Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem a w a zasadzie mam dalej radka 9500 z tym ze sie poszedl..( nie bede przeklinac) wali takimi artami ze nic nie widac. Ale do rzeczy co byscie zaproponowali w zamian do mojej konfiguracji?? cos takiego zeby nie odczuc duzej roznicy(na minus oczywiscie na plus mile widziana) a jednoczsnie nie wydac wiecej niz 450 zl. Chodzi o cos na AGP. Zastanawiam sie np czy jak kupie 6600 lub 6200@6600 to moj troszke starawy komp za tym nadazy i czy wogule oplaca sie tu kupowac. Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl czas aby coś zrobić z moim configiem, bo gdy zaczełem grać w Q IV, przeraziłem się :D Chciałbym kupić w miarę wydajną grafe + kolejne 512mb ddr.

 

Mam do wyboru:

 

LEADTEK GeForce 6800LE 128MB DDR/256bit TV/DVI AGP 515,60zł (gdybym kupował tą karte, oczywiście nastawiałbym się na modowanie, i tu zadam kolejne pytane :P -> czy te leadteki mają duży % modowania ?? )

 

LEADTEK GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI AGP 529zł (martwi mnie troche ta szyna 128bit, bo gdy teraz zmienie grafe i ram, następna zmiana przypadnie pewnie za rok conajmniej)

 

GALAXY GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI AGP (ZAL) 474zł(co lepsze? galaxy czy leadtek...a moze gigabyte??)

 

GIGABYTE GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI AGPx8 515zł

 

I teraz pytanie odnośnie tych Gf6600GT - jak to jest z podkręcalnością? wnioskuję że, rdzeń tak jak w przypadku 6600 kręci sie podobnie, pewnie róznica w o/c wynika z czasu dostępu pamięci? mam racje? jeżeli tak to który 6600gt jest najlepszy??

 

GoodRam 512mb CL3 135zł

GeiL 512mb CL 2.5 159zł

KINGMAX DDR 512MB PC400

 

Co ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> z tych pamięci? między goodramami,kingmaxami, geilami jest duza róznica w podatności na o/c ??(glownie mi chodzi o podkręcanie, bo wiadomo ze jak sie kupuje najtansze czesci chce sie z nich wycisnąc wszystko)

 

I teraz inna możliwość: zamiast GF6600GT/6800LE kupiłbym "pełnego" 6800, ale bez dodatkowej kosci 512mb ramu.

 

Może mi ktoś doradzić, bo juz mam mętlik w głowie i nie wiem co wybrać...

 

 

PS-> karta od ATi -> SAPPHIRE ATI Radeon X700PRO 128MB DDR3/128bit TV/DVI AGPx8 Lite -> widze ze pamięci DDR3, moze konkurować z 6600gt???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: co lepiej kupic Radeon 9600 XT Sapphire 256MB (128-bit) rdzen 400 Mhz pamięć 500 Mhz i 4 potoki pixelshader (2.0) czy GeForce 6600 Gigabyte GV-N66128DP 128 MB rdzen 400 MHz pamieć 500 MHz (128 bit) i 8 potoków pixelshader (3.0)? Jakei sa mozliwosci podkrecania tego geforca na standardowym chłodzeniu?

wiem ze pytanie moze jest dziwne, ale w jednym artykule w czasopsmie znalalem informacje, ze geforce 6600 ma wydajnosc ati radeon 9600xt, dla mnie to dziwne, ale chce sie upewnic. bede wdzieczny za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kupić do 350zł?

9600XT czy 6200 256MB?

1725492[/snapback]

GeForce 6200 128mb Winfast i go @ na 6600

 

 

Witam. Mam pytanie: co lepiej kupic Radeon 9600 XT Sapphire 256MB (128-bit) rdzen 400 Mhz pamięć 500 Mhz i 4 potoki pixelshader (2.0) czy GeForce 6600 Gigabyte GV-N66128DP 128 MB rdzen 400 MHz pamieć 500 MHz (128 bit) i 8 potoków pixelshader (3.0)? Jakei sa mozliwosci podkrecania tego geforca na standardowym chłodzeniu?

wiem ze pytanie moze jest dziwne, ale w jednym artykule w czasopsmie znalalem informacje, ze geforce 6600 ma wydajnosc ati radeon 9600xt, dla mnie to dziwne, ale chce sie upewnic. bede wdzieczny za pomoc

pozdrawiam

1725738[/snapback]

Lepiej GF6600, nawet nie zmieniając taktowań radeon zostaje daaaaaaleko w tyle, a karta posiada ogromny potencjał na podkręcanie, wiec uzyskanie wyników 500/700mhz nie jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: co lepiej kupic Radeon 9600 XT Sapphire 256MB (128-bit) rdzen 400 Mhz pamięć 500 Mhz i 4 potoki pixelshader (2.0) czy GeForce 6600 Gigabyte GV-N66128DP 128 MB rdzen 400 MHz pamieć 500 MHz (128 bit) i 8 potoków pixelshader (3.0)? Jakei sa mozliwosci podkrecania tego geforca na standardowym chłodzeniu?

wiem ze pytanie moze jest dziwne, ale w jednym artykule w czasopsmie znalalem informacje, ze geforce 6600 ma wydajnosc ati radeon 9600xt, dla mnie to dziwne, ale chce sie upewnic. bede wdzieczny za pomoc

pozdrawiam

1725738[/snapback]

po pierwsze - ten r9600xt to najprawdopodobniej r9550 z podmienionym biosem

po drugie - z tych dwóch bierz gf6600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a moze ktos mi doradzi co wybrac do takiej konfiguracji PIV 2.8 ghz HT 512 RAM (2 x kingston 256 400 mhz) na plycie gigabyte 8ipe1000pro2 z dwoma dyskami oraz zasilaczem Logic LCB350 350 W.Chce najprawdopodobniej zakupic GeForce 6600 GT tylko nie wiem jakiej firmy i czy np.dobrym rozwiazaniem jest Gigabyte z HeatPipe(pasywne chlodzenie).A moze poszukac Radka x800 GT ?? oczywiscie wszystko na AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to za radkiem przemawia fakt iz mozna go latwo odblokowac do 12 lub nawet 16 potokow i to ze nie posiada dodatkowego zasilania,a za Nvidia przemawia fakt iz mozna ja kupic nieco taniej,obsluguje direct x 9.0c a ja i tak nie bede gral zapewne w rozdzielczosciach powyzej 1600 x 1200 z FSAA na full to w zupelnosci starczy 6600 GT.Tylko najwazniejsze pytanie,pasywne chlodzenie( czyli np Gigabyte SilentPipe stworzony z zalmanem czy wiatrak wspolnie z radiatorem).Chodzi mianowicie o to ze nie moge otwierac kompa zeby go chlodzic a nie chce zeby sie zagotowal od srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Borykam sie już z tematem jakiś czas... zastanawiałem się nad 6600GT później wpadłem na 6800 i kręcić, odblokować potoki i śmigać... obecnie czytam i czytam, porównuje i sie zastanawiam nad inną opcją...

 

Przewertowanie kilku stron forum zajmie trochę czasu, już i tak przeleciałem tego trochę i dowiedziałęm się co nieco... ale mam takie pytanko:

 

1. ATI czy nVidia? chodzi konkretnie w przedziale tak ok. 1100... myśle tu o Sapphire X800XL 256 lub o WinFast GF 6800 ... te ceny jakoś mało porównywalne, bo ten GF jakoś różnie stoi w sklepach...

2. nigdy nie miałem ATI i jakoś tak nieswojo byłoby mi przesiadać się na coś odmiennego niż nV, ale jeśli ktoś mnie przekona, to czemu nie... zależy mi na dobrej wydajności i możliwościach "tuningowych"... jak to się ma do tych kart??

3. a może coś innego? w tej cenie lub niższej... w sumie to nie chciałem przekraczać 1000, ale różnie to bywa B)

 

reszte podzespołów też mam zamiar wymienić, więc chce aby było dobrze przez jakiś spory kawałek czasu, mimo iz już niebawem pewnie wyjdzie coś nowefo (jakieś modernizacje VESA może, albo złącza neuronowe <_< :lol: )

 

dzięki za radę

 

pozdro

Qvasiu

 

PS.

proszę o jakieś szersze wypowiedzi, może jakieś sznurki do testów, porównań itp.

bajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic karte do 800pln na pci-x co wybrac... patrze czytam i sam nie wiem radeona x800 czy gf 6600.... czy moze cos innego... i jakiej firmy najlepiej... sam mam juz metlik i nie mam pojecia co... POMORZCIE... dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzag: do 800 to spokojnie kupisz x800gt na pciex a jak dodasz odajze 20 zl to masz x800gto :) sprawdz na allegro.

generalnie, teraz nie ma problemu z kartami pciex.. gorzej zaczyna byc z agp :(

1734854[/snapback]

hmm a firma nie ma znaczenia... mysle nad gigabytem.... :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma znaczenia... aczkolwiek gigabyte jest chyba troszkę droższy, podejrzewam, że prze pasywne chłodzienie

1734880[/snapback]

no co do tego to bywa różnie.. troszke ostatnio zwiedzam różne serwisy, bo sam szukam dobrego sprzętu i musze przyznać, że producenta jeden lepiej sie przyklada, inny troszke gorzej... np. ostatnio czytalem porównanie X800XL Sapphire i ASUSa, no ten drugi z racji chociażby lepszego chłodzenia kreci sie lepiej...

 

co do Gigabyte, to sam sie zastanawialem nad karta z tej stajni, ale jakos nie przekonuje mnie pasywne chłodzenie, bo i tak efektywne krecenie tych kart, wg opini posiadaczy, wypowiadajacych sie na sieci, wymagalo zastosowania jakiegos wentylka na radiatorku...

 

obecnie sie napaliłem jak szczerbaty na suchary na X800XL tylko sobie wlasnie musze dobrać odpowiedniego producenta, bo jak płacic taką kase to też za cos konkretnego w szczegółach :wink:

 

{edit}

 

ej.. a mam takie pytanie odnosnie technologii kart nVidii i ATI..

 

tam są różnice między Pixel i Vertex Shader oraz obsługi OpenGL... ATI ma 2.0, a nV 3.0 itd... no i to Shader Model 3.0... jejku nie wiem nic na ten temat za bardzo... opieram sie głównie o testy wydajności w różnych serwisach, a tak na prawdę, to nie mam za bardzo pojecia na co zwrócić uwagę...

 

chodzi o to, że nie chce sytuacji, że za pół roku wyjdzie jakas gra, w którą nie pogram, bo mojej karcie zabraknie jakiegoś 3.0, 5.0, czy TurboWzdryngiwacza x200 ;)

 

jak sie to wszystko (chodzi o stopnie technologii i rozwiązania) ma do wydajności i przyszłości szczególnie?? bo to że obecnie jakas karta w 3Dm05 ma 6 tysi nie oznacza że za jakiś czas pogram w Quaka 8 czy Dooma 5 :unsure: ...

 

podajcie jakiegoś sznurka do tych technologii, gdzie są opisane, czy jakoś tak, bo tak opieranie się na samych wynikach testów to jednak powodują chwilowe uniesienia ocierające się o orgazm, ale po chwili przychodzi szara rzeczywistość i brak czegoś sprawić może, że utopione zostaje kawałek szmalu na coś co za 3miechy będzie w cenie miedzi na skupie ;)

 

 

pozdro

Qvasiu

Edytowane przez Qvasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie max to sm3.0 i lepiej brac karty z ta technologia, ale to nie znaczy ze sm2.0 odchodzi.. co to to nie! Wiadome natomiast jest to, ze sm3.0 są to shadery które operują światłęm na teksturach. Lepiej jak jest niźli go nie ma. Ale co ztego skoro kupuje sie gf6200 z sm3.0 skoro ona nie ma mocy by to plynnie wyswietlic? narazie sm3.0 to wymysł twórców i tyle. Dzisiaj obojetnie co kupisz mocniejszego, nawet nie musi miec sm3.0 i bedzie gites. No chyba ze startujesz do przedziału 2000 za karte, wtedy bierz gf7800GTX lub ati najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było juz na ten temat wszem i wobec.. heh,.. sm3.0 wymyslil microsoft.. sterowniki dla nvidia są WHQL czyli z podpisem cyfrowym M$. czyli w pelni zgodne ze standardem.. wiec takie cos juz naprawde wola o pomste do nieba.. i to jest board halflife2 --> gra ktora promuje ATI.. ja juz mam dosc i zostaje przy swoim.. walic te nędzne zagrywki co niektórych i tyle.. jezeli juz wnikac, to zadna z obecnych kart nie jest w pelni zgodna z sm3.0 i tyle.. ale głupie wywody juz gdzie niegdzie ludzie mają w głowach i chcą przyszpanować.. hehehe:)

pozdro, psq

 

btw: nie mam nic do forum tweak'a i hl2.. po prostu juz mnie męczy czytanie gdzies takich farmazonów i żeby jeszcze na tweaku zagosciły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co brac:

gf6800gt lub ultra, czy x800XL czy x800GTO2, htory dobrze sie kreci z gwarancja Sapphire??

:mur:  :mur:

 

pozdro

Qvasiu

1736574[/snapback]

Wszystkie te karty są dobre, bież co chcesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...