Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy sterownik USB 3.0 do P67 Pro3 [13.10.2011]

Etron USB 3.0 driver ver:0.5.394.1 beta

Instrukcja instalacji "PDF"

Źródło "www.asrock.com"

 

Nowa wersja ASRock XFast USB Utility [6.08.2011]

ASRock XFast USB Utility ver:3.02.19

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Zalozylem oddzielny temat, ale skierowano mnie tu ;-)

 

Moj sprzet 2500k, asrock pro3, chlodzenie thermalright macho, zasilacz bequiet purepower 530w, hd 5870

 

Staram sie podkrecic kompa wg poradnika: http://www.tomshardw...rclocking-guide

Zmienilem tylko czesc ustawien, ktore polaceli wlaczyc/wylaczyc gdyz nie doszukalem sie ich na plycie asrocka (tam jest msi).

Zrobilem odwrotnie niz kazali tzn wlaczylem Spread Spectrum, gdyz czytalem ze redukuje zaklocenia w obudowie, a chce wlozyc xonara dx(karta dzwiekowa).

Z wazniejszych rzeczy zmienilem: vcore na 1.345V(chyba, jeszcze sprawdze i wrzuce screena z uefi), mnoznik procesora na 49

 

Moje pytania:

1. Czy temp. sa ok?

2. Bez obciazenia pokazuje w cpu-z 1.344V (dlaczego sie nie obniza??), mnoznika na x16

3. Co dalej robic zwiekszac mnoznik czy bus speed ze 100mhz na np 103mhz? Ze zwiekszaniem mnoznika moze byc ciezko (ale moge sprobowac) poniewaz przy przejsciu z x47 na x49 musialem zwiekszyc napiecie bodajze z 1.33 czy tam 1.3V

4. Czy zasilacz wytrzyma?

 

Obecne ustawienia z Windowsa pod obciazeniem:

Dołączona grafika

 

Screeny z UEFI z obecnymi ustawieniami:

http://imgur.com/a/Z8WGV

 

Pozdrawiam

 

 

UPDATE:

Jednak te 4.9 nie bylo stabilne, zaczalem od nowa po kolei:

x44 stabilne na 1.22V

x46 stabilne na 1.28V

Nie wiem czy jest sens wyzej podbijac napiecia, nie chodzi o wyzsze temp bo chlodzenie jest dobre, ale o wieksze zuzycie energii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2UP:

 

1. Temp sa ok.

2. Zeby napiecie sie obnizalo musisz ustawic offset mode.

3. Modyfikacja bclk zamiat mnoznika niewiele daje - granicy podkrecalnosci osiagnietej samym mnoznikiem w wiekszosci przypadkow sie nie przekroczy.

4. Zasilacz powinien wytrzymac. Jak chcesz sie upewnic to furmark + prime95 naraz albo gra pokroju Bad Company 2.

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2UP:

 

1. Temp sa ok.

2. Zeby napiecie sie obnizalo musisz ustawic offset mode.

3. Modyfikacja bclk zamiat mnoznika niewiele daje - granicy podkrecalnosci osiagnietej samym mnoznikiem w wiekszosci przypadkow sie nie przekroczy.

4. Zasilacz powinien wytrzymac. Jak chcesz sie upewnic to furmark + prime95 naraz albo gra pokroju Bad Company 2.

 

dzieki

 

tylko ze teraz jest problem...

zmienilem ze sztywnego 1.3V na offset mode 0.2V i napiecia co prawda skakaly ale jak wlaczylem prime to po krotkiej chwili doszlo do 98 stopni :o wtf?

 

na sztywno 1.3V mam po kilku godzinach nie wiecej niz 60C przewaznie mniej, core temp pokazuje High bodajze 63C max

co zrobilem nie tak z offset mode? za duzo? przeciez nominalnie jest 11 wiec zeby bylo 1.3 dodalem te 0.2 :o

dziwne tez ze przy 98 stopniach na jednym rdzeniu komp sie nie wylaczyl

dlaczego?

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokladnie jakie jest wtedy napiecie. + 0,2 to zdecydowanie za duzo. Osobiscie mam na - 0,025 i napiecia w stresie w okolicy 1,36V.

 

co zrobilem nie tak z offset mode? za duzo? przeciez nominalnie jest 11 wiec zeby bylo 1.3 dodalem te 0.2 :o

 

 

Przy +0,2 miales napiecie w okolicy 1,5V. Proponuje poczytac na czym polega offset mode bo w tym temacie bylo juz o tym pisane.

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie kwestia nagrywania dźwięku na karcie zintegrowanej tej płyty. Windows 7 64bit. Na starej platformie i WinXP było takie coś jak "stereo mix" w systemowym mixerze umożliwiające nagranie tego wszystkiego co działo się w systemie. Gdzie szukać takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na automatycznym offsecie ustawiało grubo 1,34V w stresie, a obniżając go miałem za mało w idle. Dopóki nie obadałem 2.00B leciałem na 1,14 fixed.

 

Bo sam wiesz, że zwiększając mnożnik zwiększa się automatycznie napięcie.

 

Teraz mam jakieś 0,96-1,00 idle, 1,19 stress (LLC5). A żeby obadać niższe V w idle potrzeba czasu, a na razie takim nie dysponuję.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam, raz mi się zawiesił Firefox, a raz nie załadował system, ale chyba poniżej 0,9 (skoro chciałem mieć poniżej 1,25 w stresie to musiał być offset mniejszy/równy -0,1v), a z racji tego, że auras nie pasował to siedzę na boxie. W sumie to do tego procka nic lepszego nie potrzeba. Przy linxie na 1,34 już się nieźle pocił.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos by zasugerowal ile ustawic mam offset? teraz mam fixed 1.3V i mnoznik 46

 

nie mogę patrzeć jak się męczysz :D ... -0,04 ... spróbuj tak jak będzie stabilny to jedz dalej w minus o kolejne 0,02, a jak będzie niestabilny to zwiększaj o 0,02 (czyli następne ustawienie -0,02... itp) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam parę pytań dotyczących podłączeń na Z68 Extreme4 Gen3 (instrukcja drobnym druczkiem,kiepsko z językiem i dawno nic nie składałem).Mianowicie:

1.Czy podłączać głośniczek systemowy...jeżeli tak to gdzie.Do System Panel Header podłącza się jak zrozumiałem...reset,zasilanie i diodę HDD ale mogę się mylić a jest jakieś gniazdo Chassis Speaker Header,czy to tu się podłącza i pod które piny.

2.Co to jest Power LED Header ...moze to tu się podłącza diodę która sygnalizuje działanie dysku a nie do panelu z pkt.1

3.Jak jest z gniazdami pamięci(wszystkie jednakowy kolor),czy ma znaczenie w jakie sloty wepnę duale A1 i B1 czy inaczej

4.Podłączenie dysków sata (mam 2 samsungi SATA-II) i nagrywarek (też 2)..pod jakie gniazda i czy kabelkami dołączonymi do płyty? Tu posłużę się cytatem:"Płyta posiada łącznie cztery złącza SATA 3.0 (szare) oraz taką samą liczbę portów SATA 2.0. Warto pamiętać, że dwa najwyżej położone są obsługiwane przez kontroler Marvell SE9120, a jeden z nich współdzielony z e-SATA 3.0, umieszczonym na tylnym panelu."

5.Zasilanie procka...(najprawdopodobniej będzie to i7 2600K).O ile zasilacz posiada 24 pinową wtyczkę do zasilania płyty to co do procka to ma tylko 4 pinową...wystarczy czy np.dokupić adapter który rozdzieli na 8 pinów

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: czy przy podnoszeniu wartości BCLK też trzeba podnosić napięcie?

 

Max BCLK głównie zależy od proca i RAM-u (i jego współpracy z płytą). Jak nie możesz przeskoczyć pewnego poziomu, to spróbuj podnieść VTT do 1,1 - 1,15 V i V PCH do np. 1,08 V, ale nie licz na zbyt wiele. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam parę pytań dotyczących podłączeń na Z68 Extreme4 Gen3 (instrukcja drobnym druczkiem,kiepsko z językiem i dawno nic nie składałem).Mianowicie:

1.Czy podłączać głośniczek systemowy...jeżeli tak to gdzie.Do System Panel Header podłącza się jak zrozumiałem...reset,zasilanie i diodę HDD ale mogę się mylić a jest jakieś gniazdo Chassis Speaker Header,czy to tu się podłącza i pod które piny.

2.Co to jest Power LED Header ...moze to tu się podłącza diodę która sygnalizuje działanie dysku a nie do panelu z pkt.1

3.Jak jest z gniazdami pamięci(wszystkie jednakowy kolor),czy ma znaczenie w jakie sloty wepnę duale A1 i B1 czy inaczej

4.Podłączenie dysków sata (mam 2 samsungi SATA-II) i nagrywarek (też 2)..pod jakie gniazda i czy kabelkami dołączonymi do płyty? Tu posłużę się cytatem:"Płyta posiada łącznie cztery złącza SATA 3.0 (szare) oraz taką samą liczbę portów SATA 2.0. Warto pamiętać, że dwa najwyżej położone są obsługiwane przez kontroler Marvell SE9120, a jeden z nich współdzielony z e-SATA 3.0, umieszczonym na tylnym panelu."

5.Zasilanie procka...(najprawdopodobniej będzie to i7 2600K).O ile zasilacz posiada 24 pinową wtyczkę do zasilania płyty to co do procka to ma tylko 4 pinową...wystarczy czy np.dokupić adapter który rozdzieli na 8 pinów

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

1. głośniczek podłączasz pod Chassis Speaker header

2. to jest dioda sygnalizująca czy komputer pracuje. dla dysku bedzie HDD led header

3. dual channel dziala w slotach 1 i 3, 2 i 4, albo przy obsadzonych wszystkich 4 jak masz 4 kości pamieci.

4. nie podlaczaj nic do tych portow marvella. po co ci 2 nagrywarki? :f

5. jak twoj zasilacz ma tylko jedno 4 pinowe gniazdo tzw. P4 to podlaczasz tylko je do gniazda 8pin na plycie. pasuje tylko w jednen sposob wiec sie nie pomylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...