Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mĂłgĹ? by mi ktoĹ? przesĹ?aÄ? na maila zdjÄ?cia Kelly's Quartz'a ???

InteresujÄ? mnie dokĹ?adne zdjÄ?cia przerzutek, manetek, hamulcĂłw.

I jeszcze jedno pytanie jak moĹĽna rozruĹĽniÄ? model '04 tego rowerku od innych rocznikĂłw ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj ladnie zakatowalem na zjezdzie swojego amorka :[ beczy :| najgorsze ze do wrzesnia nei mam kasy na nowego ;/

no ale jush wybralem duke'a xc uturn :] ostatnio nawet z tego co widzialem stanialy do 1160 8) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie czy rama 19,5'' Kelly'sa Quartz'a bÄ?dzie dla mnie ( 180 cm wzrostu ) odpowiednia czy moĹĽe lepiej kupiÄ? rame 21,5'', a moĹĽe 17,5'' ???

mam ten rowerek z rama 19.5", przy moim wzroscie 182cm nie narzekam (lepiej to jednak samemu sprawdzic przy kupnie, jakas jazda probna or sth)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domin:

Piszesz, ĹĽe jesteĹ? posiadaczem tego roweru.

Jakie czynnoĹ?ci servisowane naleĹĽy wykonywaÄ? podczas uĹĽytkowania tego rowera ???

CzyĹĽby inne niĹĽ w pozostaĹ?ych rowerach ?? 8O

Kontrola napinaczy pirotechnicznych Ĺ?aĹ?cucha ? kompa pokĹ?adowego ?

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domin:

Piszesz, ĹĽe jesteĹ? posiadaczem tego roweru.

Jakie czynnoĹ?ci servisowane naleĹĽy wykonywaÄ? podczas uĹĽytkowania tego rowera ???

CzyĹĽby inne niĹĽ w pozostaĹ?ych rowerach ?? 8O

Kontrola napinaczy pirotechnicznych Ĺ?aĹ?cucha ? kompa pokĹ?adowego ?

:lol:

Nie inne, ale ja jestem kompletnie zielony w tych sprawach, wiÄ?c proszÄ? o odpowiedĹş.

WczeĹ?niej wszystkie czynnoĹ?ci naprawcze / regulacyjne wykonywaĹ? mĂłj kumpel, ktĂłry niestety wyjechaĹ? za ocean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domin:

Piszesz, ĹĽe jesteĹ? posiadaczem tego roweru.

Jakie czynnoĹ?ci servisowane naleĹĽy wykonywaÄ? podczas uĹĽytkowania tego rowera ???

CzyĹĽby inne niĹĽ w pozostaĹ?ych rowerach ?? 8O

Kontrola napinaczy pirotechnicznych Ĺ?aĹ?cucha ? kompa pokĹ?adowego ?

:lol:

Nie inne, ale ja jestem kompletnie zielony w tych sprawach, wiÄ?c proszÄ? o odpowiedĹş.

WczeĹ?niej wszystkie czynnoĹ?ci naprawcze / regulacyjne wykonywaĹ? mĂłj kumpel, ktĂłry niestety wyjechaĹ? za ocean.

Czyscisz, smarujesz, dokrecasz, a jak rozwalisz to kupujesz nowe :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do smarowania polecam tylko i wylacznie: Olej firmy Rohloff bardzo dobry i wydajny.

 

Dobry tez jest Teflon Plus firmy Finish Line (dry) ale praktycznie nalezy go nakladac po 20-30km strasznie szybko wysycha. Ale nie lapie tak szybko brudu.

 

Zalezy kto co woli, ja uzywam opcji pierwszej i jestem zadowolony. 50ml kosztuje okolo 20zl, starcza naaa conajmniej 1000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wronka - ciÄ?ĹĽko powiedzieÄ? - skĹ?adaĹ?em to kilka lat (czÄ?Ĺ?ci ze starego roweru przekĹ?adaĹ?em do nowego, coĹ? po drodze wymieniĹ?em itp.). MyĹ?lÄ? ĹĽe za wydanÄ? kasÄ? mĂłgĹ?bym kupiÄ? kilka "normalnych" rowerĂłw ;). Ale prawdziwi pasjonaci kasy nie liczÄ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie :

Mam ramÄ? HITEN 200T kto wie coĹ? o tym powiej jedno to "coĹ? " nie rdzewieje i jest bardzo lekka i wytrzymaĹ?a (skoki itp badziewia zaliczone)

 

Rama jest "cienka " jak palec ale nie rdzeiweje i to mnie zastanawia

Albo jest cynkowana :)

 

Dziwny jest ten HITEN ..............

 

REED : uĹĽyj tego wÄ?ĹĽa jako Ĺ?aĹ?cucha anty kradzieĹĽowego :) tylko ile ten Ĺ?aĹ?cuch zje ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie :

Mam ramÄ? HITEN 200T kto wie coĹ? o tym powiej jedno to "coĹ? " nie rdzewieje i jest bardzo lekka i wytrzymaĹ?a (skoki itp badziewia zaliczone)

 

Rama jest "cienka " jak palec ale nie rdzeiweje i to mnie zastanawia

Albo jest cynkowana :)

 

Dziwny jest ten HITEN ..............

Fakt, dziwny ten twoj hi-ten jesli oczywiscie rozmawiamy o stopie high-tensile, to zwykla stal uzywana do budowy najtanszych rowerow (bez obrazy).

Pozytywne jest to ze masz cienkie rurki, a nie rame z takich grubych hebli jak onegdaj jakis Overtop czy Ragazzi, dlatego pewnie sporo zyskujesz na masie.

Chyba ze rama/rower nazywa sie HITEN - to zupelnie co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

REED : uĹĽyj tego wÄ?ĹĽa jako Ĺ?aĹ?cucha anty kradzieĹĽowego :) tylko ile ten Ĺ?aĹ?cuch zje ? :)

TroszkÄ? za krĂłtki jeszcze jest na antykradzieĹĽĂłwkÄ? ;-)

Zjada tak z 2 myszy co tydzieĹ? lub co dwa (zmieniam mu czÄ?stotliwoĹ?Ä? dokarmiania bo juĹĽ siÄ? grubas z niego robi :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REED rama jest firmy HITEN na to wyglada (bo nie rdzewieje ) wiec co to jest jesli mozna wiedziec ?

 

AAA tym twoje wenzyki postaw w stan gotowosci falcon 3 i zapuĹ?Ä?

PRIME 95 ;)

 

Zobaczysz jak zchudna....

 

REED ty coĹ? wiesz o hitenie powiedz coĹ? ja juz sĹ?yszaĹ?em ze to jest jakaĹ? tam stal ALE stal rdzewieje a to diabelstwo nie.

Rower jest bardzo lekki ĹĽe w PIATEK 13 poĹ?amaĹ?em WIDEĹKI GRRRR

~~~!!! (skoki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialoby sie powiedziec tyle fajnych rowerow ... tfu przepraszam tylu fajnych chlopakow sie marnuje ;)

Ciekawe, czy klasa roweru dorownuje klasie jego wykorzystywania ;)

O osiagach zyciowych nic nie piszecie - pozniej dziwic sie, ze Polacy zdychaja w Atenach jadac w peletonie, choc rowery maja z gornej polki ;P Jak widac sprzet to nie wszystko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro czyzby jakas zazdrosc przez ciebie przemawiala ?? :D

 

to pokazane tutaj IMO nie jest jakims wypasionym sprzetem ktory sie marnuje w rekach ich wlascicieli :)

 

to po prostu jako takie rowerki na ktorych mozna sobie posmigac :)

 

gdybym mial jechac w w karkonosze izery czy inne tam goorki zrobic 120 km na jakims rowerku z supermarketu to chyba bym sie zesral ze strachu w gacie :| jesli jazda ma byc przyjemnoscia to trzeba ufac sprzetowi i znac jego granice

 

myslisz ze rowerk za 2500 w moich rekach sie marnuje ?? moze :) na ostatnim maratonie zajechalem amora. przestala dzialac prawa manetka, nie mowiac jush o jakims pier... kamieniu ktory wyskoczyl spod kola i dosc precyzyjnie znokaltowal przednia przerzutke :|

 

to rower za 2500 wiec przeciez i tak nei wykorzystuje jego pelnych mozliwosci wiec nic sie nei powinno psuc :lol: po co mi nowy amor ?? jak na kamienistych zjazdach przy 40 km/h i tak nie jest potrzebny ;)

 

prawda jest taka ze rower za 2 czy 3 tysiaki nie jest czyms super, to sprzet do jazdy na ktorym mozna polegac i nie bac sie ze urwiesz korbe czy zlamiesz rame na pierwszym kamienistym zjezdzie

 

 

gdyby ludzie pokazywali tu rowerki za 20 000 tysiakow karbonowe cudenka na pelnych xtr'ach itp ok zgadzam sie ze taki sprzet sie u nich marnuje, choc z drugiej strony jesli maja kase to co z tego ?? widac zapracowali sobie na to i jesli mysla ze takiego rowerka potrzebuja to IMO nie ma problemu :)

 

polska to dziwny chory kraj gdzie cos co w normalnych warunkach jest standardem u nas postrzegane jest jako sprzed high end bo przeciez rower mozna miec za 200 zl :lol:

 

nie mowie tu o przypadkach kiedy koles kupuje zjazdowke czy draga 14" do jazdy po bulki :P bo to odrebny przypadek :)

 

dle twojej wiadomosci to moze i w szosie nei spisujemy sie najlepiej ale ogladaj 27 zawody XC kobiet :] mysle ze sie lekko zdziwisz naszym wystepem :)

 

co do osiagniec o ktore sie tak dopytujesz to chocby z takich najblizszych ostatni rajd po wzgorzach szczelinskich 12 miejsce w kategorii extreme na dystansie 50 km :) w rajdzie bralo udzial ponad 100 zawodnikow

 

a prawie co tydzien wycieczki w gory po 100-120 km :)

 

na szosie w jeden dzien 200 km :)

 

na tanszym rowerku po prostu bal bym sie jezdzic obawiajac ze mnei zawiedzie gdzies daleko od domu co bylo by niezbyt mile :|

a i obecny przydalo by sie lekko przebudowac chocby zakatowanego amora :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdze bardzo drogim rowerem bo lubie dobry sprzet a marke Specialized wrecz uwielbiam.

Nie startuje w zawodach oprocz maratonu na Garda Bike Festival, ale duzo jezdze po gorach turystycznie, pozwiedzac, poogladac widoki, chlapnac piwo w fajnym miejscu.

To wlasnie jest takie kolarstwo gorskie dla 35 letniego faceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilczek & S_Works

ĹšwiÄ?te sĹ?owa, jednak nie kaĹĽdego da siÄ? przekonaÄ? i to z różnych wzglÄ?dĂłw.

NajczÄ?Ĺ?ciej ludzikowie jeĹĽdĹĽÄ? tylko "po buĹ?ki w niedzielÄ?" i trafili na w miarÄ? nie sypiÄ?cego siÄ? rowerka z markietu. Sam do niedawna popindalaĹ?em wĹ?oskim "fullem" i bardzo to sobie chwaliĹ?em (dopuki mi go nie zajeb.....ukradli :|), nastÄ?pnego "fulla" z Auchana juz tak sobie nie chwaliĹ?em i w konsekwencji wymieniĹ?em na rower z prawdziwego zdaĹĽenia. Sam go sobie "skomponowaĹ?em" wyszedĹ? mnie na dzieĹ? dobry 3200 zĹ? i nie jest to ĹĽaden wypas jakiĹ?, raczej kompromis pomiÄ?dzy cenÄ? a jakoĹ?ciÄ?.

WiÄ?kszoĹ?Ä? nie uwierzy i nie zrozumie różnicy w tych rowerach dopuki sami nie pojeĹĽdĹĽÄ? takim rowerkiem, zwĹ?aszcza lekko dajÄ?c mu w pipÄ? :)

MogÄ? jednak powiedzieÄ? z caĹ?Ä? odpowiedzialnoĹ?ciÄ? ĹĽe warto, nie ĹĽaĹ?ujÄ? ĹĽadnej zĹ?otĂłwki wydanej na ten rower.

Tak jak Wilczek pisaĹ?, jestem na 99% pewny ĹĽe nie sypnie mi siÄ? badziewna przerzuta SIS lub inna Acera, nie bojÄ? siÄ? ĹĽe mi Ĺ?aĹ?cuch siÄ? urwie w "najbardziej odpowiednim do tego momencie" ĹĽe juĹĽ o pÄ?kniÄ?ciu ramy nie wspomnÄ? :|

KonkludujÄ?c, wydaje mi siÄ? ĹĽe te gĹ?osy "zadroĹ?ci" wynikajÄ? po czÄ?Ĺ?ci z zazrdoĹ?ci (typowej niestety w naszyn narodzie) jak i z braku zrozumienia tematu spowodowanego brakiem skali porĂłwnawczej.

Ale ................. olaÄ? to i cieszyÄ? siÄ? sprzÄ?cikiem trzeba, oczywiĹ?cie wykorzystujÄ?c jego potencjaĹ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ParafrazujÄ?c - z rowerem jest tak samo jak z samochodem. MoĹĽna caĹ?e ĹĽycie jeĹşdziÄ? maluchem albo zaporoĹĽcem ;) i twierdziÄ?, ĹĽe to Ĺ?wietne auto. Ale wsadĹş kierowcÄ? takiego auta do jakiejĹ? furki Ĺ?redniej klasy, daj mu trochÄ? pojeĹşdziÄ? i zapytaj, czy dalej uwaĹĽa, ĹĽe nie potrzeba mu nic wiÄ?cej niĹĽ ten maluch lub zaporoĹĽec. A co do cen rowerĂłw, to nie one sÄ? wysokie, tylko w Polsce tragicznie maĹ?o siÄ? zarabia. MĂłwiÄ? oczywiĹ?cie o cenach rowerkĂłw dla normalnego uĹĽytkownika ze Ĺ?redniej pĂłlki i bez wodotryskĂłw. Taki rower jest wystarczajÄ?cy dla 90% uĹĽytkownikĂłw. A wracajÄ?c do porwnaĹ? - jeĹ?li ktoĹ? jeĹşdzi Ferrari lub Bentleyem bo go na to staÄ?, to nikt mu nie powie ĹĽe nie jest w stanie wykorzystaÄ? potencjaĹ?u tego auta. Chodzi raczej o przyjemnoĹ?Ä? z jazdy, a różnica miÄ?dzy rowerem za 500 PLN a 1500 PLN zaczyna byÄ? widoczna na pierwszej gĂłrce, gdzie trzeba mocniej nadepnÄ?Ä? na pedaĹ?y. MĂłwienie o tym, ĹĽe ktoĹ? nie wykorzystuje potencjaĹ?u tego, co posiada nie znajÄ?c go, nie wiedzÄ?c jaki i ile jeĹşdzi, jest trochÄ? nie na miejscu.

 

PS - wieczorem sprĂłbujÄ? wrzuciÄ?fotki mojej nowej zabawki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...