Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominając o sieci 230 Volt... ważne jest też, czy nasze gniazdko ma uziemienie.

 

Uziemienie, to żółto-zielony przewód podłączony do bolca w gniazdku sieciowym.

 

Oczywiście nasze przedłużacze/listwy muszą obsługiwać zasilanie z uziemieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne przegięcie Gosu.

 

Siedzę w prądzie całe życie i gwarantuję Ci, że nieuziemione gniazdko sieciowe może narobić sporo problemów z komputerem.

 

Sama obudowa przejawia szczątkowe napięcia (upływy), komputer restartuje się samoczynnie, bsody nieuzasadnione, kłopoty z internetem, itp.

 

Przerabiałem problem braku uziemienia u siebie w bloku, nawet nie wiedząc, że nie mam uziemienia, pomimo bolca w gniazdku.

 

Dopiero jak zdemontowałem gniazdko, okazało się, że bolec jest pusty (brak uziemienia).

 

Jedyne co mogłem zrobić, to zerowanie, ale to nie to samo co uziemienie.

 

Niestety nie mam prawa grzebać w elektryce swojego mieszkania, bo to lokal spółdzielczy, a spółdzielnia ma to w głębokim poważaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden UPS nie zastąpi prawidłowo skonfigurowanej sieci z uziemieniem.

 

Na palcach można policzyć użytkowników, którzy przykładają do tego jakąkolwiek uwagę, a szkoda, bo to podstawa stabilności pracy komputera.

 

Sorry za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na h.. ci to uziemienie , nawet nie wiesz jakiego typu ma instalacje w domu Dołączona grafika.

 

 

 

To co opisałem jest niczym innym jak informacją.

 

W końcu to Ty zasugerowałeś ominięcie PSU, jak tylko zgłębiłem temat.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Asusa 770 macie plombe na jednej śrubie od coolera ? Dołączona grafika

 

Backplate trzeba zdjac zeby to sprawdzic ? Bo karte mam w kompie i nic nie widze, wiec podejrzewam, ze trzeba. Jak nie zapomne to moze jutro wyjme karte i sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażaj się Side....

 

To co opisałem jest niczym innym jak informacją.

 

W końcu to Ty zasugerowałeś ominięcie PSU, jak tylko zgłębiłem temat.

Tylko co to ma wspólnego z prawidłowym działaniem kompa? To jest przewód ochronny i może leżeć luzem , nie ma żadnego wpływu na działanie jakiekolwiek urządzenia podłączanego do sieci. Masz starą instalacje podłączysz zero do pe to jak pojawi się napięcie na obudowie urządzenia to cie nie walnie tylko wywali bezpieczniki lub będzie upływność do zera , przy nowszej masz wyłącznik różnicowo-prądowy , więc na kwadracie masz trzy przewody. Tylko to nadal nie ma nic wspólnego z prawidłowym działaniem zasilatora w kompie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backplate trzeba zdjac zeby to sprawdzic ? Bo karte mam w kompie i nic nie widze, wiec podejrzewam, ze trzeba. Jak nie zapomne to moze jutro wyjme karte i sprawdze.

Backplate jest na osobnych śrubach a sam cooler trzyma się tylko na tych 4rech głównych. Na jednej mam taką naklejke plombe okrągłą Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backplate jest na osobnych śrubach a sam cooler trzyma się tylko na tych 4rech głównych. Na jednej mam taką naklejke plombe okrągłą Dołączona grafika

No tak, przyjrzalem sie i widze. Ale plomby nie widze u siebie, eszcze jutro sprawdze potwierdze bo musze dzwiekowke wyjac zeby zweryfikowac dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta plomba to nie jest czasem wymysl polskiego dystrybutora? przeciez na necie, na filmach na youtube robionych przez newegg reklamowali te karty jako te z ktory banalnie latwo sciaga sie to chlodzenie 4 sruby celem wyczyszczenia lub wymiany na inne. taka sama plombe mam na karcie msi twinfroz. na pierwszej ktora kupilem zaraz po premierze z chlodzeniem refernecyjnym nie ma plomby i zaloze sie ze w razie skorzystania z gwarancji beda mi robic problemy.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie z tymi plombami Dołączona grafika

 

Jak jest śrubka zaplombowana, to znaczy, że jej zerwanie unieważnia gwarancję.

 

Można też zapytać u Asusa, czy istnieje możliwość zmiany chłodzenia bez utraty gwarancji.

 

Może będzie to honorowane ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie znoszę zaplombowanego sprzętu. dobija mnie to. przypominają mi się czasy starych kompów z lat 90 kiedy z tyłu plombowali obudowy żebyś czasem nic w kompie nie zmienił - mówię tutaj o czasach 286, 386 itd. ja rozumiem że dysk jest zaplombowany ale chłodzenie karty graficznej? przecież każdy domorosły elektronik zauważy gdy coś będzie uszkodzone mechanicznie w elektronice, chyba że mają doświadczenia z bezmózgimi amerykańcami co nawet żarówki wymienić nie umieją a co dopiero zabierać się odkręcenie i przykręcenie chłodzenia tak żeby styk był... dobra dość jęczenia, niedziela jest trzeba się napić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na MSI, tej podstawowej tez miałem plombe i olalem, kupiłem ją bo była najtansza. Teraz mam idealny spokój w kompie za cenę utraty gwarancji. Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozstałem się ze swoim Szafirkiem HD5850 (z którego byłem bardzo zadowolony, ale przyszedł czas na zmiany). Aktualnie siedzę na Palicie 8400GS Dołączona grafika który ledwo dycha nawet przy wyświetlaniu obrazu na 2 monitorach. Dlatego dość pilnie muszę kupić coś nowego. Byłem zdecydowany na Radka 280x, ale widzę, że wybór mały i ceny ~1450zł Dołączona grafika WTF, więc postanowiłem, że wezmę GTX770. Teraz pytanie: czym różnią się te karty i którą z nich brać:

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-acx-dual-bios-2048-mb-ddr5-dp-hdmi-02g-p4-2776-kr-608489/

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-acx-2gb-gddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-02g-p4-2774-kr-581993/

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-w-acx-cooler-02g-p4-2773-kr-587563/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozstałem się ze swoim Szafirkiem HD5850 (z którego byłem bardzo zadowolony, ale przyszedł czas na zmiany). Aktualnie siedzę na Palicie 8400GS Dołączona grafika który ledwo dycha nawet przy wyświetlaniu obrazu na 2 monitorach. Dlatego dość pilnie muszę kupić coś nowego. Byłem zdecydowany na Radka 280x, ale widzę, że wybór mały i ceny ~1450zł Dołączona grafika WTF, więc postanowiłem, że wezmę GTX770. Teraz pytanie: czym różnią się te karty i którą z nich brać:

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-acx-dual-bios-2048-mb-ddr5-dp-hdmi-02g-p4-2776-kr-608489/

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-acx-2gb-gddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-02g-p4-2774-kr-581993/

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-w-acx-cooler-02g-p4-2773-kr-587563/

najtanszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są różnice:

02G-P4-2773-KR : Taktowanie rdzenia: 1046MHz ; Boost: 1085MHz

02G-P4-2774-KR : Taktowanie rdzenia: 1111MHz ; Boost: 1163MHz

02G-P4-2776-KR : Taktowanie rdzenia: 1111MHz ; Boost: 1163MHz ; EVGA Double BIOS

 

W podanych przez Ciebie linkach model najtańszy okazuje się najlepszy, tak jak zauważył to przedmówca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtanszego

Na wstępie zaznaczam, że nie mam złych zamiarów i nie chcę Ci w żaden sposób dogryzać czy Cię urazićDołączona grafika , ale ...

Twoja odpowiedz była aktualna nie cały dzień, bo zaraz zmienili ceny karty i najtańszy już nie był najlepszy.

 

Kartę chcę zamówić najpóźniej w ten wtorek (po długim weekendzie) i w oko mi wpadł jeszcze  ten MSI za 1323zł  ewentualnie wersja z myszką "gratis" za 1365zł

lub polecona EVGA z postu wyżej 1346zł.

 

MSI trochę bardziej podkręcony i ma backplate w zestawie. Obydwie karty 3 lata gwarancji, EVGA super servis i na ich stronie jest (o ile dobrze zrozumiałem) promocja PainKiller Hell & Damnation oraz DeadFall Adwentures za darmo przy zakupie karty

Edytowane przez pigula630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę chcę zamówić najpóźniej w ten wtorek (po długim weekendzie) i w oko mi wpadł jeszcze  ten MSI za 1323zł  ewentualnie wersja z myszką "gratis" za 1365zł

lub polecona EVGA z postu wyżej 1346zł.

 

MSI trochę bardziej podkręcony i ma backplate w zestawie. Obydwie karty 3 lata gwarancji, EVGA super servis i na ich stronie jest (o ile dobrze zrozumiałem) promocja PainKiller Hell & Damnation oraz DeadFall Adwentures za darmo przy zakupie karty

 

Na Twoim miejscu brałbym MSI, bo ma bardziej wydajne chłodzenie no i w stresie jest troszkę cichszy. Osiągi mają porównywalne, żeby nie powiedzieć takie same :) Co do serwisu to nie miałem styczności z żadnym więc nie będę się wypowiadał.

Z resztą co będę się produkował, oceń sam :)

MSI - http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_770_lightning_review,8.html

EVGA - http://www.guru3d.com/articles_pages/evga_geforce_gtx_770_sc_review,6.html

 

Przy okazji możesz mi napisać jak wstawić link tak by nie było go widać tylko tak jak u Ciebie same odnośniki "MSI" i "EVGA" :) (żeby nie zaśmiecać tematu to na PM możesz wysłać) Dzięki z góry :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

GeForce GTX 770 stanowi jedną z najczęściej wybieranych kart graficznych przez entuzjastów gier komputerowych, chociaż w gruncie rzeczy niczego nowego nie zaprezentował, bowiem producent odświeżył tylko GeForce GTX 680 - trochę podniósł taktowania, zamontował efektywniejszy system chłodzenia i wprowadził GPU Boost 2.0. Momentem zwrotnym było dopiero obniżenie ceny o kilkaset złotych oraz wystartowanie z promocją dodającą do zakupu komplet gier, dzięki czemu GeForce GTX 770 zyskał na atrakcyjności podejmując równorzędną walkę z Radeon HD 7970 GHz. Dzisiaj modele napędzane układem GK104 Kepler można bez problemu kupić od 1150 PLN, pozostaje tylko pytanie - jaki konkretnie wybrać? Przegląd niereferencyjnych kart graficznych GeForce GTX 770 od ASUS, Gigabyte, MSI, Palit i Zotac oddaliśmy do wglądu wiele miesięcy temu, aczkolwiek w międzyczasie na rynku zadebiutowało kilka interesujących konstrukcji, którym zdecydowanie warto się bliżej przyjrzeć. Jednym z takich urządzeń jest KFA2 GeForce GTX 770 LTD OC zbudowany na białym laminacie, bezsprzecznie wyróżniający się spośród przeważnie czarnej konkurencji (bez rasistowskich skojarzeń proszę). Czy egzotyczny sprzęt imponuje tyko nietuzinkowym wyglądem?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Asusa 780 DC2 OC z moreli bo polityka AMD doprowadza mnie do szału (bo pewnie kupiłbym 290, ale nie ma).

Po kilku godzinach sprawdzania mam:

Valley ultra HD 69 fps, score 2890, min 34,6 max 130,2, temperatura do 69 stopni. Benchmark podaje taktowanie rdzenia 1373??

Firestrike (standard) graphics 11181.

Ustawienia stabilne (po godzinie BF4 i WOT): suwaki na max, fan auto, base 1043 mem 6308 więc głowy nie urywa. Za to karta przyjemnie cicha- jestem bardzo mile zaskoczony. Platforma jak w sigu.

Czy to kwestia egzemplarza, że pamięci nie kręcą do 7200? Można inaczej podejśc do tematu?

 

A propos testu Asusa na Purepc.

Jeśli brakuje mi prawie 1 GHz na pamięciach w stosunku do umieszczonego na wykresie stockowego gtx 780 po oc, to jak to możliwe, że mam 100 punktów lepszy wynik (20 MHz na rdzeniu więcej robi tę różnicę??)  ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...