Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wymagane wyższe dlatego nie wbija. To taktowanie 1518mhz na jakim napięciu masz stabilne?

 

Tak jak Leven ustawił bios jest ok , będzie wbijać 1.21v i taki boost jaki potrzebujesz. Tylko kwestia czy będzie stabilnie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wam naprawdę bardzo podziękować za pomoc, i za to, że macie do mnie cierpliwość.

 

Zacząłem się zagłębiać w OC, odpaliłem jeszcze dodatkowo statystyki na żywo w afterburner. Powodem tego był rdzeń +1MHz więcej (a tyle ile na screenie z cpu-z) - według poprzednich testów, było to niestabilnie. Okazało się, że karta znosi zegary. Ale samo 1519MHz jest stabilne.

 

Bez zmian PT i voltage jest to ~1490MHz/1506/1518/1519MHz

 

Po PT na 115% i voltage +50mV jest 1506MHz/1519MHz

 

Macie pojęcie czemu tak może być i jak temu zaradzić? Oczywiście, nie chciałbym np. PT 250% i spalenia karty po zabawie furmarkiem.

 

SFUWpcs.jpg

 

Q5QiUhj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę 1506 MHZ GPU.

 

Uruchom GPU-Z 'sensors' i pozostaw rozwiniętą tabelkę.

 

Uruchom Kombustora (nie Furmana) i wykonaj benchmark.

 

Daj zrzut ekranu z zakładki "sensors".

 

Zobaczymy, jak się skaluje GPU, TDP, VGPU, i reszta.

 

 

2444078100_1430000046_thumb.jpg

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nv to idioci i dlatego tak się dzieje , od 61stopni spada taktowanie o jeden "stopień" czyli 13mhz oraz napięcie. Wbij w monitoring napiecie zasilania i zobacz ile potrzebujesz do tych 1519mhz , trzeba wbić na stałę to napięcie w biosie inaczej nie zlikwidujesz tego throtlowania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven - dzięki :)

 

ppq8nqr.jpg

 

2ISTWqE.jpg

 

sideband - w jaki monitoring, gdzie :) ? przy PT 115% i +50mV (czyli max programowy) nie schodzi poniżej 1506MHz, bez tego jest tyle ile na screenie powyżej - czyli poprawa minimalna. Może dać se siana i ustawić biosa po prostu na te 1493MHz?

 

Chwilę później:

 

Wgrałem bios od leven(a?), zmniejszyłem tylko zegary do 1506MHz - przy 1519MHz o ile aplikacje działają stabilnie to czasem sypnie się sterownik. A to przy zakończeniu benchmarka albo przy flashu biosu. W takich nietypowych sytuacjach, czyli 1506MHz to max.

 

LC03U4u.jpg

 

Zrobiłem takiego biosa https://www.dropbox.com/s/kft1feof69vyaar/GM206.rom?dl=0- ogólnie ramy i rdzen na 1506MHz podniesiony. Niestety, karta ma max 1418MHz. Czyli wychodzi na to, że za niskie napięcie. Ale jak wgram ze zwiększonym napięciem to co prawda jest wyżej, ale skacze w dół. Co ciekawe, po podkręceniu programem (bez zmiany napięcia rdzenia) jest w porządku... W miarę (bo i tak skacze).

 

Zasadniczo to na tym biosie co dalem wyżej ustawienia już serio są ostateczne, nie wiem tylko co zrobić aby karta je wbijała i chciała utrzymać.

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzech 1991... zrobiłem "specjalny" bios :P

 

Wgraj go do karty i uruchom benchmark.

 

Obserwuj taktowania, TDP, napięcie i temperaturę.

 

W tle uruchom GPU-Z "sensors" i pokaż tę tabelkę w raz z benchmarkiem.

 

My Twojej karty nie mamy i nie wiemy jak ona reaguje na obciążenie.

 

 

Bios: https://1fichier.com/?qwiazg8qqp

 

GPU: 1506 MHZ

MEM: 4140MHZ

VGPU:  2D - nie ruszane / 3D - 1.250 Volt

TDP: 2D - 30  Wat / 3D - 300 Wat

 

 

Gdybym miał tę kartę u siebie, bios miałbyś zrobiony w jedną dobę :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim biosie jest jeszcze ciekawiej :D zamiast w górę to w dół.

 

XDBj9QR.jpg

 

Przed flashem na Twój bios (czyli na moim), sprawdziłem jak karta zachowa się po samym dodaniu PT i woltów. PT 115% - nic, +50mV jeszcze bardziej zrzucała zegary...

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale na czym polega mój problem?

 

Wgrałem innego biosa, od gościa z konkurencyjnego forum i mam ~800Mhz.

 

Co ciekawe, przestestowałem dwa swoje biosy. Ruszane częstotliwości rdzenia i pamięci, PT i napięcia bez zmian

 

W biosie:    W 3dmarku:

1506MHz  |  1418MHz

1519MHz  |  1443MHz

 

Jak by było coś nie tak edytowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem.

 

Specjalnie dałem takie same PT dla wszystkich opcji, żeby zobaczyć co się będzie działo.

 

Widać trzeba wrócić do oryginalnego PT i tylko troszkę podnieść PT dla 3D w odpowiednim polu.

 

Side powinien to wiedzieć, ponieważ ma dużego Maxwella.

 

Napięcie podnieść od wcześniejszych ustawień do 1.281 Volt i testować.

 

Szkoda, że nie mam tej karty :(

 

 

Spróbuję jeszcze coś wykombinować  :P

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym przy nieco niższym obciążeniu karta będzie włazić na niski takt i będzkie klops, jak masz wolniejszą kartę to generalnie karta siedzi znacznie częściej na wyższym takcie nawet przy mniej wymagających grach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno być ok na tym biosie - Link

Nie pomyliłeś się, zmieniłem tylko na 1519MHz - karta trzyma mega stabilnie.

 

Niestety, nie wiem jak się zmienia PT - na ile ustawiłeś? Jest jakaś bezpieczna wartość? Myślę, że 115% by mi spokojnie wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na warsztacie MSI Armor 2x (trafił się ASIC 82.4%) i na początek zdziwienie - wentylatory miały nie stawać (w przeciwieństwie do wersji Gaming i ME), a teraz gdy piszę te słowa nie obracają się...

Karta rozpędza się do 1380MHz przy fabrycznych 1.21V. Tryb 2D - 0.825V. Pamięć też ładnie, artefakty zaczynają się od 2070-2075, ale i tak pewnie zostanę przy równych 2000. Ile pójdzie na max nie będę sprawdzał, bardziej interesuje mnie obniżenie napięcia połączone z jednoczesnym podbiciem taktowania rdzenia ;)

 

Miałem drobne obawy, czy zmieści się w niedużej obudowie, ale jest ok.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widzisz coś o obrotach wentylatorów? :) Te trzymają okolice 900rpm (będę obniżał) pod obciążeniem.

 

Wersja 2GB - ta najtańsza za ~850zł z grą.

 

msi_gtx_960_blackwhite_1.jpg

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wstępny test po zmniejszeniu napięcia i boost > 1450MHz przy 1.1V (memki równe 2k), nie jest źle.

 

Za to wentylatory się buntują - nie mniej niż 900rpm pod obciążeniem (nawet jak ustawię 600 czy 700, tak jak miałem

w innych kartach). Będę walczył, ale to już nie dzisiaj ;)

 

Dla spokoju ustawiłem jeszcze 0.85V w idle.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na warsztacie MSI Armor 2x (trafił się ASIC 82.4%) i na początek zdziwienie - wentylatory miały nie stawać (w przeciwieństwie do wersji Gaming i ME), a teraz gdy piszę te słowa nie obracają się...

Karta rozpędza się do 1380MHz przy fabrycznych 1.21V. Tryb 2D - 0.825V. Pamięć też ładnie, artefakty zaczynają się od 2070-2075.

 

Sztuka podobna do mojego Gaming

 

ASIC 81%, fabrycznie startuje na 1380MHz z 1.206V. Memki zaczynają artefakty również przy 2070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze bardziej zegary, do pclaba mam daleko - 1545MHz/4150MHz. Stabilnie osiągnąłem 1531.5MHz/4140MHz - sztuka gorsza.

 

W każdym bądź razie, przywróciłem oryginalny PT w biosie i widzę, że karta zrzuca zegary. Jak ustawić powiedzmy 115% PT? Czym i jak powinienem się bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź oryginalny bios i bios od Side i porównaj PT.

 

Zmiany będą świadczyć o podniesionym zakresie i ten zakres odpowiada profilowi 3D.

 

Masz tam też mój bios z podniesionym napięciem do 1.25 Volt jak dobrze pamiętam.

 

Możesz go wgrać na próbę i sprawdzić, czy te napięcia są przyjęte przez kontroler na PCB karty.

 

Jak napięcie będzie poprawnie przyjęte, możesz sobie ten bios po swojemu zmodyfikować co powinno dać wyższe taktowania GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...