Skocz do zawartości
maSTHa212

Xbox One

Rekomendowane odpowiedzi

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=657261

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14471315,Darmowa_FIFA_14_z_Xbox_One_tylko_dla_wybranych_panstw.html

 

Także pozostaje kwestia czy Fifa 14 fizycznie jest w pudle z Xbone czy to wersja downloadable bo wtedy może być locknięta.

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz cos :> Wczesniej napisales, ze Fifa bedzie dodawana tylko do preorderow w krajach ktore odpadly w pierwszym rzucie :>

 

FIFA 14 will only come with pre-orders of Xbox One in the 13 countries that the console will launch in in 2013

 

No i wszystko sie zgadza jak dla mnie, jako, ze mieszkam w Irlandii i jest to jeden z tych 13 krajow, kod do FIFA 2014 bedzie w pudelku i mi to pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła. XO & Forza 5 na start. Złożyłem Pre-order, korzystając z faktu, że Walmart uruchomił dziś dodatkową pulę (PS4 też było dostępne).

 

Muszę szczerzę przyznać, że Forza 5 przekonała mnie do konsoli M$. Wygląda poprostu bajecznie. Do tego Ryse, Fifa, Watch Dogs i końcówka tego roku zapowiada się obiecująco. Już się nie mogę doczekać!

 

PS4 może kupię za rok, lub dwa, gdy pojawią się jakieś interesujące mnie exclusive'y.

Edytowane przez EXO3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://abcnews.go.com/Technology/microsoft-xbox-release-date-set-november-22/story?id=20152434

 

 

Xbox One, Microsoft's newest video game console, will be available in stores on Nov. 22. The Xbox One will cost $499.99 and is available for pre-order at the Microsoft store and other retailers.

Yusuf Mehdi, the Vice President of Marketing, Strategy, and Business for Xbox, wrote a post on Xbox's blog Wednesday making the announcement. In addition to the release date, Mehdi added that the Xbox One CPU's processing power will be increased to 1.75 GHz, a 10 percent increase from its original specs.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało? Mało to zostało z tego co pierwotnie zapowiedzieli. Akurat zmiany jakie poczynił MS są bardzo duże, ale nie jest to żadna niespodzianka i zaskoczenie. W sytuacji w jakiej się znaleźli to jedyna opcja jaką mogli wybrać.

 

Wysłane z Memo Pad HD 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wam trzeba było żeby skusić się na Xbone'a.. równie dobrze mogli nie cofać tych DRM etc. a i tak ludzie by kupili.

 

OK, DRM'ów nie ma. Dlaczego niby ludzie mają nie kupować Xboxa? Bo jest o $40-$100 droższy (w zależności czy się dostanie Fife w prezencie)? Dołączona grafika Nie wszędzie jest to 25% miesięcznej pensji. 

Wiem, wiem. PS4 jest mocniejsze i będzie miało lepszą grafikę Dołączona grafika Taaaa...tak samo pewnie jak PS3...

 

Btw. żeby nie było - sam się zastanawiałem nad kupnem PS4, więc mi tu z żadnymi "fanboyowskimi" hasłami nie wyskakiwać Dołączona grafika Uważam poprostu, że zarówno M$ jak i Sony robią nas w balona w ten czy inny sposób. Konferencje prasowe się kończą, ludzie na necie chcą się nawzajem pozabijać, a szefowie Sony i M$ idą razem pograć w golfa...

Edytowane przez EXO3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. PS4 jest mocniejsze i będzie miało lepszą grafikę Dołączona grafika Taaaa...tak samo pewnie jak PS3...

Taaa, a to PS3 może nie miało lepszej grafy? No patrz miało. Tak samo będzie z PS4, tyle że jeszcze odejdą problemy z portami i nawet multiplaty będą ładniejsze i/lub płynniejsze.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, a to PS3 może nie miało lepszej grafy? No patrz miało. Tak samo będzie z PS4, tyle że jeszcze odejdą problemy z portami i nawet multiplaty będą ładniejsze i/lub płynniejsze.

 

W grach, czy na papierze? ;) A co do drugiego zdania - obie konsole mają prawie identyczną architekturę, więc nie wiem co mają multiplatformy i porty do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, wiem. PS4 jest mocniejsze i będzie miało lepszą grafikę Dołączona grafika Taaaa...tak samo pewnie jak PS3...

 

 

A ps3 nie miało? No właśnie...Wystarczy porównać tytuł ekskluzywne na konsolę ps3 z exami na 360.

Co do multiplatformerów, to skoro obecnie obie konsole korzystać będą z tej samej architektury cpu nie będzie już takich problemów jak na tej generacji.

 

Klamka zapadła. XO & Forza 5 na start. Złożyłem Pre-order, korzystając z faktu, że Walmart uruchomił dziś dodatkową pulę (PS4 też było dostępne).

 

Muszę szczerzę przyznać, że Forza 5 przekonała mnie do konsoli M$.

Nie wiem jak forza 5 może być tym tytułem który przeważy szalę na korzyść x1. T10 w zasadzie z tytułem niewiele robi od początku serii, podbijając tylko grafikę i grzebiąc w fizyce gry z różnymi skutkami (fm4>fm2>fm3). Zero urozmaiceń, zero kombinowania i znów skończymy z tytułem który po tygodniu jeżdżenia robi sie po prostu nudny Dołączona grafika

 

No i ostatnia rzecz, która już z racji zamieszkania chyba Was już nie dotyczy - ograniczenia na terenie Polszy. Znów musimy czekać, znów dostaniemy pociętego live'a. Śmieszny przykład: wiecie kiedy pojawił się dead rising 2: case zero na polskim rynku? W te wakacje, z okazji games with gold. Gra arcade, z 2010 roku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach, czy na papierze? Dołączona grafika A co do drugiego zdania - obie konsole mają prawie identyczną architekturę, więc nie wiem co mają multiplatformy i porty do tego...

Mówimy o PS3, chyba nie zauważyłeś ;P Oczywiście, że w grach, GOW3, Killzone 2/3, Uncharted i parę jeszcze się znajdzie, nic na Xa nie ma startu. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

Architektura prawie identyczna, ale jednak słabsza w XO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety XOne to nie dla mnie. Nic poza GoW mnie nie przyciągnęło na dłużej jeśli chodzi X360. Dla mnie osobiście lepiej pod tym względem wypadł PS3. Zwłaszcza jeśli chodzi o Uncharted 2. Żadna gra mnie tak nie zachwyciła na X360 nawet GOW, który grywalnie i graficznie jednak troszkę odstaje. W zasadzie graficznie dla mnie nr 1 na X360 była tylko właśnie Forza. Ale do samochodówek to ja podchodzę z przymrużeniem oka. Szybko mi takie gry się nudzą po prostu. Ale to jest kwestia gustu, więc nie sądzę, by któraś konsola była lepsza czy gorsza. Po prostu dla jednych liczą się inne gry. Np ja osobiście nie zachwyciłem się żadną częścią Killzone, gdzie mój kolega zachwyca się tym jak dziecko. Z tytułów na X360 dobre wrażenie też zrobiła dla mnie seria Halo.  Niestety jednak tyle godzin co przed Uncharted 2 w ciągu dnia to ja tylko spędziłem grając pierwszy raz w Half Life 2 na PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ps3 nie miało? No właśnie...Wystarczy porównać tytuł ekskluzywne na konsolę ps3 z exami na 360.

Co do multiplatformerów, to skoro obecnie obie konsole korzystać będą z tej samej architektury cpu nie będzie już takich problemów jak na tej generacji.

 

Nie wiem jak forza 5 może być tym tytułem który przeważy szalę na korzyść x1. T10 w zasadzie z tytułem niewiele robi od początku serii, podbijając tylko grafikę i grzebiąc w fizyce gry z różnymi skutkami (fm4>fm2>fm3). Zero urozmaiceń, zero kombinowania i znów skończymy z tytułem który po tygodniu jeżdżenia robi sie po prostu nudny Dołączona grafika

 

No i ostatnia rzecz, która już z racji zamieszkania chyba Was już nie dotyczy - ograniczenia na terenie Polszy. Znów musimy czekać, znów dostaniemy pociętego live'a. Śmieszny przykład: wiecie kiedy pojawił się dead rising 2: case zero na polskim rynku? W te wakacje, z okazji games with gold. Gra arcade, z 2010 roku.

 

1) Ok. Za trzy lub cztery lata to moze i beda mieli lepsze exclusivy. Poki co ich nie maja. Ja tu nie pisze o tym co kupuje za trzy lata tylko to co ma stanac pod telewizorem za lekko ponad dwa miesiace. Za pare lat to sobie dokupie PS4 jak wyjda ciekawe exy.

2) Kwestia gustu. Tobie sie nudza, innym nie bardzo. Ludzie 'hejtowali' na Horizon, a mi sie ta odmiana podobala.

3) Zgadzam sie z Toba w 100%. Nie wiem jaka decyzje bym podjal gdybym mieszkal ciagle w PL. Polityka M$ na niektorych rynkach jest smieszna. Z racji tego ze mieszkam w USA jednak, wszystkie funkcje konsoli mam dostepne od pierwszego dnia - tj. obsluga TV za pomoca komend glosowych, HBO GO, Skype itd o Live nie wspominajac.

 

 

Mówimy o PS3, chyba nie zauważyłeś ;P Oczywiście, że w grach, GOW3, Killzone 2/3, Uncharted i parę jeszcze się znajdzie, nic na Xa nie ma startu. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

Architektura prawie identyczna, ale jednak słabsza w XO. 

 

Ok. Uncharted 2. Popraw jesli sie myle ale ta gra ukazala sie trzy lata po premierze PS3. Jakie gry na PS4 beda mialy lepsza grafe w pierwszych trzech latach? Jesli patrzysz na exclusivy dostepne w dniu premiery (Forza 5) i w przyszlym roku (Titanfall - czasowy ex), to PS4 nie prezentuje sie lepiej. Mnie nie przekonuje gadka Sony w stylu: "Warto czekac trzy lata na kolejne GT". Sony nie ma w tej chwili nic oprocz ceny i mhz, ktore i tak w pierwszych paru latach nie beda wykorzystane.

 

Tak czy inaczej to jest temat o Xbox One, a nie PS4. Obie konsole sa IMO fajne i warte zakupu. Kazdy niech wybiera to co mu bardziej odpowiada. Tak jak kolega wyzej wspomnial. Jesli ktos zachwyca sie Killzone, niech bierze PS4, jesli Forza Xbox One. Proste i logiczne. Nie ma sensu dluzej ciagnac tej dyskusji tak samo jak pisac tekstow w stylu "nie ma po co kupowac Xbox One".

Edytowane przez EXO3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa kwestia pomijając exy to fakt, ze multiplatformy w zdecydowanej większości lepiej wygladaly na X360. Graficznie PS3 pokazywał dominację tylko przy exach. Ale teraz sytuacja bedzie teoretycznie odwrotna. Dodatkowo zmienili zasadniczo Dualshocka co moim zdaniem jest wrecz krytyczne. Do tego dochodzi premiera z reszta świata, nizsza cena itd. Szkoda bedzie Gearsow czy kontynuacji Alana Wake i jeszcze kilku exow które sie pojawia, ale biznes jest biznes i gdybym mial składać preorder w tym momencie to byloby to PS4.

 

Wysłane z S3 mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Uncharted 2. Popraw jesli sie myle ale ta gra ukazala sie trzy lata po premierze PS3. Jakie gry na PS4 beda mialy lepsza grafe w pierwszych trzech latach? Jesli patrzysz na exclusivy dostepne w dniu premiery (Forza 5) i w przyszlym roku (Titanfall - czasowy ex), to PS4 nie prezentuje sie lepiej. Mnie nie przekonuje gadka Sony w stylu: "Warto czekac trzy lata na kolejne GT". Sony nie ma w tej chwili nic oprocz ceny i mhz, ktore i tak w pierwszych paru latach nie beda wykorzystane.

 

Skąd ty wiesz kiedy i co będzie prezentowało się lepiej? Już teraz nowy Killzone wygląda lepiej nic cokolwiek co pokazano no XO.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o PS3, chyba nie zauważyłeś ;P Oczywiście, że w grach, GOW3, Killzone 2/3, Uncharted i parę jeszcze się znajdzie, nic na Xa nie ma startu. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

Architektura prawie identyczna, ale jednak słabsza w XO. 

 

 

Skąd ty wiesz kiedy i co będzie prezentowało się lepiej? Już teraz nowy Killzone wygląda lepiej nic cokolwiek co pokazano no XO.

 

Nie wiem. Pamiętam jedynie płomienne zapewnienia z poprzedniej generacji, które brzmiały tak samo.

Dlatego też nie kupuję propagandy w stylu: "mamy więcej mhz więc gry będą wyglądały lepiej" albo "teraz będzie inaczej niż ostatnio bo (...)".

Będę pierwszym który poleci po PS4, dzień po tym jak Fifa, Nba 2k14, AC i dajmy na to CoD, będą wyglądały lepiej na PS4. Nie mówię tu o screenach z zoomem x10. Mówię o wyglądzie, efektach, płynności, które robią różnicę.

Moim zdaniem developerzy są za leniwi, i/lub gry robione w zbyt dużym pośpiechu by spędzać czas na dodatkowe detale, które i tak ujrzy 50% konsolowej braci.

 

Swoją wypowiedź zacząłem od Forzy. Jakoś nie widzę przewagi graficznej PS3 w grach tego typu? No więc jak to jest? PS3 było lepsze graficznie? Widzisz, zależy z której strony się spojrzy i jakie gry ktoś preferuje. Z tej perspektywy to widzę obecnie Forza 5 (na Xbox One) i długo, długo nic. Killzone wygląda fajnie, ale MOIM zdaniem d**y nie urywa.Mało mnie ta seria zresztą interesuje podobnie jak Halo. Tobie się podoba, to idź po PS4. Nie rozumiem w czym problem? 

Edytowane przez EXO3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się delikatnie opowiadam za nowym Xboxem. Jakoś bardziej przemawiają do mnie aspekty techniczne tej konsoli, jak chociażby słynny już Family Sharing który moze sie pojawi bez wzgledu na to ze MS zrezygnowal ze swojej polityki DRM.

 

Tutaj w sumie dosc ciekawie pisza o konfrontacja xbox one vs playstation 4: http://www.xboxonezone.pl/xbox-one-i-playstation-4-walcza-o-tron-komu-blizej-do-berla-i-korony/

 

Boli mnie jedynie troche ze Xbox lezy jesli chodzi o exy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie nie ma nic ciekawego.. a mówienie o tym że ilość preorderów jest nic nie znacząca zupełnie dyskwalifikuje ją jako poważne źródło.

 

Nikt do końca nie wie jak wyglądał Family Sharing, bo MS wspomniał o tej usłudze jak już zrobili 180stp, tylko po to żeby pokazać ludziom że mogli mieć fajnie a za karę nie mają. Dalej nie wierzę w dzielenie się grami z 10 osobami bo to większa strata niż te straszne używki. Prosty przykład - gra sprzedaje się w 200.000 kopii

- założenie pierwsze - używki - zakładamy że połowa osób odsprzeda grę - 100.000 i tak jeszcze 2 razy - 50.000 - 25.000 - łącznie 175.000 klientów nie kupi nowej gry tylko zagra w używki;

- założenie drugie - Family Sharing z 10 osobami - zakładam że połowa osób udostępni grę (co jest niskim założeniem bo udostępnienie online jest łatwiejsze niż fizyczne odsprzedanie) - 100.000 x 10 osób = 1.000.000 ludzi zagra bez kupowania gry.

Nie wiem jak to niby ma być bardziej opłacalne dla wydawców.

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Family Sharing był od początku, jeszcze przed tym jak MS zmienił politykę w sprawie DRM. Temat częsciowo upadł po nagonce na MS, ale nie pojawił się nagle w związku z nią. Ludzie nie chcieli nawet słuchać o Family Sharingu, bo byli tak zaślepieni informacją o walce z rynkiem wtórnym, że nic innego ich nie obchodziło. Ta funkcja była zapowiadana od samego początku, więc nie przeinaczaj faktów.

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2013-06-15-dzielenie-sie-grami-na-xbox-one-nie-bedzie-ograniczone-do-czlonkow-rodziny

Edytowane przez Lord of The Fallen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pobieżnym przeczytaniu powyższego artykułu, z jednej strony mam pewne obawy, a z drugiej, myślę że ten gość po prostu pie***y głupoty.

Obejrzałem na necie kilka filmików z Gamescom gdzie ludzie skanowali swojego avatara i nikt nie miał z tym problemów, a ten koleś opisuje to jako droga przez mękę. 

 

A tutaj przykład na obsługę TV za pomocą głosu, która według powyższego artykułu także ciągle nie działa (Wrzesień 2013)....

http://www.youtube.com/watch?v=ifa9Q7ATfVA - wideo jest z Maja 2013.

 

Cytując klasyka, jeśli ktoś ma pecha to i w d**ie palec złamie. 

 

Tutaj nieco inne wrażenia z działania nowego Kinecta: 

http://www.ign.com/articles/2013/08/20/kinect-sports-rivals-proves-kinect-20-actually-works

 

Podsumowując, za mniej niż dwa miesiące przekonamy się kto ma rację.  

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...