Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam, ale nie mam czasu czytać całego tematu, a mam problem, który bardzo mi doskwiera.

1. kupiłem AN7 jakies trzy miesiace temu, przez miesiąc komp pracował OK, dwa miesiace stał bez ruchu, zainstalowałem dysk SATA (brak dysku ATA, ponowna instalacja XP), odpaliłem kompa i szlak mnie trafia: płyta nie trzyma ustawień biosu (wiem to może być bateria, ale ta płyta ma dopiero 3 miechy),

2. a co gorsze płyta kiepsko współpracuje z dyskiem (Seagate 80GB SATA 7200 Obr. 8MB NCQ) albo na odwrót, pod kontrolą Win XP przy instalowaniu programów system zalicza zwis (brak reakcji klawiatury, brak ruchu kursora myszy), po czym rusza i instaluje dalej i tak kilka razy - przy instalowaniu różnych programów, w różnych etapach instalacji.

Jeśli ktoś miał podobne problemy i znalazł ich rozwiązanie, proszę żeby się nim podzielił, a moze ktoś domyśla sie co to może być - z góry dziękuję!

Edytowane przez mao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale nie mam czasu czytać całego tematu, a mam problem, który bardzo mi doskwiera.

1. kupiłem AN7 jakies trzy miesiace temu, przez miesiąc komp pracował OK, dwa miesiace stał bez ruchu, zainstalowałem dysk SATA (brak dysku ATA, ponowna instalacja XP), odpaliłem kompa i szlak mnie trafia: płyta nie trzyma ustawień biosu (wiem to może być bateria, ale ta płyta ma dopiero 3 miechy),

2. a co gorsze płyta kiepsko współpracuje z dyskiem (Seagate 80GB SATA 7200 Obr. 8MB NCQ) albo na odwrót, pod kontrolą Win XP przy instalowaniu programów system zalicza zwis (brak reakcji klawiatury, brak ruchu kursora myszy), po czym rusza i instaluje dalej i tak kilka razy - przy instalowaniu różnych programów, w różnych etapach instalacji.

Jeśli ktoś miał podobne problemy i znalazł ich rozwiązanie, proszę żeby się nim podzielił, a moze ktoś domyśla sie co to może być - z góry dziękuję!

1483618[/snapback]

zmien bios, niekture zmodowane maja nowsze sterowniki sata (nie pamietam dokladnie kore to biosy, ale jak poszukasz to napewno znajdziesz), ewentualnie spurubuj najnowszy officialny. moze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale nie mam czasu czytać całego tematu, a mam problem, który bardzo mi doskwiera.

1. kupiłem AN7 jakies trzy miesiace temu, przez miesiąc komp pracował OK, dwa miesiace stał bez ruchu, zainstalowałem dysk SATA (brak dysku ATA, ponowna instalacja XP), odpaliłem kompa i szlak mnie trafia: płyta nie trzyma ustawień biosu (wiem to może być bateria, ale ta płyta ma dopiero 3 miechy),

2. a co gorsze płyta kiepsko współpracuje z dyskiem (Seagate 80GB SATA 7200 Obr. 8MB NCQ) albo na odwrót, pod kontrolą Win XP przy instalowaniu programów system zalicza zwis (brak reakcji klawiatury, brak ruchu kursora myszy), po czym rusza i instaluje dalej i tak kilka razy - przy instalowaniu różnych programów, w różnych etapach instalacji.

Jeśli ktoś miał podobne problemy i znalazł ich rozwiązanie, proszę żeby się nim podzielił, a moze ktoś domyśla sie co to może być - z góry dziękuję!

1483618[/snapback]

Płyta ma słaba baterie dlatego nietrzyma ustawień

Zmień bios albo na oficjala albo poszukaj od tictaca jakiegoś z nowym biosem dla highpoint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kobrowisko za linka

 

Powiem tylko tyle że narazie na biosie oryginalnym Abita płyta śmiga na 215 Mhz 2-2-2-5 2,9V 11x215 narazie tylko tyle bo czekam aż sie szkoła skończy i wtedy będzie mod budy oraz wentylacji a także mod chłodzenia na Radeonie. Zastanawiam się czy ten modowany bios nie zwali mi czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka ogromna prosbe ....

pomozcie mi wybrac ktoras z tych 2 plyt glownych :

 

1486278[/snapback]

bierz Abit NF7-S rev. 2.x (Płyta główna Abit NF7-S).

plusy:

+pelno biosow,

+zero problemow,

+pelno modow,

+jedna z najlepiej udokumentowanych plyt w necie (wystarczy spojzec na forum tweaka)

+brak uGuru !! (ja nie zartuje)

+pelno programow pozwalajacych robic wszystko z poziomu windowsa(dla leniwych;), choc np zmaiana predkosci wentylatorow,jest bardzo przydatna, a uGuru na an7 w bardzo ograniczony sposob pozwala na to, ja np nie moge spowolnic swojego pentagrama:( )

minusy:

-troche mniejsze niz an7 dostepne standardowo napiecia (bez modow)

 

ja posiadam an7(ale rev. 1.x, nie wiem jak jest z rev. 2.x) ale wolal bym nf7-s rev. 2.x;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z płytą ABIT AN7. Otóż zmieniałem ustawienia procka w biosie jak zwykle, dałem f10 i enter by zapisać, niestety komp już się nie uruchomił. Wyświetla mi POST 90, z tego co wyżej czytałem oznacza to uszkodzony bios. Próbowałem resetować zworką i wyjmować baterię lecz nie pomogło. Co da się z tym zrobić? Ile ewentualnie kosztowała by naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z płytą ABIT AN7. Otóż zmieniałem ustawienia procka w biosie jak zwykle, dałem f10 i enter by zapisać, niestety komp już się nie uruchomił. Wyświetla mi POST 90, z tego co wyżej czytałem oznacza to uszkodzony bios. Próbowałem resetować zworką i wyjmować baterię lecz nie pomogło. Co da się z tym zrobić? Ile ewentualnie kosztowała by naprawa?

1499973[/snapback]

najprawdopodobniej wystarczy wgrac nowy bios (programowanie kolo 10zl., jesli miszkasz w duzym miescie do znjadziesz bez problemu, jak nie to na allegro)

mi niestety uszkodzila sie kosc (nie dalo jej sie zaprogramowac), w takim wypadku koszt 30zl (nowa kosc+programowanie gratis,znowu allegro:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanie odnosnie pamieci do tej plyty ponoc ona niechce dzialac (przynajmniej tak slyszalem) jak sie obsadzi wszystkie banki pamieciami ddr400 i moje pytanie polega na tym mam 2 uklady po 256 ddr400 pracujace na 186 fsb to jabym dorzucil jeszcze jeden na fsb 186 to myslicie ze bedzie wszystko w pozadku ? z gory dzieki za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanie odnosnie pamieci do tej plyty ponoc ona niechce dzialac (przynajmniej tak slyszalem) jak sie obsadzi wszystkie banki pamieciami ddr400 i moje pytanie polega na tym mam 2 uklady po 256 ddr400 pracujace na 186 fsb to jabym dorzucil jeszcze jeden na fsb 186 to myslicie ze bedzie wszystko w pozadku ?  z gory dzieki za rade

1500852[/snapback]

Po pierwsze to trzebabyło najpierw przeczytać choć zgrupsza ten topic. Dowiedziałbyś się na pewno że to jakaś bzdura wyssana z palca u nogi :-).

 

Popatrz na podpisy użytkownikow forum. Choćby na mój. Czy trzymałbym 3 kości DDR400 gdyby nie działała? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!

Co oznadza symbol na wyświetlaczu POST: Id

bo wyświetla mi takie coś po podłączeniu karty graficznej, sygnału na monitorze nie mam a windows się nie ładuje bo dioda dysku milczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ktos mi powiedzial, ze zasilacz Tagan 380W ma jakies problemy z plyta Abit AN7,ponoc przyczyna jest niewlasciwe napiecie POWER GOOD wysyłane przez płyte, przez co nie chce sie uruchomic zasilacz.

 

Jest cos w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ktos mi powiedzial, ze zasilacz Tagan 380W ma jakies problemy z plyta Abit AN7,ponoc przyczyna jest niewlasciwe napiecie POWER GOOD wysyłane przez płyte, przez co nie chce sie uruchomic zasilacz.

 

Jest cos w tym prawdy?

1530318[/snapback]

jest, przynajmniej ja o tym czytalem na forum abita.

jak chesz to poszukaj na usa abit na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam coś dla tych, którzy mówią że z tej płyty nie da się wycisnąć wysokiego FSB ! Dostałem niedawno płytke Abit AN7 v 1.0 wgrałem pierwszego lepszego zmodowanego biosa i osiągnąłem FSB 246

na sprzęcie Athlon Xp Barton 2500+ @ 2700mhz, 512MB hynix D43, Chieftec 420W oraz Chłodzeniu wodnym , mosfety na płycie chłodzone aktywnie :D, mostek południowy - radiator- a północny stand. cooler. Osobiście uważam że płyta ma jeszcze potencjał, a oto screen stabilności, silne 16MB SUPER PI. Jutro zaatakuje FSB 250 i dam znać :)

 

http://i15.photobucket.com/albums/a397/piwczan/01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 241 w dualu było u mnie:)

Przy 2x256 Hynixa 2.5-3-3-11 2T.

Niestety 2T bo płyta wymiękała powyżej 227 przy 1T, niezależnie od biosu.

 

piwczan cos cienki czas w SuperPi masz na screenie, w porównaniu do sygnaturki, CR masz 2t czy 1t? Jaki bios?

 

edit: sorki dopiero teraz zauwazylem ze to na nf7 :)

 

Płytka fajna jest, ale ciężko chodzą na niej pamięci dwustronne 2x512.

W moim przypadku przechodzi testy SPi 16M i prime kilka godzin przy ustawieniach jak w sigu, ale powyżej 2,9V na ramy grafika się wywala :mur:

Albo zwieszka w grach po jakims czasie albo monitor się wyłącza a dxwięk dalej idzie :angry:

Nie moge dojsc co jest grane, w końcu po to kupiłem winbondy utt, żeby zapodać te 3,2V. W przypadku hynixów nie miałem takich problemów nawet przy 3,2V.

A tu takie jaja. Problem z napięciami na płycie?

 

Kto wie czy agp jest zasilane na tej płycie z 5V czy 3,3V?

Jak idzie z raila 3,3V to wszystko mniej więcej jasne :-|

Edytowane przez pawel.agh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekord to ja już w SP sobie zrobiłem ale na NF7, a na AN7 chciałem pokazać że można osiągnąć wysokie FSB !! Wynik słaby bo raz że nie ma duala, dwa słabe timingi, trzy 2T. A dlatego 2T bo pamięć słaba, 1T czy 2T to nie zależy od możliwości płyty tylko od pamięci. Na AN7 mam bios 17de82ts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie które będzie lepsze do moich pamiatek GEIL PC3500 433DDR ULTRA PLATINUM 1T cz 2T?? a moze tylko metoda prób i błędów??

 

Z góry dzieki za odp.

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1T jest zawsze wydajniejsze.

Czemu tak słabo masz fsb ustawione?

Zjedź z mnożnikiem w dół np na 10 i dajesz, przecież te pamięci aż się proszą o 230-240MHz :)

 

PS: nie czepiam się ale niedługo jakis moderator się przyczepi do Twojej sygnaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Niebede kopiowac ale moge odpowiedziec na pare wczesniejszych pytan apropo bledu 90 ja dostalem wczoraj plyte ta z gwarancji mialem to samo zwalila sie kosc biosu <fatalnie> a co do tagana to ja ze swoim 420W 02 mialem problemy najpierw plyta zepsula tagana zaczelo wszedzie korki wyrzucac a jak przyszedl wymieniony na nowy z gwary to na 24 pin niechciala pojsc ani rousz jak narazie umnie chodzi tylko na 20 pin a chodzi okolo miesiac tak i sie niec niedzieje a krce wszystko i obciazenie tez jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troche poszperalem w tym temacie ale jakos nie udalo mi sie odnalesc odpowiedzi na pytanie: dlaczego AN7 nie rozpoznaje mi procka XP 2400+ Mobile, ustawiony jest w biosie 133x15,5 = 2000MHz czyli znamionowa czestotliwosc a i tak w biosie mam jak byk nieznany ???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz, zeby rozpoznalo, to musisz miec bios nie od Abita, a jakis inny.

 

Moj problem z ta plyta sie rozwiazal. Rada dla Was.

 

Jezeli stanie Wam wszystko na kodzie 90 przy wlaczaniu, to wyjmujcie kosc biosu i do kogos, kto Wam ja przeprogramuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli stanie Wam wszystko na kodzie 90 przy wlaczaniu, to wyjmujcie kosc biosu i do kogos, kto Wam ja przeprogramuje.

 

masz racje tutaj ten kod pojawia sie dosc czesto ja juz mialem tak 2 razy raz przez to ze kompa wylaczylem zaraz po uruchomieniu go a 2 raz wylaczylem na noc rano wlaczylem <amba fatima biosa nima> <<90>>

 

co myslicie o nowym biosie od abita jest ponoc z maja 2005 wersja 19

 

mam prosbe jesli moglby ktos doradzic mi z pamiecia ram do tego an7 chce qpic nowe bo chce krecic wiecej proca a hynixy 266mhz pozwalaja tylko na 1900 pozniej timinki lipne iczy geile 2x 256mb valoute <niebieskie radiatory> albo np te byly by dobre??http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57371539

czy cos moze innego?? dodam ze mam semprona 2500+z gory dzieki za odpowiedz

 

p.s jesli zrobilem bldy w edytowaniu wiadomosci to przepraszam ale bopiero sie ucze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...