Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin198787

Ok. Chcę wymienić płytkę i zastanawiam się, którą wybrać więc wszystkie porady będą mile widziane :) Czytałem, że AN7 ma ciut lepszy dźwięk no i uGuru oczywiście. Czy te uGuru naprawdę jest aż takie super? Na NF7-S rev.2 jest za to serillel, no i cena jest o 40 zł niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qguru to shit a niecoś przydatnego dzięki boskiemu qguru inne programy niemogą czyatć temperatur z czujników

KUP SOBIE dfi lan party lub infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Chętnie bym kupił ale ta cena... :/ Jednak zostanę przy Abicie, tylko przy którym, hmmm :? To jaką byś mi polecił, Pure. AN7 czy NF7-S ? Czym one się różnią poza tym serillelem, uGuru, wyświetlaczem Post i ciut innym dźwiękiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie uGuru dziala, tzn pozwala zmienic napiecie procka i FSB i moge sobie na bieżąco zmieniać taktowanie procesora w zależnosci od potrzeb - jak nic ciężiego nie robie to mam fsb 166, a jak trzeba to zwiekszam napiecie i ustawiam fsb np. na 210

Poza tym mozna obnizyc obroty wentylatora jak ktos nie ma regulatora hardwarowego.

Ale czy warte to jest te kilkadziesiat zł to nei wiem, bo tak naprawde to są tylko bajery, które po jakimś czasie sie znudzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie enida sie zminiać fsb od razu zwiecha. ja bym wolał teraz nf7 wiecej biosów i modów. a an7 ma zalete 3,2V dla ramu i tyle:/

 

WIECIE CO WALCIE TE TEXTY CO MÓWIĄ ZE NA DUALA W 1gb trzba mieć 2t ja mam u sibie 1t i dula 2x512mb DO TEGO CHODZI ZAJEBISCIE W 2,5-3-3-11 220MHZ!!!!!!

Zaraz pobawie sie więcej :]

Pamięci:

Seitec 512mb

Mtec twinmosa rapra móił że chodzą na 251mhz u niego ale msuze sie z nim rozmówić <_<

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Witam. Dowiem się w końcu od kogoś czy na AN7 zamontuję Freezone-a QVC-100 Cu i czy zmieści się on też po zamontowaniu na NB zalmana (tego niebieskiego)? Proszę o odpowiedź, PLEASE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiem się u was doczego służy zworka kbpwr1 bo jak mam ją w położeniu disable to komp nie przechodzi testu post i wywala jakiś błąd klawiatury.Nie wiem czy mam wymieniać płytę bo z klawiaturą na poprzednich płytach nie miałem kłopotu

płyta an7

a na an7 freezona 100 zamontujesz bez kłopotu wchodzi na styk z zasilaczem sam mam takiego co do zalmana to nie wiem

Edytowane przez zbych-43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale czy aż tak trudno zajrzeć do instrukcji obsługi w sprawie zworki, jak nie do książki to do PDF'a. Zworka jest odpowiedzialna za wł./wył. funkcji uruchamiania kompa za pomocą portów klawiatury lub myszki (PS/2). W zależności od ustawień w biosie można włączyć kompa odpowiednim przyciskiem. Oczywiście gdy zworka na ENABLED.

Podobnie jest z portami i zworkami USBPWR1 i USBPWR2.

 

 

Co do pentagrama. Wejść to zawsze wejdzie Ci na płytę. Pentagramy są pod tym względem lepiej zaprojektowane niż Zalmany. Pytanie jest raczej czy Ci zasilacz i obudowa pozwolą na zamontowanie Coolera. Nie masz wyjścia musisz SAM sobie zmierzyć czy jest dość miejsca. Na NB radiator możesz przyciąć, powyginać, spiłować lub listki w pentagramie poroschylać i wtedy finy z jednego wejdą w drugi radiator. Nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Edytowane przez Cywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Sorki za to pytanie ale już sam nie wiem co wybrać, AN7 czy NF7-S. Proszę o opinie którą płytkę lepiej kupić. Czytałem, że na AN7 jest lepszy dźwięk inż na NF7-S. Czym się te płyty różnią poza wyświetlaczem post, dźwiękówką, uGuru i przejściówką serillel? Czy na AN7 można zmienić mnożnik bo podobno nie można, ale to dotyczy chyba starszej wersji? Na której lepiej można kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za to pytanie ale już sam nie wiem co wybrać, AN7 czy NF7-S. Proszę o opinie którą płytkę lepiej kupić. Czytałem, że na AN7 jest lepszy dźwięk inż na NF7-S. Czym się te płyty różnią poza wyświetlaczem post, dźwiękówką, uGuru i przejściówką serillel? Czy na AN7 można zmienić mnożnik bo podobno nie można, ale to dotyczy chyba starszej wersji? Na której lepiej można kręcić?

1363774[/snapback]

Zgrubsza rzecz ujmując: Zobacz co każda z płyt oferuje (jakie dodatkowe urządzenia i zapytaj się siebie co Ci jest z tego potrebne), jakie max fsb średnio się wyciąga, czy nie jest kapryśna na RAM.

Mostki południowe jsk i północne są takie same więc dźwięk jest ten sam. Wyświetkacz post jest dobry tylko czasami wyświetka kody których nie ma w instrukcji. Ustawienie portów ide jest na AN7 lepsze. uGuru to ściema, ja tego nie używa bo nie działa poprawnie. Do monitoringu płyty mam Everesta. Mnożnik można zmieniać na Abitowym biosie ale wysokie fsb uzyskasz stabilnie na 11x. W modowanych biosach jest lepiej. Przejrzyj obydwa topici o tych płytach, poczytaj to będziesz wiedział co jest lepsze dla Ciebie. Kręcenie to obszerny temat. jak chcesz wysoko kręcić to musisz mieć dobrą płytę, ram , procka coolery, pastę i take tam. I przy tym dużo kasy. A jak dużo to lepiej rozważyć zakup nowego soketa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

O tym dźwięku czytałem gdzieś na forum i AN7 ma niby jakieś lepsze AC97 w wersji 658 a NF7-S ma w wersji 650 czy jakoś tak ... :-P no i AN7 ma wejście i wyjście optyczne a NF7-S nie. Extremalnie to nie będę kręcił (max do 190-200 fsb). Co do pamięci to mam 2x256 400 Twinmosa i nie wiem czy ruszą na tych Abitach w dualu. To można zmieniać mnożnik w AN7, a czytałem, że jak się zmieni to komp nie chce wstać <_< Serillel by się przydał ale i tak mam w planach kupić pojemniejszy dysk pod sata więc ta przejściówka niezbyt mi się przyda. Czy w AN7 jest też dodatkowy śledź z portami usb 2.0 taki jaki był w NF7-S? No i wkońcu te osławione uGuru. Czy ja zmienię chłodzenie na NB na pasywne to czy uGuru nie będzie się rzucało, że niby wiatrak na oryginalnym chłodzeniu nie działa i czy Freezon QVC 100 nie będzie sprawiał problemów bo też ma powolne obroty i znowu morze się uGuru czepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak ches zmoge ci ja sprzedac moją AN7 ma Radiatorki na mofsecie i ZALMANA 47JB do tego gania namouich seitecah 233 mhz lub 236

a w dulau na 1T 2x512 a jak wiesz niewiele płyt tak może

rafa pisał że on musi juz mieć 2t do dula ana 2x256

mam do płyty wszytko co tam do niej dawali a cena to napisz do mnie PW ile mozesz dać ;)

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

A więc Pure jeśli masz AN7 z zalmanem na NB to powiedz mi czy zmieści się też tam QVC-100 i czy można zmienić mnożnik bo nie wiem. Jeśli miałeś kiedyś do czynienia z NF7-S to według ciebie która jest lepsza: AN7 czy NF7-S? A co do propozycji to nie skorzystam, sorki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam pojecia czy sie zmisci ja mma bl0oczek wodny jak zainstlowałem radiator to mi sie płyta wygieła i sie komp niewłaćzał.

A która leszpa to zależy do czego na wysokiego oc i wysokich fsb to nf7 na an7 ciężko usyskac wysokie fsb.

na nh7 napiećie dla cpu jest chyba co 0,5V a na an7 co 0,37 :/ chyba

i maks Vdimm na nf7 jest 2,8 a na an7 3,2V

wiecej modó i biosów ma nf7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Extremalnie to ja nie będę kręcił :) zadowolę się jak mój Athlonik 2000+ ruszy na szynie 166 przy niezmienionym mnożniku (11,5) -> 2600+. A co do uguru, to jak masz zalmana na NB to uguru nie czepia się, że wentyl na NB nie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sticekr to jest procesor a nie mobo pomyśl

marcin guru sie nie czepia spoko jest

a jak niezamierzas zkręcić to kup sobie jakaś tania płyta bo po co ci nf7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sticekr to jest procesor a nie mobo pomyśl

marcin guru sie nie czepia spoko jest

a jak niezamierzas zkręcić to kup sobie jakaś tania płyta bo po co ci nf7

1364182[/snapback]

Opss.. Miało być:

 

Gdzie dostane BIOS do AN7 pod XP-M 2000+ ?

Ot, co - mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale czy aż tak trudno zajrzeć do instrukcji obsługi w sprawie zworki, jak nie do książki to do PDF'a. Zworka jest odpowiedzialna za wł./wył. funkcji uruchamiania kompa za pomocą portów klawiatury lub myszki (PS/2). W zależności od ustawień w biosie można włączyć kompa odpowiednim przyciskiem. Oczywiście gdy zworka na ENABLED.

Podobnie jest z portami i zworkami USBPWR1 i USBPWR2.

Co do pentagrama. Wejść to zawsze wejdzie Ci na płytę. Pentagramy są pod tym względem lepiej zaprojektowane niż Zalmany. Pytanie jest raczej czy Ci zasilacz i obudowa pozwolą na zamontowanie Coolera. Nie masz wyjścia musisz SAM sobie zmierzyć czy jest dość miejsca. Na NB radiator możesz przyciąć, powyginać, spiłować lub listki w pentagramie poroschylać i wtedy finy z jednego wejdą w drugi radiator. Nie spróbujesz to się nie dowiesz.

1363397[/snapback]

Cywa do instrukcji zajrzałem ale chyba nie czytałeś postu w całości bo tam jest napisane,że jak jest disable to komp nie przechodzi testu post czyli nie ładuje systemu czy ktoś miał podobny problem proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off top.

 

Pure pisze, że:

"Hercules radeon 9800 pro 128mb 470/750"

 

Tymczasem w 3DM2K5 taktowanie rdzenia wynosi 460 MHz. Lame.

1364351[/snapback]

Ty to chyba jakiś nieskapnięty jesteś wczęsniej kiedy jeszcze miałem standardowy cooler na hercu miaęłm maks 460 z artami teraz mam 470 bez artów bo zminiłem chłodzenie a przeciez sygnatórka niemusi być taka sama jak mój link do orba. nieche mi sie go powtarzać bo czekam na FC. A ty lamo jedna niepowinnaś komentawać bo twój post nic niewnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za to pytanie ale już sam nie wiem co wybrać, AN7 czy NF7-S. Proszę o opinie którą płytkę lepiej kupić. Czytałem, że na AN7 jest lepszy dźwięk inż na NF7-S. Czym się te płyty różnią poza wyświetlaczem post, dźwiękówką, uGuru i przejściówką serillel? Czy na AN7 można zmienić mnożnik bo podobno nie można, ale to dotyczy chyba starszej wersji? Na której lepiej można kręcić?

1363774[/snapback]

Z kąd ludzie takie bzdury biorą to nie wiem!!! 8-O :shock:

 

No jak może nie dać się zmienić mnożnika?! A z resztą przecież to od procesora zależy czy ma zablokowany mnożnik czy nie. :rolleyes:

 

No jasne że AN7 lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

No nie był bym tego taki pewien. Czytałem recke tej płyty na fraz.pc i pisali że podczas testów na athlonie XP M-2500+ który ma odblokowany mnożnik po zmianie tego mnożnika system nie chciał ruszyć a jak już odpalił to z normalnym mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta plytke, tylko mam jedno pytanie do was, zmienie lada dzien chlodzenie NB na ZM-NB32J (zolty) chce do niego dodac wentylator (tak dla pewnosci) 40x40mm tylko nie mam pojecia jaki, znacie jakies ktore zdaja egzamin, pracuja cicho (ponizej 20dB) i maja dobry przeplyw powietrza? Szukalem ale cos ciezko utrafic, bo wszystkie maja po 5000-6000k obrotow, co odrazu daje z 40dB :/ Prosze o wasze zdanie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cywa do instrukcji zajrzałem ale chyba nie czytałeś postu w całości bo tam jest napisane,że jak jest disable to komp nie przechodzi testu post czyli nie ładuje systemu czy ktoś miał podobny problem proszę o odpowiedź

1364421[/snapback]

Zobacz czy masz w biosie wyłączone przypisanie funkcji włączania dla jakiśc przycisków. Być może trzeba by je wyłączyć. Jak nie to zresetuj bios. Sprawdź jeszcze z inną klawiaturą. Odłącz wszystkie kable i podłącz ponownie. Może się coś zmieni i zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie na łożysku ślizgowym. Jest cichszy niż na kulkowym. Poza tym wiatraki o małej średnicy są wysoko obrotowe ze względu na utrzymanie na odpowiednim poziomie przepływu powietrza. Więc zaglądaj do parametrów każdego wiatraka i zdaj się na zapewnienia producentów. Wybrałeś zły temat o pytanie o takie rzeczy. Jeżeli wiatrak cię będzie męczył będziesz musiał go zasilić mniejszym napięciem co zmniejszy wydzielany hałas ale i przepływ powietrza na tyle mało, że nie będzie chyba sensu jego stosowanie. Nie podałeś co masz zamontowane do chłodzenia procka. Patrząc po konfigu wnioskuję, że coś porządnego. Jeśli posiadasz coś z rodzaju Zalman Pentagram to wogóle nie ma sensu dokładać bo podmuch powietrza z coolera na procku będzie dodatkowo schładzał ten żółty radiatorek na NB. Ale to tylko moje założenia odnośnie Twojego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cywa: Na procku mam wiatrak Gigabyte Ultra Silencer (ten caly miedziany z Heat-Pipe) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12204 ale nie wiem czy skutecznie bedzie owiewal NB. na SB chce zamontowac takie male "ustrojstwo" http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=46732566 chyba starczy nie? Na mosfetach mam http://4max.com.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=990 na pamieci RAM sa te radiatorki http://4max.com.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=1022 Obudowa Chieftec, wiatraczki 2 z tylu, jeden z boku, takze cyrkulacja powietrza jest spora. Zatem juz wszystko gotowe do OC :D Oprocz NB - narazie bez wiatraczka, wiec jesli ktos ma pomysl niech pisze. Narazie wpadlem na taki pomysl chlodzenia NB z zoltym zalmanem http://4max.com.pl/default.asp?g=77&gg=76&produkt=157 nie jest chyba taki najgorszy, w dodatku cichy, a jak bedzie za glosno mam wmontowana przejsciowke zalmana na 5v z 12v wiec zawsze moze byc ciszej... Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...