Skocz do zawartości
mechl!n

Kolejny wałek na allegro ? ? ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd się przyznać, ale pierwsze co pomyslałem jak wszedłem w ten topik i klinąłem w odnośnik do allegro, to było coś w stylu: "cholera, a ja za swojego bartona 2500+ mam jutro zapłacić 430 zl :wink: "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na Allegro ruszył tyłek i aukcje tego kogoś zostały usunięte. Właśnie pzonaje drugie oblicze Allegro i musze się poważnie zastanowić czy coś tam kupować jeśli sprzedający mieszka dalej niż godzina jazdy.

Z doswiadczenia powiem tak, ze nie ma sensu takie podejscie, nazbyt surowe, :lol: na allegro handluje wielu "zaufanych i uczciwych", nawet wplaty na konto najczesciej oznaczaja uczciwa tranzakcje, nie obawiam sie placic na konto nawet calosci, poniewaz bardzo dokladnie sprawdzam z kim handluje, caly "myk" polega na tym zeby po prostu myslec podczas kupna, jesli ktos ma za tanio pytac dlaczego tak tanio, drazyc temat, pytac o telefon, jesli mamy jakies watpliwosci nie kupowac, patrzec na negatywy, pozytywy nic nie znacza, znam osoby majace 300 pozytywow potrafiace zrobic taki numer ze glowa mala. :?

 

Ja stosuje kilka metod, nie handluje z osobami z malym stazem, interesuje mnie zwlaszcza CZAS pobytu na allegro, jesli klient jest zarejestrowany nawet miesiac temu jest BARDZO mala szansa ze ubije z nim interes na duza skale, gora to 20-50 zlotych, ineteresuje mnie tez CZYM handluje, jesli widze 10 pozytywow u faceta co handluje zalozmy monitorami to zupelnie co innego niz 10 pozytywow u faceta z ebookami.

No i przede wszystkim stosuje zasade ze "cuda w handlu nie istnieja", jesli widzicie niska cene nie zastanawiajcie sie czy cos w tym jest bo w tym MUSI COS BYC.

 

Odnosnie sprawy najpewniej nie wynikla ona z mailow pisanych do allegro, lecz ktos oszukany musial juz dawno wniesc sprawe na policje i to sa pozytywne skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek całkiem niezły, nawet na zachodzie w hurtowni niekupisz w tej cenie 2500+ - nawet odliczajac podatek. A procek z francji i polska gwarancja niemaja jakos zwiazku, jak było kupione we francji to tam jest gwarancja a nie w polsce - nawet jak by to kupiła polska firma to płaci cło i podatek a wiec cena idzie do góry

Procki na zachodzie sa tansze bo tam jest nizszy Vat i to wszystko

 

Zreszta z 2800+ niewyciągnie sie wiecej niz z dobrego 2500+ bo to najleprzy barton do oc

 

a Negatywne komentarze z checią poczytam

 

??? A moze by tak napisac do ludzi którzy z nim chandlowali i dowiemy sie cos wiecej o tym gostku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze. Z allegro korzystam od kilku lat i mam za sobą kilkadziesiąt samych pozytywnie załatwionych tranzakcji. Jednak zrobienie porządnego wałka nie jest problemem. W tej chwili konta internetowe zakłada się w 1-2 tygodnie korzystając z poczty polskiej (bez wizyty w banku). Założenie lewego konta, albo konta na inną osobę nie sprawia kłopotu. Tacy kolesie nigdzie nie wyjeżdżają, tylko po prostu mają pojęcie "jak to się robi". Ani policja, ani nikt inny tutaj za wiele nie będą w stanie zdziałać (a dochodzenie po IP to już wogóle zabawne jest). Inna sprawa, że jak koleś sprzedaje zdrapki przez e-mail, a nagle przerzuca się na 20 maxtorków i 15 geforceów to być może dałoby się wyczuć "oszustwo". Generalnie współczuję wszystkim poszkodowanym i sam będę przez to czujniejszy. Fakt faktem, propozycja osobistego spotkania daje duża pewność co do zamiarów sprzedawcy (nawet, gdy wcale sie nie chce załatwić sprawy osobiście). Bo jak dla mnie, gdy sprzedaję - 100x bardziej wole gdzieś podjechać autkiem i się umówić, niż pakować paczkę w papir i wypisywać kilo świstków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą 26 udanych tranzakcji i jeszcze nigdy nie miałem problemów na Allegro zarówno jako kupujący jak i sprzedający. Super okazje omijam z daleko zarówno w realu jak i na Allegro. W takich przypadkach towar albo pochodzi z kradzieży albo zachodzi podejrzenie matactwa. Niestety Allegro nie jest wolne od oszustów- ale najgorsze w tym jest to, że władze Allegro bardzo opieszale reagują na takich delikwentów. Swego czasu opisywałem sytuację jak facet chciał sprzedać cyfrowy aparat foto z zatartymi numerami seryjnymi. Kobieta która wylicytowała ten sprzęt powiadomiła władze Allegro i ... zablokowano jej konto, bo... nie kupiła trefnego sprzętu!!! To Allegro musi wprowadzić mechanizmy usuwania oszustów, a przede wszystkim musi chcieć to robić!!!

Swoją drogą jestem ciekaw dlaczego nie ma porównywalnej konkurencji dla Allegro??? Wyrósł nam monopolista, inne serwisy aukcyjne niestety nie dorównują ilością aukcji serwisowi Allegro, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O barypl i o firmie ktora reprezentuje mozna troche poopowiadac, faktycznie mial on kilka kont i zostaly zablokowane - sprzedawal podobne rzeczy w niskich cenach, mala uwaga tylko że 1 osoba na 8 otrzymywala walniety sprzet lub go wcale nie zobaczyla - bylem jednym z tych pechowcow kase na szczescie dla nich oddali

 

juz kilka osob kiedys zlozylo na ta firme zawiadomienia na policji o popelnieniu oszustwa - jaki final niewiem

 

niedawno cos u nich znowu kupilem poczekam do konca tygodnia jezeli nie otrzymam rzeczy lub bedzie uszkodzona - złoze kolejna wizyte na policji - przekaze im tym raze kolekcje: numery 3 roznych kont bankowych , nazwiska 2 panow i adres 1 firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie slyszalem 8O

 

zreszta co za roznica kto jest zalozycielem. wazne jest kogo sie zatrudnia. a dzisiaj to normalne ze takim ludziom pracujacym na allegro nie chce sie sprawdzac kazdej aukcji i uzytkownika. to powinno byc ochraniane jakimis glebszymi przepisami prawnymi. byc bardziej wiarygoden i pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...