Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

O 13:57. No to napisz im też wiadomość co i jak. Coś mi tu nie gra. Twierdzą że moja karta chodzi stabilnie bez artów co jest NIEMOŻLIWE. 

 

Odpisali mi 

 

"tzn ?

ja z nim wogóle nic sie nie kontaktowałem. Jego karta sypała artefaktami nam zaraz. Chyba mniej niż 10 minut. Sprawdzone na 3d mark demo tak jak wskazal i BF4 online."
 
Po czym "nie rozumiem - o co chodzi z procedurami. Ja z tym, człowiekiem nie mam kontaktu dzisiaj.
Pisze ,że według firmy kurierskiej dotarała do nas karta - i co ? Proszę o wyjaśnienie :)"
 
O co chodzi w takim razie? 
Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to jednak pewnie moja. Bo napisałem im, że właśnie w demo mam artefakty. Napiszę zaraz i zobaczę jaką odpowiedź dostanę. Kurczę, mam nadzieję, że twoją też wymienią. Może muszą dłużej testować czy coś, bo chyba pisałeś, że jak ją dostałeś to nie odrazu zaczęła sypać artami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, do mnie już nowa poszła. Także oni jako sklep są ok Dołączona grafika

 

"no też napisałem ,że jego uwalona i odrazu do wymiany poszła.

A tamta Pana pewnie też ,ale u nas jest zimniej więc pewnie wyjdzie jak ją "pomordujemy"
ale to już nie dziś bo roboty tona."
 
I moja odpowiedź do nich ;-)
 
"Co do BF 4 to nie jest to wyznacznik stabilności karty, ta gra to bug na bugu. U mnie to co głównie rzuciło się w oczy to to że nie przechodziła 3D marka Fire strike, sypała artami jak szalona w 3Dm11 i zdarzało jej się również sypnąć w 3D mark Vantage.

Mordujcie ile wlezie, zasłużyła sobie łajza na to bo krwi napsuła niesamowicie dużo ;-)"

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak mnie martwi, bo jeśli u nich nie wywalała artefaktów to znaczy, że te które dostaniemy od nich, też mogły nie wyświetlać artefaktów, a dostaniemy je my, podłączymy i sytuacja się powtórzy.:/

 

 

Edit: Ale to nic. Teraz trzeba trzymać kciuki za firmę przewozową.

Edytowane przez Rayy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś kartę na czystym systemie czy po reinstalacji sterów z poprzedniej ? Ja miałem wcześniej GTX 670, kumpel GTX 680 (ten od drugiej uwalonej karty) a inny kumpel u którego sprawdzaliśmy moją kartę też, miał GTX 570. Stery rzecz jasna wywalone, przeczyszczone DriverSweaperem (co i tak jest w sumie zbędne bo te nowe stery Nvidii są kompatybilne z tymi grafami wszystkimi).

 

Mi oni napisali że sprawdzali na świeżym systemie... Nie wydaje mi się żeby robiło to różnicę, chyba że jakieś śmieci/pozostałości po wcześniejszych kartach coś naskrobały. Ale to przecież nie jest przesiadka z AMD na Nvidie...Tylko z NV na NV...O co chodzi do cholery? Ewentualnie może kwestia tego że tak jak mi pisał gość , u nich są niskie temperatury i karty może się nie zdążyły rozgrzać. Chyba że mi kity wciska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji najnowszych sterów Nvidi, przed czym usunąłem stery pod zastępczego Radeona, które były instalowane kilka dni wcześniej, po usunięciu wcześniejszych sterów od Nvidi do mojej normalnej wcześniejszej karty. Bez bawienia się jakieś programy specjalne do odinstalowywania sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja sobie zrobię świeżą instalkę systemu na innym dysku (jakiś 500 gb nie używany leży mi na półce) i sprawdzę co i jak. Zrobię tak w momencie jeżeli jakieś arty mi się pokażą na nowej ,wysłanej przez nich karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może przenieście swoje dyskusje na prv, od jakiegoś czasu przestały dotyczyć karty serii 700, a bardziej użeraniem się ze sklepem.

Nie wydaje mi się.

 

Otrzymałem dziś grafikę z gwary, wymienioną na nową sztukę , zapewniano mnie że nie wali artefaktami. Jednak w 3dm11 znowu to samo, zainstalowałem nowy system na innym dysku i nic to nie dało. W 3Dm11 arty jak byly tak są, stery 331.82 3dmark wersja aktualna. O co w tym cholera chodzi ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że sprawdzałem , jest inny. Ta karta zresztą inaczej się zachowuje, mniej tych artów wali...Albo coś jest nie tak z tymi kartami albo po prostu 3DM11 nawet na świeżym systemie nie pracuje dobrze z 780 Ti...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jak wysłałem tamtą kartę na gwarancję to odpisano mi że nie sypie żadnych artefaktów, tą którą teraz mam rzekomo również sprawdzano i było ok...

 

Jeszcze jedna osoba z tego forum miała ten sam problem i też reklamowała w PC Projekcie, czekam na info jak się karta tego użytkownika sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj gry far cry 3 , tomb raider , crysis 3 , metro itd. Jeżeli nie będzie sypać artami to problem może być po stronie sterownika , jeżeli sypie tylko w 3dmarku to 99% to nie sprzęt. Trzeba by zapodać starsze sterowniki.

 

Masz wgrany najnowszy bios do mobasa? Spróbuj sprawdzić kartę w dolnym slocie pci-express.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na sterach od 331.65 do 331.93 (bety) .Testuje teraz w grach, póki co Batman Arkham Origins i Battlefiled 4 bez artów. Odpalę dziś jeszcze Assasina 4.

 

Zgadza się, najnowszy bios. Ok, sprawdzę dolny slot :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam tego calego GPUB 2.0 :

Krece narazie tylko GPU Clock, ustawienia jak na screenie i wykres to samo. Dlaczego GPU Clock tak skacze ? Bo temp. ustawiona na 85^C i za duzy Voltage ?

 

Jak dam temp. na 79^C to wykres dla GPU Clock jest duuuzo bardziej wyrownany, spada z 1267 do 1215 i tyle. Pogubic sie w tym mozna.

 

Dodatkowo, jak zwiekszam OC pamieci to punkciki spadaja w 3dmarku, WTF ? Cos o tym czytalem, ale nie pamietam o co chodzilo.

 

Z GPU Clock na 1267MHz przekroczylem delikatnie granice 7000pkt w FireStrike, dokladnie 7040 mialem z i5 @ 4.2GHz

 

I mam problem z GPU Tweak. Po starcie systemu jest ikona w trayu, ale ni cholery nie idzie otworzyc okna aplikacji z niej. Zero reakcji. Dopiero jak zabije proces, odpale to jest ok do momentu az ja zminimalizuje. Pozniej od nowa to samo. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power target na maximum ustaw to nie będzie skakać. Jak przekręcisz vram to działa korekcja błędów przez co masz mniej pkt (bo karta powtarza operacje). Zmniejsza takty vram. Ja kręce przez MSI afterburner 3.0 Beta 17 i nie ma problemów.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebijasz power limit i dlatego skacze takt , musisz podnieść power target. Do kręcenia używaj msi af , a to zwiększenia napięcia do 1.212v i tak nic ci nie da. Max to 1.2v bez modyfikacji w biosie , ale w sumie te kolejne 12mv w zasadzie marginalnie podnosi oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, podnioslem Power Target na max, ale i tak skacze, moze mniej ale skacze. Cos jeszcze moge zrobic w tym temacie czy to koniec mozliwosci ?

 

I o co chodzi z tym offsetem ? Mam +79 dla GPU Clock. Jak to przeliczyc na faktyczne MHz ? Max Boost wychodzi 1267, base jest 1058.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była sprawdzana, DOKŁADNIE to samo. Wcześniej po za tym grafika która pojechała na gwarę była sprawdzana na dwóch platformach...Nie wiem o co tu chodzi...

 

Jak masz czym, to ponagrywaj te arty. Będziesz miał jakąś podstawę chociaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logimen ściągnij GPUz i tam będziesz widział taktowanie GPU po podkręceniu offsetem. Taktowanie Boosta będzie tam źle pokazywane. Mi pokazuje 1250 a w rzeczywistości jest 1306 MHz.

 

Mam, ale i tak chyba zle pokazuje moim zdaniem :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jak wysłałem tamtą kartę na gwarancję to odpisano mi że nie sypie żadnych artefaktów, tą którą teraz mam rzekomo również sprawdzano i było ok...

 

Jeszcze jedna osoba z tego forum miała ten sam problem i też reklamowała w PC Projekcie, czekam na info jak się karta tego użytkownika sprawuje.

 

 

Jeśli chodzi o moją kartę...to jestem 100% pewny, że jak pierwszy raz włączyłem 3dmarka 11 demo jeden raz wystąpił zielony artefakt. Sprawdziłem potem jeszcze kilka razy, ale już nic nie sauważyłem. Sprawdziłem też raz z podniesionymi zegarami o 50MHz - brak artefaktów oraz o 100MHz - 3 artefakty, czyli raczej kiepsko, bo w recenzjach dobijają gdzieś do 7,8-7,9 GHz. Tylko tu się rodzi pytanie, czy gdziekolwiek po tym oc sprawdzali tą kartę w tym 3dmarku, bo może w grach nie wywala ona błędów, a ten 3dmark jest problemem.  Z gier sprawdzałem tylko Borderlandsa 2 na full i działało pięknie. Nie wiem. Nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony do tej karty. Zobaczymy jak będzie się sprawować, bo jeden artefakt, który się nie powtórzył nie jest zbyt dobrą przyczyną do ewentualnej reklamacji, a tym bardziej arty po OC.

 

Sterowniki najnowsze bety, jak by co.

 

Edit: A jeszcze w Ungine 4.0 sprawdzałem. Też bez problemów.

Edytowane przez Rayy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba by wyczuć czy 3dmark jest problematyczny bo ma błędy czy może jednak testuje nieco lepiej niż inne programy.

 

Przy OC proca katowałem marka bo heaven jakby nie robił na komputerze wrażenia.

Przy OC grafiki przy pamięci artefakty występowały w FireStrike, a w innych testach nie (niestety w wersji free na  firestrike trzeba długo czekać).

 

p.s.

Mam do was pytanie odnośnie podnoszenia napięcia choćby w MSI A.

Jak wiadomo jest zablokowane do pewnej wartości.

 

Czy blokada jest ot tak, bo producent tak sobie wymyślił?

Czy może blokada jest w miejscu gdzie podnoszenia napięcia nie ma zbyt dużego wpływu na żywotność karty?

Wiem, że można modyfikować bios, ale pytam raczej z ciekawości (na szczęście gry na razie chodzą dość płynnie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie mojej karty odpisał mi GB (jakoś po tygodniu :D )

 

"Witamy,
ciężko Nam stwierdzić czy trafił Pan na wadliwy egzemplarz czy nie ale na pewno nowości czasami obarczone są "błędami wieku dziecięcego"
prawdopodobnie wina leży po stronie BIOS'u skoro w trakcie obciążania karty.
Proszę sprawdzać , sekcję download.
Niebawem (raczej po Nowym Roku) powinna ukazać się nowa wersja BIOS'u. "

 

No to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...