Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana biosu nie powoduje utraty gwarancji.

Przecież producenci sami wypuszczają nowe biosy, aby użytkownik sobie taki bios wgrał do karty tak ?

 

Poza tym, w warunkach gwarancyjnych nie ma nic na temat podmiany biosu.

 

Nie wolno tylko ingerować mechanicznie w kartę grafiki, chociaż nie który producenci pozwalają na zmianę chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. No to czekam w takim razie na nowego biosa, mam nadzieję że to załatwi sprawę. Jeśli nie to wysyłam im i tą kartę i żadnej innej od nich nie chcę, tylko zwrot kasy.

Tak swoją drogą to marnie się to nawet na rdzeniu kręci. Batman Arkham Origins lapie freezy nawet jak rdzeń jest ustawiony na 1050 mhz. Niżej pewnie też (będę testował).

 

Power Target daje na 116% a Temp Target na 95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość kart ma asci poniżej 75%, przecież to odpady tesli i najlepsze chipy idą do kart PRO my dostajemy odpady za które sobie słono każą płacić, z drugiej strony dość wydajne te odpady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 69% i ledwo 1254MHZ na GPU wyciągam (MSI 670 PE OC).

Jeden użytkownik z sąsiedniego forum ma MSI 670 PE OC z ASIC 89% i na 1.212 Volt robi bez problemów 1320 mhz.

Pozazdrościć takiej sztuki.

 

Max. boost jest zaznaczony na fotce.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 770 mam 85,7% i boost 1306MHz. W 760 mam 73% i boost 1306MHz. Pamiętam, że na radku miałem stosunkowo niski ASIC a kręcił się ponadprzeciętnie także nie wiem czy traktować to jako wyznacznik możliwości OC.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 770 mam 85,7% i boost 1306MHz. W 760 mam 73% i boost 1306MHz. Pamiętam, że na radku miałem stosunkowo niski ASIC a kręcił się ponadprzeciętnie także nie wiem czy traktować to jako wyznacznik możliwości OC.

Porównujesz trzy różne karty , 760 lepiej się kręci ze względu na pocięcie gpu. W radkach asic to głupota , ponieważ asic możesz sam zmienić w biosie.

 

Mnie tam wszystko idealnie się pokrywa się asic z możliwościami oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko pobieżne podkręcanie mojego GTX780TI(ASIC 69%).

Przy +100 na rdzeniu, nowy typ artefaktów i wywalenie sterownika ekranu w 3dmarku.(Tak wiem, że powinno się iść od dołu w górę a nie odwrotnie)
Przy +50 wszystko ok.

 

Ciekawie ma się sprawa z realną częstotliwością na rdzeniu, bo domyślnie ta karta powinna mieć boosta chyba na 1085 i niby tyle wyświetla w GPU-Z w boost, ale moja normalnie według wykresów Afterburnera i pola Est.Max w Nvidia Inspectorze zwiększa częstotliwość do 1150 jak jest pod obciążeniem, a po oc o 50 do 1200.

 

Pamięci przy +400 efektywnie dużo artefaktów

Pamięci przy +200 efektywnie Jeden artefakt w Graphic Test 2, który czasami pojawiał się jak testowałem bez oc, a czasami nie.

 

Rdzeń muszę się teraz jeszcze pobawić w pomniejsze podnoszenie i może coś więcej się uda uzyskać, ale jakoś tragicznie chyba nie jest jak na guru3d w recenzji tego modelu uzyskali na wykresach  Afterburnera 1240. A pamięci to padaka straszna, ale to może wina 3dmarka tego jest jednak. Liczę, że nowy bios uratuje sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi odpisali jeszcze w sprawie mojej starej karty "tą sztuke testujemy cały czas i działa normalnie. Narazie. Ale wezme ją do domu na weekend i zobaczymy"

 

Co to za bzdury są...Ściemniają jak nic...No bo jak to niby możliwe byłoby żeby u nich działała ok a u mnie i na innym kompie tak samo waliła artami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zrobić filmik frapsem (lub aparatem) + zdjęcia oraz odczyty temperatur (w tym taktowania aby udowodnić, że jest default). Do tego opisać problem + podać konfigurację komputera. Ja tak zrobiłem mając x1950pro i od ręki wymienili oraz w hd7950 bo u nich w serwisie też nie było artów a na 2 PC u mnie sypało. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi odpisali jeszcze w sprawie mojej starej karty "tą sztuke testujemy cały czas i działa normalnie. Narazie. Ale wezme ją do domu na weekend i zobaczymy"

 

Co to za bzdury są...Ściemniają jak nic...No bo jak to niby możliwe byłoby żeby u nich działała ok a u mnie i na innym kompie tak samo waliła artami?

Jak to nie możliwe? Wystarczy , że gryzie się z twoim mobasem i po ptokach. Bo to mało realne by dwie karty pod rząd były uszkodzone. Wszystko ma znaczenie klawiatura , myszka , karta muzyczna itd. Na innej konfiguracji problem może nie istnieć.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam inną płytę niż wcześniej...

 

Tym bardziej że na innym kompie u kumpla było DOKŁADNIE to samo.

Po za tym sprawdzali też na tej samej płycie co ja mam i twierdzą że jest ok.

 

Kurde może to zasilacz? Kumple też mają Corsairy, tylko że jeden ma TX650M drugi TX850 v2 a ja mam AX850. 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...