Skocz do zawartości
phranzee

Screenshoty pulpitów Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik.

ad.1 Tam na tym gownie co pokazuje temperature klikasz PPM >> Weather Docklet Settings >> i w polu Enter Zip Code wpisujesz PLXX0030. No i tam dajesz Metric Units Ofc ;]

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok niedługo się pochwale pulpicikiem :] powoli kończę wymóżdżac efekt końcowy :] (nic wielkiego to nie będzie ;p only xp + objectdock plus :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja przedstawie moj :) ocencie :D (otworzcie wszystkie screeny nie tylko 1 z brzegu)

 

Win XP PRO SP2

P4 HT 3.0Ghz

1gb ramu na dualu

geforce 6600 gt

 

screeny pomniejszone wiec troche slaba jakosc (oryginalnie bylo 1400x900)

 

Dołączona grafika

zwykly widok :) skorka Zune

Dołączona grafika

moje 4 wirtualne pulpity kazdy z inna tapeta :P ala cube z linuxa (moge obracac 4 wirtualne pulpity w postaci kostki. Do linuxowskiej sie nie ima ale dla mnie wystarcza az za nadto pozatym to beta jak sie chlopaki przyloza to kto wie co z tego bedzie w przyszlosci)

Dołączona grafika

miniaturka progsow na pasku ala vista i linux (chyba...)

Dołączona grafika

dock u samej gory dopasowany rozmiarem tak zeby nie przeszkadzal w wpisywaniu adresow :D przydatny bajer :P (tutaj takie powiekszone bo kursorem najechalem :D)

Dołączona grafika

i na koniec troche statystyk biorac po uwage multum programow jakie mi sie laduja przy starcie (i nie mam na mysli wirtualnego pulpitu podgladu na pasku i docka) calkiem niezle osiagi i nie zauwazam aby cokolwiek mi zwolnilo :)

 

tak wiec normalnie przy takim naladowaniu wliczajac antyvira itp mam

8% uzycie cpu

z 502 mb na pliku stronicowania (po wylaczeniu vira itp zostawiajac same tweaki bylo by z ok 300)

i zajete 300mb ramu z 1 gb ( tak samo po wylaczeniu progsow bylo by pewnie z 150-200mb)

 

Jak ktos chce podobny to do stworzenia tego pulpitu uzylem:

skorki Zune

Yom'd 3D

Y'z dock

TaskBarEx

 

W procesach dla gorliwych:

YzDock.exe 7 248 K

Yodm3D.exe 7 924 K (tu sie wacha czasami moze dojsc do 19 *** K ale to i tak mniej niz winamp)

TaskbarEx.exe 6 828 K (moze skakac mi wiecej niz 7 000 K nie bierze)

 

 

tyle :P

czekam na opinie

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MantisGhost

z tego wszystkiego podobaja mi sie te pulpity a'la linuks... najbardziej razi w oczy ta cala masa ikon/skrotow na pulpicie - dla mnie nie do przyjecia, skorka imo zbyt standartowa

 

tyle na pierwszy rzut oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ikonek jest malo pozatym ja widze to nie w pomniejszeniu tylko realnie i uwiez na 1440x900 te ikonki wogole nie przeszkadzaja ale to kwestia gustu. Skorka moze pospolita ale ja lubie czarny kolor za to nie lubie jakis dziwow ala tecza chyba wroce jednak do oryinalnego niebieskiego co jak co ale na innych skorach jakos tak obco mi sie pracuje :)

 

pozatym glownie stawiam na funkcjonalnosc i szybkosc jak widzisz programiki malo pamieci zrzeraja i oto mi wlasnie chodzilo nie preferuje programow typu windows blinds ktore sa porzeraczami zasobow :P

 

P.S. co do ikonek jezeli na twoim pulpicie ci przeszkadzaja to mozesz uzyc kilku dockow albo programiku ktory rozmieszka je jako przezroczyste zakladki niepamietam nazwy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy się chwalą, to ja też. Takie tam clean desktop + Thalos (szkoda, że nie ma biało-szarego) + foobie 0.9.4.3 na PanelsUI. :wink:

 

Może ktoś poleci mi jakiś jasny, ładny styl tematu, tak aby bardziej się komponował?

 

EDIT: wersja v2 :wink: z zainstalowanym Vista Transformation Pack'iem 6.0, SideBarem, oraz Glass2k.

post-141426-1178298727_thumb.jpg

post-141426-1178400434_thumb.jpg

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie, ale jak zainstalować ikony z Visty? Miałem kiedyś Object Dock'a ale się kaszanił strasznie i nie mogłem za cholerę nic ustawić w nim :mur:

 

Zainstalowałem Vista Icons Pack v2.1, wysypał mi się błąd, coś z idlist:

Dołączona grafika

 

Dałem na wyszukaj, pliku nie znalazło. System przeskanowałem Spybotem, CCleanerem, Nod32, Adaware. Nic nie znalazł, wirusów, spyware itp brak te niby błędy CCleanerem naprawiłem. W rejestrze był poprawny wpis idlist, sprawdziłem. Sam już nie wiem, format?

 

Po resie ikony chodzą, ale po jakimś czasie się resetują o_O.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do strony wallpaperstock.com

Klikam tam na rodzaj tapet 1280x1024 a sciaga mi w 1280x960

Ta strona to chyba najlpesza kopalnia tapet w sieci, a nie chce mi sie przerabiac wszystkich fotek na swoja rozdzielczosc.

Mozna cos na to zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam tematu na bierząco wiec nie bijcie :<. Otóż szukam programu który mi umożliwi takie efekty na puplicie jak XGL na linuxach (compiz,beryl - efekty typu cube itp). To co znalazłem to tylko WindowFX ale to syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodm'a tez znam. Ale te 2 inne linki to jest to o co mi biega :P. Wielkie dzieki.

 

EDIT

 

skasowałem ten post i napisałem jeszcze raz aby był widoczny ;].

 

Skoro juz posta napisałem to mam jeszcze pytanie:

jak zmienić ikony danej grupy np tylko folderów albo ikony plików txt ? Tzn czy da sie bez zadnego programu wymienić ikony zwykłych folderów (nie wymieniając ich każdą z osobna tylko przy zmianie na jednym folderze można było by to zastosować do wszystkich tego typu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ikon to je zmieniam dla Folder Plików ale ich nie widać.

Tzn widać tez stare chociaż na obrazku obok folder plików mam juz nową ikone :|.

 

Kurcze wywaliłem tamtego posta bo zrobiłem sobie kritikala.

Otóz teraz jak otwieram folder to wyświetla mi wyszukaj zamiast otworzyć go normalnie :|. Przez przypadek ustawiłem find jako domyslną opcje ale teraz nie moge tego zmienić :?. Jak przywrócić to do normy ?

Daje skrina bo nie każdy może wiedzieć o co mi chodzi.

Dołączona grafika

 

Kolejny EDIT :E

 

Ok miałem farta ze zapomniałem wyłaczyć przywracanie systemu... Przywrociłem sobie system i było wszystko git. CHciałem zmienic teraz tylko ikone Folderu plików. Wiec ją zmnieniam. I co sie okazało ? Raz ze ikony sie nie zmieniły a dwa to to ze znów mam wyszkiwanie zamias otwóż :blink: :|. Kurde tak trudno sie ikony zmienia...

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami oceńcie, czy aero czy nawet luna są komukolwiek potrzebne? Najlepsze, że z wszystkimi tymi śmieciami w tym gg i firewall mam zawalone tylko 150MB ram na starcie :D

 

Dołączona grafika

XPek styl klasyczny kolorki i tapeta własnej produkcji + madotate + desktop sidebar

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tu nie zagladalem ale widze, ze temacik wciaz zywy, ja w sumie jak zrobilem pulpit ze dwa lata temu tak sie go trzymam, bo i mi sie podoba i jest wygodny, wszystko pod reka i juz na pamiec lapie co potrzebuje

no ale chyba czas troche zaaktualizowac :)

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...