Skocz do zawartości
brachol

Pentium III z 66 FSB???

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie. otoz kumpel kupil sobie kiedys tam (kilka lat temu) kompa z procem pentium III 600. ostatnio dowiedzialem sie ze ma on mnoznik 9 i szyne 66. w biosie czyta tego proca jako celeron a windowsie (wlasciwosci systemu) jako pentium III. cos mi sie wydaje ze pentium III wyszedl z szyna 100 i 133. czy to jest pentium III czy celeron???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie. otoz kumpel kupil sobie kiedys tam (kilka lat temu) kompa z procem pentium III 600. ostatnio dowiedzialem sie ze ma on mnoznik 9 i szyne 66. w biosie czyta tego proca jako celeron a windowsie (wlasciwosci systemu) jako pentium III. cos mi sie wydaje ze pentium III wyszedl z szyna 100 i 133. czy to jest pentium III czy celeron???

Jaki Windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem p3 450 i na <span style="color:red;">[ciach!]</span>owej plycie widzial go jako p2  a w windowsie jako p3 wiec sprawdz jaka plyte masz!

plyta to siakis DFI modelu nieznam, ale sie zapytam kumpla co to za model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie. otoz kumpel kupil sobie kiedys tam (kilka lat temu) kompa z procem pentium III 600. ostatnio dowiedzialem sie ze ma on mnoznik 9 i szyne 66. w biosie czyta tego proca jako celeron a windowsie (wlasciwosci systemu) jako pentium III. cos mi sie wydaje ze pentium III wyszedl z szyna 100 i 133. czy to jest pentium III czy celeron???

Albo gosc ma PIII 900 albo Cela 600. Tyle ze PIII kilka lat temu byl dosc drogi. Niech sprawdzi z najnowszym biosem albo sciagnie programik od Intela, ten mu na 1000% prawde powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie. otoz kumpel kupil sobie kiedys tam (kilka lat temu) kompa z procem pentium III 600. ostatnio dowiedzialem sie ze ma on mnoznik 9 i szyne 66. w biosie czyta tego proca jako celeron a windowsie (wlasciwosci systemu) jako pentium III. cos mi sie wydaje ze pentium III wyszedl z szyna 100 i 133. czy to jest pentium III czy celeron???

Albo gosc ma PIII 900 albo Cela 600. Tyle ze PIII kilka lat temu byl dosc drogi. Niech sprawdzi z najnowszym biosem albo sciagnie programik od Intela, ten mu na 1000% prawde powie.

a masz namiary na tego programika od intela???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo obejzy procka "naocznie" ;)

A jak komp ma 5-letnia gwarancje i plomby na budzie?? :lol:

Koles wydal kuuupe kasy na kompa kiedys tam i szkoda by bylo zeby tera gwarancje na niego stracil :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest kupil w jakims "Butiku" ma celeraka nie p3.... jesli nie zerwal plomby to jest szansa ze sie poklucicie ze sklepem i dadza wam cos gratis xp1700+ + tego nowego ecsa? nie wiem jaka wtedy byla roznica miedzy c600 a pIII600

 

Pozdro i powodzenia 8-)

 

a jak nie to walcie ich w ryj! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde , to juz jest chamstwo na maksa. Na szynie 66 mhz (o ile brachol dobrze mowi) to na 100% celeron. W takim razie trzeba isc do sklepu, w przypadku plomb dac im otworzyc komputer i powiedziec zeby pokazali, co to za procesor. SPrawdzic z papierami, jesli wcisneli taki kit to teraz niezle za to zaplaca. To zalezy tylko od zaciecia twojego kolegi :-). Ja bym nie popuscil, lubie z cfaniakami sobie troche pogawedzic ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde , to juz jest chamstwo na maksa. Na szynie 66 mhz (o ile brachol dobrze mowi) to na 100% celeron. W takim razie trzeba isc do sklepu, w przypadku plomb dac im otworzyc komputer i powiedziec zeby pokazali, co to za procesor. SPrawdzic z papierami, jesli wcisneli taki kit to teraz niezle za to zaplaca. To zalezy tylko od zaciecia twojego kolegi :-). Ja bym nie popuscil, lubie z cfaniakami sobie troche pogawedzic ;-)

Spoko tylko czy sa jeszcze te plomby i sklep... :D. A tak pozatym jak ktos po kilku latach zauwaza co ma to tez troche dziwne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie. otoz kumpel kupil sobie kiedys tam (kilka lat temu) kompa z procem pentium III 600. ostatnio dowiedzialem sie ze ma on mnoznik 9 i szyne 66. w biosie czyta tego proca jako celeron a windowsie (wlasciwosci systemu) jako pentium III. cos mi sie wydaje ze pentium III wyszedl z szyna 100 i 133. czy to jest pentium III czy celeron???

Albo gosc ma PIII 900 albo Cela 600. Tyle ze PIII kilka lat temu byl dosc drogi. Niech sprawdzi z najnowszym biosem albo sciagnie programik od Intela, ten mu na 1000% prawde powie.

a masz namiary na tego programika od intela???

Intel Processor Frequency ID Utility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcube --> gwary juz dawno nie, obudowe juz rozkrecal po to aby dysk podlaczyc ale z tym aby obejrzec proca "naocznie" to moze byc problem, gdyz jego rodzice bedom sie zucac ze cos sie moze stac i niedzialc (moze jakos to zrobimy)

 

jackpl --> jezeli jest juz po gwarancji to mozna isc sie klocic (do tego sklepu) jezeli to jest celeron a mieli mu dac p3?

 

timm --> plomb juz niema a ze sklepem to niewiem. dlatego zauwazyl, gdyz jak kupowal kompa (to byl lama w tych sprawach z reszta teraz tez jest :)) to przy kupnie tego sprzetu doradzil mu jakis kumpel. jakos tak niedawwno mowilem mu ze mogl by sobie tego proca podkrecic. no i pytam sie go jaki ma mnoznik i jaka szyne a ten mi mowi ze 9x66 to ja na to ze raczej to niemozliwe bo przeciez p3 wyszlo z szyna 100 i 133.

 

wiem ze keidys mu ktos krecil tego proca i teraz takie pytanie mam czy jest mozliwe aby w tym procu p3 mozna bylo zmienic mnoznik z np 6 na 9 i szyne z 100 na 66 (bo moze koles byl taki inteligent i mu tak poprzestawial np zworkami na plycie bo w biosie nie bylo chyba zadnych opcji do przetaktowania proca)

 

kosher --> dzienks za nazwe progza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna zmienic mnoznika

najlepiej obezjec proca ,bo P3 600MHz bedzie ,albo slotowy - a wtedy w czarnej obudowie

albo na socket370 FCPGA - wtedy P3 rozni sie od Celera tylko napisem

jezeli to socket370 to uwazajcie przy sciaganiu radiatora zeby jadra nie pokruszyc

 

dla mnie najlatwiej rozpoznac P3 od Celerona w czasie startu kompa: zatrzymaj tabelke z przerwaniami i sprawdz ile cache L2 ma procesor,jezeli jest to Celeron 600 to bedzie mial 128kb ,jezeli P3 600 to zaleznie od wersji ma 256kb lub 512kb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to bedzie p3 to bedzie zielonego koloru !wogule niemozesz go wyciagnac bo rodzice beda sie pruc? hm dziwne hehe

czytaj dokladnie!!! to nie moj komp tylko kolegi (a jego rodzice sie bedom bac ze cos sie moze stac i potem niedzialac) ale powiedzial mi ze mozna go rozebrac i chyba tak zrobimy. jeszcze kumpel sprawdzi proca tym programem co kosher podal i sprawdzimy wielkosc cache L2 tak jak powiedzial KGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wyciagam proca zwlaszcza jesli jest na nim zwykly radiator na docisnietej spince to sie czesto poce :). A juz szczegolnie jesli nie jestem wlscicielem. Zrobcie experyment co to jest kiedy niebeda musieli starsi kolegi asystowac temu "zabiegowi" czytaj jak ich nie bedzie w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to socket370 to uwazajcie przy sciaganiu radiatora zeby jadra nie pokruszyc

Ja jeszcze się nie spotkałem aby komuś celeron czy p3 s370 się pokruszył, to raczej domena amdeków.
zalezy od sprezyny dociskajacej radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dociska zamocno to wystarczy ją zdjąć i delikatnie odgiąć.

Przy Celkach i PIII nie jest to może konieczne, ale kiedy zabieram sie za AMD'ki to zawsze najpierw zprawdzam czy zaczep zaskakuje bez problemu - jeżeli wymaga uzycia wiekszej siły to odginam sprężyne i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jezeli to socket370 to uwazajcie przy sciaganiu radiatora zeby jadra nie pokruszyc"

(...lechoo ripost...)

"zalezy od sprezyny dociskajacej radiator"

 

No Comment :lol: [KGB style]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlatwiej rozpoznac P3 od Celerona w czasie startu kompa: zatrzymaj tabelke z przerwaniami i sprawdz ile cache L2 ma procesor,jezeli jest to Celeron 600 to bedzie mial 128kb ,jezeli P3 600 to zaleznie od wersji ma 256kb lub 512kb

a moglbys mi powiedziec w jaki sposob mam zatrzymac te tabelke???? kumpel probowal sprawdzic programem od koshera ale jaki blad wyskakuje, probowla sprawdzic wcpuid-em ale blad wyskakuje (w ogole od jakiegos czasu mu same bledy wyskakuja, albo wychodzi z gry do systemu. niewiecie od czego te bledy??? pamieci raczej nie bo juz sprawdzal na 256 kumpla i na 128 drogiego kumpla i to samo!!!!!!) i bedziemy chyba musieli sprawdzic albo w tej tabelce (tylko jak ja zastopowac???) albo "naocznie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlatwiej rozpoznac P3 od Celerona w czasie startu kompa: zatrzymaj tabelke z przerwaniami i sprawdz ile cache L2 ma procesor,jezeli jest to Celeron 600 to bedzie mial 128kb ,jezeli P3 600 to zaleznie od wersji ma 256kb lub 512kb

a moglbys mi powiedziec w jaki sposob mam zatrzymac te tabelke???? kumpel probowal sprawdzic programem od koshera ale jaki blad wyskakuje, probowla sprawdzic wcpuid-em ale blad wyskakuje (w ogole od jakiegos czasu mu same bledy wyskakuja, albo wychodzi z gry do systemu. niewiecie od czego te bledy??? pamieci raczej nie bo juz sprawdzal na 256 kumpla i na 128 drogiego kumpla i to samo!!!!!!) i bedziemy chyba musieli sprawdzic albo w tej tabelce (tylko jak ja zastopowac???) albo "naocznie".

Jak w wcpuid wyskakuje krytyczny wyjątek windowsa t trzeba mieć odpowiednią wersję, sam miałem ten problem ale Reed mi ją podesłał i działa...

Napisz mi na maila to Ci podeślę.

 

A tabelkę oczywiście stopujemy korzystając z przycisku pause :lol: (nad page up)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...