Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie pytanie, ale wypadłem z obiegu i nie śledziłem ostatnio nowości.

Jakiego procka i płytę byście polecili? Najlepiej 4 jaja z ht, aby deczko podkręcić i do tego dobre mobo?

 

nie bijcie, że nie szukałem ale zwyczajnie brakuje mi na to czasu a chciałbym kupić coś solidnego do pracy - głównie grafika 3d i photoshop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten  bug związany z usb 3.0 będzie polegał na tym,że nie można będzie usypiać kompa ,gdy podpięte będzie jakiekolwiek urządzenie na usb 3.0? Jeśli ja kompa nie wprowadzam w stan uśpienia to raczej problem mnie nie dotyczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie np dysk zewnętrzny po wybudzeniu z uśpienia trzeba będzie odłączyć i ponownie podłączyć żeby był widoczny w systemie.

 

Ale wiesz że to temat o Ivy a nie Haswellu?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie i7 3770k temperatury ma z kosmosu 4,4 GHz ponad 80* na napięciu 1,22 to stanowczo za dużo na moim chłodzeniu. 4,5 GHz na napięciu 1,28 to już 90*  masakra chyba go oddam i wezmę inna sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na 4.8ghz 1.37v na wodzie max 87-89 stopni średnio ok 800ciu. Różne sztuki się trafiają. Czasem czapki jak tako przylegają.

 

Poza tym ciężko potem będzie sprzedać skalpowanego cepa

 

A z jakiej to przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedawałem skalpowanego cepa i nie zauważyłem by było ciężko go sprzedać, cena 150zł mniej jak przy zakupie, co prawda była to przyzwoita sztuka.
Aktualna już taka nie jest, IHS poleciał temperatury spadły, jednak w OC to nie pomogło, więc zastanów się czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystaw zobacz- będziesz uczciwy i napiszesz mało kto kupi, posklejasz i nie napiszesz to naciągasz klienta jednak...

 

Jak by nie patrzeć gwara też idzie się paść...

Proc wygląda jak z fabryki , więc jak ktoś kupi to jeszcze powinien się cieszyć. Jakby nie dało się złozyć procka do kupy żeby to miało ręce i nogi to bym tego nie robił , już sprzedawałem procki ze zdejmowaną czapą i wszyscy byli zadowoleni. Mam wrażenie z roku na rok co raz większe ciotki klotki na forach siedzą i wszystkiego się boją Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starość nie radość -kiedyś di i ln2, pelne mody płyty i psu, a teraz szkoda skalpować cepa Dołączona grafika

Z drugiej strony mając wodę i w miarę cepa :
 
Dołączona grafika

co da mi skalpowanie ?
 30 stopni nie zbiję na cepie i 5ghz nie wycisnę z cepa to po co ?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej to przyczyny?

Dokładnie z takiej, jak zauważyłeś : 

 

Mam wrażenie z roku na rok co raz większe ciotki klotki na forach siedzą i wszystkiego się boją Dołączona grafika

Społeczeństwo, zwłaszcza główny target, czyli powiedzmy przedział 16-20, już nie miesza się w modowanie jak za starych czasów, dla nich jakieś vmody czy zdejmowanie czapki to podstępne operacje,przy których na 99% uszkodziłeś płytkę,  tylko rzadko to widać, więc wystawiasz jako w pełni sprawne. Dołączona grafika Szczerze mówiąc, ja też bym nie kupił takiego CPU od Ździśka, którego w ogóle nie znam i nie jestem pewien, czy miał wystarczające zdolności manualne i czy nie był pod wpływem grubych procentów robiąc taką operację. Sam wiesz, że uszkodzenie płytki żyletką może wyjść od razu/ z czasem / wcale.  Wolałbym kupić nowy i sam zdjąć IHSa.  

 

co da mi skalpowanie ?

 30 stopni nie zbiję na cepie i 5ghz nie wycisnę z cepa to po co ?

przy 70*C w ogóle bym się nie zastanawiał, już nawet kij w tą gwarę, bo i tak pewnie nie padnie, ale nie ma sensu. Co innego, gdybyś tam miał 90*C. Chyba, że jeszcze druga opcja - 4fun, ja gdybym mógł, przesmarowałbym stare C2D, ale, że jest lutowane, to sobie daruję. Dołączona grafika Ewentualnie dla zabawy zrobię lapping w wolnym czasie. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co da mi skalpowanie ?

30 stopni nie zbiję na cepie i 5ghz nie wycisnę z cepa to po co ?

Mnie dało 200mhz do przodu jeżeli chodzi o max oc , ale mnie zależało na temp by jechać półpasywnie na wysokim takcie. Mogę sobie lajtowo jechać na 4.7ghz półpasywnie , kiedy za oknem mocno grzeje. Bez ściągania to 4.7ghz stabilnie miałem tylko przy młockarni i otwartej budzie. Co do spadku temp to właśnie spadło pod 30stopni , włącz sobie intel burn test to ci z miejsca tempy dojdą do 100stopni.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

wycisniesz 5ghz na napieciu 1.4-1.45v , temperatury beda okolo 70C może ciutke wiecej

4.9 nie robię na 1.4 czy nawet wyżej stabilnie to po skalpowaniu raczej też nie zrobi ;)

 

Tempy po 80-85 stopni, więc to jeszcze nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mie po zdjęciu czapki jest 10 stopni mniej na powietrzu.

 

4.5@1.16

4.7@1.23

4.8@1.31

4.9@1.36 - temperatura maks w prime 85 stopni

 

5.0 wstał ale cos pózniej mu sie odwidziało

 

Pastę narazie dałem Prolimatech PK3 , czekam na Liquid Pro...

 

Pytanie bonusowe mam...czym przykleiliście czapkę , bo mnie przychodzi do głowy tylko czarny silikon wysokotemperaturowy...

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie dzisiaj IB, miałem brać Haswella ale odpuściłem zmianę platformy i zostałem na 1155. 

 

Tak na szybko : 

 

Dołączona grafika

 

Jutro pomęczę go dłużej żeby sprawdzić czy jest w 100% stabilny bo dzisiaj nie miałem już czasu na zabawę. Wstępne testy w BF3, który u mnie zawsze wyłapywał niestabilność przeszły ok, ale wolę się jeszcze upewnić puszczając LINX'a na trochę dłużej.

Zrobiłem też mini test @ 5GHz ale żeby w ogóle wstał i odpalił windę potrzebuje już sporo bo 1.4v. Po kilku sekundach drugie i trzecie jajko dobiło do 105 stopni i na tym na razie koniec Dołączona grafika Zobaczymy jutro... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sztuka. Coś poza vcore zmieniałeś w swojej MPower?

 

Ustawienia mam te same, które miałem na SB, większość wpisanych ręcznie w oparciu o różne poradniki, przeważnie nie brałem skrajnych wartości tylko powiedzmy 75-85% max zalecanego v dla danej opcji. 

 

Co najlepsze mam wrażenie, że teraz lepiej mi działa EIST, proc jakby częściej schodzi z taktowaniami, chociaż może to być też związane z tym, że w końcu mam poprawne odczyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...