garage with complete crew, you'll get a T110 manned with 4 crewmen from the old T30 and you'll get a T30 TD with 2 of its old crewmen and 4 new crewmen with 100% training.

 

Overlord: Right.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy pytacie - My odpowiadamy ed.10

Które drzewko pojawi się w grze wcześniej, brytyjskie czy japońskie?

  • Krążące po forum plotki i fanowskie źródła twierdzące, że Wielka Brytanie nie udostępnia koniecznych materiałów są nieprawdziwe. Czołgi brytyjskie pojawia się przed japońskimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał żeby naprawili hity za 0hp, a potem się skupili na nowych skorupach.

Ale że wola ludu jest zwykle odległa od zamysłów twórców, mam to szczerze gdzieś. Garaż mam w 90% taki, jaki chciałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś miałem pr0 wystrzał z T30. Już ledwo żyłem po strzale wrogiej arty (68HP) cofam za winkiel, a tu zza drugiego wyjeżdża IS7 pełny. Sobie myślę no to pomnie. Fartem jeszcze cały czas cofając udało mi się skierować działo w jego stronę i nie mierząc wypaliłem. Koleś wyparował do zera :lol2:. Weszło z jego lewej strony nad 3 kołem. Nie można sobie było w tak beznadziejnej sytuacji wymarzyć lepszego strzału. W tym momencie drużyna zyskała przewagę i wygraliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3601h - miałem wrażenie że najsilniejszy, chociaż mułowaty

3001h - najlepiej mi się nim jeździło

3001p - nieporozumienie, męczyłem się z nim strasznie

 

Chyba przez 3601h będzie najszybciej przejść dalej i będzie to najmniej denerwująca ścieżka.

Ale pomyśl sobie, czy nie chcesz jeszcze potem iść w pantery i/albo 4502p, a potem sobie ustal czym grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3601h - miałem wrażenie że najsilniejszy, chociaż mułowaty

3001h - najlepiej mi się nim jeździło

3001p - nieporozumienie, męczyłem się z nim strasznie

 

Chyba przez 3601h będzie najszybciej przejść dalej i będzie to najmniej denerwująca ścieżka.

Ale pomyśl sobie, czy nie chcesz jeszcze potem iść w pantery i/albo 4502p, a potem sobie ustal czym grać.

 

Chyba tak zrobię właśnie, że pójdę w 3601H, bo dojście do E75 ma priorytet, a wynika z tego, że źle nie będzie idąc tą ścieżką.Dzięki wszystkim za cenne informacje.

Edytowane przez SilaHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dobrze grało się VK3601H. Nawet niezły ma pancerz, szkoda tylko, że krótka 88 jest słaba i trzeba używać 75mm.

 

W jakim sensie jest słaba? Ja z niej zabijam Tygrysy (I i II), ISy i inne ciężkie tier 7-8. Jak na meda tier 6 to przecież bardzo dobre działo. 75 też jest ok, tyle że na PzIV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

88 jest dobra, zdecydowanie lepiej się z nią gra zarówno 3001h jak i 3601h.

7,5 cm KwK 42 L/70

Characteristics

75 Caliber (mm)

12-15,38 Rate of fire (rounds/min)

138/194/38 Average penetration (mm)

135/135/175 Average damage

0,31 Accuracy at 100m (m)

2 Aiming time (sec)

1740 Weight (kg)

vs

Characteristics

88 Caliber (mm)

9,23-10,53 Rate of fire (rounds/min)

132/171/44 Average penetration (mm)

220/220/270 Average damage

0,33 Accuracy at 100m (m)

2 Aiming time (sec)

2050 Weight (kg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to policz sobie ile jest Dingów od krótkiej 88 a ile od 75L70 :) niby pare mm różnicy w penetracji ale podczas gry miałem wrażenie, że z 88mm to mi 50 % strzałów wchodzi. No i do tego szybkostrzelność. Jeździłem z 88 bo wiekszy dmg ale przyjemniej grało się 75mm . Mniej wciach!iania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej Ci się grało, ale czasem tych 6 mm to kwestia "przebicie" vs. 'ding". Ja wolałem jeździć z 75mm, bo nie dość, że zdecydowanie mniej frustrowały dingi, to jeszcze można było z większej odległości przygrzać i kogoś uszkodzić.

Zresztą coś podobnego jest przy Panterze - 75L100 vs 88L56. Niby DMG większe w 88, a jeżdżą z nim tylko wariaci. I piszę serio "wariaci", bo z tym działem mają szansę uszkodzić np. is-3 tylko z bliska, grzejąc w weakspoty, albo bok/tył- więc praktycznie podpisują na siebie wyrok śmierci. A ja z L100 (na mniejszą skalę z 75L70) mogę snajpić z połowy mapy np. w dolną belkę IS-4... często z powodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego wrażenia nie odniosłem, wchodzi wg mnie tyle samo, lub prawie tyle samo. Nie narzekam na dingi. Za to Jak wejdzie to przynajmniej coś zrobi, 220 avg dmg to już jest coś bo te 135 avg dmg z 75 jest żałosne. Strzelam i strzelam i cel jak stał tak stoi. Aż mnie ubija jakiś śmieszny pyrtek. O strzelaniu do słabszych celów już nie wspomnę, bo ty 88 radzi sobie na dwa razy a 75 na cztery lub pięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3001P lepiej się sprawdza 75L70 - ten czołg jest szybki, raczej służy do flankowania/walki z drugiej linii i większa celność 75 się przydaje. Poza tym mam wrażenie, że z 75 pociski mają bardziej płaski tor lotu, dzięki czemu łatwiej strzelać w weakspoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej Ci się grało, ale czasem tych 6 mm to kwestia "przebicie" vs. 'ding". Ja wolałem jeździć z 75mm, bo nie dość, że zdecydowanie mniej frustrowały dingi, to jeszcze można było z większej odległości przygrzać i kogoś uszkodzić.

Zresztą coś podobnego jest przy Panterze - 75L100 vs 88L56. Niby DMG większe w 88, a jeżdżą z nim tylko wariaci. I piszę serio "wariaci", bo z tym działem mają szansę uszkodzić np. is-3 tylko z bliska, grzejąc w weakspoty, albo bok/tył- więc praktycznie podpisują na siebie wyrok śmierci. A ja z L100 (na mniejszą skalę z 75L70) mogę snajpić z połowy mapy np. w dolną belkę IS-4... często z powodzeniem.

 

Na panterze L100 ma 200 mm penetracji...

 

Roznica miedzy Pantera z 75L70 a 88L56 jest kolosalna na korzysc 88 i o wiele szybciej sie odkrywa L100 dzieki temu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...