Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z "Troji" - ehhh - zawiodłem się na tym filmie. Wyraźne luki w tematyce mitologii (nawet nie było wspomniane iż oblężenie de facto trwało 10 lat), film przydługi, przunudnawy (momentami wręcz słyszałem chrapanie kogoś za plecami) bez jakiejkolwiek "iskry Bożej". Muzyka żywcem wzorowana na Gladiatorze - jednak z mizernym tego skutkiem, a obsada Orlando Blooma jako Parysa to już kpina w żywe oczy. Sytuację ratują nieco Eric Bana i Sean Bean, ale i tak całość oceniam bardzo słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z "Troji" - ehhh - zawiodłem się na tym filmie[...]

Kurcze, nie przygnebiaj mnie, ide na to jutro z kobitka i przyjaciolmi, liczylem na mila rozrywke a tu taka zapowiedz... Jutro dam edita zeby potwierdzic lub, mam nadzieje, obalic twoj osąd ;).

 

Edit: wlasnie wrocilem z "Troi", nawet ze mi sie podobala, kobitce tez. Co prawda strasznie Amerykanie zgwalcili Iliade, ale nie wyszlo to najgorzej. Sceny batalistyczne udane (nie to co w "Braveheart co prawda ;)), scenografia przesadzona co do skali, ale we wlasciwym klimacie. I ani przez chwile nie bylem znuzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUTTERFLY EFFECT!!! jeden z lepszych filmów o tematyce thriller/psychologia

 

Świetny! Duże wrażnie zrobiła na mnie obasada aktorska... szczerze mówiąc nie znałem z tego filmu żadnego aktora(ki) film świetnie wyreżyserowany...

 

RE WE LA CJA!! polecam gorąco! dzisiaj ide na troje... zobaczymy...

 

 

Cieakwie Zapowiada sie The day after tomorrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUTTERFLY EFFECT!!! jeden z lepszych filmów o tematyce thriller/psychologia

 

Świetny! Duże wrażnie zrobiła na mnie obasada aktorska... szczerze mówiąc nie znałem z tego filmu żadnego aktora(ki)  film świetnie wyreżyserowany...

 

RE WE LA CJA!! polecam gorąco!  dzisiaj ide na troje... zobaczymy...

Obsada:

Przybliżę Ci nieco postać głównego aktora. Jest to niejaki Ashton Kutcher - kochanek Demi Moore. Da się go nawet oglądać i widać, że stara się całkowicie zerwać ze swoim debilnym emploi, z którym jest kojarzony choćby z takich gniotów jak "Stary gdzie moja bryka"

 

Fabuła:

Nie jest to specjalna innowacja - widać spore nawiązanie do rewelacyjnego "Przypadku" Kieślowskiego. Podobnie sprawa wygląda w "Biegnij Lola Biegnij". Z reguły - tego typu kwestie natury "What If ?" są ciekawe dla potencjalnego widza. Jednak poza ciekawym pomysłem mnóstwo tu pomyłek i dziur w scenariuszu. Skoro bohater tak dobitnie zmienia swoją przeszłość to dlaczego przyszłość ulega tylko niewielkiej modyfikacji ?. Praktycznie ciągle to samo, ta sama szkoła, ludzie, sytuacje itd.

 

Film oglada się szybko i nie nudzi aż tak bardzo. Jednak całość przypomina kolosa na glinianych nogach. Z jednej strony bardzo ciekawa fabuła - dająca pole do popisu dla reżysera (tu akurat dwójka znana z kretyńskiego Final Destination 2 :?) a z drugiej jałowy filmik na deszczowe popołudnie. Szkoda - bo mogło z tego wyjść coś znacznie ciekawszego - a tak za niedługo nikt o tym filmie nawet nie będzie pamiętał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anything Else - dobry film - mimo ze reklamuja go jako komedie romantyczna polecam ogladnac samemu, w skupieniu oraz brac sie za niego gdy ma sie ochote na film inaczej mozna przysnac ;-) tak czy siak POLECAM! jak zreszta wszystkie filmy Woooodiego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troche stary film

PODEJRZANI-usual suspects

anything else

snatch i jeszcze jeden film byl tego samego rezysera niestety pamiec :( mnie zawodzi :/

a moze ktso cos z nowosci zapoda? niestety lacze 128 kbps jeszcze marne...wiec sciaganie mi troche trwa a filmy lubie dobreee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina z filmu THE DAY AFTER TOMORROW.

Baaardzo żałuję wydanej na to kasy :evil: Lubię filmy tego typu (masowa zagłada, totalne zniszczenie), ale ten wyjątkowo mi się nie podobał. Pomysł na film - super, ale wykonanie moim zdaniem fatalne. OK, pare fajnych efektów, jak to w amerykańskich filmach, ale reszta mnie zawiodła na całej linii.

Fajnie by było jeśli ktoś jeszcze by się wypowiedział na temat tego filmu, ale ja osobiście odradzam wydanie +/- 15zł, które lepiej dorzucić np. do jakiegoś dobrego wentyla :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina z filmu THE DAY AFTER TOMORROW.

Baaardzo żałuję wydanej na to kasy  :evil: Lubię filmy tego typu (masowa zagłada, totalne zniszczenie), ale ten wyjątkowo mi się nie podobał. Pomysł na film - super, ale wykonanie moim zdaniem fatalne. OK, pare fajnych efektów, jak to w amerykańskich filmach, ale reszta mnie zawiodła na całej linii.

Fajnie by było jeśli ktoś jeszcze by się wypowiedział na temat tego filmu, ale ja osobiście odradzam wydanie +/- 15zł, które lepiej dorzucić np. do jakiegoś dobrego wentyla :wink:

Kurde ja jutro idę do kina na ten film :idea: Aż tak bardzo kiepski :idea: Moze ktoś jeszcze był na forum i ma inną opinię :?: Bo jak nie to mam jeszcze do wyboru:

VAN HELSING

ZŁODZIEJ ŻYCIA

 

Co polecacie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina z filmu THE DAY AFTER TOMORROW.

Baaardzo żałuję wydanej na to kasy  :evil: Lubię filmy tego typu (masowa zagłada, totalne zniszczenie), ale ten wyjątkowo mi się nie podobał. Pomysł na film - super, ale wykonanie moim zdaniem fatalne. OK, pare fajnych efektów, jak to w amerykańskich filmach, ale reszta mnie zawiodła na całej linii.

Fajnie by było jeśli ktoś jeszcze by się wypowiedział na temat tego filmu, ale ja osobiście odradzam wydanie +/- 15zł, które lepiej dorzucić np. do jakiegoś dobrego wentyla :wink:

Kurde ja jutro idę do kina na ten film :idea: Aż tak bardzo kiepski :idea: Moze ktoś jeszcze był na forum i ma inną opinię :?: Bo jak nie to mam jeszcze do wyboru:

VAN HELSING

ZŁODZIEJ ŻYCIA

 

Co polecacie :?:

Ja Ci powiem tak - nie słuchaj opinii innych - jeżeli interesuje Cię ten film i chcesz go zobaczyć, to nie sugeruj sie tym, że komuś sie ów obraz nie podobał. Pójdź i sam oceń. Gdybym polegał na opiniach i recenzjach, to zapewne przegapilbym najlepsze pozycje, które obecnie są w moim małym TOP 10 ;)

 

Poza tym wiadomo, że tego typu filmy w kinie robią największe wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś Motives i musze powiedziec że na początku ( jakieś 30 min) to flaki z olejem . Tylko sex i gadanie ehhh , ale potem niezła zamota sie dzieje . Reasumując to chyba zaczne chodzić w rękawiczkach wszędzie. :P Osoby które widziały film wiedżą o czym mówie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Poza tym wiadomo, że tego typu filmy w kinie robią największe wrażenie.

Dokładnie to samo mi kumpel powiedział, że na takie filmy się idzie tylko dla efektu :wink:

Efekty bardzo imponujące, tylko to mi się podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najlepszy film jaki widzialem to requiem dla snu,film ktory po obejrzeniu wplywa na psychike widza..Pozostalem filmy tego rezysera tea sa warte obejrzenia np .Pi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły jest Starsky i Hutch. Fakt nie jest to kino ambitne, ale jak na amerykańską komedię jest nieźle. Z kilku gagów miałem niezły ubaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z kina gdzie byłem na "Pojutrze" film w sumie warty obejrzenia ze względu na efekty lub "ciekawe jakby to było gdyby zalało jakieś duże miasto" :lol: Czasami trochę przesadzone akcje były ( statek na głównej ulicy, szybko powstające tornada itd. ) Ale co tam obejrzeć można :wink:

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Całkiem niezły jest Starsky i Hutch. Fakt nie jest to kino ambitne, ale jak na amerykańską komedię jest nieźle. Z kilku gagów miałem niezły ubaw :)

Masz cukier :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze to kicz jakich mało efekty spoko ale tylko efekty (zwłaszcza tordada nad los angeles) najbardziej mnie dobiła ta scenka kiedy wszystko w mgnienu oka zamarzało w centrum tego cyklonu borze przecież to było bez sesu temperatura spadało chyba do -101*C i ludzie odrazu zamarzali jak by ktoś ich ciekłym azotem polał (nawet po polaniu ciekłym azotem człowiek odrazu bu nie zamarzł) ludzie przebywają w komorach kriogenicznych kilka minut przy temp -180*C a tu taki :lol:

To raczej powinien być film s-f a nie katastroficzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze to kicz jakich mało efekty spoko ale tylko efekty (zwłaszcza tordada nad los angeles) najbardziej mnie dobiła ta scenka kiedy wszystko w mgnienu oka zamarzało w centrum tego cyklonu borze przecież to było bez sesu temperatura spadało chyba do -101*C i ludzie odrazu zamarzali jak by ktoś ich ciekłym azotem polał (nawet po polaniu ciekłym azotem człowiek odrazu bu nie zamarzł) ludzie przebywają w komorach kriogenicznych kilka minut przy temp -180*C a tu taki :lol: 

To raczej powinien być film s-f a nie katastroficzny.

Czyli te same odczucia co ja. Kilka niedorzecznych wątków, jakieś bezsensowne sytuacje, a spodziewałem się prawdziwego hitu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy proponowano film "Krwawa niedziela" - "Bloody Sunday", http://filmweb.pl/FilmDescriptions?id=32885#32885 dramat dokumentalny jest w nim więcej "akcji" niż w niejednym innym filmie, film tyczy się prawdziwych wydarzeń ktore mialy miejsce oraz prawdziwych relacji międzyludzkich, wstrząsający i pouczający obraz do czego są zdolni ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Gathering - bardzo przecietny film z gatunku mistery/thriller, ostatecznie mozna obejrzec

Kill Bill Vol.2 - wbrew temu co niektorzy pisali bardzo dobry

Elephant - zlota palma w Cannes, warto obejrzec

Starsky & Hutch - sredniosmieszna komedia

Big Fish - nuda przesycona basniowym klimatem, nie polecam

Zmruz Oczy - swietny film, znakomite zdjecia (nie dla ludzi, ktorzy oczekuja po filmie rzezni i efektow)

Torque - latajace motory w akcji :lol:

Pogoda na jutro - godny polecenia, z przeslaniem

Paycheck (Zaplata) - przecietny film sensacyjny/sf z Benem Afleckiem w roli glownej

Mystic River (Rzeka tajemnic) - kolejny hicior z Seanem Pennem w roli glownej, zasluzony Oscar dla Tima Robinsa

Duplex (Starsza pani musi odejsc) - zalosna komedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy film jest juz na tyle stary ze juz info o nim poszlo do archiwum w kazdym razie na pewno godnym polecenia filmem jest SYMETRIA ogladalem wczoraj i na prawde dobry film - fajnie sie go oglada POLECAM!

Też go wczoraj ogladałęm i również musze polecić ten film . Niezłe texty czasami lecą a co najważniejsze ten film w jakimś tam stopniu przybliża codzienność życia więziennego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Po 1. =-> NIE pozwólcie temu tematowi zginąć !

 

Po 2. =-> Właśnie skończyłem oglądać film Session 9 (Sesja 9)

 

Co mogę powiedzieć ?

 

A) Rewelacja !

Film nakręcony w 2001 roku, nie jest to komercyjna produkcja i dlategoż tak niewielu ją oglądało. Jednakże można ją znaleźć bez problemu w ...

 

Jest to typowy Thriller z elementami Horroru, który powraca w łaski... Film, na którym nalezy myśleć. Nie traktuje on o powszechnie znanym "łubu-dubu"

Opowiada konkretną (baardzo relalistyczną) historię. Co najważniejsze posiada doskonałe zakończenie, które daj do myślenia, nie przez 10 minut, lecz przez kilka miesięcy, a może i całe życie?

 

Porusza wiele tematów "tabu", ale NIE nudzi. Przez 1 30h trzyma w napięci i nie pozwala oderwać oczu od ekranów. Majstersztyk kina w XXI - zdecydowanie najlepszy film w nowym tysiącleciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...