Skocz do zawartości
Slayer

Prescott- prawdziwy piec hutniczny?!! O_o

Rekomendowane odpowiedzi

Według tego, co przeczytałem, CPU będzie wydzielać 103 W przy zegarze 3.06 Ghz 8O Nie wiem jak skomentować to- brak mi słów. Oby tylko Celeron taki nie był :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- myślę, że to przez ilość pamięci cache w CPU. Celeron powienien mniej się grzać.

I niech mi ktoś teraz powie, że Intel nie potrzebnie wymienia Socet :? Ciekawy jestem, o ile % podniesie się wydajność Prescotta w stosunku do Northwooda FSB 800 MHz. Bo coś czuję, żezbliża się moment, w którym Intel zacznie zmniejszać stosunek wydajności Mhz względem AMD. Na dziś jest to ok. 4/5. Ale kto wie- moze będzie niedługo 1:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- myślę, że to przez ilość pamięci cache w CPU. Celeron powienien mniej się grzać.  

I niech mi ktoś teraz powie, że Intel nie potrzebnie wymienia Socet :? Ciekawy jestem, o ile % podniesie się wydajność Prescotta w stosunku do Northwooda FSB 800 MHz. Bo coś czuję, żezbliża się moment, w którym Intel zacznie zmniejszać stosunek wydajności Mhz względem AMD. Na dziś jest to ok. 4/5. Ale kto wie- moze będzie niedługo 1:1?

no dokladnie!

ma ktos moze info ile tam bedzie tranzystorow - w porownaniu do northwooda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze info ile tam bedzie tranzystorow - w porownaniu do northwooda?

Cytat z gazety :"Prescott planowany do produkcji w 90 nanometrowym wymiarze technologicznym ma zawierać 330milionów tranzystorów.Jest to sześciokrotnie więcej niż liczy sobie obecnie Pentium 4.Jesli weźmiemy pod uwagę to, że na 1MB pamięci cache potrzeba niespełna 70milionów tranzystorów to 2Megabajtowa pamięć cahce w jaką ma być wyposażony Prescott, pozostawiałby jeszcze blisko 200 milionów dla jądra procesora."

 

A co do wielkosći jądra to 300mm kwadrartorych -czyli bydle!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prescott ma być ostatnim Pentium IV. A moc ponad 100W nie powinna przerażać, jeżeli weźmniemy pod uwagę ilość pamięci cache, lecz oczywiście jest to za dużo. Ciekawe kiedy producenci procesorów w boxach będą seryjnie dodawać WC. :) Jedno jest pewne, tak dalej być nie może, procesory już wydzielają stanowczo za dużo ciepła. Osobiście poczekałbym jeszcze na oficjalne dane intela. Może następne steppingi się ochłodzą? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ma ktos moze info ile tam bedzie tranzystorow - w porownaniu do northwooda?

Cytat z gazety :"Prescott planowany do produkcji w 90 nanometrowym wymiarze technologicznym ma zawierać 330milionów tranzystorów.Jest to sześciokrotnie więcej niż liczy sobie obecnie Pentium 4.Jesli weźmiemy pod uwagę to, że na 1MB pamięci cache potrzeba niespełna 70milionów tranzystorów to 2Megabajtowa pamięć cahce w jaką ma być wyposażony Prescott, pozostawiałby jeszcze blisko 200 milionów dla jądra procesora."

 

A co do wielkosći jądra to 300mm kwadrartorych -czyli bydle!!!!!!!

8O 8O 8O 8O

WOWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

zatkalo mnie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę dużo mój Athlon na Vcore 2,1V wydziela tyle ciepła 8O .Ale z drugiej strony duży rozmiar rdzenia powinien to rekompensować :wink: .

Dla przykładu duron vs obecny Athlon przy tym samym wydzielanu ciepła był o 5 stopni chłodniejszy(duron=większy rdzeń) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ma ktos moze info ile tam bedzie tranzystorow - w porownaniu do northwooda?

Cytat z gazety :"Prescott planowany do produkcji w 90 nanometrowym wymiarze technologicznym ma zawierać 330milionów tranzystorów.Jest to sześciokrotnie więcej niż liczy sobie obecnie Pentium 4.Jesli weźmiemy pod uwagę to, że na 1MB pamięci cache potrzeba niespełna 70milionów tranzystorów to 2Megabajtowa pamięć cahce w jaką ma być wyposażony Prescott, pozostawiałby jeszcze blisko 200 milionów dla jądra procesora."

 

A co do wielkosći jądra to 300mm kwadrartorych -czyli bydle!!!!!!!

z jakiej to niby gazety jest?

Z tego co do tej pory powszechnie wiadomo bylo to Prescott ma miec 1MB pamieci cache i okolo 100mln tranzystorow. Rozmiar jadra przy 0,09um ma byc cos kolo 130mm.

Rozmiary jakie podales bardziej przypominaja procki IA64. Przeciez zupelnie nieoplacalnym by bylo produkowanie ukladow konsumenckich o takich wymiarach.

Wiekszosc powierzchni ma tworzyc pamieci cache. Zmiany architektory samego jadra nie beda znaczne. Wymiary jakie sie tu podaje wskazuja na zupelnie innego procka, bo niby skad mialo by ono wzrosnac 5x? (samo jadro bez pamieci to 40mln). To jakas bzdura. Konstrukcyjnie Prestott bedzie podobny do Northwooda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- myślę, że to przez ilość pamięci cache w CPU. Celeron powienien mniej się grzać.  

I niech mi ktoś teraz powie, że Intel nie potrzebnie wymienia Socet :? Ciekawy jestem, o ile % podniesie się wydajność Prescotta w stosunku do Northwooda FSB 800 MHz. Bo coś czuję, żezbliża się moment, w którym Intel zacznie zmniejszać stosunek wydajności Mhz względem AMD. Na dziś jest to ok. 4/5. Ale kto wie- moze będzie niedługo 1:1?

Zmiany konstrukcyjne nowego procka maja na celu podniesienie wydajnosci przy porownaniu zegarow starego i nowego P4 wiec jakim sposobem ten stosunek ma sie zblizyc 1:1?

Zmiany obesjmuja-Pamieci ache L2 z 512 do 1024kb, pamiec L1 tez podwojona, usprawniony HT, instrukcje PNI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ma ktos moze info ile tam bedzie tranzystorow - w porownaniu do northwooda?

Cytat z gazety :"Prescott planowany do produkcji w 90 nanometrowym wymiarze technologicznym ma zawierać 330milionów tranzystorów.Jest to sześciokrotnie więcej niż liczy sobie obecnie Pentium 4.Jesli weźmiemy pod uwagę to, że na 1MB pamięci cache potrzeba niespełna 70milionów tranzystorów to 2Megabajtowa pamięć cahce w jaką ma być wyposażony Prescott, pozostawiałby jeszcze blisko 200 milionów dla jądra procesora."

 

A co do wielkosći jądra to 300mm kwadrartorych -czyli bydle!!!!!!!

Nie jestem pewien ale czytalem cos podobnego w Enterze nr narazie nie pamietam ale to bylo w tym co opisywali bicie rekordu w 3dmarku 2001 na pentium4 i gf4ti i chlodzeniu cieklym azotem ... zara jak mi si eprzypomni albo znajde ten numer to napisze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytoczmy wszystko a nie tylko wyrywkowo:

"Najwięcej wątpliwości budzi informacja mówiąca o tym, że Prescott, planowany do produkcji w 90-nanometrowym wymiarze technologicznym, ma zawierać 330 milionów tranzystorów. Jest to sześciokrotnie więcej niż liczy sobie obecne Pentium 4. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że na 1 MB pamięci cache potrzeba niespełna 70 milionów tranzystorów, to 2-megabajtowa pamięć cache, w jaką ma być wyposażony Prescott, pozostawiałaby jeszcze blisko 200 milionów tranzystorów dla jądra procesora. Nawet założenie, że Prescotta wyposażono w trójpoziomowy system pamięci podręcznych (jak w procesorach Xeon MP), w którym cache L2 miałaby 512 kB, a cache L3 2 MB, nie uzasadnia przekonywująco tej liczby tranzystorów. A poza tym, pomimo mniejszego wymiaru technologicznego, chip Prescotta musiałby być ogromny. Zauważmy, że produkowane w technologii 0,13 mikrometra Pentium 4 ze swoimi 55 milionami tranzystorów ma powierzchnię 131 milimetrów kwadratowych. W wymiarze 90 nanometrów układ ten miałby powierzchnię około 70 milimetrów kwadratowych. Można stąd wyciągnąć wniosek, że 330 milionów tranzystorów Prescotta wymagałoby powierzchni około 400 milimetrów kwadratowych. W praktyce nieco mniej, gdyż upakowanie tranzystorów w komórkach statycznej pamięci cache jest dużo większe niż w logice jądra procesora, jednak na pewno musiałoby to być co najmniej 300 milimetrów kwadratowych. Tak wielki chip może być opłacalny w produkcji jedynie w przypadku kosztownych procesorów serwerowych. Można stąd wyciągnąć wniosek, że podawana liczba dotyczy Prescotta-Xeona, a nie wersji przeznaczonej dla stacjonarnych PC."

 

czyli mowimy o czym innym a pisza o czym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły grzejnik , jeśli prescott taktowany zegarem 3.06 będzie rozpraszał 103W ciepła (to jest zapewne średnie rozpraszanie ciepła nie maksymalne)To taki prescot 5GHz (do tylu mają je produkować z tego co wiem)to już będzie prawdziwy piec , 200W spokojne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że AMD zanim wyprodukuje proc zdolny pracować z taką częstotliwością to wieki miną , Opterona na azocie udało sie podkręcić zaledwie do 2,2 GHz

tu sie nie ma z czego smiac :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja raczej sie zastanawiam czym to trzeba będzie chłodzić. Może w boxe będą WC dawali  :?:  :?:  :D

normalny wiatrak wystarczy - coprawda proc bedzie mial 50*C w idle ale bedzie chodzil - czyz nie o to chodzi? :lol: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to wszystko są wyolbrzymine dane i ten proc nie będzie wydzielał wyle ciepła - napewno nie wersjka konsumęcka, bo inzynieryjne to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam

dla P4 nie straszne rzadne ilosci ciepla,przeciez go nie mozna spalic

jak mu bedzie za goraco to zwolni sobie prace i po problemie

a ze przy 100W na radiatorze zawsze bedzie mu goraco to ktos kupi 3GHz ,a bedzie mu chodzil jak 300MHz ,ale to juz problem kupujacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj.... a ja slyszalem ze dla Athona nie straszne uskubane jadro. Nawet z polowa zdartego rdzenia bedzie smigal i do tego mniej sie bedzie grzal bo mniej powierzchni do grzania :P

a jak juz sie spali to juz problem kupujacego bo gwarancji i tak mu nie uwzglednia buahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde

nie ukruszylem jeszcze zadnego K7 ,ale za to ostatnio K6-2 przystrzepila mi sie na jednej sciance i rogu

zalatwie cyfrowke to zazuce fotki

ukruszona a wycisnalem jeszcze @550MHz :P

upsss ,musze podpis zmienic :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz kupe lat czekam :) nawet ostatnio zarzucilem coppershimy bo wiecej z tym problemu niz pozytku :P.

A co do tych 100W to owszem moga tyle zarzucic nawet na wersje konsumenckie ,P IV 3.2 juz ponad 80 robi.A intel ma gwarancje ze prockowi sie nic nie stanie nawet jak warunki beda nieodpowiednie bo jak juz ktos wspominal sam sobie zwolni i sie schlodzi chlopak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]To ja juz kupe lat czekam :) nawet ostatnio zarzucilem coppershimy bo wiecej z tym problemu niz pozytku :P.

A co do tych 100W to owszem moga tyle zarzucic nawet na wersje konsumenckie ,P IV 3.2 juz ponad 80 robi.A intel ma gwarancje ze prockowi sie nic nie stanie nawet jak warunki beda nieodpowiednie bo jak juz ktos wspominal sam sobie zwolni i sie schlodzi chlopak :)

Należy pamiętać o tym że te ponad 80W jest to średnie rozpraszanie ciepła a nie maksymalne , tak naprawde taki pintium 4 3,2GHz to nawet i 110W potrafi z siebie oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...