Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę AGP kupić do 850 zł?? Komputer używany głównie do grania. Najlepiej żeby dobre chłodzenie było.

 

 

 

 

Mój komp:

AMD Athlon XP 2000+

Radeon 9000

512MB RAM dimm

proszę o pomoc

Edytowane przez Rossoneri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny konfig i mam zamiar kupic za ~800zł sapphire x800 GTO 256mb...

 

z drugiej strony troche to rozwiazanie nieprzyszlosciowe i nie wiem czy nie przyoszczedzic troche wiecej kaski i nie kupic nowej platformy całej, wtedy możnaby było kupić GTO2 i zmodować (w przypadku GTO nie masz gwarancji ze mod sie uda :/, no i masz gorsze pamięci)

Edytowane przez Smalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , chce kupić radka 9800 pro , więc jeśli ktos się dobrze zna i ma troche czasu , niech coś mi poleci , konkretą karte danego producenta żeby była jak najlepsza.

Wiem tylko tyle że ma być 256 bit , ale gdzie szukac informacji o tym ?

:)

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny konfig i mam zamiar kupic za ~800zł sapphire x800 GTO 256mb...

 

z drugiej strony troche to rozwiazanie nieprzyszlosciowe i nie wiem czy nie przyoszczedzic troche wiecej kaski i nie kupic nowej platformy całej, wtedy możnaby było kupić GTO2 i zmodować (w przypadku GTO nie masz gwarancji ze mod sie uda :/, no i masz gorsze pamięci)

 

Już pojawiły się X800 GTO AGP - modowalne. A co do zmiany całej platformy to troszkę kaski wtedy trzeba wsadzić, więc lepiej chyba samą kartę kupić (taniej). Sam też chcę sobie właśnie X800 GTO kupić - tylko nie wiem czy w przypadku takiego konfigu gardłem nie będzie proc i płyta. Niby będzie 16 potoków - ale czy to nie będzie wolniej chodzić niż n.p. 12 potokowiec na lepszej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . potrzebuje zmienic grafe obecnie gf3ti200 ale nowe gry potrzebują wiecej na 1024x768

w sumie wyskrobie 450-500zł . wybierałem miedzy gf6600 a radeonem 9800pro

jednak ten drugi musiał by być z allegro (co nie znaczy że mam coś przeciw allegro) ale radeonów brak w sklepie chyba? :mur: co polecicie do wyboru zaznaczam że karta nie musi sie podkręcać

ważne niech bedzie stabilna i mocna (na lle starczy $) jak obecna chodzi 3 lata (tylko zmiana wentyla)

Jaka firma ,pamięci iczy radeon czy nvidia

dzieki za wszelkie propozycje B)

czy firma powercoler to podobne co palit daytona i jakie jeszcze omijać

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79957962 - BUILD BY ATI z pamięciami 2,8 ns

 

I jeszcze radeon 9800 XT z pamięciami 2,5 ns http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79963654

 

ten XT raczej odpada bo masz max 500 PLN.

 

Generalnie omijaj modele z pamięcią 128 bit bo łatwo się naciąć.

 

W tym teście karty są podkręcone (radeon o kilka procent (380@418) a GF o kilkadziesiąt (300@530) ) więc bez OC radeon z FSAA i anizo jest szybszy ponad 2x od GF 6600.

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Patrząc na te testy pamiętaj że po "odkręceniu" kart Radeon zwolni tylko o kilka % natomiast GF 6600 o kilkadziesiąt. Znaczny przyrost wydajności można uzyskać na Radeonie wyłączając cienie - na GF to niewiele daje. Np Doom 3 na high w 1024x768 4xAA 16xAF ale przy wyłączonych cieniach będzie ultra płynnie.

 

Poniżej wykres tytułu który nie jest komercyjny - można go zassać darmowo z sieci:

Dołączona grafika

 

 

 

Bez optymalizacji pod kątem jakiejkolwiek karty Radeon potrafi więcej !!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

skladam komputra na:

AMD Athlon XP 2600 Barton + ABIT NF7 v2.0 [AGP x8]

 

poszukuje karty graficznej o dobrym wspolczynniku cena - jakosc (mozliwosci) ... chcialbym wydac max ~ 250 zl

 

znalazlem cos takiego:

PALIT FX 6200 256 BIT 256 DDR2 2,8ns 450/800

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78576740

i wlasciwie mnie to zainteresowalo

 

to chyba calkiem niezla oferta - co o tym myslicie - warto?

 

a moze zaproponujecie cos innego ?

 

z gory wielkie thx za odp

 

pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto bo pamięci są 64 bit. Do gier większe znaczenie ma karta graficzna niż CPU.

:mur: odpal sobie Hl2 na 6800gt przy procku 2,5 ghz ta karta się dławi!

Dziś gry to

AI

FIZYKA

myslisz że to przelica co? cd-rom.

Słaby proc będzie wąskim gardłem i tyle. Nie mów co ma większe znaczenie itd, ważne żeby grafa była dobrana pod proca i na odwrót.

A co do twoich testów pomijam fakt że przemilczałeś iż bez aa i af radeon 9800pro przegrywa z i to sporo 6600 po OC.

 

A waldemas tobie radzę zapoznać się z testami:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=450&action=all

http://pclab.pl/art17356.html (tutaj zwróć uwagę na samym końcu testu ,co radzili wybrać w przedziale 400-500zł )

 

które może pokażą iż karty są porównywalne mocą (bez aa oczywiście) do dzisiejszych gier wystarczają obydwie do 1024x768 z detalami na max ( bez hdr, aa itd)

A 6600 po oc będzie lepszym do nowych gier opartych głownie na PS ( optymalizacja robi swoje)

-Serious sam 2

-Quake 4

-Earth 2160

-FEAR

zresztą w tych grach nie włączysz sobie AA na kartach klasy 9800pro i 6600 OC itd bo spadki będą straszne

a Kyle pokazał tytuły dość nowe ale niezbyt wymagające (dobrze że nie podałeś quaka 3, NFS HP2, warcraft 3:)

 

i jeszcze jedno stwierdzenie imć Kylea:

"Np Doom 3 na high w 1024x768 4xAA 16xAF ale przy wyłączonych cieniach będzie ultra płynnie"

Facet ta gra jest optymalizowana pod NVIDIE, ATi słabiej radzi sobie z grami pod OpenGL, więc zamilcz!

w 1024 na high z cieniami i w aax4

http://www.egielda.com.pl/images/art/wykre...om3_hell_aa.gif

przy twoich ustawieniach byłoby z hmm 30 fps, jeśli to jest dla ciebie ultra płynnie to ić do okulisty bo spadki będą do 15 fps jak nie mniej! :mur: naprawdę to już drugi temat i ciężko mi z tobą polemizować bo przeraża mnie twoja interpretacja faktów!

Reasumując karty dla mnie porównywalne teraz pytanie Waldemas co chcesz nowa karte ze sklepu z normalna gwarancja? czy karte z okrojona gwarancja ( nie masz pewności czy nie kręcona i nowa do końca itd) z allegro .

Pozdrawiam ja wybrałem co wybrałem, i nie żałuję.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Doom 3 jest optymalizowany pod nVidia mimo to na moim R 9700 mam płynny rendering (ponad 30 fps napewno) a na 9800 PRO prędkość wyświetlania będzie przy 4xaa i 16xAF na high bez cieni ponad 40 do 50 fps.

 

GF 6600 to o wiele słabsza karta niż R 9800 PRO !!!

:mur: prosze o % dla mnie bo mam zamiar zabić imć Kylea!

http://www.egielda.com.pl/images/art/wykre...m3_demo1_aa.gif

nie umiesz czytać? na tych ustawieniach masz

około 33 klatki!!!!!! wyłączysz cienie doda ci z 10 klatek to jakieś 43 fps, ale wrzucasz 16xAF i znowu z 35 fps!!!!!!!

Gdzie 40 do 50 ( chyba że mówisz o grze z nosem przy ścianie) bo na pewno nie o TIMEDEMO!

Niech ktoś go uświadomi ja już siły nie mam no chyba że jesteś ślepy i dla ciebie płynność to 20 klatek !!!

karta słabsza zgodzę się ale nie po OC, po OC karty są porównywalne ale ty ^$^$@ jesteś i tyle....( prosze o % bana itd, i tak się sesja zbliża a nie mam siły żucać grochem o ścianę).... ale imho za szerzenie bredni Kyle powinien wisieć..;]

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli normalną grę ( nie patrzenie na ścianę ). Wyłączone opcje cieni i jeszcze jedna opcja która poprawia rendering cieni (skoro są wyłączone to warto ją wyłączyć).

 

Pomijam fakt że po ekstremalnym podkręceniu GF 6600 nie da się osiągnąć nawet połowy przepustowości pamięci RADEONA 9800 - myślę że w przyszłości może to się fatalnie odbić na produkcie nVidii.

mi się fatalnie odbija jak czytam twoje brednie....czyli co 2x mniejsza przepustowośc i już [gluteus maximus]? pff 6600gt robi jak chce 9800pro a ma tylko 4ROP i 128bit o my biedni posiadacze 6xxx przyszłość się na nas odbije...

Przepustowość to nie wszystko, taktowania też nie, patrząc na to to 6600 powinien miec 2x mniejsza wydajnoś, liczy się architektura GPU, optymalizacje itd i przyszłość się fatalnie odbije ale na 9800 bo nowsze gry więcej PS itd, tam dostanie w dupe jak chce

 

FACET POKAŻ TEST a jak nie to zamilcz! ubzdurałeś sobie 40-5o fps...tak samo ja moge powiedzieź na ti4200 miałem 80fps w normalnej grze bez CIENI!!!!!!!! :mur: :mur: :mur: pokaż test to pogadamy... widziałem doom3 bez cieni na high w timedemo (w 1024 ) na sprzecie athlon 2ghz, 512 ramu i 9800pro timedemo 42 fps.... dorzuc do tego 4xaa i 16xfa i wyjdzie 40-50fps ? :mur: :mur: :mur: :mur:

Prosze popieraj swoje wypowiedzi jakimiś linkami czymkolwiek, bo naprawde ktoś nie w temacie jeszcze uwierzy w głupoty jakie wypisujesz...

 

lol od kiedy to wyłączenie cieni/zmniejszenie jakości grafiki to OPTYMALIZACJA? lol

ten doom3 wygląda okropnie na twojej karcie fujj ! WYŁĄCZYLES SPECULAR LOOOOOOOOOOOL jak ta gra głownie się na tym i EBM opiera! po tym traci za dużo, no wiesz ja wole wsio max bez AA .... no i jeśli masz 33 klatki w miejscu gdzie nie ma akcji, to przy zadymie wybuchach itd w miejscu dość obciążającym to spokojnie 15 ci się pokaze lol... kliknij na tych ustawieniach TIMEDEMO wtedy zobaczysz ten swój średni fps

 

dobijasz mnie raz piszesz:

GF 6600 to o wiele słabsza karta niż R 9800 PRO !!! co jest prawdą o ile jej nie kręcisz

innym razem mądrze piszesz że karty są porównywalne i zależy kto co lubi... ale wmawianie na siłę komuś że lepiej jest kupić na allegro kartę z połowiczną gwarancją, jeśli można mieć taka samą ( w niektórych przypadkach lepszą w niektórych gorszą) za cene mniejszą z pełną gwarancją zakupianą gdzieś w miejscu zamieszkania....

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie znak.pl pojawily sie Radeony x800GTO^2 Radeon X800GTO Sapphire 256 MB DVI/VIVO. Karta kosztuje 816 zl, ale co mnie najbardziej zastanawia, to to, ze usunieto z jej opisu (w porownaniu do wersji TV-Out/DVI) notatke o mozliwosci zmodowania do X850XT PE. Ktos mial juz stycznosc z tymi kartami? Czy one sie moduja? Tutaj link: http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=...GTO2Sap256VI+bu

Edytowane przez Useful Idiot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle zrób timedemo ( ale nie wiesz pewnie nawet jak)

Nie paplam Doom3 przeszedłem dawno, i wiem że bez specularów wygląda beznadziejnie ( matowo)

zresztą widać po screenach:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wyb...wylaczone-s.jpg

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wyb...wylaczone-s.jpg <=twoje ustawienia

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wyb...wylaczone-s.jpg

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...ress/Doom3.html

więc skończ się ośmieszać, gra wygląda dość średnio przy ustawieniach max ,na tle najnowszych tytułów, a ty z niej zrobiłeś Quaka 2 z EBM

LOOOOOOOOL

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN

Bez obrazy i kłótni ale porównujesz 6600 do 9800 PRO????

Ehhh Mozna byc zachwyconym karta ale bez przesady :mur:

6600 to największy problem i konflikt w śród Kart graficznych ale powiem poraz kolejny

raz ten leje ta karte a raz na odwrót ale podkręć 9800PRO do częstotliwości XT a 6600 do 6600GT i w tedy porównój ale nie zwykłego 6600 bez OC do rasowego 9800PRO :wink:

Pozdro

 

PS:

6600 jak wiadomo został stwożony do 3Dmark-ów i tam ma wyśmienite wyniki ale w grach ,hmmm... juz tak różowo nie jest .Ot taka mała wzmianka

Edytowane przez ExodusXXL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakbyś poczytał moje wypowiedzi to byś zauważył że mowię o 6600 po OC i radku po OC! default 6600 dostaje w doope jak chce!

cytaty:

"A 6600 po oc"

"F 6600 to o wiele słabsza karta niż R 9800 PRO !!! co jest prawdą o ile jej nie kręcisz"

Pozdrawiam

 

ps. zgadzam się z tobą raz ta raz ta wygrywa! ale imć Kyle tego nie wie, ale teraz to już się rozchodzi o to że on powyłączał połowe efektów ( cienie i specular na których OPIERA SIE GRAFIKA W DOOM3) zrobił z tego quaka 2 i się cieszy że dał sobie AAx4 i FAx16 :mur:

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 36,9 fps w time demo1 na radeonie 9700 ( niepodkręcony , non pro) w rozdziałce 1024x768 , 4xAA+16xAF , HIGH , cienie OFF, specular OFF (rozproszone światła-mało widoczny efekt, znacznie mniej niż cienie),sterowniki 5.10 (na 5.11 powinno być tak samo, dopiero na 5.13 jest wolno na radeonach R300).

 

cyt " Kyle tego nie wie, ale teraz to już się rozchodzi o to że on powyłączał połowe efektów ( cienie i specular na których OPIERA SIE GRAFIKA W DOOM3) zrobił z tego quaka 2 i się cieszy że dał sobie AAx4 i FAx16 "

 

zanim napiszesz że gra wygląda tak fatalnie to zrób sobie screen a nie pisz głupot ..... Połowa efektów ?? - praktycznie 2 : cienie i specular - z czego ten ostatni niewiele wnosi a tak złożona graficznie gra bez aa wygląda śmiesznie i naprawdę beznadziejnie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Do Useful Idiot

Te karty w Znaku.pl beda sie modowaly na 16 potoków, pisze nawet w opisie.

Za ta cene sie oplaca ja brac. Na allegro drozej sprzedaja.

 

@

Co do wojny miedzy radkiem 9800pro a 6600, to z dwojga lepiej kupic 6600 i ja podkrecic, a jeszcze bardziej 6600GT, ktore sa juz w ciekawych cenach.

 

Zarowno Kyle jak i HeatheN maja racje, ale uczepiliscie sie zlej gry. W Dooma 3 mozna grac na gf3 bez cieni.

Wybor miedzy tymi kartami zalezy tylko i wylacznie od ceny.

 

Kyle a ile masz klatek jak leci w Twoim kierunku ognista kula??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapet my doom3 nie porównujemy :) w tych kartach, ot poporstu jego posty mnie dobiły:

"A swoją drogą małymi optymalizacjami można zmusić dooma 3 do płynnej pracy na karcie ATI co mi się udało - tracąc co prawda dokładne cienie."

zrobił z tego quake 2;] graficznie i się podnieca LOL a timedemo to nawet pewnie zrobić nie umie:P

 

@Kyle

"Chyba chodzi Ci o strzał (rzut) tego potfffforka ? Cóż zrobię może screen z frapsem."

Ile ty masz lat 12?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timedemo to nawet pewnie zrobić nie umie:P

Jak byś umiał czytać to przemalowałbyś tymi swoimi kredeczkami że time demo zrobiłem. Większość twoich argumentów które w wulgarny sposób przedstawiasz nie popierasz dowodami bo pewnie jesteś leniem. Zresztą piszesz wiele co nie ma nic wspólnego z prawdą ( np. ww timedemo ). Twoje wypowiedzi nie trzymają się kupy i prawda jest taka że z konwersacji robisz Ty kłótnię.

Dla zainteresowanych radeonem:

Co do Doom 3 to tak to wygląda na Radeon 9700 277 Mhz rdzeń ( na 9800 PRO powinno być zwykle o conajmniej 10 FPS więcej ) stery 5.10 (na 5.13 jest wolno - nieoptymalne te stery dla radeona mojego i 9800 ). Średni framerate to 33 fps u mnie czasami rośnie do 50-60 , czasami spada do 20-25 - jeden i drugi przypadek jest rzadki. Wybrałem miejsce na którym jest średnia ilość obiektów (monitory+postacie).

ustawienia high, sync on, cienie wyłączone i opcja specular, 16xAF + 4xAADołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do @Kyle'a

Proponuje juz zakonczyc akcje nt. Doom3 i R9700/9800, bo na innych o wiele slabszych kartach tez mozna grac w ta gre po wylaczeniu kilku opcji (w sumie to jednej:)

Wojen nt tychze kart juz na tym forum bylo w ch.. tj. sporo :]

 

Dla osob, ktore maja problemy z wyborem karty proponuje takie (orientacyjnie):

do 400zl

GF 6600 (128MB, 128bit), ewentualnie Radeona 9800pro (128MB, 256bit)

 

do 500zl

Galaxy 6600GE, mozna nawet znalezc w tej cenie 6600GT np. FORSA

 

ok 700zl

X800GTO

 

ok 800zl

6800GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...