Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie pojawił sie inny problem - płyta podczas pobierania duzej ilości danych poprzez karte sieciową piszczy!!

 

spotkałsie ktoś z czym podobnym - pamietam za czasów q9550 jak go podkrecałem ostro to płyta podczas tesatowania piszczałą - tak samo karta podczas podkrecania i wygrzewania popiskiwała, ale żeby piszczała płyta podczas pobierania danych? net to UPC 25, routerek tl-wr340-g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie pytac, czy w temacie SSD czy tu.

Panowie, jest ktos kto ma Samsunga 830 64gb na P67 pro3?

Chodzi mi po głowie ten dysk, jednak widząc cyrki z ssdkami.... wolę się upewnić czy nic się nie gryzie z Asrockiem:)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ni cholery nie moge odpalic Instant Flasha :/ A chcialem sflashowac 2.02c. Pod windowsem nie da rady bo z tego co widze BIOS zaszyty jest w pliku *.exe :S

 

Co za dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ni cholery nie moge odpalic Instant Flasha :/ A chcialem sflashowac 2.02c. Pod windowsem nie da rady bo z tego co widze BIOS zaszyty jest w pliku *.exe :S

 

Co za dziadostwo.

 

Sprawdź ustawienia USB Legacy, czy masz włączone. Musi trybić. Ja raz nawet wgrywałem bios przez drukarkę brothera z karty pamięci, bo nie miałem przy sobie pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do pomocy technicznej asRock'a i oto co odpisali:

 

Dear customer,

 

1 basic rule, if the system runs fine, don’t upgrade the BIOS.

 

If you really need to do it, then it is best to use the instant flash with FAT16 or FAT32, bt some memory sticks will still give you problems, best is to use an old 256 or 512MB memory stick.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema szybkie pytanie, czy komukolwiek też lekko buczy dźwięk we front panelu podczas silnego obciążenia kompa? Np. odpalam gierkę słysze lekki szum/buczenie w lewym głośniku (dzieje się to samo na słuchawkach, wieży itd, wykluczamy tu wadlidwe słuchawki, głośniki), jak tylko zakończe proces albo nawet dam ALT+TAB od razu buczenie przechodzi.

 

No i to w sumie tyle, dodam że na tylnym panelu nic takiego nie występuje.

 

Pozdrawiam, sprzęt z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć (ściszyć) wszystkie opcje dla mikrofonu, które są w panelu audio. U mnie szumią wszystkie głośniki, gdy ten dolny suwak jest ustawiony na max.

 

Edit. Z tym, że u mnie szumi cały czas bez względu na obciązenie

 

Co płyta to co innego piszczy :lol2:

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem, front panel u mnie znajduje się w takiej skrzyneczce (buda Modecom Step 207), ona bezspośrednio jest dokręcona do obudowy, jak tylko odkręciłem ją buczenie ustało, ba dotykam jej to ustaje ;-) problem rozwiązałem prosto, owinąłem całą tą skrzynkę taśmą izolacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe ogromna.

Zamierzam kupic Asrock Z68 Pro Gen3.

 

Ogladajac plyte zauwazylem, ze ona ma blaszke z drugiej strony na wysokosci cpu:

Dołączona grafika

 

 

 

Ja mam chlodzenie Infinity z z kitem Scythe, do montazu procesora na podstawce 775.

Ten kit tez ma taka blaszke, stad pytanie, czy moje chlodzenie zainstaluje na tej plycie?

 

Takie cos mam:

Dołączona grafika

 

Na mojej mobo to wyglada tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

No i teraz widze, ze backplate Asrocka jest przykrecony na 3 wkretach, ktore troche odstaja. Jak przyloze backplate od mocowania Infinity, to on nie bedzie idealnie przylegal do tego ASrockowego.

Co zrobic?

 

Czy dobrym wyjsciem bedzie rezygnacja z mojego backplate i w miesce srub dac na plycie male podkladki i tak mocowanie przykrecic?

Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie bym mogl takiego dostac?

Zalezy mi na tym aby uzyc tych zapinek od infinity.

 

A gdyby zrezygnowac z backplate od Infinity i zapinki przyktecic jak nizej?

Na zolto zaznaczylem, ze w tym miejscu dam podkladki:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Infinity troche wazy, kurcze.

Wiec moze sprobuje przewiercic mojego backplate, aby sruby ktore sa w plycie nie kolidowaly

 

 

A wlasnie mam jeszcze jedno, zasilacz moj ma wtyczke do plyty 4pin.

Czy musze kupic jakas przejsciowke bo widze, ze plyta ma 8 pin... Czy wystarczy wpiac ta wtyczke ktora mam i bedzie dzialalo?

 

 

Ogolnie Z68 Pro3 Gen3 - jest dobrym wyborem do 2500K?

Nie zamierzam podkrecac, no moze 4GHz - czasami tylko.

Nie zamierzam zwiekszac napiec, raczej obnizac na def taktach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc to po pierwsze, na chwile obecna nie gram, nie czesto kompresuje video wiec po co podkrecac?

A tak jak w samochodach, zawsze lepiej miec pod maska zapas mocy ;)

 

A z tym zasilaniem jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze zmianą szyny na ASRock P67 PRO3 B3 w uefi ustawiam np 104mhz zapisuje i ciagle w cpu-z wyświetla mi 99,79. Procesor to i3-2120 wiem że do oc się nienadaje ale na te 104 powinno zmieniać bez łaski tak mi się wydaje.

Dołączona grafika

 

dodam że opcję spread mam disable

 

a i jeszcze jedno może już mniej istotne da się aby przy odpalaniu kompa jako pierwszy ekran był widoczny ten srebrny gdzie wybrać można wejscie do setup [del] boot setup itd ... bo teraz mam czarne tło i wypisany typ procesora, predkość, ram itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawałeś AddOn Rom Display na disabled? ew daj default ustawienia z poziomu uefi. Te logo jest chyba domyslnie.

 

Niestety nic nie pomaga, ale to jest mniej ważne bardziej mnie zastanawia czemu bclk się nie zmienia i ciagle jest te 99.79 nikt nie ma pomysłu bo zastanawiam się czy jej na serwis nie odsyłać.

 

Zauważyłem też że na tym pierwszym ekranie post jest wpis "Error! System cannot locate HECI protocol!"

Edytowane przez Przemek345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...