Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba czas na zmiany i po głowie chodzą mi takie gtx770 (kolejność wg. preferencji):

 

1) asus - super wykonanie, duże możliwości oc itd, ale przeszkadza mi plomba na śrubie od chłodzenia, co może przeszkadzać przy ew. usprawnieniu chłodzenia (podobno są z tym problemy), może da się coś z tą plombą zrobić?

2) gigabyte - podobna są piszczące egzemplarze...

3) zotac - referent i chyba najmniej problemowy przy dłubaniu :)

 

Karty mają podobną cenę, a po głowie chodzi mi też wc (z 10 lat temu się w to bawiłem za czasów xp1700+: x3pro + atman 306 + kadett) i znów mnie naszła chęc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz taką kartę dokładać do posiadanej w podpisie platformy to raczej to się mija z celem. karta i cpu muszą iść w parze i być raczej z tej samej generacji rocznikowo. 

 

Wiem Dołączona grafika Oczywiście reszta gratów też pójdzie do wymiany - już raz zrobiłem kiedyś taki błąd za czasów socket a, tzn. 9800pro 128mb/256bit za 1000zł do xp1700+ b0 @ 2400mhz za 200zł z 2x256mb @ 480mhz. Jak wymieniać, to hurtem, a nie dzióbać resztki.

Edytowane przez szlimak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z GTX660 jakiś boost wydajności jest na GTX680 (GTX770);

Ale na tę chwilę do full hd w ultra brakuje jej już zapasu wydajności (Crysis 3, Metro 2033 są przykładem, a nadchodzący rok zwiastuje szanse na jakiś skok graficzny);
Do niższych rozdziałek jeszcze posłuży;

Tak czy siak, nigdy tak wydajnej grafiki nie miałem;  GTX660 w pc był rok, więc 770 też raczej długo nie będe trzymał (żeby sprzedać w sensownych pieniądzach);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego lepiej brać 780, 770 to słaba karta... Dołączona grafika ja po roku posiadania 680 musiałem jej dokupić siostrę bo była już za słaba a 680 i 770 to prawie to samo. 

 

+ ok. 700zł to nie problem, ale jak się spojży całościowo na cenę karty, to już będzie 2tyś. Dołączona grafika

 

To jak to jest z tymi plombami na śrubkach w asusach? Raz są, a raz nie, już się gubię. Czy ktoś próbował jakoś "to obejść" - odkleić, oszukać i zrobić nowe, czy coś? Jakieś homo - praktyki z tym plombowaniem, że nie można ruszać ;/

Edytowane przez szlimak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z GTX660 jakiś boost wydajności jest na GTX680 (GTX770);

 

Ale na tę chwilę do full hd w ultra brakuje jej już zapasu wydajności (Crysis 3, Metro 2033 są przykładem, a nadchodzący rok zwiastuje szanse na jakiś skok graficzny);

Do niższych rozdziałek jeszcze posłuży;

 

Tak czy siak, nigdy tak wydajnej grafiki nie miałem;  GTX660 w pc był rok, więc 770 też raczej długo nie będe trzymał (żeby sprzedać w sensownych pieniądzach);

I tak w najbardziej wymagające gry nie pograsz na max-a na 780 i to zdrowo kręconej , musisz ciąć detale do poziomu 670/680gtx tylko jedynie można pozwolić sobie na lepsze AA. Więc zasada jest prosta - jeżeli nie pograsz na 670/680 to i nie pograsz na 780gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband a Twoim zdaniem 780ti daje radę czy lepiej od razu celować w sli z np 2x780? moje 2x680 jakoś dają radę czekam na kartę jedno procesorową która będzie w każdej sytuacji zostawiać je daleko w tyle -> czyli pewnie przyszły rok :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 780ti na 780 nic nie daje , trzeba 2x780 i tak nie będzie "super duper" wiadomo jak działa sli.

 

Moc cpu/gpu jest marnotrawiona przez kiepską optymalizację gier , dlatego dodajesz i dodajesz mocy pod maską , a nie ma skoku wydajności na jaki liczysz.

 

HBAO+(względem HBAO) i PCSS(względem normalnych miękkich cieni) według nvidii ma poprawiać wydajność , a jest zupełnie odwrotnie , wciskanie kitu po całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na maxwella, nie chce się pakować w odgrzewanego kotleta Dołączona grafika ale kumpel ma 780 i zastanawia się nad zakupem drugiej do pary. 

 

osobiście jestem zadowolony z 2x680, wiadomo nie ma co oczekiwać cudów ale tytuły w które gram dają radę z wszystkim ustawionym na maxa Dołączona grafika na mikro przycięcia też nie narzekam, gdyż ich nie dostrzegam tak żebym mi to przeszkadzało  - pewnie to też kwestia przyzwyczajenia bo już prawie 8 miesiąc leci jak mam sli.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oczekujemy cudów, bynajmniej ja Dołączona grafika czekam tak jak pisałem wcześniej na karta będzie szybsza od mojego SLI, znacząco szybsza. chyba lepszym rozwiązaniem będzie zakup monitora z modułem G-Sync :)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ten g-sync to też nie jest rozwiązanie idealne , możesz spokojnie zapodać 50hz i niżej na swoim monitorze sprawdzisz co ci da g-sync Dołączona grafika . Mocno poniżej 60fps z g-sync nie będzie jedynie szarpania , ale nadal kiepska płynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w najbardziej wymagające gry nie pograsz na max-a na 780 i to zdrowo kręconej , musisz ciąć detale do poziomu 670/680gtx tylko jedynie można pozwolić sobie na lepsze AA. Więc zasada jest prosta - jeżeli nie pograsz na 670/680 to i nie pograsz na 780gtx.

Nie mogę się z godzić z tą opinią, zanim dorwałem się do 780 TI to miałem 670 mocno kręconego, kumpel miał 680 kręconego i też zmienił na 780 Ti. Różnica jest i to bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się zgadzać , mam 780 , miałem też inne karty. Są gry i miejsca , gdzie żadne gpu nie daje rady.  Podstawa różnica na rzecz gk110 to szyna/kasza oraz ropy , które pozwalają na zabawę z AA w niektórych tytułach lub granie w wyższej rozdzielczości. Tam gdzie siada gk104 to siada i gk110. By mieć należytą płynność musisz ciąć detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz swoje zdanie i obserwacje, ja mam swoje i tyle.

Z tym że ja mam 780 Ti a nie 780.

Osobiście widzę różnicę sporą między nią a 670/680 tak jak pisałem.

 

Przykładowo odpal sobie "Wiedźmina 2" w FHD ze wszystkim na maksa wraz z ubersamplingiem na 670/680.

Potem odpal sobie na 780 albo 780 Ti to zobaczysz co to jest różnica :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GPU Tweak mam ustawione max voltage na 1.212, ale max GPU voltage przy grach/testach podbija do maksymalnie 1.187.
Z obciążenia wynika jeszcze, że:
GPU usage: 99%
GPU clock: 1306
Memory clock: 6502

Processor clock: 2612

Power target status: 111%

Czy to oznacza że jest szansa podbić wydajność?

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...