Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, czyli znowu udało mi się z aktualizacja biosu, nie czytając zrobiłem tak jak wyżej. :D

 

Teraz panowie pójdzie od palca, F3 załadowany. :lol:

 

BTW, coś słabo z tymi update biosu. Q-flashem nie, bo kaszana ( to po co dali coś co nie działa ), pod windą @biosem tylko przy restrykcjach jak w CHRL. :damage_wall:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jacek coś w tym jest ,pamięci totalnie na auto i linxa przechodzi bez błędu ,ale tylko z 4.6ghz przy turbo on i rdzenie na auto ,mnoznik x46 ,bclk control na enabled vcore pod 1.435v bios ,jakoś trybi zobaczymy na jak długo ,czy czeka mnie zmiana pamięci pisanych pod p67? wspomnę że na msi działaly normalnie z 1600 cl8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Niedawno minęły trzy miesiące od premiery nowych procesorów Intel Sandy Bridge, które w chwili obecnej są bardzo popularne z racji dużych możliwości OC (zwłaszcza seria „K”). Trzeba przy okazji wspomnieć, że Sandy Bridge podkręca się niezwykle łatwo - wystarczy tutaj przytoczyć żart wędrujący po forach: „od debiutu Sandy Bridge podkręcanie CPU jest tak łatwe, że nawet Twoja babcia umiałaby to zrobić” (wersja złagodzona ;]). Z racji takich opinii bardzo szybko zaczął się utrwalać pogląd, iż nie potrzeba drogiej płyty głównej pod Core i7 2600K czy Core i5 2500K, aby wycisnąć zeń ostatnie soki. I właśnie temu zagadnieniu postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć, przeprowadzając niniejszy test. Pomijając kwestie OC, jak zwykle spróbujemy znaleźć także najbardziej opłacalne płyty w segmencie 400-800 zł i odpowiedzieć na pytania które produkty są najlepiej wyposażone, mają najwydajniejsze chłodzenie, zapewnią największą stabilność albo po prostu sprawiają najmniej problemów w użytkowaniu. Zaciekawieni?

TEST PŁYT GŁÓWNYCH LGA 1155 NA CHIPSECIE P67 POD SANDY BRIDGE - PUREPC Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caleb dobry test :)

 

ja osiągnąłem 4.8ghz stabilnie póki co ,ale z offsetem :D ten tryb powoduje takie vcore i vdroop jak na msi ,i przez to jest stabilniejsza praca dałem offseta na +0.115 pod linxem jest ok 1.49v idle ponad lekko ponad 1v

 

platforma testowa własnej roboty :P

post-179777-0-94554600-1303822132_thumb.jpg

post-179777-0-15087000-1303822179_thumb.jpg

post-179777-0-52039200-1303822204_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za droga jest, nie zmieściła się w przedziale cenowym :wink: . A tak na serio, to dla topowych płyt planowaliśmy osobny artykuł, ale nie wiem, czy dojdzie do tego testu, skoro Z68 jest już na horyzoncie... Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caleb dobry test :)

 

Dzięki w imieniu redakcji, natomiast autorem testu jest zasadniczo Gi3r3k, więc do niego proszę kierować ewentualne gratulacje lub uwagi ;]

 

Dlaczego przy płytach nie ma podanych wersji biósów na jakich były testowane?

 

Słuszna uwaga, postaramy się to uzupełnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę powiedzieć że jak ustawię procka na 4.8ghz z defaultowych ,to mam 2 resety i dopiero chodzi normalnie ,ale tak sie tylko dzieje od razu po oc ,czyli tak jak by wczytywalo ustawienia i później już działa elegancko ,ale szkoda że ud4 potrzebuje więcej V od konkurencji ,poczekam na z68 i zobaczymy co bedzie fajnego ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasami never ending boota, jak się resetnie po bsod. Tylko wyłączenie zasilacza pomaga. :D

 

A to występuje czasami. Raz przegiąłem bardzo mocno z OC to w ogóle nie wystartowała. Wpadła w pętlę restartów.

 

 

po wyjęciu baterii płyta ożyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3 chyba nic znaczącego nie przyniósł jeśli chodzi o kwestię OC. To co mam na chwile obecną przedstawia się następująco:

 

4.2 GHz - stock vcore - 8 linx

4.4 GHz - 1.280 v - 3h linx

4.5 GHz - 1.300 v - 8h linx

 

4.6 nawet na 1.340v nie chce pójść. Jak oceniacie, ujdzie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie poznaję GB. Cisza ostatnio w kwestii nowych biosów. Chyba ostro pracują nad tym ich TOUCH BIOSEM.

 

Szczerze mówiąc średnio mi się to podoba.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie poznaję GB. Cisza ostatnio w kwestii nowych biosów. Chyba ostro pracują nad tym ich TOUCH BIOSEM.

 

Szczerze mówiąc średnio mi się to podoba.

 

Ja pójdę dalej... boję się...że skupią się na Z68.. a P67 zaczną traktować po macoszemu...porzyjemy zobaczymy.

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pójdę dalej... boję się...że skupią się na Z68.. a P67 zaczną traktować po macoszemu...porzyjemy zobaczymy.

 

bo tak chyba bedzie i na to sie zanosi. ja przeczytalem gdzies ze Gigabyte przestalo juz zamawiac u Intela chipsety P67 skupiajac sie calkowicie na Z68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj mam taką dziwną sytuacje,komputer włącza się kilka razy ,są ok 3/4 restarty na początku uruchamiania ,a później działa normalnie ,chyba cold boot ,nie wiem jak to naprawić ,bo dzieje sie tak tylko gdy komputer jest zimny

 

Ustawienia w biosie:

 

Spread Spectrum .......................................[ Disabled

BCLK/DMI/PEG Clock Control ............................[ Disabled (zawyża troche bclk) / Enabled (zaniża do 99.8mhz)

BCLK/DMI/PEG Frequency Control ........................[ 100.0

System Memory Multiplier (SPD) ........................[ Auto

 

 

Internal CPU PLL Overvoltage...........................[ Enabled

Real Time Ratio Changes In OS .........................[ Disabled

Intel® Turbo Boost Tech .............................[ Enabled

Turbo Ratio (Core 1)...................................[ 48

Turbo Ratio (Core 2)...................................[ 48

Turbo Ratio (Core 3)...................................[ 48

Turbo Ratio (Core 4)...................................[ 48

Turbo Power Limit (Watts)..............................[ 300

Turbo Current Limit (Amps).............................[ 300

CPU Cores Enabled ............................ ........[ All

CPU Enhanced Halt (C1E) ...............................[ Enabled

C3/C6 State Support ...................................[ Disabled

CPU Thermal Monitor ...................................[ Disabled

CPU EIST Function .....................................[ Enabled

Bi-Directional PROCHOT ................................[ Disabled

 

RAM na Auto czyli 1333mhz i cl9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...