Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra zdarzaja sie rozne przypadki zaniedban, ale od tego jest odwolanie. Jak mamy odpowiednie papiery z historia choroby, ktora nas 'uprawnia' do kategorii D to nie ma takiej opcji, ze nas wciela do wojska (chyba, ze wojna w Polsce bedzie, ale poki co sie na to nie zanosi :)). Trzeba tylko przypilnowac swoich praw.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro mam sie stawić na godz 8 rano na spisie przedpoborowych :) :-P , i mam takie pytanie jak to wyglada?, co oni tam robia z nami? słyszałem że film o wojsku puszczają? :-P , ile ten cały spis trwa?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no idziesz dajesz pani za biorkiem dowod. ona przepisuje dane do ksiazeczki daje ci potwierdzenie rejestracji potwierdzasz jej ze dane sa poprawne dziekuje nastepny prosze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z tego spisu i koleś się mnie zapytał czy chce do wojska. A ja na to , że jak trzeba będzie to pójdę ale nie chce do marynarki. A on sie pyta czy jestem alergikiem a ja mówie że nie , a on na to że do marynarki teraz alergików zabierają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, byłem wczoraj na spisie :D. Przyszedłem z paszportem, usiadłem i 2 panie spisywały moje dane. Później dostało mi się, za to, że nikt listu nie odebrał i listonosz zostawił awizo 2 razy :lol:. Normalnie boki zrywałem, tłumaczę 2 paniom, że sprawdzałem skrzynkę i nic w niej nie ma i niemożliwością jest, żeby list w ogóle do mnie doszedł, ponieważ u mnie zawsze jest ktoś w domu. Następnie przyszedł taki gość i zaczął mi mówić, że w ten sposób się nie wykręce, żebym się stawił, jak tego żądają, jak nie chce mieć problemów. Coś mi tam pokazywał, jakieś zarządzenie, następnie powiedział, że te 2 panie są efektywniejsze od S. Holmesa i ściągną każdego. Powiedziano mi, że jak koledzy dostaną na WKU wezwanie i do mnie by niedoszło, to mam zadzwonić do nich. Normalnie boki zrywam, takim ludziom się nie da nic wytłumaczyć a w ich oczach jestem jakimś krętaczem :lol:.

 

BTW spis trwał z 5 minut, a kolejne 15 mnie opierniczali.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później dostało mi się, za to, że nikt listu nie odebrał i listonosz zostawił awizo 2 razy :lol:. Normalnie boki zrywałem, tłumaczę 2 paniom, że sprawdzałem skrzynkę i nic w niej nie ma i niemożliwością jest, żeby list w ogóle do mnie doszedł, ponieważ u mnie zawsze jest ktoś w domu.

Miałem identyko z listem z uczelni, też awizo 2x. Imo to należy zgłaszać, bo listonosze sobie tak robią - nie roznoszą poleconych, a potem tylko zarzucają pieczątki hurtowo że nie zastano. ale koniec OT ;X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej ;) tzn przed biletem do koszar :D..... bo potem ciężko to odkręcić :).

Nie prawda ja dostałem rok temu bilet, a że czasami mnie ponosi to wojak po 2-3 minutach słuchania odesłał mnie do 2 pokoju dałem świstek, a oni dali spokój choć pół roku temu kazali sobie przynieść zaświadzczenie o nauce, ale nie dam jak przyjdzie znowu bilet to im zaniose. A i żeby nie było przez 4 lata od komisji byłem już u nich 3 razy nie licząc komisji 2 razy dałem im świstek i raz dostałem bilecik. I nigdy nie zapomne tego tekstu wojaka na wejściu "Chce pan do Leszna czy do..." a ja "A co ja tam będe robił komary łapał". Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz zaswiadczenie z polibudy i wlasnie nie wiem czy czekac az cos przysla?(moze o mnie wogole zapomna :D) czy isc i im to zaniesc?

Ja zawsze ide jak sie sami odezwą póki się nie odzywają to nie ide mimo, że świstek mam już tak na wszelki wypadek jakby sobie znowu przypomnieli bo znam ich dobroć i wiem, że co pół roku usiłą powołać mnie do tej pseudo armii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tzn że jak przyjde z legitką to też mnie pewnie wywalą i przychodz se synek jak będzie dowodzik?

Głupota.

 

"Zgłaszający się do rejestracji przedpoborowy obowiązany jest przedstawić organowi przeprowadzającego rejestracje dowód osobisty, a jeśli nie ukończył on 18 roku życia - inny dokument pozwalający stwierdzić jego tożsamość"

 

Sam dałem legitymacje bo nie wyrobili mi jeszcze dowodu (rejestracje miałem tydzień po urodzinach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie dzisiaj jadąc samochodem...

W paszporcie nie ma miejsca zamieszkania, dlatego nie przyjęli B-)

Jak już pisałem na komisji byłem z paszportem parę lat temu dokładnie chyba 4 i bez problemu mnie przyjęli jak dobrze pamiętam to ma być dokument potwierdzający tożsamość, a nie adres zamieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem studentem. Jednak jeszcze nie zanioslem do WKU papierow o odroczenie. Czy po pewnym czasie moze mi przyjsc papier ze wzieli do rezerwy? Czy jesli mi przyjdzie papier to bede musial isc do woja, nawet jesli studiuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem studentem. Jednak jeszcze nie zanioslem do WKU papierow o odroczenie. Czy po pewnym czasie moze mi przyjsc papier ze wzieli do rezerwy? Czy jesli mi przyjdzie papier to bede musial isc do woja, nawet jesli studiuje?

Rezerwa Ci się śni kocie, :wink: :wink: musisz się dłuuuuuuuuuugo uczyć :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja co dziwne dostałem wezwanie rok temu(pazdziernik jakos?). Lecz od tamtego czasu zmieniłem szkołe.. powiedzmy, od tego roku studiuje i cisza z ich strony. A to juz przeciez prawie grudzien, wiec list powinienem dostac :? Nie wiem juz sam, czy chca miec w rezerwie, czy po kilku latach wezma mnie ale juz na generała jakiegos .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...