Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie jesteś przekonany do kart ASUSA ? Ja miałem ich kilka i ZERO problemów, ładnie się kręciły.

Zanim zmieniłem na GTX 780 Ti felerny model od GB to miałem GTX 670 Direct CU 2.

Pięknie się kręci i zero problemów a do tego cicha i chłodna Dołączona grafika

 

 

Mialem kiedys ich ze dwie grafy i pamietam, ze konieczny byl dodatkowy sterownik od jakiejs aplikacji Doctor.... i powodowal on u mnie problemy. Moze dlatego Dołączona grafika Za to do ich plyt glownych chetnie wroce Dołączona grafika

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys ich ze dwie grafy i pamietam, ze konieczny byl dodatkowy sterownik od jakiejs aplikacji Doctor.... i powodowal on u mnie problemy. Moze dlatego Dołączona grafika Za to do ich plyt glownych chetnie wroce Dołączona grafika

No rozumiem :) Ja tak czy inaczej nigdy problemów nie miałem.

Z Pc Projektem się chce dogadać tak żeby mi ASUSA wysłali jak będą bo nie chce tych cholernych GIGABYTÓW więcej na oczy widzieć :D Padnie mi to partactwo za jakiś czas i szlag mnie będzie trafiał ;-)

Mam nadzieję że płyta główna która mi dziś przyszła (sygnaturka) nie będzie problematyczna, jeszcze nie testowałem , komp leży w kawałkach, czeka na złożenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest każdy producent zalicza jakieś wpadki... a szkoda bo taka fajna karta, która mi się tak bardzo podoba.

 

kumpel w końcu sprawdził jakie ma pamięci na swoim GV-N780OC-3GD (rev. 2.0) - hynixy. karta mu lata w okolicach 1200/7000 i jego wynik w smarku http://www.3dmark.com/3dm/1654246

 

A to ciekawe bo mam identyczną grafike (też rewizja 2.0) i u mnie pamięci to Samsungi Semiconductor. Ciekawa sprawa dwie identyczne  karty a rózne podzespoły, może były wyprodukowane w innych fabrykach czy jak ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wbrew pozorom nie jest nic dziwnego, że ta sama rewizja tej samej karty ma pamięci różnych producentów. Ot po prostu wyprodukowane np innego dnia kiedy dostali pamięć od Samsunga. Ciesz się, że nie masz elpid, bo byś w ogóle ich nie podkręcił ;PTapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym co wychodzi teraz to lepiej od razu je sprawdzaj, albo zakatuj paralizatorem (jeśli posiadasz) i wysyłaj bo ten Gigabyte to dno jest z tego co widać.

Aż mnie przerażenie bierze bo mi dziś ich płyta główna przyszła pod nową platformę . Z87X-UD4H - Mam nadzieję że chociaż płyta będzie w 100% sprawna i taka na jaką liczyłem, konkretna.

 

http://www.techpowerup.com/170032/gigabyte-outs-corrective-bios-update-for-geforce-gtx-670-windforce-3x-oc.html

 

Też "fajnie" Dołączona grafika

 

Update Biosu i tak lepszy niż jakaś wada produkcji. Może to samo jest z tymi naszymi kartami.

Jak chcesz się dogadać o Asusa? Chociaż i tak wolałbym aby z tym Gigabyte nie było po prostu problemów. 

A w ogóle to najlepiej jak by była Evga dostępna w Polsce, to bym kupił jej wersję, ale cóż stało się to się nie odstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleję Ci wiadomość jaką dostałem na temat EVGA bo też o nią pytałem.

 

"Z EVGA były jazdy. Jeżdzili do nas przedstawiciele marki i namawiali ponownie. Wprowadzaliśmy i było to samo. Wstyd przed klientami. Powiedzielśmy -NIGDY WIECEJ EVGA. Może to wina europejskiej/polskiej dystrybucji. Może w stanach jest inaczej ,ale....."

 

Także niczego nie można być pewnym, chyba że oni jakieś karty po naprawach dostają i sprzedają jako nowe?! Ale nie wydaje mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie moze trafic jakis bubel przydazalo sie to wszystkim producentom. dlatego nie ma sie co podniecac jak jest gwara oddac niech wymienia na sprawny egzemplarz i tyle. ja kupilem palita gtx480 ktory byl walniety od startu obraz jako taki wyswietlal ale proba odpalenia z zainstalowanymi sterami konczyly sie fiaskiem. karte musialem oddac na gwarancji 2 tygodnie czekania dali mi druga nowa i dziala do dzisiaj. karte kupowalem zaraz po premierze. z tego powodu nie nabralem uprzedzen do marki. znajomy kupil asusa 7970 dc tez byla walnieta od nowosci. nie ma reguly.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nic nie kręciłem jeszcze i gtx770 ma takty domyślnie 1241MHz w boost (100% stable, bez pływania taktowania). Według specyfikacji powinien mieć troszkę mniej. Nigdy nie kręciłem nvidii z boostem. Te karty tak mają? W bf3 temperatura 63oC, fps dużo lepszy niż na wyżyłowanym 7950. Jutro wezmę się za OC.

 

760 ma kości Elpidy. w 770 Samsungi.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nic nie kręciłem jeszcze i gtx770 ma takty domyślnie 1241MHz w boost (100% stable, bez pływania taktowania). Według specyfikacji powinien mieć troszkę mniej. Nigdy nie kręciłem nvidii z boostem. Te karty tak mają? W bf3 temperatura 63oC, fps dużo lepszy niż na wyżyłowanym 7950. Jutro wezmę się za OC.

 

760 ma kości Elpidy i bez problemu idą na 7200MHz. w 770 Samsungi.

 

Nie wiele wyciśniesz z tej karty, skoro masz już 1241 mhz w booście.

 

Pokaż Nvidia Inspektora:

 

http://www.guru3d.com/files_details/nvidia_inspector_download.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem i skusilem sie na ASUSa (jednak) 770 DirectCUII. Nie moge sie doczekac ;D

W ruch pojdzie FC3 i Skyrim Legendary za cale 68pln w zimobraniu Dołączona grafika hihihi

tylko się nie rozczaruj tym że FC3 nie puścisz na full detalach płynnie, bo to była pierwsza gra z którą moja 680 sobie nie radziła. natomiast skyrima zacznij od wgrania tego modu: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/? (sugeruję abyś wybrał Option A - Performance - V2_1a_240 - CoT - RLO - UHQ Sharpen). po nim skyrim robi się piękny.

 

oczywiście musisz zrobić wszystko co tam jest napisane ale warto. zajmuje to chwil parę. skyrimowi pomaga jeszcze to: http://www.coderbag.com/Programming-C/Disable-CPU-Core-Parking-Utility -> po tym narzędziu gra przestała mi się przycinać jak i wiele innych również.  

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... w testach Asusa widzialem ze FC3 nie schodzi ponizej 30fps w 2560x1440 w Ultra z AA. Wiem, ze mam slabszego proca, ale tez i monitor w archaicznej rozdzialce wiec wymagania jakby mniejsze :P

 

Dzieki, jak dojdzie karta to pobawie sie w modowanie Skyrima. Swieta juz zaplanowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie myślałem że grasz w FHD Dołączona grafika no ale posiadanie takiej karty zobowiązuje także myślę że nie długo zmienisz monitor Dołączona grafika

Jasna sprawa. Specjalnie najpierw grafike biore bo kupujac najpierw monitor, sprzet mi nie wyrobi w FHD Dołączona grafika

 

Ktos wie gdzie od reki w Wawie dostac ASUSa 770 DirectCUII ? 

 

W agito znowu problem, dodzwonic sie nie idzie, zamowienia nie potwierdzaja i bede wieki czekal na sprzet :/

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Specjalnie najpierw grafike biore bo kupujac najpierw monitor, sprzet mi nie wyrobi w FHD Dołączona grafika

 

Ktos wie gdzie od reki w Wawie dostac ASUSa 770 DirectCUII ? 

 

W agito znowu problem, dodzwonic sie nie idzie, zamowienia nie potwierdzaja i bede wieki czekal na sprzet :/

 

w stolycy to masz tutaj http://www.komputronik.pl/product/190058/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_770_ASUS_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience_trade_.html

 

w morleach taniej: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-cuda-gtx770-2gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-dp-box-gtx770-dc2oc-2gd5-582021/

 

ale ja bym zaryzykował i wziął: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx770-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-overclock-potrojny-went-gv-n770oc-2gd-581346/ zdecydowanie lepsze i cichsze chłodzenie Dołączona grafika

 

w morelach możesz wziąć odbiór w netpunkcie najszybszy sposób dostawy od nich przynajmniej dla mnie na wsi Dołączona grafika  i wciąż obowiązuje 10 dni na zwrot Dołączona grafika

 

Cześć, jaką kwotę mogę zaproponować sprzedawcy referenta EVGA GTX780 z pamięciami Samsunga? Karta używana pół roku. Gwarancja 2.5 roku.

max 1600zł Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od agito nie otrzymywałem potwierdzeń zmówień, trzeba było ręcznie zgłaszać z ich strony.

Mnie wywala blad gdy zamawiam z dostawa na dzis i zostaje mi nie potwierdzone zamowienie. Potwierdzam recznie przez formulasz, ale od 9 do tej chwili zero odzewu. Wiec dzis karty nie dostane. 

 

@zaodrze244

W komputroniku drogo, wiadomo wolalbym taniej jesli jest opcja, szkoda ze trzeba czekac. Wszystko schodzi na psy. Juz nic nie ma od reki na tym swiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mam Dołączona grafika Benchmarkami sie nie bawie, ale zobacze co nieco. No i gierki bo to najwazniejsze Dołączona grafika

 

Da sie zrobic, zeby  ASUS GPU Tweak wyswietlal w trayu temp GPU ? CZy lepiej MSI Afterburnera zainstalowac ?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku drogo, wiadomo wolalbym taniej jesli jest opcja, szkoda ze trzeba czekac. Wszystko schodzi na psy. Juz nic nie ma od reki na tym swiecie.

Spróbuj kupić od reki w PL w sklepie radeona r9 280x albo r9 290 ;DTapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mam Dołączona grafika Benchmarkami sie nie bawie, ale zobacze co nieco. No i gierki bo to najwazniejsze Dołączona grafika

 

Da sie zrobic, zeby  ASUS GPU Tweak wyswietlal w trayu temp GPU ? CZy lepiej MSI Afterburnera zainstalowac ?

czyli jednak komputronik :D ważne że jest karta :D ja też u nich kupiłem dwie moje karty bo były i cena akurat w tym czasie była ok.

 

ja używam afterburnera ma najbardziej przyjazny interfejs. ale nie wiem czy asus tweak nie ma jakiś trików do tej karty, których nie ma after... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak komputronik Dołączona grafika ważne że jest karta Dołączona grafika ja też u nich kupiłem dwie moje karty bo były i cena akurat w tym czasie była ok.

 

ja używam afterburnera ma najbardziej przyjazny interfejs. ale nie wiem czy asus tweak nie ma jakiś trików do tej karty, których nie ma after... Dołączona grafika

 

Nie komputronik ;D Jakis el dorado computers. Nie wiem czy sa warci polecenia. Zaplacilem 1325 (karta), gotowka byla by za 1280 z tym, ze wyplata gotowki z kredytowej kosztuje mnie 40pln wiec jeden pies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...