Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Juz tak nie przesadzajcie ze topowa armata w Tigerze za slaba na X tier :P Ostatnio samemu rozwalilem Mausa. Co prawda nie w otwartym polu ale w zabudowaniach gdzie objezdzalem go z kazdej strony, ale wchodzilo w niego prawie jak w maslo ;>

 

Maus to taki śmieszny czołg - raz specjalnie do niego podjechałem E-75, żeby sprawdzić gdzie ma weakspoty (miałem dobry nastrój, team wygrywał, co mu ugryzę, to moje) i zaczęliśmy się przepychać. Na wieży celownik zaświecił na zielono - puf - 500hp mniej. Na przednim pancerzu świeci na zielono - puf - 500hp mniej. Odjechałem kawałek dalej - przedni pancerz, to samo miejsce - ding. Przód - między gąsienicami - 500hp. I w tym momencie skończyły się moje HP.

 

Kumpel mi też powiedział jedną ciekawostkę odnośnie mausa, ale sam tego nie sprawdzał, a ja nie miałem jeszcze aż takiej okazji:

Można próbować snajpić w dół przodu wieży i podobno rykoszet od niej potrafi trafić w kadłub + zadać niezłe obrażenia. Jak ktoś ma ochotę sprawdzać - niech da znać czy to zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś mausa ubiłem grając KV :P

Wychylił się i dziabłem go w kółeczko i tak to lałem przy czym on nie mógł mi nic zrobić bo stał za murem na Himersdorfie w połowie drogi w tej długie prostej pod zamkiem. Trochę mi pomagali od prostej. Zdjąłem jeszcze IS-3 i uszkodziłem Tygrysa II, który w końcu mnie zdjął. Ale wygraliśmy, ledwo ledwo :lol:

 

Także przed 7.1.

 

Edit, ubić mausa można niskim tierem, byle tylko nie od przodu. A Tiger jest dobry, ale mi tak gra nie idzie jak ARL-44:

jeszcze nie założyłem topowej armatki a już mam:

ARL 44 gry: 32 wygrane: 19 = 59%.

Wczoraj grałem SU-85, zrobiłem 3 kile ale nic to nie dało, bo po przeciwnej stronie stanęły dwa ARL -44 z długimi 90mm. Zrobiły nam rzeź, padłem trzeci od końca uszkadzając jednego dość mocno. Sekundy zabrakło, abym go zdjął. Miękka wieża to jego naprawdę słaby punkt, ale ogólnie rzecz biorąc to mimo, że tier niżej jest lepszy niż Tiger.

 

Z uwagi na celne działo o wyśmienitej penetracji ARL-44 wręcz wymaga lornety. Słaby pancerz skłania do montażu siatki a stosunkowo wolne przeładowanie do zakupu rammera. Póki co brak mi tego ostatniego a docelowo wyszkolę kamuflaż i naprawy załodze i zamienię siatkę na wentylację.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mausa jeszcze to prawda jak z kazdym innym czołgiem - od góry KAZDY ma słabszy pancerz. O ile dobrze pamietam to np tigr2 na wieży ma raptem 40mm pancerza dlatego ruskie samoloty tak je ładnie kosiły głupimi działkami 20-40mm...

 

Zresztą łatwo sprawdzic, mapa z dowolna górką, ładujesz w dół w czołgi to nieważne jaką ma wieżę, to o ile nie dingnie na krzywiźnie to włazi jak w masło i przeważnie z max dmg

 

Zaś maus jeszcze wracając....to sposób jest dobry. Pamiętam w becie jeszcze, jak strzałem z HE(bo miałem dupne działo, tj tier 9 z 200 pena) od przodu, z odległosci kosmicznej bo 550metrów udało mi sie:

1. trafić(za wtedy ~100 dmg)

2. podpalić - bo zbiorniki mu przebiło....tym jednym strzalem zdjeło mu 30%....

 

Pamiętam że koles nieźle bluzgał, zwłaszcza ze po tym podpaleniu dostał 2 strzały od arty i padł :)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod TYM LINKIEM znajdziecie bardzo ciekawy mod. Pokazuje on win ratio oraz efektywnosc (znormalizowany parametr) na liscie graczy. Pozwala troche lepiej dobrac technike i poznac przeciwnika.

 

Pomysł ciekawy, ale odpust niezły wyszedł, chyba że da się to konfigurować.

 

potwierdzacie, ze HE od jakiegos czasu to nieporozumienie? naszlo mnie po plutonowej konstultacji, po tym jak z 107 na KW nie zdjalem 90pare HP z T54. od frontu.

 

Potwierdzamy. Mam parę sztuk HE w każdym czołgu tylko po to, żeby w razie potrzeby zresetować bazę. Nic więcej. No, czasem jeszcze przygrzeję w jakiegoś dogorywającego "dwa tiery wyżej" pacjenta, żeby go dobić (jak nie mam akurat jakiegoś śmiesznego kalibru), ale wtedy i tak loteria - raz wejdzie, raz zdejmie gąsienicę, raz krytyk, raz zero. Ot- życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam trochę innego playerspanelu (marmist), IMO jest bardziej przejrzysty. Sam mod jest bardzo przydatny, wiesz na kogo ewentualnie możesz liczyć itp.

I jak trafia się taka bitwa to wygląda ona jak strzelanie do kaczek ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez heex307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

“You ask, We reply” #9 | News | World of Tanks

 

Pare ciekawostek T-62 bedzie tyko na chinskim serwerze i nie bedzie psul balansu na naszym

T-34 prawdopodobnie bedzie nie do kupienia za golda

T-50-2 bedzie znerfiony lub zastapiony

He ammo dostanie ok 20% boosta do obrazen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

“You ask, We reply” #9 | News | World of Tanks

 

Pare ciekawostek T-62 bedzie tyko na chinskim serwerze i nie bedzie psul balansu na naszym

T-34 prawdopodobnie bedzie nie do kupienia za golda

T-50-2 bedzie znerfiony lub zastapiony

He ammo dostanie ok 20% boosta do obrazen

 

T-34 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam trochę innego playerspanelu (marmist), IMO jest bardziej przejrzysty. Sam mod jest bardzo przydatny, wiesz na kogo ewentualnie możesz liczyć itp.

I jak trafia się taka bitwa to wygląda ona jak strzelanie do kaczek ;)

 

mozesz opisac jak zainstalowac i dac link do mod-a? bo rosyjskiego nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

“You ask, We reply” #9 | News | World of Tanks

 

Pare ciekawostek T-62 bedzie tyko na chinskim serwerze i nie bedzie psul balansu na naszym

T-34 prawdopodobnie bedzie nie do kupienia za golda

T-50-2 bedzie znerfiony lub zastapiony

He ammo dostanie ok 20% boosta do obrazen

 

Ten biuletyn można sobie w rzyć wsadzić, na każdym serwerze jest co innego (już pomijam, że w Europie jest już biuletyn #10 od jakiegoś czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połowa miesiąca, patch ma byc pod koniec lub w lutym - brak mi 200k expa do t30 i jakies 6kk kasy, warto cisnąć? :P

 

^^

 

t30 juz jest więc warto niewarto mam pierwszy tier 10 :)

co prawda zaloga dopiero ma 80%....ale źle nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz opisac jak zainstalowac i dac link do mod-a? bo rosyjskiego nie znam...

 

Tutaj jest oryginał - MARMIST MOD - World of Tanks official forum - Page 2

, a tu tłamaczenie - Frustracja - World of Tanks official forum - Page 3

 

btw. jeśli gracie na CW to po wprowadzeniu mgły wojny gra potrafi trochę przyciąć przy pierwszych wyspotowanych przeciwnikach, a ich wr już się nie pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

penetracje ma minimalnie mniejsza, ale dmg wiekszy. co do cen ammo trzeba przywyknac. im wyzej tym drozej :)

 

osobiscie gralem z krotka 105mm. na koncie non premium, mimo kosztow ammo.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo w plecy? Bo ostatnio zarobilem te 4-5k na 80mm mimo przegranej.

 

Przeciętna bitwa z długą 105:

 

 

Victory!Battle: Swamp 5 lutego 2012 17:45:42Vehicle: PzKpfw VIB Tiger IIExperience received: 644Credits received: 18 452
Vehicle PzKpfw VIB Tiger II repaired successfully. You have spent Credits:  12 961
Purchased:The ammunition on vehicle PzKpfw VIB Tiger II resupplied successfully. You have spent Credits:  7 210

 

Z krótką jest podobnie, o ile wiesz gdzie strzelać.

______

Odnośnie noobów: Robię dzisiaj za wybornego teamkillera... pierwszy raz w swojej WoTowej karierze. Tzn pierwszy raz strzelam z premedytacją do swoich.

W jednej bitwie po jednym strzale dostał każdy z czołgowych kamperów na sand river (akurat jechałem panterą, więc grzałem przez pół mapy i nie bardzo wiedzieli co się dzieje), a przed momentem na spółkę zdjęliśmy jakiegoś patafiana, który napisał coś w stylu "heil Hitler von Deutschland". Odrobinkę wcześniej dostał za to tęgą zj.bę od jakiegoś Niemca... i od niego pierwszy strzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna strona ze statami: Wot-news - Efficiency rating calculator

Pokazuje wasz poziom zajebistości w grze. Mój to 1529,24

 

Ładnie ładnie, hanz też niezły 1517.

 

Ktoś gdzieś pisał, że ma nie być tego czołgu T-50-2. Prawda to? A jeśli mam go w garażu( za 1,4k exp będzie) to co? Zabiorą , wymienią na inny?

 

Obniżą mu parametry zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu te statystyki <_<

Jeżeli nerfują, to coś było na rzeczy. Zresztą, jeżeli jest na tym samym poziomie, co 2801, to dlaczego (HA! moje własne statystyki) na 10 sztuk spotkanych t-50-2 widzę jeden-dwa 2801, a jeszcze rzadziej Chaffee, który ponoć jest tak dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...