Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Takie trochę luźne gdybanie nt. tego całego przelogowywania, przypadkowości, etc.:

 

Poczytajcie może trochę o rachunku prawdopodobieństwa. Przy stukrotnym rzucie monetą/kostką/whatever całkiem częste są kilkakrotne powtórzenia tych samych wartości - czyli np. 5 orłów >>> jedna reszka >>> 6 orłów następujących po sobie. Teraz wyobraźcie sobie, że orły to wasze niecelne (0dmg, niebo, gleba, krytyk) strzały, a reszka to strzały celne. To, że macie takie coś świadczy tylko o tym, że generator liczb pseudolosowych w WoT jest po mistrzowsku napisany i po mistrzowsku użyty. To, że wynik jego działania doprowadza do szału, to efekt uboczny.

 

A całe to przelogowywanie może mieć dwa wytłumaczenia:

  • Wylogowując się i logując od nowa resetujesz "swój" token w generatorze, przez co możesz (ale nie musisz) trafić na przychylną kombinację - czy to losowanie graczy, czy losowanie dmg, czy losowanie trafień. Wszystko jedno, co. Jest tylko jeden problem - nikt nie ma wglądu w kod źródłowy, żeby to potwierdzić, albo temu zaprzeczyć.
  • Bodaj w psychologii nazywa się to "czarowaniem". Nikt nie udowodnił, że działa, tak samo jak nikt nie udowodnił, że nie działa, ale każdy stosuje na co dzień: Ile razy ruszaliście myszką w trakcie patrzenia na pasek postępu? Ile razy mówiliście sobie w myślach, śpiesząc się gdzieś i stojąc na światłach: "zmień się, zmień się...". Ile razy patrzyliście na padającą baterię w telefonie, z wyrazem bólu w oczach mówiąc do niej "Jeszcze 15 minut!". Tu jest tak samo - wierzycie, że relog pomaga w przełamaniu złej passy, więc się przelogowujecie. I podświadomie czarujecie grę, mówiąc po cichu "no zacznijże działać".
A prawda jest taka, że przelogowujecie się i znika na chwilę stres, związany z nieudanymi bitwami. W związku z tym skupiacie się na grze, a nie na liczeniu kolejnych strzałów za zero. Rozluźniacie się i nagle wszystko zaczyna wychodzić. W tym przypadku zaczarowaliście/odczarowaliście sami siebie.

 

A teraz niespodzianka: Jeżeli przeczytaliście trzy powyższe punkty i nadal będziecie stosować relog, czujcie się poinformowani o jednej rzeczy:

Teraz ten relog Wam nie zadziała. Wszystko przez to, że nawet zaprzeczając temu, podświadomie będziecie wiedzieć, że to bujda.

 

Btw, wczoraj zrobiłem na 4502p 13 strzałów, 11 hitów, 5 pen, 1500dmg. Bitwę wygraliśmy. Doszedłem do wniosku, że 128L55 jest goofniane. Nie dlatego, że ja nie umiem nim strzelać, tylko dlatego, że ma zbyt małą penę i zbyt duży rozrzut w porównaniu do innych dział z 9 tieru.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trawinny - co innego czytałem na forum wota

 

Ja czytałem, że kod gry WG wykradło z kryształów pamięci Atlantydy, a patch 0.8.5 pomagają im pisać ludzie jaszczury. Nie rozumiem o co kaman :blink: Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za gra. Albo rzuca mnie IS'em na IX albo na VII ale gram z takimi lebrami ze prawdopodobienstwo wygranej wynosi 5% ;o A z IX cieżko coś zrobić i to z wolnym czolgiem, nawet premium pociski nie pomagaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam tylko problem taki ze albo trafiam na nabów( w mojej druzynie) albo na nabów plus rng losuje mi strzały w ziemie, w jarzmo, w gasienice za 0 lub rykoszety od d...maryny gdzie normalnie bez celowania włazi...

O ile w pierwszym przypadku idzie coś ugrać i nawet w przypadku porażki zarobić, to w 2 szlaq mnie trafia...

W tej grze człowiek ma stresa(zwłaszcza przy reloadzie 12+ sek.) gdy ma w tym czasie:

1. trafić

2. nie zdingować!

3. przebić za dmg...

..

4. zdążyć zauważyć że w czasie 2 jego strzałów jego flanka została wybita(ach ci rambo style gracze...) i że czas najwyższy się wycofać, albo...też zaszarżować, zwłaszcza w TD

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem ekhem jak isem8 strzelałem w bok elc amx i za pierwszym razem zdjąłem mu gąski, za drugim penetracja za zero, a za trzecim znów gąski...

 

Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za gra. Albo rzuca mnie IS'em na IX albo na VII ale gram z takimi lebrami ze prawdopodobienstwo wygranej wynosi 5% ;o A z IX cieżko coś zrobić i to z wolnym czolgiem, nawet premium pociski nie pomagaja.

 

jak dla mnie IS jest cienkim czołgiem

do tego gram załogą od 75% i bez dodatkowego ekwipunku

generalnie męczę się z nim

tym mocniej jest to odczuwalne po przesiadce z rewelacyjnego KV-1S

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest cienkim czolgiem. Wystarczy umieć nim grać.

Jest to troche wolniejszy, lepiej opancerzony , duzo szybciej ladujacy i z wieksza iloscia HP KV-1S.

Jak sie nim gra z VII czy VIII spokojnie daje rade, dopiero z IX niedomaga.

Jak mi sie dobrze gra KV-1S to także dobrze mi się gra IS'em.

Od kiedy zamontowalem lepsze działo to mam niemal 63% wygranych na nim, średnio ponad 1200 dmg na bitwe oraz efektywność na poziomie 1650 (dane z WOT statistics).

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem IS wieki temu to pamiętam, że 3/4 walk byłem top tierem i szło mi rewelacyjnie.

 

M103 wreszcie odkryty jeszcze tylko.. wyfarmić kredki na niego. ;/ T32 jest mega, chyba mój ulubiony 8-tier a jeździłem wcześniej IS-3 i KT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem IS wieki temu to pamiętam, że 3/4 walk byłem top tierem i szło mi rewelacyjnie.

 

M103 wreszcie odkryty jeszcze tylko.. wyfarmić kredki na niego. ;/ T32 jest mega, chyba mój ulubiony 8-tier a jeździłem wcześniej IS-3 i KT.

 

połowę walk toczę z tier 9 na topie

a jak są jakieś niższe tiery od mojego to jest ich zazwyczaj mało

 

jest jakiś sposób na zablokowanie wychodzenia z trybu snajperskiego poprzez scrollowanie ?

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połowę walk toczę z tier 9 na topie

a jak są jakieś niższe tiery od mojego to jest ich zazwyczaj mało

 

jest jakiś sposób na zablokowanie wychodzenia z trybu snajperskiego poprzez scrollowanie ?

 

To widocznie coś z MM tego czołgu pozmieniali..

Co do scrollowania to może w bindach coś się da ustawić.

 

vk3002db to straszne [ciach!]o, nie wspominając, że jest stockowa i z nieprzeszkoloną załogą, kv-2 i t-150 z nieprzeszkoloną załogą jednak dają radę...

 

Ja to nawet nic w tym czołgu nie robiłem, po prostu zbijałem gwiazdki i tak doszedłem do pantery. W którymś tam patchu mają go zdegradować o tier niżej, bo rzeczywiście na VII to on jest nieporozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys, za czasow bety gralem 3002db i byl to bardzo fajny czolg. Zwinny, szybki i mial celne dzialo.

Na pewno musieli go pogorszyc bo nie byl taki zly jak teraz.

O ile pamietam to byl tier nizej od pantery i teraz nie wiem czy panterka byla na VIII tierze czy 3002db na VI.

Pamietacie co pogorszyli w 3002db ?

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pogorszyli, w zasadzie to nawet zyskał trochę na buffie L70, a jeszcze wcześniej chwilę po release polepszyli celność 88. Jedyna możliwa zmiana to MM, pamiętam jak grałem nim żeby dostać za darmo pantery i miał świetne losowania, to był chyba największy atut tego meda, z VII i niżej radzi sobie znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem wczoraj pograć koledze który gra ruskimi GWTigerem. Ale miałem ubaw. W pierwszej bitwie wyspotowali go nim zdążył jeszcze działo załadować, w drugiej poszło mu trochę lepiej, bo przeładował zanim go wyspotowali, lol. Dopiero w 3 coś postrzelał. Hehe, szkoda ze nie zrobiłem nu zdjęcia, taką miał minę.

 

E50 wymaksowałem, zachwalałem że z 105 fajnie się gra, ale tez był rozczarowany.

 

No ale tak się gra niemcami, łatwo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połowę walk toczę z tier 9 na topie

a jak są jakieś niższe tiery od mojego to jest ich zazwyczaj mało

 

jest jakiś sposób na zablokowanie wychodzenia z trybu snajperskiego poprzez scrollowanie ?

 

Dziwne, sam nie dawno grałem IS, dopiero od jakichś 100 bitew mam IS-3 i mnie rzadko rzucało na IX tiery, widocznie w ostatniej zmiane MM, musieli coś namieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem wczoraj pograć koledze który gra ruskimi GWTigerem. Ale miałem ubaw. W pierwszej bitwie wyspotowali go nim zdążył jeszcze działo załadować, w drugiej poszło mu trochę lepiej, bo przeładował zanim go wyspotowali, lol. Dopiero w 3 coś postrzelał. Hehe, szkoda ze nie zrobiłem nu zdjęcia, taką miał minę.

 

E50 wymaksowałem, zachwalałem że z 105 fajnie się gra, ale tez był rozczarowany.

 

No ale tak się gra niemcami, łatwo nie ma.

 

Czyli co? Obwieszczamy wszem i wobec, i uznajemy za aksjomat następujące zdanie:

Niemce i USA som dla graczy, a Ruskie dla lamerów. :lol:

 

 

Wybaczcie brak pozostałych nacji, ale każdy chyba stwierdzi, że starożytne (tzn istniejące od zawsze w tej grze) frakcje są zdecydowanie ciekawsze, od nowo wprowadzanych.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, sam nie dawno grałem IS, dopiero od jakichś 100 bitew mam IS-3 i mnie rzadko rzucało na IX tiery, widocznie w ostatniej zmiane MM, musieli coś namieszać.

 

może to kwestia tego o której godzinie się gra

wcześniej grałem późno w nocy albo bardzo wcześnie rano

teraz grałem 16-18 i rzadko natrafiałem na tier 9, za to połowa meczyków z czołgami na moim poziomie

a może to tylko przypadek

w każdym razie granie na tier 9 jest frustruące bo bez flankowania nic nie mogę zrobić, a IS na stock jest zbyt wolny na takie manewry + słabsza widoczność + łatwy do zniszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze gram po 22 do max 2-3, ostatnio max do 1, rzadko w dzień, więc raczej zbieg okoliczności.

 

Niekoniecznie. Zauważyłem, że jeśli rano używam Kw-1S to 9/10 gier mam z teirami 7-8, po południu/wieczorem 8/10 ląduje jako top tank. Pewnie ilość graczy też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propo dyskusji nt. kolejnego patcha, to znalazłem w jednej z dyskusji na forum wota taki zapis:

 

"Dragon Ridge and Serene Coast will be disabled in 8.4.

Bumpy terrain of Prokhorovka, Abbey, El Halluf, and Ruinberg (rounded streets) are going to be addressed.

Redshire and El Halluf will undergo some gameplay changes.

Swamp and Komarin will be visually reworked and brought back to live.

British TD line, (arty not confirmed yet).

New line of 2nd germ meds:

4 Tier - VK 2001 DB

5 Tier - DW

6 Tier - VK 3002 DB v1

7 Tier - Aufklarerpanzer Panther (LIGHT)

8 Tier - Indien Panzer

9 Tier - Prototype Arbeltsgruppe

10 Tier - Leopard 1

New premium tanks: Su-100Y and T-35

More Arty nerfs. Removal of arty limit per game."

 

Co do medów: http://forum.worldof...ow-niemieckich/

 

Czyli fajnie robią, że poczciwą 3002DB dają na VI tier, tam jest jej miejsce. Na VII już tak dobrze jej nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy pojawią się MBT 2 czy 3 generacji , pancerz reaktywny , nowoczesne pociski HEAT czy APDSFS , systemy w rodzaju ruskich Sztora czy Drozd/Arena .

 

Gra się dalej stacza , a co do VK3002DB i tier 6 - znając życie to wersja z 6 tieru będzie niż VK3002 na T7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...