Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, 37*C na procku jest jak najbardziej realne :)

 

Ja na BOX mialem 40*C wiec jest to mozliwe.

Zalezy to od wichury jako sie posiada w budzie...

 

A i nie maialem -10*C w pokoju, wiec nie przymarzalem do stolka czytajoc Tweak.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat moja plytka dobrze odczytuje temperatury, wiec było to prawdziwe 37st a nie zawyzone o 10 st ;)

 

btw. mam IS7 a nie IC7

 

btw2. fidel zmień ten avatar bo żygać się chce...

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila od komputroniku w tej głośnej sprawie płytki DFI, którą zamówił kolega koparka [ jeżeli błąd w nicku, popraw mnie ]

Witam cena jest aktualna. Był problem z dostepnością tej płyty, ale jutro powinno dojechać do nas kilka sztuk PozdrawiamKrzysztof Bartkowiakk.bartkowiak@komputronik.pltel. (061) 835-94-97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda na moim IS7 250MHz to kresy jej mozliwosci, ale zeby zmieniac na inne mobo to juz zdziwianie. Lepiej zbierac kase na zupelnie nowe graty. Choc czego sie nie robi dla sportu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila od komputroniku w tej głośnej sprawie płytki DFI, którą zamówił kolega koparka [ jeżeli błąd w nicku, popraw mnie ]

Witam cena jest aktualna. Był problem z dostepnością tej płyty, ale jutro powinno dojechać do nas kilka sztuk PozdrawiamKrzysztof Bartkowiakk.bartkowiak@komputronik.pltel. (061) 835-94-97

1428098[/snapback]

jest pewna wazna sprawa...

kiedy dostales tego maila???

bo ja jak na poczatku zamawialem to tez mi napisali, ze powinna byc dostawa, a potem ze juz nie beda mieli tej plyty w najblizszym czasi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy płyt serii IS7 może coś powiedzieć odnośnie współpracy Abita IS7-E z dyskiem SATA:

 

-- czy podkręcanie procesora powoduje problemy z pracą dysku na SATA (P4 2.4HT@3.12 fsb=260 5:4, mem 208MHz, pci/agp=fixed=33MHz, ICH5 bez Raid)

-- kontroler OnChipSATA na płycie może pracować w 3 trybach: Combined, Enhanced i SATA only. Obecnie mam dysk na PATA na I kanale i na nim WinXP, a CD/DVD-ROM na II kanale . Planuje dokupić dysk na SATA i na nim postawić Linuxa i Win2003 server do eksperymentów. Założenie jest takie, aby 1) system na PATA nie widział systemów(dysku) na SATA i 2) odwrotnie, bez fizycznego wyjmowania/odłączania dysków. Przypadek 1) wystarczy wyłączyć kontroler SATA, przypadek 2) w/g instrukcji nadaje się tryb pracy Combined kontrolera SATA - w którym wyłącza się I kanał PATA lub II kanał. Tyle instrukcja i teoria, czy ktoś testował taką konfigurację, czy w przypadku 2) nie będzie problemu z bootowaniem z dysku SATA?

 

Dzięki za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podłączony na raz dysk pod pata i pod sata, nie było żadnych problemów, w biosie musisz ustawić priorytety dysków, z którego ma najpierw bootować, bodajże w zakładce advanced settings

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koparka :

Z tego co pisze w Outlooku : 2005-05-05 12:14

 

EDIT : Jak by ktoś nie wierzył, screen maila : 1429866[/snapback]

no ja cały czas czekam az sobie je zakupicie i pokarzecie na co je stać [OC :D ]

ja jakos nie moge sie doniej przekonac

oc mojego 2,4C na tej płycie jest słabe bo ledwo 3,1xGhz ale to bardziej wina proca bo na 2 rożnych IC7 tez miałem tylko tyle :angry:

ale zato oc pamieci ( te co w podpisie) jest bardzo słabe w porównaniu do IC7

no może wy zmienicie moje nastawienie do tych nobo :wink:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem cfaniczek i juz sobie ja zamowilem :]

mam nadzieje, ze tym razem mnie w bambuko nie zrobia,

podwyzka jest logiczna no i tak wiedza, ze plyty szybko zejda....

a mi to tam 20zl jak na taka plytke i tak wisi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ma byc dostawa ale cena to juz 319zl jak wykombinuje kase to dzisiaj popoludniu zamawiam

1449311[/snapback]

Jakoś tej dostawy nie widać :-) Dobrze, że się załapałem poprzednio...

Swoją drogą , ciekawe czemu taka niska cena na tą płytę? Czyżby to były egzemplarze z reklamacji z zachodu? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faza. Po wymianie biosa na IS7 z 2.3 (który jest tak badziewny, ze mi sie nawet nie chce o tym pisać) na 2.4, aida i everest151 wykrywają mi plyte jako IS7-G ??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faza. Po wymianie biosa na IS7 z 2.3 (który jest tak badziewny, ze mi sie nawet nie chce o tym pisać) na 2.4, aida i everest151 wykrywają mi plyte jako IS7-G ??? :blink:

1451558[/snapback]

 

Wyszły dwa oddzielne biosy - jeden dla is7-g, a drugi dla is7/is7-e.

Który bios jest najlepszy do oc? Ostatnio wymieniłem z 1.7 na 2.4 i oc nawet troche gorsze niz na starym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podłączony na raz dysk pod pata i pod sata, nie było żadnych problemów, w biosie musisz ustawić priorytety dysków, z którego ma najpierw bootować, bodajże w zakładce advanced settings

1448364[/snapback]

 

Przy oc nie ma kaszany z danymi na SATA? (w którejś z recenzji o tym było, ale może to się tyczy tylko 915/925). A który tryb pracy kontrolera SATA wybrać (combined), aby dyski się wzajemnie nie widziały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...