Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz wczesniej ktos mnie doradzal przesiadka na 7970 moze zagwarantowac max 20% wydajnosci wiecej w stosunku do obecnej karty , z tegoz to powodu zastanawiam sie zeby uderzyc w CrossFire z radeonow 7950 od Sapphire w wersji VAPOR-X -

http://www.overclock...d=GX-304-SP��na takiej konfiguracji w BF3 Ultra detalach podczas gry w Multi minimalny framerate to okolo 70 fps czyli miod malina .

 

Czy ktos z was grywa w BF3 na zblizonej konfiguracji z CF zlozonym z radkow 79xx ?

 

 

b.t.w

 

czy wam tez zamula doczytywanie forum ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim radkiem. Otóż gram sobie na ultra we wsio z ładnym fps i przychodzi mi co jakiś czas moment(już 4 raz od pt), że fps dropi trzykrotnie gdzieś. Tak po prostu sam z siebie. Temperatury na gpu i cpu niskie. Sterowniki najnowsze 12.8. Do ponownego uruchomienia kompa sytuacja jest taka sama. jak resne znika problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje dopiero po zmianie GPU na 7950. CPU mam tak od roku i nic się nigdy nie działo. Ustawię stock zegary rdzenia i pamięci karty. Może mam padakę, że nie daje rady na stock napięciu 1GHz na rdzeniu utrzymać. No właśnie mi się wydaje, że problem może po stronie software leżeć i nie obędzie się bez formata. Pokombinuję z reinstalację sterów jeszcze. Najwyżej formacik.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu kurier przywiózł mi zamówionego gb 7970 wf3 oc i od tamtej pory walczę z nim, bo za cholerę nie mogę dostać się do regulacji napięć.

Wszystkie sztuczki jakie można znaleźć w necie dotyczące:

msi afterburnera

gb oc guru

sapphire trixx

 

przerobiłem i [gluteus maximus], ktoś ma jakiś extra pomysł jak się dobrać do karty bo we wszystkich testach w necie jest opcja regulacji napięcia na gpu

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tylko trixx, zjedz suwakiem nizej tam powinno byc vddc.

 

To i ja sie pochwale - wlasnie rozpakowuje sapphire 7950 na PCB 7970 Dołączona grafika (zasilanie 8pin+6pin)

Przy okazji - nie powinno byc kwita na 3 gry do sciagniecia?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powodem dropów była niemoc karty w udźwignięciu 1 GHz na rdzeniu. Na stock zegarach 2 dni katowania w grach i nic, wszystko chodzi dobrze. Trudno trafiła mi się niezbyt podatna na podkręcanie sztuka. Zresztą i tak póki co gram w guild wars 2 tylko, więc stockowy radek mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I problem z brakiem możliwości programowej regulacji napięć wyjaśnił się. GB do testów wysłał ver 1.0 w której można było podnosić napięcie a ja mam ver 2.0 ze zmienionym kontrolerem napięć który takiej możliwości nie daje. Co do możliwości oc też jest słabiutko bo 1075 to max dla gpu.

 

P.S.

jest jakiś program którym można edytować bios ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos sie w temacie ludzie zaczeli zaopatrywac w nowe grafy Dołączona grafika

Ja dla przykladu odebralem dzis 2x Sapphire 7950 Vapor-X OC i za cholere nie moge sobie z nimi poradzic przy podkrecaniu , najnowszy Trixx 4.3.0 nie potrafi napiec podniesc na gpu , MSI Afterburner niby podnosi ale tylko do 1.113 V z nominalnych 1,038 V

do tego sprzet sie wiucha co troche ,chyba ten Boost wymaga nowego oprogramowania do OC :/

Wychodzi na to ze spece z Hexus.net w tym tescie http://hexus.net/tech/reviews/graphics/43985-sapphire-radeon-hd-7950-oc-vapor-x/?page=13 poprostu oszukuja ludzi ,chyba ze maja jakies ''tajne'' metody na podnoszenie napiec i oc kart .

 

Dołączona grafika

 

Do tego palanty z Sapphire nie prxewidzialy ze ludzie beda laczyc karty w CF i wypuklosc obudowy utrudnia podpiecie tasmy CrossFire :/

Dołączona grafika

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz producent przegina z wielkością obudowy od chłodzenia tak, że ciężko połączyć karty mostkiem. W serii 6xxx Powercolor zrobił coś podobnego. A co do hexusa, to przecież napisali, że użyli Trixxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron

 

Bynajmniej u mnie Trixx nie daje rady podniesc napiecia Vgpu , narazie szukam odpowiednich wartosci tak zeby ustawic w MSI Aferburneze

tryb 2D i 3D , jaja bo przy takich samych ustawieniach jak na moim starym 7950 PCS nawet Firefox potrafi sie zawiesic przez niestabilne GPU :/

max 3D co udalo mnie sie ustalic narazie to 1050MHz i 1500MHz Ram , z tym ze nie wiem jak sprawdzic czy wlancza sie boost podczas gry w BF3

jak probuje podczas gry przejsc do GPU-Z to zwis na amen :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nawet komp powiesił przy 950 na rdzeniu..... Ale to może akurat się tak złożyło. Jak się stanie tak drugi raz to chyba się potnę, żeby mi 950 nie wytrzymała nawet;p. Ale coś nie tak z moją budą, bo przy 950/1300 i furmark po 20 min jest 80 stopni przy 65% fan speed(ale to katowałem na swoich ustawieniach co się dało włączone żeby zajechać najmocniej). Chyba czas wymienić budę na haf 922. Kable starałem się ładnie poukładać, coolerek z przodu jest i z tyłu. Może jak zmienię budę to się pobawię z napięciem, tak koło 1,15v.

 

PS: Przy otwartej budzie w GW2 max 60 stopni po 45 minutach grania. Przy zamkniętej około 67-68.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to z powodu crossfire ale przy podobnhych ustawieniach karty grzeja sie okolo 10'C wiecej niz moj stary 7950 PCS+

dziwne bo to niby Vapor-X mial lepiej chlodzic ..??? narazie max stabilnie to 1080MHz na GPU i 1480MHz Ram.

 

Ktoremu programowi do monitoringu napiecia V-GPU mozna wierzyc >?? GPU-Z pokazuje max 1.13 GPU Shark pokazuje 1.25 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z chyba źle podaje, bo MSI Afterburner pokazuje mi 1,15(podniosłem troszkę napięcie teraz przy otwartej budzie się bawię) a GPU-Z koło 1,06-1.07 w trakcie furmark, przy 100% użyciu GPU raczej afterburner mówi prawdę.

 

Na potrzeby benchamarków ustawiłem na razie 1,3v i 1,1 GHz furmark i 3dmark full stable, max 73 stopnie.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, u mnie tez 3d mark 11 full stable na 1.1ghz i 1,056v (przeszlo chyba z 10 petli razem), a bf3 sie zwiesil za kolejnym razem

Troche sie pobawilem 1150@1.1v 3d mark11 stable (max temp 71st wentyl na auto-totalna cisza), wieczorem sesja bf3.

Unique heaven stabilnie max temp 69st

Edit: bf3 sie wieszal i dopiero na 1,15v mam 1150mhz stabilne. Temp max 77st przy wentylach na auto (nieslyszalnie)

 

Sprawdzilem tez 1200@1.2(arty) i 1.3v (karta sie wylacza i dostaje czarny obraz) Chyba wlacza sie to zabezbieczenie przed nadmiernym pradem OCP...

 

No nic zadowole sie na razie 1150mhz@1.1v Dołączona grafika , chociaz liczylem na cos wiecej, bo przeciez PCB od 7970...

Pytanie czy jest sens podkrecac pamieci w takiej klasy karcie, czy potrzebna jest wieksza przepustowosc ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam 1,25v 1100MHZ. I tak to jest max vddc, a nie rzeczywisty ciągle podowany. Na guru3d forum poczytałem i się już tym napięciem nie przejmuję. Żeby tempy niskie były. Żyć 10 lat też mi nie musi, po końcu gwarancji pewnie nowa wejdzie. Crysis 2, Guild Wars 2, wszystko śmiga bez niestabilności. Ostatnią zwiechę miałem chyba przez msi afterburner, wgrałem trixx i nie mam tego dziwnego problemu. Zresztą na stock do zmiany budy będę pracował, bo moja obecna pozostawia w kwestii chłodzenia trochę do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 na rdzeniu to by się już przydało chyba chłodzenie wodne. Ja na razie za pamięci się nie brałem, jeszcze kilka dni grania na 1100 na rdzeniu, żeby się przekonać na 100% czy jest stabilnie. Póki co żadnych problemów, tylko trixx resetuje mi napięcie po ponownym uruchomieniu kompa. Da się coś z tym zrobić ?

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Trixx nie zapamietuje napiec :/ do tego nawet jak sie je ustawia to nie sa akceptowane przez karte :/

bez podnoszenia napiec max stable to 1100MHz na GPU i 1500MHz RAM ,

dla przykladu dodam ze

stary radek 7950 PCS+ chodzil na stockowym napieciu na okolo 1050MHz wiec jest jakis drobny postep

( pcb z radeona 7970 na cos sie zdalo chyba ) teraz przyjdzie poczekac na aktualizacje softu Dołączona grafika

 

nie mam pojecia co namieszalem ale teraz nawet za pomoca MSI AB napiec nie moge ruszyc :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

Odpalamy MSI Afterburner

Odpalamy MSI Kombustor

Obserwujemy zegar gpu.

Co sie okazuje, moj sapphirek ze standardowym zegarem 950mhz throttlowal do 840mhz pod obciazeniem kombustorem. Dopiero podniesienie Power Board Limit stabilizuje zegar (np do 1100 potrzebuje 6%)

 

Czy moze ktos zainstalowac kombustora i kliknac tylko ta ikonev po lewej w msi afterburner - powinien sie odpalic kombustor.

U mnie przy oc karta sie wylacza przy 82st Dołączona grafika

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...