Skocz do zawartości
marco

Planowane prace modernizacyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Nom wczoraj była tragedia, dziś jest zdecydowanie lepiej choć i tak nie najszybciej - w porównaniu do innych forum na których się udzielam.

 

EDIT:

 

Kolejny poranek i kolejne 504 ... Zacznie to kiedyś działać czy działa tylko że w wyznaczonych godzinach ...

 

http://forum.purepc....pamieci-masowe/

Aktualny czas: wrz 04 2012 06:18 Ostatnia wizyta: dziś, 05:09 Czas wykonania: 50,2764 Obciążenie: -- Zapytania: 8 zapytań Gzip: GZIP włączone

 

http://forum.purepc....acze-i-obudowy/

Aktualny czas: wrz 04 2012 06:18 Ostatnia wizyta: dziś, 05:09 Czas wykonania: 36,3937 Obciążenie: -- Zapytania: 8 zapytań Gzip: GZIP włączone

 

O 5 rano nie ma szans - kiedyś muszą się pewne zadania cykliczne wykonywać, więc są ustawiane na 2:30-5:30 kiedy ruch jest najmniejszy. O tej godzinie się albo śpi, albo wstaje pędzić na dworzec a nie patrzy na fora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Ty gadasz marco? Weź się chłopie ogarnij, zrobiliście migrację nie wiadomo po co i teraz jest taki burdel, że głowa mała. Już zadawałem to pytanie, w jakim celu migrowaliście? Żeby więcej na sprzęt i jego utrzymanie wydawać?

 

Ponawiam pytanie czy da radę przywrócić listę na dole? A jak nie to czy da radę wywalić "podobne tematy" na dole strony?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Ty gadasz marco? Weź się chłopie ogarnij, zrobiliście migrację nie wiadomo po co i teraz jest taki burdel, że głowa mała. Już zadawałem to pytanie, w jakim celu migrowaliście? Żeby więcej na sprzęt i jego utrzymanie wydawać?

 

Ponawiam pytanie czy da radę przywrócić listę na dole? A jak nie to czy da radę wywalić "podobne tematy" na dole strony?

 

Zrobiłem po to, żeby wciach!iać ludzi. Takiej odpowiedzi oczekujesz? Aktualizacja czy mi się to podoba czy nie jest konieczne, bo producent wycofuje wsparcie dla starszych wersji oprogramowania i nie dostarcza do nich nawet poprawek bezpieczeństwa. Dziękuje, nie mam ochoty ręcznie łatać czyjegoś softu ani sprzątać po mniej lub bardziej udanych włamaniach (albo pisać rozpaczliwe prośby, pt. dobrze by było jakbyście zmienili hasła. Jak używacie ich w innych serwisach to w nich też).

To, że zbiega się to w czasie z większym obciążeniem maszyn - to niestety przykra koincydencja. Z tego też powodu udało się mi zrobić jakieś oszczędności i dołożyć nową maszynę na którą przerzucam niektóre kłopotliwe rzeczy co powinno przynieść dobry efekt w postaci mniejszej szansy brzydkiego skoku loada takiego jak na obrazku:

load-day.png

 

a w konsekwencji nagłym skokom w czasie ładowania strony takim jak widoczne na:

Forum_last_10800.png

 

Ja rozumiem, że wg. większości która nie widziała nigdy serwisu o jakiejkolwiek większej oglądalności niż blogasek kolegi od strony technicznej ciężko uwierzyć, że tak banalne rzeczy jak backupowanie potrafią zabic maszynę na kilkanaście minut (ot sama baza danych serwisu to tylko 10 GB - bez załączników!) - O wysyłaniu takiego backupu offsite nie mówiąc. Czy, że zapewnienie działającej wyszukiwarki przeszukującej 4 miliony wpisów wymaga czegoś bardziej zaawansowanego niż select * from posts where text like '%fraza%';

 

Nie nie da się, bo tak sobie ktoś u producenta wymyślił, że jest lepiej, bez względu na to czy mi się to osobiście podoba czy nie. Umierać za listę którą da się zastąpić innymi działaniami nie mam zamiaru. A podobne tematy były w poprzedniej wersji, będą w tej, bo się sprawdzają. Jak komuś się wybitnie nie podobają i mają do nich uraz polecam User CSS, naprawdę nie mam nic przeciwko.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 5 rano nie ma szans - kiedyś muszą się pewne zadania cykliczne wykonywać, więc są ustawiane na 2:30-5:30 kiedy ruch jest najmniejszy. O tej godzinie się albo śpi, albo wstaje pędzić na dworzec a nie patrzy na fora Dołączona grafika

 

To jest 6 rano nie 5 (czasu nie mam przestawionego) a problem występuje zarówno o 7 rano czasami nawet do 8 a to już chyba bardziej niż normalna godzina w tygodniu pracującym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 6 rano nie 5 (czasu nie mam przestawionego) a problem występuje zarówno o 7 rano czasami nawet do 8 a to już chyba bardziej niż normalna godzina w tygodniu pracującym ...

 

Moja wina, patrzyłem na nie tą datę co trzeba; wrzucę te godziny do szczególnej obserwacji na najbliższe dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te przerwy są o określonych porach, a nie cały czas to idzie przeżyć. I tak jest zdecydowanie lepiej niż kiedyś, gdzie każde wchodzenie na forum witało nas zadyszką i to po kilkanaśie razy w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość graham.purepc.user

Ale o czym Ty gadasz marco? Weź się chłopie ogarnij, zrobiliście migrację nie wiadomo po co i teraz jest taki burdel, że głowa mała. Już zadawałem to pytanie, w jakim celu migrowaliście? Żeby więcej na sprzęt i jego utrzymanie wydawać?

 

Ponawiam pytanie czy da radę przywrócić listę na dole? A jak nie to czy da radę wywalić "podobne tematy" na dole strony?

 

Nie podoba mi sie taki stosunek do moderatorow. Za ostro jedziesz. Miej szacunek. Mnie osobiscie podoba sie nowe forum. Nic mi nie przeszkadza.

Edytowane przez graham.purepc.user

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 20 minut to wyścig pomiędzy 502 a komunikatami An error occured with the SQL server:

 

Mieliśmy krótki okres fascynacji forum przez kolegów z Azji. Ponieważ nie dogadaliśmy się to zostali puszczeni na drzewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz chociaż zrobić tak, żeby ta lista siedziała w jakimś cache'u, bo to [ciach!]o się za każdym razem wczytuje, czasem trwa to kilka sekund. Struktura forum raczej nie zmienia się co chwilę, żeby to musiało być dynamicznie pobierane.

Szkoda jednak, że nowe forum wycina tak podstawową funkcjonalność jak szybka nawigacja po forum.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne:

Jakim, do ciężkiej cholery, cudem, twórca jest w stanie wywalić jedną z najbardziej przydatnych funkcji strony, a zastąpić ją jakimś niedorozwiniętym wybrykiem pijanego programisty? Tworem, którego jedynym plusem jest tylko to, że daje się go w pełni ostylować.

 

To możesz chociaż zrobić tak, żeby ta lista siedziała w jakimś cache'u, bo to [ciach!]o się za każdym razem wczytuje, czasem trwa to kilka sekund. Struktura forum raczej nie zmienia się co chwilę, żeby to musiało być dynamicznie pobierane.

To się nazywa "nowoczesność". Jedne strony używają podmiany czcionek na wektory w canvas, inne korzystają z wszelkich dobrodziejstw lazy load, jeszcze inne walą skryptami od spamerskich systemów wymiany linków (4leep i im podobne). IPB idzie w stronę facebooka i wali ajax wszędzie gdzie się da. A mnie cholera bierze, bo przeglądarka przy którymś z kolei żądaniu ajax/json/cholerawieczym potrafi powiedzieć "papa" dzięki silnikowi JS, który nie dał rady udźwignąć wszystkich otwartych zakładek.

 

Swoją drogą - nie korzystam z górnej nawigacji, bo to imo nie ma sensu. Prościej jest wbić przez link na dole do głównej strony forum i stamtąd do konkretnego działu - przynajmniej widać więcej (czy ktoś pisał, kto pisał, w którym dziale i o której).

 

 

-=---==--==--==-=-=--=---=-=-==--=-==-=-

Szybkie pytanie jeszcze:

Kto z zainteresowanych bawił się opcją powiększania emotikon w lightboxie? Dołączona grafika (klik na ikonkę... nie na każdej działa).

Edytowane przez m4r
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm jutro mogą wystąpić kolejne przerwy - powiedzmy, że dzisiejsza się udała, ale nie do końca.

 

Jak by ktoś był bardzo ciekawy to krótki opis co chcę osiągnąć i jak to się przekłada na wydajność forum:

 

- dołożyć kolejny serwer bazy danych na innej maszynie w trybie slave (stara replika pozostaje jako źródło do backupów)

- podpiąć do niego wszystkie elementy które nie zapisują nic do bazy, a odczytują ogromne ilości danych (np. indeksowanie wyszukiwarki, które się w tej chwili uruchamia raz dziennie w nocy powodując kilku dziesięciominutowy paraliż)

- w tym układzie wszystkie procesy typu reindeksowanie wyszukiwarki nie będą powodowały locków na bazie wykorzystywanej przez ip.board

 

Po poprzednich zmianach udało się już uniknąć porannych paraliżów poprzez zmianę konfiguracji backupów macierzy na której wisi forum, ale zdaje sobie sprawę, że nadal nie jest idealnie, stąd kolejne zmiany w backlogu.

 

Rozumiem, że wyszukiwarka działa na tej oddzielnej maszynie?

Wydajność się trochę poprawiła.

Gdy wchodzę w "moją zawartość", widzę posty sprzed ok. 10 dni. Trochę to utrudnia korzystanie z forum, zarówno jako moderatorowi jak i jako zwykłemu użytkownikowi.

 

Problem występuje po kliknięciu na "moja zawartość" u dowolnego użytkownika.

Warto coś z tym zrobić, aby zminimalizować problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wyszukiwarka działa na tej oddzielnej maszynie?

Wydajność się trochę poprawiła.

Gdy wchodzę w "moją zawartość", widzę posty sprzed ok. 10 dni. Trochę to utrudnia korzystanie z forum, zarówno jako moderatorowi jak i jako zwykłemu użytkownikowi.

 

Problem występuje po kliknięciu na "moja zawartość" u dowolnego użytkownika.

Warto coś z tym zrobić, aby zminimalizować problem.

 

Tak, wyszukiwarka korzysta z innego serwera mySQL do zasilania indeksów (korzystamy z sphinxa).

 

Ze zgłoszeniem - masz rację, błąd trochę przez moje gapiostwo, trochę też nie łapie, czemu nie poprawia się raz na 24h, będę szukać rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie grali (przed momentem):

An error occured with the SQL server:mySQL query error: INSERT INTO ibf_cache_store (`cs_array`,`cs_key`,`cs_value`,`cs_updated`,`cs_rebuild`) VALUES(1,'custom_sidebar_blocks','a:4:{i:1;a:26:{s:6:"csb_id";s:1:"1";s:9:"csb_title";s:7:"Reklama";s:9:"csb_image";s:0:"";s:11:"csb_content";s:1291:"

-=-=-=-=--=--=-=--=-===-=--

Edit

Dopiero zauważyłem, że mi tego posta przycięło w trakcie wysyłania. Reszty treści nie będzie, bo się nie zachowała w schowku :S

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna:

Aktualny czas: wrz 24 2012 14:09 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:16 Czas wykonania: 14,9449
Ten temat:

Aktualny czas: wrz 24 2012 14:11 Ostatnia wizyta: wczoraj, 21:16 Czas wykonania: 7,0755

T_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kilka rzeczy się najwyraźniej posypało - nie mam logo, ikon wątków, nie mówiąc o detalu jak oceny postów.

 

Banowanie i oznaczanie spamerów nadal działa [;

 

Mogę prosić o poprawienie przynajmniej zaznaczonej kwestii? Bo resztę mam generalnie na końcu fujarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...