Skocz do zawartości
:Focus

Watch Dogs

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja odpowiedź odnosi się do rozbieżności w wynikach FPS pomiędzy portalami. Ja pytałem – dlaczego PurePC zaobserwował korzyści z wykorzystania Hyper-Threading na karcie AMD, a PClab nie? Na bazie wykresów, nie podlega dyskusji, że czynnikiem zwiększającym FPSy była technologia HT. W każdym scenariuszu testów CPU na PurePC, "syntetyczny" model procesora w każdym pomiarze był słabszy niż jego taktowy odpowiednik z Hyper-Threading...

 

_____________________

 

U konkurencji mi już wyjaśnili skąd te niejasności :) okazało się, że na PurePC w teście CPU użyli GTX 780 (informacja na górze wykresu), z kolei na stronie „Platforma testowa” widnieje ASUS HD 7970, co wprowadziło mnie w błąd. Jakkolwiek okazuje się, że najnowsze Radeony nie obsługują HT w Watch Dogs. Jeśli tak właśnie jest to bardzo przykra obserwacja...

Edytowane przez MaximumGame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i nieraz jeszcze po premierze grę dostarczają. ;> Może to się wywodzi z czasów komuny, gdzie zawsze brakowało towaru i ludzie chcieli mieć już zaklepane na zaś, że dostaną kilo kiełbasy czy pęto papieru toaletowego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat gey jest niezly, jednak jak wszyscy musze totalnie zganic optymalizacje. Mam phenoma 2 x925@3.2GHz, 7850 i 4gb ram. Liczylem ze pogram na stednich, a tu nawet na minimalnych sa straszne dropy. Stery najnowsze 14.6... czekam na latki...

 

 

 

Ps. Gra oryginal, z preordera za 45pln

 

Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nawet najlepsza optymalizacja nie pomoże z twoim prockiem. RAM'u też masz za mało do tej gry.

 

Gra bardzo ładnie skaluje się wraz ze wzrostem taktowania i liczby rdzeni. Rozsądne minimum to i5 SB @ 4,5GHz. Niestety twój procek nie jest nawet blisko tego poziomu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dwie zupełnie inne gry, już nawet nie o grafikę chodzi (ale różnica jest OGROMNA) a o klimat.

 

 

I tak lepsze od WD ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim oświetleniu mało kto by pograł i dlatego przycieli , m.in stąd mogło wynikać opóźnienie gry. Doszli do wniosku , że nie będą w stanie jej na tyle zoptymalizować , więc zaczęły się cięcia.

Niezależnie jak dobra byłaby gra to wysokie wymagania sprzętowe z miejsca odstraszają potencjalnych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik z GTA stać na wielę. Gdyby nad nim bardziej popracować. Wystarczy popatrzeć na mody co robią z takim GTA IV. A co dopiero jak moderzy wezmą się za GTA V jak wyjdzie na PC (niestety o ile wyjdzie).  Ubi poszło na łatwiznę. Widocznie silnik sprawiał problemy i zamiast bawić się  w optymalziację tak pocięli tekstury, modele i oświetlenie by to jako tako szło. Ale co z tego skoro gra chodzi gorzej niż Crysis 3, a wygląda przy tym gorzej i to znacznie.  Nie ma co spekulować. Gdyby gameplay był na poziomie GTA 5 czy chociaż Sleeping Dogs to jeszcze bym dał szanse tej grze. Po ok 2 dniach gry moja ocena to 6/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby na obecną chwilę twoim zdaniem ta gra ma małe wymagania? Dodaj do tego poziom jaki ta grafika prezentuje...

Załóżmy tylko karty z najwyższej półki potrafią zapewnić jedynie 30fps+ ,a na całej reszcie kart nie ma mowy o jakimkolwiek graniu to jakby wyglądała sprzedaż takowej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się.

 

Nie idzie w to grać. Ledwo przeszedłem samouczek, tam były dropy do 25 fpsów z nawet 50, ale przez te dropy nie było to grywalne...

Jestem przy swojej kryjówce i dalej nie mogę już grać.

Zmiana wszystkiego na minimalne + ustawienie rozdzielczości na 1440*900 = brak różnicy, dalej 15 fpsów, tyle że czasem skoczy do 25-30... :/ TRAGEDIA. :/ Dobrze że gra za free, bo inaczej bym się bardzo, ale to bardzo zezłościł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi -> "Rozsądne minimum to i5 SB @ 4,5GHz" ? Albo trol albo słaby żart. Rozumiem, że procek, który w zasadzie jest niewiele wolniejszy od najnowszych i5 i to po mocnym OC to jest minimum, to podziel się w takim razie co według ciebie byłoby przyzwoite do tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo dobrze mówi. To jest naprawdę rozsądne minimum. Masz tutaj testy CPU robione na GTX780 (na następnej stronie R9 290X). Czyli 2 topowe grafiki i lista procesorów bez i z OC. W grze zaczyna się odczuwać input laga poniżej 40 FPS, tak więc procesory, które gwarantują powyżej 45 fps minimalny są przyzwoite.

 

 

http://pclab.pl/art57916-12.html

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jakie_wymagania_watch_dogs_duze_test_kart_graficznych_i_procesorow?page=0,7

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz testy na PPC, masz testy na pclolu. Wyciągnij wnioski.

Rozumiem frustrację ludzi psioczących i jednocześnie żebrzących o optymalizację, a którzy posiadają Phenomy czy FX'y.

 

A recepta jest jedna i sprawdzi się w 95% gier. Kupić i5 z serii K i kręcić do bólu.

 

W innym przypadku zastosować jedyną słuszną zasadę: "jak się nie ma co się lubi to się nie ma"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie uzycie procka jest bardzo wysokie na wszystkich rdzeniach.Mam SB i5 2500K podkrecony do 4.6 ghz. Wiec Radier ma racje. No i mhz mhz'owi nie zawsze rowny. Wystarczy popatrzec na testy FX kreconych do 4500mhz.

 

 

Ale to wina albo silnika albo optymalizacji bardzo ubogiej, a nie realne wymagania.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESTEM DEBILEM.

Tak, doszedłem już do tego, co powoduje moje 15fpsów.

od 2 tygodni posiadam nowy sprzęt. Po złożeniu nie zaglądałem do środka.

Zapomniałem podłączyć wiatrak do wywiewu z obudowy. A nie dość że o nim zapomniałem, to zapomniałem też sprawdzić wszystkie kabelki czy na pewno nic niczemu nie przeszkadza.
Otóż po wstawieniu kompa na półkę musiał obluzować się jeden z kabelków, bo dość skutecznie zatrzymał wiatraczek od CPU... Tak więc przez 2 tygodnie katowałem sprzęt w różne tytuły (w tym ten) na pasywnym chłodzeniu procka. A jak się skapnąłem że coś jest nie tak? Chciałem go podkręcić, i zdziwiły mnie temperatury CPU w biosie... 95 stopni. Także w stresie pewnie ponad 120 było...

Po ustawieniu maksymalnych ustawień w grze (wysokie tekstury, niestety nie ultra) mam stabilne 30 fps. Wolę stabilne 30 niż skaczące 35-60. ;) Tak, w końcu mogę pograć :D Wracam zobaczyć jak nudna potrafi być ta gra ;D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie z dziedziny prawa. Jeżeli zakupiłem grę (tak jak w tym przypadku WD) która odbiega jakością od reklamowanego produktu, a grę kupiłem przed premierą (nie miałem możliwości oglądnąć finalnego produktu) to czy mogę domagać się zwrotu gotówki od producenta lub doprowadzenia gry do stanu takiego jaki był widoczny na przedpremierowym gameplay'u np. z targów E3 z 2012r. zgodnie z art.8 §1 Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176) ? 
Producent nie poinformował użytkowników którzy kupili przed premierą grę, że produkt finalny w tak znacznym stopniu różni się od tego co było widoczne na targach w 2012r. Nawet chciał ten fakt zataić usuwając niektóre przedpremierowe filmiki z youtuba. 

Przecież jak na takie praktyki się pozwoli, to zaraz podłapią to inni producenci gier i na przedpremierowych prezentacjach będziemy oglądać super rendery niby z gry, a finalny produkt będzie przypominał maincrafta...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kovol - robią tak już od paru lat, więc nie mają co podłapywać. ;)

Polski kodeks możesz im w mailu wysłać, chętnie się pośmieją. [; Napisz do supportu ichniejszego, powiedz że to jedne wielkie g i żądasz zwrotu gotówki. Ciekawe co zrobią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...