Skocz do zawartości
kucyk

Avatary - temat bumerang

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po 8 latach istnienia ppc doczekamy sie czegos sensowniejszego w tym temacie czy dalej 15KB to jest magiczny limit tego forum :lol2:

 

Chcialem sobie wrzucic jakis mlodziezowy avatar ale gdy zaczalem go skalowac w dol zeby zmiescic sie w 15KB zniknal mi z oczu i nie wiem gdzie teraz jest... :-| Jak wiadomo - obrazek obrazkowi nie rowny - jeden sie zmiesci, drugi nie. Czy zmienilo sie cos w statystykach odwiedzajacych czy dalej 55% uzytkownikow generujacych ruch na tej stronie robi to na 15 calowych monitorach w rozdzielczosci 1024x768?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po 8 latach istnienia ppc doczekamy sie czegos sensowniejszego w tym temacie czy dalej 15KB to jest magiczny limit tego forum :lol2:

 

Chcialem sobie wrzucic jakis mlodziezowy avatar ale gdy zaczalem go skalowac w dol zeby zmiescic sie w 15KB zniknal mi z oczu i nie wiem gdzie teraz jest... :-| Jak wiadomo - obrazek obrazkowi nie rowny - jeden sie zmiesci, drugi nie. Czy zmienilo sie cos w statystykach odwiedzajacych czy dalej 55% uzytkownikow generujacych ruch na tej stronie robi to na 15 calowych monitorach w rozdzielczosci 1024x768?

 

1) Rozmiar monitora ma się nijak do wagi avatara

2) To jest forum dyskusyjne a nie klub miłośników animowanych GIFów. Biorąc pod uwagę rozmiar avatara w pikselach to jeśli ktoś się nie mieści w 15 kB to znaczy, że chce wrzucać coś animowanego. A animowane GIFy najchętniej bym zbanował na wieki wieków ;)

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Rozmiar monitora ma się nijak do wagi avatara

2) To jest forum dyskusyjne a nie klub miłośników animowanych GIFów. Biorąc pod uwagę rozmiar avatara w pikselach to jeśli ktoś się nie mieści w 15 kB to znaczy, że chce wrzucać coś animowanego. A animowane GIFy najchętniej bym zbanował na wieki wieków ;)

 

zbanuj gify i daj daj daj 30kB :razz: co za problem przyjmowac tylko jpeg/png
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmienilo sie cos w statystykach odwiedzajacych czy dalej 55% uzytkownikow generujacych ruch na tej stronie robi to na 15 calowych monitorach w rozdzielczosci 1024x768?

 

A nawet jak 100% korzysta w full HD, to co każe Ci przypuszczać, że wchodzą tutaj żeby oglądać Twój awatar? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien bardzo szczegółowy obrazek o rozdzielczości 150x150 zajmuje bez kompresji 66KB, bezstratnie można skompresować go do 51KB (png), jpg bez straty jakości (100) łapie 45KB, a przy progu, w którym zniekształcenia nie przeszkadzają (98) jest 33KB. Ten limit jednak troszeczkę ogranicza możliwość wybrania ładnego avatara. Przy 80 algorytm potrafi zrobić sieczkę, a wtedy i tak jest 11KB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak 100% korzysta w full HD, to co każe Ci przypuszczać, że wchodzą tutaj żeby oglądać Twój awatar? :>

 

I to idealnie podsumowuje całą dyskusje.

Jeszcze raz powtórzę:

to jest forum DYSKUSYJNE a nie wystawa avatarów. Avatary pełnią rolę pomocniczą w identyfikacji dyskutujących, a nie są funkcją samą w sobie.

 

// Dobra 20 kB powinno wystarczyć każdemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia waga avka w tym temacie osób wypowiadających się to ~8KB

Każdy indywidualny, każdy wystarczający i prawie 2 mniejszy od dopuszczalnego.

Można?

:wink:

 

twoj przez kompresje moze i dobrze wyglada na kalkulatorze multimedialnym ale nie na monitorze komputerowym...

odpowiedz brzmi mozna ale czy jest to konieczne

 

srednia wyszla dobra bo sklada sie na nia mechl!k z cyckami w 256 bitowej palecie barw, marco z 4 kolorami i kompresja 99% - ze az paski z tla zamienily sie w plamy, romek i kwasior z 1/3 avatara zapelnionego przez kolor czarny i orgiusz bez avatara :)

Edytowane przez kucyk
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najlepiej wygląda w realu:D

Na forum ma być charakterystyczny a nie wyraźny.

Ps. orgiusza nie liczyłem do średniej:)

Co do reszty, gdy analizować to z Twojego punktu widzenia masz racje, przeraża mnie tylko dogłębność analizy głupiego avatara:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszke wrazenie ze ten temat to "Zmiencie forum bo ja chce i koniec" i nie wprowadza nic wartosciowego do prowadzonych w wielu tematach dyskusji. Ciekaw jestem, ilu uzytkownikow korzystajac na codzien, przyglada sie awatarom? Ja wchodze na interesujacy temat, szybki skok galek ocznych na obrazek i wiem kto, co pisze. I tylko po to mi ten awatar potrzebny - zebym nie musial skladac literek powyzej, by dowiedziec sie ktora osoba probuje mi cos przekazac. I chyba wlasnie po to sa te (niesczesne) awatary. A moze jest to jednak jakas forma wlasnej ekspresji a wpisany tekst jedynie dodatkiem do obrazka? Bo rownie dobrze mozna zrobic tak, ze komunikowac bedziemy sie awatarami a w tresci wpisujmy jedynie kropke. Przeciez i tak przegladajac dwadziescia interesujacych tematow, nie bedziecie mieli czasu na ich czytanie, bo jakosc, glebia i cudowna paleta kolorow kazdego awatara zajmie Wam zbyt duzo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszke wrazenie ze ten temat to "Zmiencie forum bo ja chce i koniec" i nie wprowadza nic wartosciowego do prowadzonych w wielu tematach dyskusji. Ciekaw jestem, ilu uzytkownikow korzystajac na codzien, przyglada sie awatarom? Ja wchodze na interesujacy temat, szybki skok galek ocznych na obrazek i wiem kto, co pisze. I tylko po to mi ten awatar potrzebny - zebym nie musial skladac literek powyzej, by dowiedziec sie ktora osoba probuje mi cos przekazac. I chyba wlasnie po to sa te (niesczesne) awatary. A moze jest to jednak jakas forma wlasnej ekspresji a wpisany tekst jedynie dodatkiem do obrazka? Bo rownie dobrze mozna zrobic tak, ze komunikowac bedziemy sie awatarami a w tresci wpisujmy jedynie kropke. Przeciez i tak przegladajac dwadziescia interesujacych tematow, nie bedziecie mieli czasu na ich czytanie, bo jakosc, glebia i cudowna paleta kolorow kazdego awatara zajmie Wam zbyt duzo czasu.

 

Zawsze mozesz zaczac przegladac interenet w okienku telenet, problem z avatarami i obrazkami zniknie, a ty poczujesz sie jak w raju.

 

Mam nadzieje, ze dlugo nad tym nie myslales, ze powiekszenie przestrzeni na avatary nie wprowadza nic wartosciowego do prowadzonych w wielu tematach dyskusji... :|

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej cyckow w wiekszej rozdzialce i kolorach 128bit ;)

 

Nie bym się czepiał, ale max obecnie co potrafią wyświetlić monitory to 30 bit (10 bit/kanał), przy czym taki monitor trochę kosztuje. Popularne, tanie monitory wyświetlają 18 bit (6 bit/kanał), a te nieco lepsze 24 bit (8 bit/kanał)

 

:plum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...