Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wcześniejszym 15-20k na bitwę to jest dość przeciętny wynik.

 

Dokładnie po ostatnim paczu to kicha, duże lepiej gram mi się VK3601H czy hummelem , którym też spokojnie zarobie te 10-20k minimum. Po prostu przestałem nim grac i poszedł w pis....

 

P.S. No i 200 strona rozpoczęta :lol:

Edytowane przez SilaHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi więc na to, że E8, ARL-44, który też dobrze zarabia dzięki dużym zadawanym obrażeniom to będą moje dwa podstawowe czołgi.

 

Spróbuj TDków, Jagdpanthera albo T25-AT, całkiem fajnie zarabiają a i przyjemność z gry całkiem niezła. Jak z zarobkami na na T-34-85 bo mam zamiar go kupić dla zzarabiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dopiero jedna bitwę, więc zarobków T-34 85 nie ocenię, ale zadaje zniszczenia więc i zysk powinien z niego być.

 

Dziś wieczorem pogram nim więcej, przy okazji chętnie dołączę do plutonu po 21.

 

Z TDkami nie idzie mi zbyt dobrze, nie lubię się aż tak kryć po krzakach i zbyt często jeżdżę tym jak czołgiem na pierwszej linii. Miałem SU-85 elite i wczoraj sprzedałem bo win-ratio mi nie odpowiadało. Idę w ogóle do Ob. 704.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam zarabia. Nie wiem dokładnie ile, bo nie traktuję go jak maszyny do tłuczenia kasy, ale na minus nie wychodzi.

 

Na KW (...) czołg się wlecze jak mucha w smole

 

Dlatego tak go nie cierpię. Samo 107 jest super, ale podłączyli je do ruchomej platformy strzeleckiej, w której skręt i obrót wieży trzeba traktować praktycznie jako bonus.

 

____

Jagdpantera już mi się podoba... a ledwie 4 bitwy zrobiłem. Taki jagdpz4 na sterydach. I już pokazała pazur (zjechałem jagdtygrysa, który mnie zignorował :twisted2: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ochotę iść w ruskie TDki ale póki co odstrasza mnie SU-100, bo po świetnym Su-85 dostajemy to samo tylko ze słabym działem i wyżej losowane do momentu wynalezienia 100mm jest tragedia z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dopiero jedna bitwę, więc zarobków T-34 85 nie ocenię, ale zadaje zniszczenia więc i zysk powinien z niego być.

 

Dziś wieczorem pogram nim więcej, przy okazji chętnie dołączę do plutonu po 21.

 

Z TDkami nie idzie mi zbyt dobrze, nie lubię się aż tak kryć po krzakach i zbyt często jeżdżę tym jak czołgiem na pierwszej linii. Miałem SU-85 elite i wczoraj sprzedałem bo win-ratio mi nie odpowiadało. Idę w ogóle do Ob. 704.

 

Obyś się nie zawiódł Ob.704. Według mnie ISU 152 jest najlepsze z ruskich TD, ma tylko jedną wadę - gó....ny pancerz. Ale i tak go kiedyś odkupię, bo grało mi się nim fajnie.

 

Też mam ochotę iść w ruskie TDki ale póki co odstrasza mnie SU-100, bo po świetnym Su-85 dostajemy to samo tylko ze słabym działem i wyżej losowane do momentu wynalezienia 100mm jest tragedia z nim.

 

To fakt mordęga to była, ale już SU152 o niebo lepsze.

Edytowane przez SilaHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy chcecie od KW, ot ma osiągi jak to ciężki czołg, KW-3 jest dużo wolniejszy, a przy francuzach niskiego tieru to formuła 1. Mam go zrobionego na elite, po tylu bitwach praktycznie nie odczuwam jego powolnej wieży. Zarobki super, pancerz nawet dobry, świetne działo, średnie doświadczenie u mnie to ponad 400 bez premium, czego chcieć więcej? Mam tylko nadzieje że nie popsują go jakoś przy zmianie na KW-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ochotę iść w ruskie TDki ale póki co odstrasza mnie SU-100, bo po świetnym Su-85 dostajemy to samo tylko ze słabym działem i wyżej losowane do momentu wynalezienia 100mm jest tragedia z nim.

 

To słabsze działo to nie jest tak do końca. 100mm na SU-100 ma praktycznie takie same efektywne zniszczenia (dmg na min) jak 107mm na SU-85 a do tego penetrację o 8pkt większą i celność o 0,2 lepszą, szybkostrzelność i czas celowania co chyba najważniejsze z przewag:

107 mm ZIS-6S

Characteristics

107 Caliber (mm)

7,79 Rate of fire (rounds/min)

167/219/54 Average penetration (mm)

300/300/360 Average damage

0,37 Accuracy at 100m (m)

2,5 Aiming time (sec)

2400 Weight (kg)

VS

100 mm D-10S

Characteristics

100 Caliber (mm)

9,68 Rate of fire (rounds/min)

175/235/50 Average penetration (mm)

230/230/330 Average damage

0,35 Accuracy at 100m (m)

2 Aiming time (sec)

2257 Weight (kg)

Tyle, że SU-100 to tier wyżej więc losowania pewnie mniej ciekawe i pewnie wyższe koszty napraw. Zresztą na razie mam ciekawsze rzeczy do kupienia jak choćby rammer i wentylację do T-34-85 i drugie lornetki, aby ich ciągle tak nie przekładać.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko zobacz ile musimy się męczyć i jakim działem żeby odblokować tą 100mm, chodzi mi o to że nie mamy działa z SU-85 od początku a mamy za to co zauważyłeś czyli gorsze losowania i wyższe koszty naprawy. Pamięta ktoś czy trzeba zmieniać gąski żeby założyć 100mm?

Edytowane przez bobras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe info o zmianach w amerykańskim drzewku:

UPDATE 4: T34 (Premium) and T30 (TD) Guns

Overlord has said that the T34 Premium will retain the 120mm gun. Expect an ROF reduction but Penetration/Damage is expected to remain the same.

Overlord has said the T30 TD will likely retain the same "155mm Gun T7" it has now and not gain the improved "155mm AT Gun T7" found on the T95. In other posts he appears to say that it will get the better gun but this looks like a misreading of a 2-part question.

Gun Depression for the M103 and T1105E5 will remain "approximately the same" as on the T34/T30 - Overlord.

 

UPDATE 5: Stats for the 4 New Tanks

T30 (TD) will have researchable modules but it will start out Elite if you have a T30 in your garage at the time of the patch.

T30 (TD) looks exactly the same and retains the turret. Expect Hit Points to drop to 1,700 +/- 100

The M103 and T110E5 have better hull armour than the tanks they replace, but it looks like they don't have much more.

There's a worry that the T110E5's "Colossal Commander's Cupola" will be a significant Turret weakspot, potentially making this new turret weaker overall than that of the T30.

T34 Premium will be available to buy for Gold, price TBC. Might not be on sale at 0.7.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko zobacz ile musimy się męczyć i jakim działem żeby odblokować tą 100mm, chodzi mi o to że nie mamy działa z SU-85 od początku a mamy za to co zauważyłeś czyli gorsze losowania i wyższe koszty naprawy. Pamięta ktoś czy trzeba zmieniać gąski żeby założyć 100mm?

 

Nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś spotka kolesia o nicku Lysy777 może go ode mnie zwyzywać. Przyblokował mnie specjalnie KW3 tak że nie mogłem nic zrobić i padłem. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego największa wiocha w grze to polacy...

post-124097-0-82183100-1328737276_thumb.jpg

post-124097-0-61371300-1328737289_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej zarabia JagdPanthera. Jak TD ptrzerwa to spokojnie mozna zarobić 20k na czysto. Przy przegranej bitwie i naprawie TD jakieś 10k. Zależy jak pójdzie, a z 88L71 niemal zawsze idzie ugryść albo namieszać.

Uwielbiam ten TD.

 

 

Ostatnio tylko na 88L71 coś jakby cześciej mam trafienia za 0% bez krytyka. Ale i tak jest świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mnie blokują łosie to się nie szczypię tylko walę w takiego delikwenta - niech się kołek nauczy grać. Ostatnio jakiś "pro" (z jakiegoś klanu) w isie 3 mnie blokował tak że jak się przesuwałem do przodu żeby wymanewrować to on tez podjeżdżał skutecznie mnie blokując więc wywaliłem mu moim is4 za full dmg to się opamiętał...

 

Ale w twoim przypadku td to akurat sprawa przegrana była :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak miał by walnąć w klienta grając ob 704? :blink: Ostatnio mnie tak zajechał z tyłu KV na Himersdolfie w uliczce. Grałem mięciutkim ARL-44 i nie miałem żadnych szans w liniowej walce. Fakt, że mocno mnie wkurzył, ale strzelać do gościa nie zamierzałem, po prostu zginąłem z deka szybciej zadając przeciwnikowi największe straty jakie mogłem. Czasem lepiej mieć dystans ;) kiedy zginąłem przegrywaliśmy już 3:6

 

O dziwo, mimo to, jako zespół wygraliśmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem że w przypadku kolegi sprawa była przegrana bo ma TD - czytaj panie do końca ;).

 

Ja kiedyś też miałem dystans, ale gram żeby się bawić a takie ciołki mi psują zabawę, więc i ja im psuję. Tym bardziej że zawsze najpierw piszę żeby nie blokowali i strzelam jak nie skutkuje, a zazwyczaj nie skutkuje...

 

A naprawdę w 90% blokowania to jest zamierzone, co innego jak grałem niskimi tierami, ale w wysokich raczej już gracze wiedzą że się nie blokuje, - sam zawsze się tak ustawiam żeby nie blokować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NibyT25AT stockowe działo ma takie jak slugger, a jednak zupełnie inne. Na sluggerze po zmianie wieży tym działem można skubnąć każdego, no prawie, ale tu to masakra jakaś, a do lepszego 16k exp się będzie trzeba mordować.:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu inaczej - mi t25 na stocku grało się co najmniej tak samo dobrze. Zresztą następne nie jest jakoś dużo lepsze parametrami. 105 jest za to power, szybko strzela, szybko celuje, na razie więcej killi niż bitew ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia doboru bitew... wczoraj pisałem, że jagdpantera jest super (bo jest, podtrzymuję), a wieczorem wtopiłem na starcie 6 bitew (tylko na jgp, na pozostałych mi szło całkiem fajnie) i miałem ochotę ją sprzedać w cholerę.

 

Odnośnie blokowania... pamiętam pacjenta w E8, który zajechał mi drogę jak się turlałem E-75 na samym początku bitwy.

Na kolizji stracił gąsienicę i parę hp, dodatkowo napisałem mu, że powinien się cieszyć, że nie dostał na dzień dobry strzała za 500hp.

Inny (pz38na) tego samego dnia dwa razy się rozbił o mój tył (też E-75) - tzn zrobił sobie ze mnie osłonę jak wyjeżdżaliśmy z bazy... i dwa razy we mnie wjechał, jak się zatrzymałem żeby przepuścić kogoś skręcającego. Mocno się śmiałem.

 

Typowego blokowania w czasie bitwy już dawno (na szczęście) nie uświadczyłem. Co najwyżej strzały w tył wieży (norma, sam czasem tak trafiam, bo ktoś mi wjeżdża jak akurat mam zoom i naciskam spust).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu inaczej - mi t25 na stocku grało się co najmniej tak samo dobrze. Zresztą następne nie jest jakoś dużo lepsze parametrami. 105 jest za to power, szybko strzela, szybko celuje, na razie więcej killi niż bitew ;)

 

Mi się gra fatalnie na razie. A z innej beczki. Co warto najpierw odkryć w Tiger II? Czy muszę mięć odkryte gąski, żeby założyć tą lepszą wieżę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgiści!

 

Nasza druga oferta w lutym daje wam szansę na powiększenie kolekcji czołgów w waszych ogromnych garażach, oraz zdobycie dodatkowego doświadczenia w bitwach. Więc przygotujcie się na nową ofertę, która wystartuje o godzinie 6:30 w piątek 10 lutego i potrwa do godziny 6:00 w poniedziałek 13 lutego.

 

Specjalnie dla Was:

- 3x doświadczenia za pierwsze zwycięstwo

- 50% zniżki na czołgi premium:

 

Ram II (za 850 złota zamiast 1750!)

T25 (za 850 złota zamiast 1750!)

Matilda (za 850 złota zamiast 1750!)

 

- 50% zniżki na czołgi:

 

AMX 12t (kup 105.050 zamiast 210.100!)

M36 Slugger (kup za 417.100 zamiast 834.200!)

PzKpfw VI Tiger (P) (kup za 638.250 zamiast 1.276.500!)

SU-8 (kup za 252500 zamiast 505.000!)

 

To doskonała szansa na powiększenie Waszego arsenału!

- 50% na sloty w garażu

 

Aby mieć miejsce na te nowiutkie czołgi!

 

Życzymy dobrej zabawy!

Drugi lutowy spacjal! | News | World of Tanks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze wyposażenie - miło. Coś się zawsze dokupi.

 

Zniżki na czołgi - też fajnie, choć zniżki na Tigera P się chyba nie doczekam nigdy...

 

Swoją drogą, sprzedałem S-51 i kupiłem IS-3. Od razu założyłem BL-9 z free expa i jest zacnie, nawet więcej niż zacnie :) Muszę się tylko wyleczyć z przekonania o własnej zajebistości, bo za bardzo szarżuję ;)

 

Mówisz i masz! ;) Swoja drogą to ja chyba nigdy nie nazbieram na tego T30 :P Teraz VK3002DB później Tiger P a skąd tu kredyty brać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odkrytego VK3002 DB ale jaki jest sens kupowania go? Działo nie lepsze niż na VK3001H, tier wyżej, mam już poodkrywane wszystkie czołgi w jego drzewku. Po co mi to? Odpuściłem ten i ładuję się w wyposażenie póki jest za pół ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy robi co uważa za słuszne nie chcesz go kupować to nie! Ja go kupiłem bo:

 

- przy sprzedaży zwrócą się koszty

- brakuje mi na nim 30k exp do elite

- robię całe drzewko niemieckie na elite

 

Sławku proszę wyluzuj z tą grą i nie rób z siebie guru czołgowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba ta druga oferta w porównaniu z pierwszą. Ale zawsze ktoś coś znajdzie dla siebie. A czy a propos Tigera II można prosić o info? No chyba, że nikt nie gra już tym tankiem i nie pamięta co odkrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba ta druga oferta w porównaniu z pierwszą. Ale zawsze ktoś coś znajdzie dla siebie. A czy a propos Tigera II można prosić o info? No chyba, że nikt nie gra już tym tankiem i nie pamięta co odkrywać.

 

- Pierwsze działko 88 L71 znane z Tigera jest całkiem przyjemne i da radę farmić nim na moduły

- 2gie działo (pierwsza 10,5) jest nie warta uwagi ma większy dmg ale penetrację słabszą, zagrałem nią może z 7 bitew i szybko wróciłem do achtacht

- 3cie działo (2ga 10,5) to poezja warto odkryć!

 

Co do reszty modułów to:

 

- jak najszybciej odkryć 2gą wierzę bo naprawdę różnica jest kolosalna

- silniki opracować na VK3600H i Tigerze wtedy nie musisz się stresować, że żółwik nie jedzie

 

Jeśli chcesz więcej info śmiało pytaj ;)

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam slowa Ram1rez'a. Dla rozszerzenia: dluga 88 jest doskonalym kredyt farmerem. Moj rekord to okolo 40 tysiecy kredytow na czysto i 7 albo 8 killi. Bez premium! Ale do tej lufy z racji malego damage trzeba miec max silnik by byc w ciaglym ruchu i nie dac sie zalatwic. Za to dluga 105 daje mniej wiecej tyle ile na T34 daje 120mm. Fun jest totalny i zgarniecie 7 czy 9 killi na bitwe to nic trudnego. Jak dla mnie najlepszy czolg ciezki jakim gralem.

 

EDIT: Na potwierdzenie:

World of Tanks - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 187

World of Tanks - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 188

World of Tanks - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 189

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz! ;) Swoja drogą to ja chyba nigdy nie nazbieram na tego T30 :P Teraz VK3002DB później Tiger P a skąd tu kredyty brać :P

 

Finally :) Znaczy trzeba szybko SU-152 wykończyć i sprzedać.

 

Wczoraj miałem piękną bitwę Hummelem, kille niby tylko 4, ale do tego trochę uszkodzeń, zero zmarnowanych (takich, co nie zadały obrażeń) strzałów i ogarnięty team, który sprawnie poprawiał, jak coś zostało. Efekt to 3k expa po podwojeniu i 50k kredytów na czysto.

 

Potem miałem jeszcze na IS-3 porażkę roku, czyli przegraną bitwę, za którą dostałem ponad 900 expa i chyba 30k zysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...