Skocz do zawartości
romek

MSI & PurePC event 2012 - Poznań i Wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu w dwóch miastach Polski: Poznaniu i Wrocławiu serwis PurePC.pl zorganizował wspólnie z producentem MSI Polska, wspólny event, na którym można było dowiedzieć się o najnowszych rozwiązaniach w notebookach, płytach głównych i kartach graficznych ze stajni MSI. Dodatkowo każdy z uczestników miał możliwość spotkania się z inżynierami i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian w najnowszych produktach.

 

Na łamach serwisu PurePC.pl pojawiła się krótka relacja z tego wydarzenia:

http://www.purepc.pl...2_to_mnie_kreci

 

Dołączona grafika

Kameralny klimat rozmów 30 użytkowników PurePC, którzy odwiedzili nas w Poznaniu.

Jeśli macie spostrzeżenia co do rozwiązań w produktach MSI i chcielibyście się nimi podzielić, to jest odpowiednie miejsce. Każde słowa zostaną wzięte pod uwagę wraz z możliwością otrzymania produktu do indywidualnych testów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rzuca mi się jedno, dlaczego płyty MSI a szczególnie te topowe pod Z77 jak MPower czy GD65, GD80 nie mają regulacji napięcia offsetem? Dziwny brak który od dawna jest obecny u konkurencji.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa obawa jaka przychodzi do głowy świadomym użytkownikom na myśl o braku Offsetu jest stałe napięcie w trybie Idle. Wkleję wam odpowiedź od Denisa z MSI:

 

EIST is enabled by default, so when you idle and the CPU is speedstepping, the voltage will drop.

for offset control, in the BIOS, for instance of the MPOWER it's under OC settings -> Hybrid Digital Power. Our approach is different from Asus/Gigabyte because we don't offer offset voltages, but offer a percentage for the target. So, if you want your 1.3V to stay 1.3V just select "CPU Core Vdroop Offset Control" to 100%.

http://xtremehardware-joomla.xtremehardware.netdna-cdn.com/images/stories/Msi/Z77_MPower/overclock/consumi.png

 

 

 

 

In the end, this won't deliver 100% accurate voltage target under load, it might be 0.09V higher than what is targeted. but in the end it is the most stable voltage.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był na spotkaniu to byś się dowiedział. To było pierwsze pytanie jakie zadałem.

 

Jakbym mógł być to bym był, mam trochę daleko ;)

Podstawowa obawa jaka przychodzi do głowy świadomym użytkownikom na myśl o braku Offsetu jest stałe napięcie w trybie Idle. Wkleję wam odpowiedź od Denisa z MSI:

 

EIST is enabled by default, so when you idle and the CPU is speedstepping, the voltage will drop.

for offset control, in the BIOS, for instance of the MPOWER it's under OC settings -> Hybrid Digital Power. Our approach is different from Asus/Gigabyte because we don't offer offset voltages, but offer a percentage for the target. So, if you want your 1.3V to stay 1.3V just select "CPU Core Vdroop Offset Control" to 100%.

http://xtremehardwar...ock/consumi.png

 

 

 

 

In the end, this won't deliver 100% accurate voltage target under load, it might be 0.09V higher than what is targeted. but in the end it is the most stable voltage.

 

O i widzisz, odpowiedź wystarczająca - MPower zamówiona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie OCowałem bo dopiero dziś doszły mi właściwe ramy poza tym chciałem przetestować czy wszystko gra.

 

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to czas bootowania płytki. Wszystkie Asusy mogą się schować, tutaj do pojawienia się ekranu ładowania windows to ledwo kilka sekund!

 

Drugie to lekki minus że nie ma nawet jednego wejścia na zewnętrzny czujnik temperatury. Dziwne jak na płyte tej klasy.

Mam LC, do tej pory na Asusie miałem podgląd temp cieczy spod systemu. Teraz został mi tylko panel do którego muszę się schylić.

 

Poza tym wizualnie bardzo porządnie i estetycznie wykonana. EFI wymaga przyzwyczajenia bo mocno różni się od Asusa ale większość jest nawet dość logicznie poukładana.

 

UPDATE1

Aktualizacja biosu tylko spod klucza USB, nie potrafi odczytywać danych z dysków...

Włączenie w biosie funkcji MSI Fast Boot jeszcze skraca czas uruchomienia płyty

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST is enabled by default, so when you idle and the CPU is speedstepping, the voltage will drop.

for offset control, in the BIOS, for instance of the MPOWER it's under OC settings -> Hybrid Digital Power. Our approach is different from Asus/Gigabyte because we don't offer offset voltages, but offer a percentage for the target. So, if you want your 1.3V to stay 1.3V just select "CPU Core Vdroop Offset Control" to 100%.

Po przetestowaniu na obecnym biosie informuje że EIST nie działa przy ręcznym ustawieniu napięcia. Mimo ustawienia na enabled napięcie pozostaje stałe mimo działającego Speedstep.

Vdroop Control nie ma z tym nic wspólnego i wcale nie zastępuje offsetu. Ustawienie 100% daje stabilne napięcie owszem ale nie ma wpływu na jego spadek w idle. Zmniejszenie tego nawet do 75% powoduje u mnie BSOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...