Skocz do zawartości
Macho

Jakim wozem jeździsz? - motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Karuzo co ci się nie podoba w Alfie :o przecież to piękny samochód... więc ? :) a i wydaje mi się ale to może tylko moje zdanie że Tico nie jest podatne na wszelkiego rodzaju tuning, po prostu zdaje mi się ze trudno upiększyć tak (bez obrazy) brzydki samochód.

 

GuC!o^ w takim Jagu każdy prezentuje się fajnie :)

No i tu jest zawarte sedno sprawy. Dokladnie tak jest, ze wszystko, co zrobisz z maluchem, polonezem, jakims daewoo i innych podobnych, nigdy, ale to nigdy nie wzbudzi takiego zachwytu, jak chociazby najmniejsza zmiana w dowolnym miejscu tego Saleen lub tego Porsche GT2 samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz :) ale ja nie mogę pojąć po co tuningować Malucha czy poloneza :/ przecież to nie ma najmniejszego sensu...

w 100% sie z toba zgadzam , IMO ładowanie $ w autka tej klasy mija sie z celem i jest tylko dla mianiakow tych modeli a wim co mowi bo jezdze wajperem 126p) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz :) ale ja nie mogę pojąć po co tuningować Malucha czy poloneza :/ przecież to nie ma najmniejszego sensu...

w 100% sie z toba zgadzam , IMO ładowanie $ w autka tej klasy mija sie z celem i jest tylko dla mianiakow tych modeli a wim co mowi bo jezdze wajperem 126p) :lol:

Nie wiesz co mówisz chłopcze, byś zobaczył jakie cudeńka ludzie robią z Fiatów 500 czy 126 to by CI szczena opadła ale widzę ze jesteś z tych nieuświadomionych to prostować nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem uświadomiony, nie chodzi mi o tuning profesjonalny na pokazy czy jakies tam zloty... bo to są samochody pokazowe... mowie tu o kolesiach co w malucha wkładają jakieś tandetne wydechy co robią więcej hałasu niż to wszystko warte przyciemniają szyby, wkładają zamiast anten czy spryskiwaczy jakieś diody i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły, kubełkowe fotele... po <span style="color:red;">[ciach!]</span> takie coś robić jak ten samochód i tak szybciej nie pojedzie tylko narobi więcej hałasu i stanie się bardziej nie wygodny niż był do tej pory, dla mnie tuning to jest coś co upiększa samochod oraz polepsza jego osiągi a nie jakaś wiocha z diodami czy świecącymi wetylkami, spryskiwaczami, garjącymi antenkami, beznadziejnie warczącymi wydechami :)

 

Przepiękne jak widze takie coś to mi się odrazu banan na mordzie pojawia:

http://img.allegro.pl/photos/400x300/31/31...0087/31008790_2

http://img.allegro.pl/photos/400x300/30/30...307541/30754113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne jak widze takie coś to mi się odrazu banan na mordzie pojawia:

http://img.allegro.pl/photos/400x300/31/31...0087/31008790_2

http://img.allegro.pl/photos/400x300/30/30...307541/30754113

maluch racing focus :lol:

 

Panowie prosiłem abyście zakończyli robienie sobie chata w tym temacie. Robicie więcej roboty moderatorowi i zmuszacie nas do czytania większej ilości nie na temat wypowiedzi. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz :) ale ja nie mogę pojąć po co tuningować Malucha czy poloneza :/ przecież to nie ma najmniejszego sensu...

w 100% sie z toba zgadzam , IMO ładowanie $ w autka tej klasy mija sie z celem i jest tylko dla mianiakow tych modeli a wim co mowi bo jezdze wajperem 126p) :lol:

Nie wiesz co mówisz chłopcze, byś zobaczył jakie cudeńka ludzie robią z Fiatów 500 czy 126 to by CI szczena opadła ale widzę ze jesteś z tych nieuświadomionych to prostować nie będę.

chlopcze ? ciekawe ile masz lat ? nieuswiadomiony to jestes ty bo pierniczysz bzdety o kims kogo wogule nie znasz ! :wink: :lol: nie wiem czy zauwazyłes tam skrut IMO ! a ludzie ktorzy robia te "cudenka" to wlasnie maniacy ,koneserzy wielbicieje hobbysci ( jak zwał tak zwał) ktorzy maja zamolowanie to tych bryczek . POprostu ja zamiast kupowac fiaciora za 2000zł iładujac do niego z 6000 (albo i wiecej )na tiuning :lol: wolalbym sobie kupic coz za te 8000 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wolalbym sobie kupic coz za te 8000   :wink:

Daj jakis przyklad. Za taka kwote to najwyzej kupsz jakis zlom do remontu generalnego.

W Malucha wcale nie trzeba wkladac duzo kasy zeby dobrze jezdzil. Pojedz sobie na rozne proby sprawnosciowe i zobaczysz ze Maluchy w rekach dobrych kierowcow wyprawiaja cuda i wygrywaja z autami kilka i kilkanascie razy drozszymi. Poczytaj sobie ta strone http://republika.pl/sekcjamlodych/przygotowanie.html

We Wloszech sa organizowane wyscigi dla aut typu Fiat 500 czy 126. Startuje w nich duzo ludzi, poniewasz przygotowanie i utrzymanie takiego samochodu jest tanie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym pierwszym to mnie rozbawiles niezle. Nie wiem ile razy byl malowany, ale ta rdza wokol kielichow amortyzatorow dalej uparcie wychodzi na wierzch. Ciekawe jak szybko cale auto spadnie na ziemie.

Reszta wyglada juz lepiej, ale Maluch za 8 tysiecy, dalej bedzie szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojezdzisz nim dluzej niz takim "pro" ztjunikofanym maluchem...

i jezdzil ktos z Was wygodnie w maluchu ? jezeli samochod ma taki roztaw osi to nie ma mowy o ze tak to powiem komfortowej jezdzie :wink:

szybka jazda takim samochodem jak maluch to sie zwie sport extremalny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojezdzisz nim dluzej niz takim "pro" ztjunikofanym maluchem...

i jezdzil ktos z Was wygodnie w maluchu ? jezeli samochod ma taki roztaw osi to nie ma mowy o ze tak to powiem komfortowej jezdzie  :wink: 

szybka jazda takim samochodem jak maluch to sie zwie sport extremalny  :lol:

Chciałbym zobaczyć jak masz bardziej "pro" zmodyfikowaną bryczkę. Nawet nie wiesz jakie części siedzą w tym maluszku i zaręczam Ci że przy 160km/h prowadzi się on lepiej niż niejeden zachodni szrot. Wygoda, komfort? Akurat to nie było brane pod uwagę kiedy powstawał ten samochód gdyż jest on stworzony typowo do sportu aczkolwiek może pełnoprawnie jeździć na ulicach.

Także życzę dalej miłego jarania się zachodnimi śmieciami po gebelsach których tam juz nikt nie chcial a Polaczek mysli ze ma "wypasiona" fure :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ci dalej ze maluch jest z a j e b i s t y... no panowie sorry ale gdzie w tym logika, maluch to przeżytek nekrofilia… jak bym miał dać 8000 za malucha to bym wolał chyba zainwestować w porządną broń i sobie w łeb, naprawdę za 8k można kupić coś co będzie jeździło o wiele dłużej a z pewnością będzie w tym więcej miejsca, ciszej i co najważniejsze będzie to bezpieczne… a nie tak ja w przypadku 126p drzewo = zgon, my mówimy tutaj o codziennej eksploatacji samochodów a nie o jakichś skrajnych przypadkach…

naprawdę dodajcie troszkę logiki i pomyślunku :) do tych wypowiedzi

 

A i Swatkat nie każdy ma górę $ by mógł sobie pozwolić na Merola S r. 2004 r :evil: . ludzie sprowadzają samochody bo jest to tanie i taki samochód ma w miarę przyzwoity poziom komfortu. A i z pewnością taki facet woli sobie sprowadzić choćby gola 3 z niemiec i mieć w nim jakąś przestrzeń, bo jeszcze istnieje takie coś jak rodzina (wiesz mąż żona + dziecko +-) i z pewnością taki golfik jak to określiłeś "złom" dla takiego "polaczka" jest lepszym rozwiązaniem niż tjuningowany full wypas co 160 myka maluch i nie zaręczaj że przy 160 jest stabilny bo z pewnoscią tak nie jest no chyba że kolega podokładał kilka KG tu i tam do tego malczana bo przy 160 i takiej masie jaką posiada maluch nie jest możliwe by był to samochod stabilny, praw fizyki nie oszukacz.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam was osobiscie i nie wiem czy macie po 50 lat, jezdzicie w kapeluszu, macie problemy z kregoslupem oraz spowolniony czas reakcji. Mnie osobiscie te problemy nie dotycza i wole miec samochod, ktory daje frajde z jazdy. Jak chce sie gdzies dostac wygodnie to dzwonie po taxi.

Co do przezytkow, to takie Porsche 911 robia juz od ponad 40 lat i jest to nadal jeden z lepszych samochodow sportowych.

I jak bedziecie odpisywac, to nie piszcie "cos za 8 tysiecy" tylko jakies konkretne przyklady, bo inaczej to ta dyskusja jest bez sensu.

Te diesle co tu wczesniej byly podane to waza z tone albo i wiecej, z moca po 65KM to one ledwo sie z miejsca ruszaja. Jesli chodzi o bezpieczenstwo, to zly kierowca moze sie zabic nawet w najnowoczesniejszym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz miec frajde z jazdy to przejedz sie nowym MINI COOPER`em S WORKS ;] 270 kucy ;] to jest frajda a nie maluchem 160 km/h jezdzic i BMW 524 z silnikiem 2.4 TD nie ma 65 koni ;] nie przesadzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bardzi ladnie utrzymane na pierwszy rzut oka.

Powiedz mi tylko czy juz byly robione nadkola z tylu ?

Wiec jak juz pisalem gdzies przedtem w jednym jest wspawana reperaturka (od strony pasazera) i na dniach jedzie do blacharza / lakiernika. Z drugiej strony sa 2 powierzchniowe wykwity ale blacha jest cala nie sa to dziury na wylot tylko delikatna rdza - ten sam blacharz lakiernik ma to oczyscic i pomalowac :) i podczas mycia wczorajszego zajrzalem pod nakladki progow i jeden jest zaatakowany przez korozje (tez od strony psazera - ogolnie ta strona jest bardziej zaatakowana przez rdze) tzn jest spora dziura - sytuacja tak jak wyzej bedzie pospawane zakonserwowane i pomalowane :) wiecej korozji nie wykryto - podloga jest idealna. Znalazlem tez juz przekladnie za niewielka kase wiec zostanie wymieniona :) I bedzie wtedy z niego igla :)

 

Zoltar masz racje :) bylem u znajomka co w oplach siedzi i tez polecil zalozenie rozporki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedz sobie na rozne proby sprawnosciowe i zobaczysz ze Maluchy w rekach dobrych kierowcow wyprawiaja cuda i wygrywaja z autami kilka i kilkanascie razy drozszymi.

Hehe, dokładnie tak jest. Jak kiedyś pojechałem pierwszy raz na KJS ogranizowany przez Automobilklub Orski to nieźle się zdziwiłem jak w klasyfikacji generalnej wyżej ode mnie było 5 maluchów, nie mówiąc o trabancie, który był na drugim miejscu i pięknie objeżdżał Golfy VR6 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedz sobie na rozne proby sprawnosciowe i zobaczysz ze Maluchy w rekach dobrych kierowcow wyprawiaja cuda i wygrywaja z autami kilka i kilkanascie razy drozszymi.

Hehe, dokładnie tak jest. Jak kiedyś pojechałem pierwszy raz na KJS ogranizowany przez Automobilklub Orski to nieźle się zdziwiłem jak w klasyfikacji generalnej wyżej ode mnie było 5 maluchów, nie mówiąc o trabancie, który był na drugim miejscu i pięknie objeżdżał Golfy VR6 itp.

 

No nareszcie ktoś coś mądrze z własnego doświadczenia napisał :)

 

Ostatnio na VII Rajdzie Brodnickim startował właśnie ten żółty maluch z 1,1 SPI. W klasie do 1300ccm miał pierwsze miejsce, w generalce 4 8O I to na takim rajdzie gdzie praktycznie ośki sie nie liczą(szutrowy)...Nie wspominając o tym ze objeżdżał cc i sc porobione za kupe hajsu z klatkami, przygotowanymi profesjonalnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boże ale my nie mówimy o KSJtach i  o maluchach 1.1 tylko o CODZIENNYM UŻYTKOWANIU samochodu fiat 126P

Ja tylko potwierdziłem jedno ze zdań WRX-a. Poza tym większość 126p startująca w KJS-ach to samochody normalnie użytkowane na codzień, bez żadnych przeróbek.

 

PS Zakończmy tą dyskusję. Temat jest "Jakim wozem jeździsz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...