Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

p5b z 6300 przy przejsciu z 400 na 401mhz. na 4300 nie bedzie przypadkiem to samo ?

Jeszcze chyba nikomu nie udało się dojechać do 400 na E4300. Może ktoś wie jaki jest rekord ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5b z 6300 przy przejsciu z 400 na 401mhz. na 4300 nie bedzie przypadkiem to samo ?

właśnie zauważyłem pewną analogie

 

strap na tych płytach nie zależy przypadkiem od taktów procesora?

 

bo mowicie do 400x7 to 2800mhz

ja mam przy pentium D strapa przy fsb 170 :E

a przy 140x20 to 2800mhz i do tych taktów strapa niema :]

Edytowane przez cwaniak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje dla tych cepów na LGA coś takiego jak dla tych na s478 mianowicie fsb mod ? W s478 jak się jedną nogę proca zaizolowało/urwało to inny FSB mu rozpoznawała płyta główna. Moze i tutaj by się przez analogię znalazła rada ? gdyby, dajmy na to odpalił taki e4300 na fsb 266 jako domyślnym, ustawionym dla niego przez oszukaną płytę to może byłby podatny na oc jako allendale ? Czy to po prostu tak nie zadziała?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się obawiałem moje pamiątki nadają się do wymiany :/

Wprawdzie działają jako "666" ale przy opóźnieniach 6-6-6-18@2,25V. Przy wyższym FSB już walą błędami, aż milo :( Ale stabilne 3GHz przy napięciu 1,325V to jest coś :) Jedynie te 50C mnie martwi i będzie trzeba zainwestować w lepsze chłodzenie a nawet rozważę montaż WC. <_<

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pamiątkami się wstrzymaj i potestuj :)

 

Moje Geile (ultra 800) puściłem profilaktycznie na 5-5-5-18 przy 870MHz i po 14min prime'a się wysypywały. Zmieniłem timingi na 4-4-4-12 (taktowanie zostało 870) wszelkie błędy ustały i całość osiągnęła 100% stabilności.

 

Teraz tylko jakiś pomysł z tym FSB, żeby się dało wejść ponad 400MHz (nawet na zmiejszonym mnożniku) i będzie cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy 140x20 to 2800mhz i do tych taktów strapa niema :]

Stary czy Ty wiesz co to strap? I mozesz mi wytlumaczyc czemu niby strapa ma nie byc?

 

Bardzo prawdopodobne ze to wlasnie defaultowy strap 800 na E4300 uniemozliwia jego podkrecanie. Wszystkie Conroe obecne maja defaultowo strapa 1066 lub 1333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent: Yotomeczek kiedyś tłumaczył ale dla mnie na przykład to zbyt zawiłe zaganienie .. gdybyś mógł boot strapa do czegoś konkretnego przyrównac to bym był wdzięczny.

 

Druga kwestia to ten mod co wspomniałem ... czy on ewentualnie nie "oszukałby" mobo na okoliczność strapa (o ile rozumiem, że to fabryczna blokada podnoszenia fsb dla konkretnego rozpoznanego przez mobo procka własnie ? )

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Jedynie te 50C mnie martwi i będzie trzeba zainwestować w lepsze chłodzenie a nawet rozważę montaż WC. <_<

50C to duża temperatura. Nie wydaje mi się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC_Speaker dobrze prawi z tym izolowaniem nóżek procesora - jak jednak dojść do wiedzy, którą nóżkę należałoby zaizolować? Che się komuś testować wszystkie styki? Nie jest ich przecie tak mało.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, ze ktoś się na tym zna.... z tego co mi wiadomo to głównym warunkiem spełnienia tego zadania jakim jest bsel mod jest to czy płyta wspiera dane fsb ... więc teoretycznie jest taka możliwość ... pytanie czy ktoś (znający się w temacie) jak wspomniał Fulgor chciałoby się przejrzeć dokumentację i sprawdzić czy taka mozliwość istnieje ... na pewno dla celków CM tak jest :P gdzieś mi mignęło przed oczami zdjęcie co i jak na stronach ale nie mapiętam gdzie :breaking_wall: skleroza to taka massakra, że hej!... Jak znajdę to podrzucę sznurkiem tutaj w temacie :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuc linkiem do pdf'a z intelowskim datasheetem dla E4300 to moze cos bede mogl pomoc.

 

Ja z powodow sesji nie mam czasu szukac :(

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='18 sty 2007, 19:11' post='2473608']

50C to duża temperatura. Nie wydaje mi się :P

Uwzglednij fakt, ze CoreTemp zaniza temperature o okolo 7C, wiec z 50C robi sie 57, co juz nie jest taka niska temperaturka ;)

 

Pozatym, halas jaki generuje Freezer przy tej temperaturze mnie wkurza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to za porównanie wydajnosci E4300@3150 z E6300@3045 ?? Przy takim ustawieniu normalne że w większości testów e4300 bedzie lepszy.

Wcale że nie, E6300@3045 ma wyższe fsb za to, poza tym masz porównanie obo na 266x7. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo E4300 - procesor z mnożnikiem 9 - TEST NA ŻYWO!

2474224[/snapback]

Ciekawe czemu nie ruszył im na p5n-e.
Wiesz - też się bardzo dziwiliśmy. Mamy kompletnie nowy sprzęt, wszystko fajnie - proc sklepowy.

Wszsycy podniecali się zestawem P5N + E4300, a my tu mamy zonka i to nie małego.

 

Nie zastanawialiśmy się zbyt wiele: AB9 rozłożyliśmy i ruszyła od razu. Nawet na starym biosie.

ASUS nas zawiódł pod tym względem.

Szepnę, że mamy pare płyt na których sprawdzimy kompatybilność także stay tuned :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to za porównanie wydajnosci E4300@3150 z E6300@3045 ?? Przy takim ustawieniu normalne że w większości testów e4300 bedzie lepszy.

Nie jest to porównanie takie głupie, jakby się mogło wydawać. 3150 MHz dla E4300 to było maksymalne stabilne taktowanie tego proesora przy napięciu 1.45V, zaś E6300 taktowany zegarem 3050 MHz to maksymalne FSB takiego Abita AB9. Wówczas widać jak na dłoni, które ustawienie jest szybsze i czy faktycznie warto kupić E4300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6300 taktowany zegarem 3050 MHz to maksymalne FSB takiego Abita AB9. Wówczas widać jak na dłoni, które ustawienie jest szybsze i czy faktycznie warto kupić E4300.

Czyli wniosek jest prosty :mur: nie kupować Abita AB9 tylko np. Gigabyte'a DS4/DS3 i E6300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest prosty :mur: nie kupować Abita AB9 tylko np. Gigabyte'a DS4/DS3 i E6300

ech - już nie wiem jak mam tłumaczyć.

 

Tak jakbym napisał, że Abit AB9 jest 5 razy lepszy od Gigabyte DS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o to, że E4300 zrobi te swoje 3150MHz na praktycznie DOWOLNEJ MoBo. A do E6300 trzeba dobrać pamiątki i dobrego mobasa.

 

Takie porównanie miało pokazać, czy jest sens. Można było jeszcze zrobić test na jakimś asrock'u za 200zł i pamięciach zwykłych 667.

 

Wówczas zaoszczędzone kilkaset złociszy user może zainwestować w lepszy monitor i później stracić wzrok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech - już nie wiem jak mam tłumaczyć.

 

Tak jakbym napisał, że Abit AB9 jest 5 razy lepszy od Gigabyte DS3.

Wiem o co Ci chodzi. E4300 jest lepszy przy zakupie gorszej plyty. ale uwazam ze przy kupnie płyty i proca za okolo 1000zł mozna dopłacić rożnice w cenie AB9 (468zł) i kupic DS3 (525zł w komputroniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi. E4300 jest lepszy przy zakupie gorszej plyty. ale uwazam ze przy kupnie płyty i proca za okolo 1000zł mozna dopłacić rożnice w cenie AB9 (468zł) i kupic DS3 (525zł w komputroniku)

Pod warunkiem ze do DS3 będzie coś innego niż wersja L2 bo wygląda na to że blokada FSB wynika z nowego zasilania

komunikacji CPU z kontrolerem RAM i jest podobna we wszystkich L2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuc linkiem do pdf'a z intelowskim datasheetem dla E4300 to moze cos bede mogl pomoc.

Rozumiem, że ów "datasheet" to swego rodzaju dokumentacja techniczna procesora, czy tak? Czy to możliwe, że nie jest ona zastrzeżona jedynie dla inżynierów Intela? Ja proponuję, aby zapotrzebowanie na ten dokument przedstawić na forum XS, może któryś z ludzi tam bywających ma wujka rekrutującego się z pracowników Intela (to nie jest żart).

 

P.S. Przepraszam, że ciągle powracam do tego tematu, ale wg mnie gra warta jest świeczki. Teraz mamy jakiś punkt zaczepienia :)

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ów "datasheet" to swego rodzaju dokumentacja techniczna procesora, czy tak? Czy to możliwe, że nie jest ona zastrzeżona jedynie dla inżynierów Intela? Ja proponuję, aby zapotrzebowanie na ten dokument przedstawić na forum XS, może któryś z ludzi tam bywających ma wujka rekrutującego się z pracowników Intela (to nie jest żart).

 

P.S. Przepraszam, że ciągle powracam do tego tematu, ale wg mnie gra warta jest świeczki. Teraz mamy jakiś punkt zaczepienia :)

Datasheet jest ogolnie dostepny i mozna go sciagnac ze strony Intela. Tylko ze ta strona jest strasznie pojechana i ciezko cos tam znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze jestem dzisiaj maksymalnie zly dostalem p5n-e i mam 4300. Nie ruszylo !!

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2474729

 

Ktos ma jakis pomysl. ehhhhh

Ze strony www asusa wynika ze nie ma wsparcia tej mobo do E4300.

Sprzedaj ten szmelc i kup najtańsze X2 65W albo czekaj w nadziei że wyjdzie nowy bios wspierający E4300 tylko wtedy

musisz pożyczyć jakiegoś celeronaD żeby go wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam dwa wyjscia. Kupic inna plyte/proca. Jesli nie uda mi sie go uruchomic do jutra to lece cos innego kupic.

 

No nic moze na allegro bedzie e4300 do kupienia :) albo p5n-e :)

 

Wtedy odrazu wezme 6400 albo p5b jakas i sie nie bede bawil.

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...