Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi ci ze masz dajmy 60 fps, popatrzysz sie w jakis kat mapy itp, i spada w dol do 30?. Bo u mnie tak jest z wlaczonym physx'em. Podoba mi sie dbalosc o detale w tej grze, troche nie moge zrozumiec dlaczego moge otwierac okna, wode z kranu itp, a nie moge plywac, wspinac sie po drabinach czy strzelac z samochodu, mozliwe ze to demo jest jakies okrojone, przynajmniej mam taka nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób przebiega instalacja tej gry ?

Pytam dlatego, że u mnie to dziwnie wyglądało.

Włączyłem pobieranie i przyszedłem za godzinkę i było coś o instalowaniu składników 1 z 4 i tak stało dość długo.

Postanowiłem to wyłączyć po czym odpaliłem od nowa steama i włączyć chce Mafia 2 demo ale wyskakuje błąd windowsa.

Mam XP czy to jest jego wina czy coś nie tak poszło z instalacją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci ze masz dajmy 60 fps, popatrzysz sie w jakis kat mapy itp, i spada w dol do 30?. Bo u mnie tak jest z wlaczonym physx'em. Podoba mi sie dbalosc o detale w tej grze, troche nie moge zrozumiec dlaczego moge otwierac okna, wode z kranu itp, a nie moge plywac, wspinac sie po drabinach czy strzelac z samochodu, mozliwe ze to demo jest jakies okrojone, przynajmniej mam taka nadzieje.

 

Dokladnie, czyli jednak mowimy o tym samym :/ No te pare detali tez mnie wnerwia (typu brak mozliwosci strzelania podczas jazdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz pobrałem od początku i przy próbie odpalenia gry mam ten mały ekranik ze steama i na nim jest napisane

Trwa konfigurowanie początkowe

Trwa instalacja: msiexec.exe (1 z 1)

 

..nagle wyskakuje to malutkie okienko z Mafii2 z 3 postaciami z gry i wywala błąd windowsa

"Wystąpił problem z aplikacją mafia2.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz pobrałem od początku i przy próbie odpalenia gry mam ten mały ekranik ze steama i na nim jest napisane

Trwa konfigurowanie początkowe

Trwa instalacja: msiexec.exe (1 z 1)

 

..nagle wyskakuje to malutkie okienko z Mafii2 z 3 postaciami z gry i wywala błąd windowsa

"Wystąpił problem z aplikacją mafia2.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

 

Musiało coś się zepsuć w czasie pierwszej instalacji. U mnie przebiegło to tak, gra się ściągnęła, wyskoczył mały ekranik od steam z instalowaniem składników 1/4, w ciągu 2min gra się zainstalowała i szło grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem demko i już nie mogę się doczekać pełnej wersji. To co mi się podoba to system poszukiwania przez policję. Nie ma takich rzeczy jak w GTA, że za stłuczkę z radiowozem lata zaczynają do nas strzelać. Tutaj jest stopniowo w zależności od przestępstwa.

Druga sprawa to wymagania. Wcale nie są tak wysokie jak zapowiadali. Na moim kompie (specyfikacja w sygnaturce) na full detalach z wyłączonym apekiem gra śmiga w 40-50FPSach. Po włączeniu Apek'a fpsy spadają, jednak potestowałem go chwilę i chociaż grać się nie dało, bo Apek na full obcinał fpsy do 18 to wybuchy i interakcję z otoczeniem mogłem zobaczyć. Ogólnie nie widać znaczącej różnicy z włączonym i wyłączonym Apek'iem. Można śmiało go wyłączyć i nadal podziwiać wybuchy, rozpadające się skrzynki itp. Nie do końca wiem jak to działa - APEK to cały psyhx, czy tylko jakiś dodatek? Po wyłączeniu chyba nadal mamy psyhx.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,nie jest zle ale i cudow nie ma :)

Sama akcja przypadla mi do gustu , bedzie napewno w co pograc .

 

Z technicznego puntku widzienia mam nadziej ze w pelnej wersj i bedzie cos Extra ( lepsze textury czy wiecej detali/drobiazgow )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Trochę za łatwa jest. Za pierwszym razem męczyłem się z shotgunem i chowaniem za przeszkodami i zginąłem parę razy. Za drugim leciałem z pistoletem i strzelałem po głowach bez używania "lewego ctrl'a" i poszło bardzo szybko i sprawnie. Obawiam się, że apetyt znów nie zostanie napełniony i po przejściu świetnej fabuły, nie będzie już co do robienia. GTA IV ma te zalety, że poza fabułą jest jeszcze dużo misji i rzeczy do zrobienia no i jest jeszcze multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie cala ta sytuacja z ta fizyka jest tylko szumem stucznie nakrecanym przez producentow sprzetu komputerowego Phyx havoc i co tam jeszcze jest na rynku obecnie jest na zenujaco wysokim poziomie ogolnie mowie tu o calosci branzy jezeli kogos satysfakcjonuje i wsprawia w oslupien efekt radgola w fps'ach czy mozliwosc ,,zniszczenia calej mapy,, w bc2 czy te rewolucyjne i naglasniane w mafi 2 efekty to ok ale mnie to nie rusza poczekam x lat az rzeczywiscie grafika komputerowa i fizyka bedzie na takim poziomie,ze nie bede mogl odroznic postacji w grze z ta co gra w filmie i calego srodowiska a narazie trzeba zadowolic sie tym co jest i kupic mafie2 po premierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,nie jest zle ale i cudow nie ma :)Sama akcja przypadla mi do gustu , bedzie napewno w co pograc .Z technicznego puntku widzienia mam nadziej ze w pelnej wersj i bedzie cos Extra ( lepsze textury czy wiecej detali/drobiazgow )

 

Mi cudow nie potrzeba. Pod cud mozna podciagnac sam fakt ze za dwa tygodnie bedziemy mogli zagrac w dobrze rokujaca kontynuacje genialnej gry z 2002 roku. W przypadku mafii lataja mi kolo tylka tekstury HQ czy inne tego typu rzeczy. To co widac w demku zadowala mnie w 100% i pewnie wiekszosc fanow mafii.

 

Trochę za łatwa jest. Za pierwszym razem męczyłem się z shotgunem i chowaniem za przeszkodami i zginąłem parę razy. Za drugim leciałem z pistoletem i strzelałem po głowach bez używania "lewego ctrl'a" i poszło bardzo szybko i sprawnie. Obawiam się, że apetyt znów nie zostanie napełniony i po przejściu świetnej fabuły, nie będzie już co do robienia. GTA IV ma te zalety, że poza fabułą jest jeszcze dużo misji i rzeczy do zrobienia no i jest jeszcze multi.

 

Czy aby nie dlatego ze wiedziales juz jak sa poumieszczani przeciwnicy na levelu? :) Poza tym mafia 1 tez nie oferowala jakis bajerow pozwalajacych na dalsze granie po ukonczeniu fabuly. Tutaj widac idealnie roznice w balansie fabula / po fabule miedzy mafia a gta. Gta sie skupia na szlajaniu sie po miescie i robieniu rozwalki (bo nie oszukujmy sie, misje sa proste jak film sensacyjny klasy b) a w mafii fabula jest na pierwszym miejscu. I niech tak pozostanie.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Nie, raczej wina tego, że shotgun jest strasznie niecelny. W Mafii chodzi o to żeby była porządna fabuła którą można przejść parę razy, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra bdb, choć Policji zdarza się nie reagować na przekroczenie prędkości czy lekkie przyrysowanie im lakieru:)

 

Ktoś wie gdzie można znaleźć wszystkie gazetki bo do tej pory mam tylko 2.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia 2 - Amazing Police AI :lol:

 

Gra świetnie się prezentuje zarówno dzięki grafice, jaki i epoce, w której osadzona jest fabuła. Szkoda jednak, że to nie jest taka piaskownica jak GTA. Nie można wejść do wody, autem można wjechać, ale wiadomo, co się dzieje. Bez scenariusza chyba nie ma co robić, a w GTA można się rozerwać. Mimo to, demko sprawiło, że poważnie zastanawiam się nad zakupem. W jedynkę nie grałem ;)

 

Aa, w wątku og GTX480 przeczytałem, że oddzielnie trzeba sobie zainstalować PhysX (instalka w katalogu gry) i faktycznie lepiej chodzi (ale i tak za wolno na moim GTX280, lepiej grać bez).

 

 

Mafia 2 - Xbox 360, Ps3 and Pc Compare [1080p]

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie wiem, że mam sprzęt przedpotopowy ale nie myślałem, że w żadnych ustawieniach nie będzie się dało grać.

Pytanko do posiadaczy słabszych sprzętów.

Czy na powiedzmy dwujajowym Athlonie X2 i 9600GT można będzie w to realnie jakoś pograć ?

Chcę jak najtańszym na razie kosztem umożliwić sobie zagranie w całą wersję gdy wyjdzie już pod koniec tego miesiąca.

Ma ktoś podobny sprzęt i może potwierdzić, że warto troszkę doinwestować w mój czy nie obejdzie się całkowita wymiana sprzętu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej wina tego, że shotgun jest strasznie niecelny. W Mafii chodzi o to żeby była porządna fabuła którą można przejść parę razy, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

 

Od kiedy to shotgun należy do celnych broni? To chyba dobrze, że jest rozrzut. Mi gierka się podoba, tylko kółko nie działa. Odpalał ktoś z Was kierownicę? W pełnej wersji ponoć ma działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie wiem, że mam sprzęt przedpotopowy ale nie myślałem, że w żadnych ustawieniach nie będzie się dało grać.Pytanko do posiadaczy słabszych sprzętów.Czy na powiedzmy dwujajowym Athlonie X2 i 9600GT można będzie w to realnie jakoś pograć ?Chcę jak najtańszym na razie kosztem umożliwić sobie zagranie w całą wersję gdy wyjdzie już pod koniec tego miesiąca.Ma ktoś podobny sprzęt i może potwierdzić, że warto troszkę doinwestować w mój czy nie obejdzie się całkowita wymiana sprzętu ?

 

A o jakiej rozdzialce myslisz? tak jak pisalem wczesniej, u mnie na podreconym na 3,2ghz DC, 2gb i 8800gs w 1280x960 smiga takze wydaje mi sie ze spokojnie pograsz. Chyba ze masz duza panorame...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie wiem, że mam sprzęt przedpotopowy ale nie myślałem, że w żadnych ustawieniach nie będzie się dało grać.

Pytanko do posiadaczy słabszych sprzętów.

Czy na powiedzmy dwujajowym Athlonie X2 i 9600GT można będzie w to realnie jakoś pograć ?

Chcę jak najtańszym na razie kosztem umożliwić sobie zagranie w całą wersję gdy wyjdzie już pod koniec tego miesiąca.

Ma ktoś podobny sprzęt i może potwierdzić, że warto troszkę doinwestować w mój czy nie obejdzie się całkowita wymiana sprzętu ?

 

9600GT będzie trochę za wolne do tej gry, minimum co byś musiał kupić to 9600GSO 92sp 384mb/768mb lub 8800GS. Co do procka to wydaje mi się ze taki athlon X2 powinien wystarczyć, ale musi mieć te 3Ghz. Dziś grałem na 9600GSo 768MB u brata na kompie w demo mafii 2 i z prockiem e5200 @ 3,6ghz chodziła zadowalająco w 1680x1050 all max z anizo x4 bez physX/Apex.

 

Celuj w używane 8800GS bo 9600GSO już dziś ciężko znaleźć o wersji 768MB już nie mówiąc, jakiś athlon X2 i będzie dobrze.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...