Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisaj w TV Fenomen z Travoltą. Świetna rola Johna i film ogółem całkiem sympatyczny.

Jutro Oldboy w Canal+. Ten film trzeba obejrzeć, zresztą o nim było sporo pozytywnych opinii w tym topicu.

W czwartek Traffic.

 

I to by było na tyle. ;)

 

Aha, jeśli ktoś ma kanał Ale kino! to dzisiaj jest Sanjuro - samuraj znikąd. Kolejny film, który warto obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill - 10/10 - klimat mnie zniszczyl, wcisna w fotel, zjadł, przeżuł, wypluł i zdeptał. Nie przeszedłem zadnej z gier, ale pogrywalem troche i powiem jedno - ŚWIETNA ekranizacja gry. Konami wiedziało co robiło jak zastrzegło sobię nadzór nad ekranizacją... Jedna rzecz mi sie tylko mi nie podobala - w grze widzisz postać, walisz walisz walisz, a potem sie zastanawiasz 'co to k.... bylo?'. Tu dwa stwory byly ukazane wg mnie toche za wyraźnie (robaczek i ten ten na ulicy). Ale z drugiej strony... hm. To trzeba obejżeć, nie da się opisać wszystkich boskich elementów budowania klimatu. I te niedopowiedzenia w fabule... Świetnie wplecione, ale nie wadzące. Naprawde warto obejżeć ten film w kinie - wreszcie udana ekranizacja gry. A do tego i świetny film...

 

A kreacja postaci piramidogłowego ROOOOOXX!!! po prostu zwiariowalem...

 

ale jednak film tylko dla ludzi orietujacych sie co to SH i moze grajacych w SH...

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Half Light (polmrok)-film o pisarce (Demi Moore) ktora stracila syna, szukajac spokoju i natchnienia do dokonczenia swojej ksiazki wyjezdza w ustronne miejsce. zamieszkuje w chatce niedaleko latarni morskiej. reszte zobaczcie sami :) polecam

Thriller

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No klimat w Silent Hill wgniata, jednak co do scenariusza to wybrali motywy z wszystkich czesci gry, pomieszali. Jednak mimo wszystko mi tez sie podobał ten film. Jest zachowana atmosfera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to Evil Dead III jest horrorem? ;) I - zgodze sie, II od biedy tez, ale III to juz jest IMHO komedia pelna geba.

To bylo ogolem stwierdzenie charakteryzujace cala serje z naciskiem na I i II :)

 

Salem's Lot - 9,5/10 (2004 r. chyba) - jeżeli lubicie powiesci Stephena Kinga, Wampiry, ciekawa fabule i klimat to jest film dla was, trwa ponad 3h ale zaklinam sie ze warto :D

Jeden z najlepszych filmow jakie wogole ogladalem w kategorii horror/thriller do tego swietne aktorstwo, niebanalna fabula i mrok ... to juz trzeci film na podstawie prozy Kinga jaki znajduje sie w moim top 20 zaraz po Zielonej Mili i Lsnieniu.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

To bylo ogolem stwierdzenie charakteryzujace cala serje z naciskiem na I i II :)

 

Slame's Lot - 9,5/10 (2004 r. chyba)

Salem's Lot jesli juz. Kojarze wersje bodajze z 198x roku. Nawet nie wiedzialem, ze wyszlo cos nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salem's Lot jesli juz. Kojarze wersje bodajze z 198x roku. Nawet nie wiedzialem, ze wyszlo cos nowego...

Literowka.... osobiscie nie widzialem tej z 198x ale ta nowsza jest poprostu swietna :) Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo 16 blocks jest slabe. Da sie obejrzec i nie wynudzic za bardzo, ale to jednak typowy sredniak. I czemu denerwowal cie Mos? Bo to raper? :]

Z nowych sensacji Running Scared o wiele bardziej przypadlo mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill ponownie :) - jezeli o mnie chodzi to film klimatem nie umywa sie do zadnej z gier SH, myslalem ze chociaz muzyka Akiry Yamaoki zrobi jakies konkretne wrazenie ale pod tym wzgledem rowniez lipa... a ta mieszanka scenariuszy z wszystkich czesci to wg mnie porazka... powinni konkretne odzwierciedlic I czesc a nastepne zostawic na kolejne lata. podsumowujac - dla osoby ktora nie miala stycznosci z seria gier SH - to moze byc bardzo dobry film... pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 Kompania - swietny film, chociaz troche odbiegajacy od historii ale i tak warto poswiecic 2 godziny. Film opowiada o radzieckich "wojskowych" ktorzy z wlasnej woli chca wesprzec swoj kraj w dzialaniach wojennych w Anganistanie w 1988 roku i zaciagaja sie do wojska. A co dalej to zobaczcie sami :)

 

Flight 93 - tez polecam :) film o katastrofie z 2001 roku w USA. Film pokazuje wydarzenia na pokladzie jednego z uprowadzonych samolotow.

 

Running Scared - rowniez mi sie podobal. Caly czas trzyma w napieciu

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shogun Assassin, polski tytul Shogun zabójca.

Juz wiele razy byly prosby zeby podawac oryginalne tytulu, bo pozniej nie wiadomo o czym sie rozmawia...

Shogun zabójca ??

Skad Ty tlumaczenie wziales, ze swojego umyslu ?

Myslisz, ze bylo to o Shogunie czy o Samuraju i jego dzieciaku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja jestem dystrybutorem teggo filmu, ze masz do mnie o to pretensje? Taki jest polski tytul filmu.

Czyli jak zwykle (lub w wiekszosci) bledny.

No nic, nie wiedzialem ze PL jest takim smiesznym i niedorzecznym tytulem.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucky Number Slevin-10/10-brak mi slow film mnie powalil.Polecam wszystkim.

IMHO Lucky Number Slevin jest raczej słabowity, wszystko już było w "Crash", "11:14", "Magnolia", "Usual Suspects", "Snatch", "Fight Club", "Memento","12 Monkeys", "Stay"(jeśli łapiesz punkt wspólny tych filmów, to wiesz o co mi chodzi). Filmy o konstrukcji mozaikowej ostatnio powstają jak grzyby po deszczu.

Pozytywna część to dialogi, które mi się podobały. Kreacja postaci też niezła. No i zakończenie jak na ten typ filmu przystało jest całkowicie zaskakujące, co dowodzi, że w "mozaikowcach" nie wszystko zostało jeszcze powiedziane. Ogólnie da się obejrzeć. Ocena obiektywna 7,5/10 subiektywna 6,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill - wróciłem niedawno z kina i musze powiedzieć że mimo iż w SH na PC się nie zagrywałem, ot tam kiedyś troche połaziłem, to film jest całkiem niezły. Jeśli ktoś podchodzi do tego filmu jako do horroru to sie zawiedzie ale jeśli ktoś wie co to SH to nie będzie źle.. ;) ciche wzgórze ma swój klimat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 Blocks- Reżyser próbuje coś kombinować, pierwsze 10min jest naprawdę niezłe, później już coraz słabiej. Film ma słabiutką wartość, głównie przez słabe wykonanie, bo pomysł bardzo mi się podobał. Ale wyszło jak wyszło ;/ 5,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...